Zabójcze opowieści

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Kryminalny podcast inspirowany prawdziwymi historiami.
Data dodania: 2019-07-06 22:49:40
Data aktualizacji: 2020-09-27 04:55:11
Audycji w katalogu: 101
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 6 dni temu
Opowieści starego szkieła #8: "Sprawa Małgosi z Wyrzyska"
22 grudnia 2002 roku, Wyrzysk. Małgosia żegna się z siostrą i idzie do baru Jagienka. Tam właśnie po raz ostatni widziano ją żywą... Tym razem podcast wzbogacony został o głosy czterech policjantów.
pobierz 23.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 17 dni temu
Zabójcze rozmowy #1: "Samobójstwo to zagadka"
Rozmowa z prawnikiem, kryminalistykiem, suicydologiem - doktorem Andrzej Gawlińskim [https://kryminalistyczny.pl/] Materiał dedykowany Światowemu Dniu Zapobiegania Samobójstw. Jest to "święto obchodzone dorocznie 10 września od 2003 roku, z inicjatywy Międzynarodowego Towarzystwa Zapobiegania Samobójstwom (IASP), które jest w oficjalnym związku ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO)" [źródło: Wikipedia]. Telefony zaufania: 800 70 2222 - bezpłatne Centrum Wsparcia (dostępne 24h na dobę, 7 dni w tygodniu) 116 111 - bezpłatny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 123 - bezpłatny Kryzysowy Telefon Zaufania dla Dorosłych Niniejszy odcinek rozpoczyna serię rozmów z ludźmi związanymi z kryminalistyką (zazwyczaj) - "Zabójcze rozmowy".
pobierz 50.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
"Sprawa szesnastoletniego Jarka z Fromborka"
Do historii polskiej kryminalistyki Jarosław Sz. przejdzie jako nastolatek, który „chciał zobaczyć, jak umiera człowiek”. To dramatyczne wydarzenie miało miejsce 10 sierpnia 2003 roku.
pobierz 16.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Opowieści starego szkieł #VII: "Mirosław K. - zły bratanek"
Poznań, 31 sierpnia 1987 roku, godzina 5:45. Dyspozytor pogotowia ratunkowego przyjmuje zgłoszenie od Mirosława K., który twierdzi, że został zaatakowany nożem przez wujka. Połączenie zostaje nagle przerwane... Tym razem do odcinka zaprosiłem dwóch szkiełów, gliniarza i prokuratora.
pobierz 25.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Zabójcza ciekawostka #34: Prawnik mordercą!
"Zabójcze ciekawostki" dobiegły końca. Dzisiaj - w ramach pożegnania - przytaczam dwie historie. Jedna o diable ze Śląska, druga o prawniku-mordercy z Francji. Dziękuj za uwagę :)
pobierz 10.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Opowieści starego szkieła #VI: "Młode wilczki z Wałcza"
21 października 1993 roku, stacja kolejowa w Krzyżu Wielkopolskim. Do taksówki Pawła H. wsiada dwóch młodzieńców. Samochód rusza do Huty Szklanej. Tam dochodzi do zbrodni...
pobierz 26.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
ZC #33: "Gdzie jest moja siostra?"
Końcówka lat sześćdziesiątych, lipiec. Kilka dziewcząt wybiera się do lasu na grzyby. Jedna z nich znika bez śladu...
pobierz 15.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odcinek specjalny: "Bareja i sprawa napadu na konwój"
10 stycznia 1957 roku, okolice Fabianowa. Grupa mężczyzna wybiega z budynku stodoły na drogę i zatrzymuje konwój. Rozlega się seria strzałów. Pasażerowie samochodu giną na miejscu.... Ta brutalna historia stała się kanwą filmu kryminalnego Stanisława Barei pt. "Dotknięcie nocy". Niniejszy odcinek powstał we współpracy z marką Pilsner Urquell – producentem oryginalnego pilznera z czeskiego Pilzna. Zapraszam na stronę Pilsnera, gdzie znajdziecie mnóstwo intrygujących i smacznych materiałów: [link]
pobierz 14.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
ZC #32: "PRL-owskie zbrodnie"
Dzisiaj przenosimy się do 1957 roku. Posłuchajcie opowieści o brutalnych morderstwach, które znalazłem, przygotowując się do podcastu o zbrodni wyreżyserowanej przez Stanisława Bareję.
pobierz 14.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
ZC #31: "Lange. Wampir z Poznania"
Kolejna pasjonująca karta z historii mrocznego Poznania. Tym razem przypominam sylwetkę Franciszka vel Jana Langego, bezwzględnego zabójcy, który mieszkał przy ulicy Małeckiego. Przenosimy się do 1934 roku...
pobierz 13.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
ZC #30: "Zemsta Kopciuszka. Sprawa sióstr Papin"
2 luty 1933 roku - Francja, Le Mans. Siostry Papin wpadają w furię i dokonują przerażającej masakry w domu, w którym pracują jako pokojówki. Historia ta zainspirowała mnie do naszkicowania mrocznej wersji baśni o Kopciuszku...
pobierz 10.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odcinek specjalny: "Złośliwy inkubus"
Dzisiaj wracam do przerwanej opowieści o "dziwach nocnych" w Skwarzawie Nowej. Po drodze spotykam agentów Scully i Muldera, a także Woody'ego Allena :) Niniejszy odcinek powstał we współpracy z marką Pilsner Urquell – producentem oryginalnego pilznera z czeskiego Pilzna. Zapraszam na stronę Pilsnera, gdzie znajdziecie mnóstwo intrygujących i smacznych materiałów: [link]
pobierz 20.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
ZC #29: "Ojcobójca?"
10 września 1928 roku. Alpy, Tyrol. Podczas wycieczki górskiej ginie Morduch Halsmann. Jego syn, Filip, który mu towarzyszył w wyprawie, twierdzi, że był to nieszczęśliwy wypadek. Oględziny miejsca wskazują jednak, że mogło to być zabójstwo. Ojcobójstwo... Podcast to efekt lektury książki Martina Pollacka "Ojcobójca. Sprawa Filipa Halsmanna" - którą gorąco polecam!
pobierz 9.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
ZC #28: "Zbrodnia w Owińskach"
Niezwykle tajemnicza sprawa. W 1967 roku w lesie w pobliżu podpoznańskich Owińsk znaleziono zwłoki kobiety. Ktoś zadał jej 111 ukłuć. Milicjanci podejrzewali, że sprawcą jest przestępca seryjny. Narratorem jest kapitan Czechanowski.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
"Opowieści starego szkieła" #5: "Podpalacz"
Inspektor Marek Bronicki opowiada o pasjonującym śledztwie w sprawie seryjnych podpaleń. Historia osadzona jest pod koniec lat 80. XX wieku w okolicach Tarnowa Podgórnego.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Zabójcze ciekawostki #27: "Egzekucja rzeźnika z Hanoweru"
Okoliczności egzekucji słynnego "rzeźnika z Hanoweru", czyli Fritza Haarmana. Przenosimy się do mrocznych Niemiec weimarskich, jest 15 kwietnia 1925 roku.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Odcinek specjalny: "Dziewczynki Z Arkadii"
Dzisiaj policyjna ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym. Major Roman Wojtyniak przenosi nas do czasów PRL-u. Oto do budynku Komendy Miejskiej w Poznaniu wkracza pobity mężczyzny. Okazuje się, że padł ofiarą dwóch prostytutek.
pobierz 9.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
ZC # 26: "Zabójczy kochankowie"
Krótkie wprowadzenie do biografii seryjnych zabójców z pierwszej połowy XX wieku: Gunness oraz Landru.
pobierz 9.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Odcinek specjalny: "Biedny zabójca"
Lata 70., okolice Kramska. Milicja otrzymuje informację o odnalezieniu zwłok mężczyzny. Kolejna opowieść kapitana Czechanowskiego.
pobierz 13.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Odcinek specjalny: "Życie pozagrobowe Conan Doyle'a"
7 lipca 1930 roku umarł sir Arthur Conan Doyle, twórca opowieści o Sherlocku Holmesie, ale także słynny spirytysta. Wkrótce zaczęły się poszukiwania ducha tego znakomitego pisarza... Niniejszy odcinek powstał we współpracy z marką Pilsner Urquell – producentem oryginalnego pilznera z czeskiego Pilzna. Zapraszam na stronę, gdzie znajdziecie mnóstwo intrygujących i smacznych materiałów: [link]
pobierz 15.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek