Zabójcze opowieści

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Kryminalny podcast inspirowany prawdziwymi historiami.
Data dodania: 2019-07-06 22:49:40
Data aktualizacji: 2020-07-12 16:55:13
Audycji w katalogu: 97
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 10 dni temu
Zabójcza ciekawostka #34: Prawnik mordercą!
"Zabójcze ciekawostki" dobiegły końca. Dzisiaj - w ramach pożegnania - przytaczam dwie historie. Jedna o diable ze Śląska, druga o prawniku-mordercy z Francji. Dziękuj za uwagę :)
pobierz 10.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 17 dni temu
Opowieści starego szkieła #VI: "Młode wilczki z Wałcza"
21 października 1993 roku, stacja kolejowa w Krzyżu Wielkopolskim. Do taksówki Pawła H. wsiada dwóch młodzieńców. Samochód rusza do Huty Szklanej. Tam dochodzi do zbrodni...
pobierz 26.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
ZC #33: "Gdzie jest moja siostra?"
Końcówka lat sześćdziesiątych, lipiec. Kilka dziewcząt wybiera się do lasu na grzyby. Jedna z nich znika bez śladu...
pobierz 15.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 28 dni temu
Odcinek specjalny: "Bareja i sprawa napadu na konwój"
10 stycznia 1957 roku, okolice Fabianowa. Grupa mężczyzna wybiega z budynku stodoły na drogę i zatrzymuje konwój. Rozlega się seria strzałów. Pasażerowie samochodu giną na miejscu.... Ta brutalna historia stała się kanwą filmu kryminalnego Stanisława Barei pt. "Dotknięcie nocy". Niniejszy odcinek powstał we współpracy z marką Pilsner Urquell – producentem oryginalnego pilznera z czeskiego Pilzna. Zapraszam na stronę Pilsnera, gdzie znajdziecie mnóstwo intrygujących i smacznych materiałów: [link]
pobierz 14.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
ZC #32: "PRL-owskie zbrodnie"
Dzisiaj przenosimy się do 1957 roku. Posłuchajcie opowieści o brutalnych morderstwach, które znalazłem, przygotowując się do podcastu o zbrodni wyreżyserowanej przez Stanisława Bareję.
pobierz 14.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
ZC #31: "Lange. Wampir z Poznania"
Kolejna pasjonująca karta z historii mrocznego Poznania. Tym razem przypominam sylwetkę Franciszka vel Jana Langego, bezwzględnego zabójcy, który mieszkał przy ulicy Małeckiego. Przenosimy się do 1934 roku...
pobierz 13.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
ZC #30: "Zemsta Kopciuszka. Sprawa sióstr Papin"
2 luty 1933 roku - Francja, Le Mans. Siostry Papin wpadają w furię i dokonują przerażającej masakry w domu, w którym pracują jako pokojówki. Historia ta zainspirowała mnie do naszkicowania mrocznej wersji baśni o Kopciuszku...
pobierz 10.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Odcinek specjalny: "Złośliwy inkubus"
Dzisiaj wracam do przerwanej opowieści o "dziwach nocnych" w Skwarzawie Nowej. Po drodze spotykam agentów Scully i Muldera, a także Woody'ego Allena :) Niniejszy odcinek powstał we współpracy z marką Pilsner Urquell – producentem oryginalnego pilznera z czeskiego Pilzna. Zapraszam na stronę Pilsnera, gdzie znajdziecie mnóstwo intrygujących i smacznych materiałów: [link]
pobierz 20.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
ZC #29: "Ojcobójca?"
10 września 1928 roku. Alpy, Tyrol. Podczas wycieczki górskiej ginie Morduch Halsmann. Jego syn, Filip, który mu towarzyszył w wyprawie, twierdzi, że był to nieszczęśliwy wypadek. Oględziny miejsca wskazują jednak, że mogło to być zabójstwo. Ojcobójstwo... Podcast to efekt lektury książki Martina Pollacka "Ojcobójca. Sprawa Filipa Halsmanna" - którą gorąco polecam!
pobierz 9.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
ZC #28: "Zbrodnia w Owińskach"
Niezwykle tajemnicza sprawa. W 1967 roku w lesie w pobliżu podpoznańskich Owińsk znaleziono zwłoki kobiety. Ktoś zadał jej 111 ukłuć. Milicjanci podejrzewali, że sprawcą jest przestępca seryjny. Narratorem jest kapitan Czechanowski.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
"Opowieści starego szkieła" #5: "Podpalacz"
Inspektor Marek Bronicki opowiada o pasjonującym śledztwie w sprawie seryjnych podpaleń. Historia osadzona jest pod koniec lat 80. XX wieku w okolicach Tarnowa Podgórnego.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Zabójcze ciekawostki #27: "Egzekucja rzeźnika z Hanoweru"
Okoliczności egzekucji słynnego "rzeźnika z Hanoweru", czyli Fritza Haarmana. Przenosimy się do mrocznych Niemiec weimarskich, jest 15 kwietnia 1925 roku.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odcinek specjalny: "Dziewczynki Z Arkadii"
Dzisiaj policyjna ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym. Major Roman Wojtyniak przenosi nas do czasów PRL-u. Oto do budynku Komendy Miejskiej w Poznaniu wkracza pobity mężczyzny. Okazuje się, że padł ofiarą dwóch prostytutek.
pobierz 9.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
ZC # 26: "Zabójczy kochankowie"
Krótkie wprowadzenie do biografii seryjnych zabójców z pierwszej połowy XX wieku: Gunness oraz Landru.
pobierz 9.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odcinek specjalny: "Biedny zabójca"
Lata 70., okolice Kramska. Milicja otrzymuje informację o odnalezieniu zwłok mężczyzny. Kolejna opowieść kapitana Czechanowskiego.
pobierz 13.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odcinek specjalny: "Życie pozagrobowe Conan Doyle'a"
7 lipca 1930 roku umarł sir Arthur Conan Doyle, twórca opowieści o Sherlocku Holmesie, ale także słynny spirytysta. Wkrótce zaczęły się poszukiwania ducha tego znakomitego pisarza... Niniejszy odcinek powstał we współpracy z marką Pilsner Urquell – producentem oryginalnego pilznera z czeskiego Pilzna. Zapraszam na stronę, gdzie znajdziecie mnóstwo intrygujących i smacznych materiałów: [link]
pobierz 15.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
ZC #25: "Gorąca noc w Paryżu"
Dzisiaj wracam do historii zaprezentowanej w odcinku "Asiu, gdzie jesteś?" - jeden ze słuchaczy napisał mi parę słów o dalszych losach zabójcy. Ale to tylko wstęp. Gwoździem programu jest bowiem dramatyczna historia pani Florence, którą opowiedziała mi słuchaczka z Paryża.
pobierz 14.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
ZC#24: "Zbrodnia, kara i wina"
Dzisiaj przytaczam dwie historie kobiet, które zabiły swych mężów-oprawców. Zadaję również kontrowersyjne pytanie. Ciekaw jestem Waszych odpowiedzi!
pobierz 12.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Opowieści starego szkieła #4: "Asiu, gdzie jesteś?"
17 czerwca 1992 roku. Asia rusza na piechotę do domu. Ma do przejścia jakieś dwa kilometry. Po drodze znika... Na drugi dzień, w Boże Ciało, policja zaczyna energiczne poszukiwania.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
ZC #2: "Winna czy nie?
20 listopada 1931 roku przed sądem stanęła dwudziestosześcioletnia Józefa. Oskarżana ją o zabicie swojego dwuletniego synka. Czy była winna zabójstwa? Sąd uznał, że...
pobierz odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek