Zabójcze opowieści

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Kryminalny podcast inspirowany prawdziwymi historiami.
Data dodania: 2019-07-06 22:49:40
Data aktualizacji: 2021-01-22 04:55:13
Audycji w katalogu: 116
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 4 dni temu
Co się stało z Sylwią R.? | Pękalski #1
To będzie krótka seria poświęcona sprawie Leszka Pękalskiego. Zaczynamy od sprawy zabójstwa Sylwii Rudnik. Czy ona rzeczywiście padła ofiarą domniemanego "hurtownika zbrodni"?
pobierz 25.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 dni temu
"Kryptonim 'Arcybiskup'"
Gorąca sprawa sprzed kilkunastu lat. Złodzieje samochodów ukradli samochód pewnego arcybiskupa, w którym znajdowały się niezwykle cenne przedmioty.
pobierz 15.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
Tajemnica ulicy Przemysłowej - Retro VI
Jedna z najgłośniejszych spraw w dwudziestoleciu międzywojennym. 4 października 1933 roku Stanisław Ogrodowski znajduje w swoim mieszkaniu brutalnie zamordowaną małżonkę. Tego samego dnia zostaje zatrzymany przez policję.
pobierz 31.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
"Jasnowidz oskarża" - Retro V
Czy Rita Gogronowa zabiła Lusię Elżbietankę? Na to pytanie odpowiada jasnowidz z Trypolisu. W październiku 1933 roku w redakcji poznańskiego "Nowego Kurjera"
pobierz 10.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
"Bałtycka I"
29 kwietnia 2004 roku w Poznaniu doszło do słynnej strzelaniny na ulicy Bałtyckiej. Inspektor Marek Bronicki wyjaśnia, jak doszło do tragedii.
pobierz 22.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
"Hrabia Henryk"
Henryk K., znany złodziej i recydywista, pewnego dnia dowiaduje się z mediów, że jest podejrzany o potworne zbrodnie. Pasjonująca historia z przełomu lat 80. i 90.
pobierz 21.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
"Ten okropny człowiek"
Maj 1987 roku. Pewien mężczyzna o sadystycznych skłonnościach pije samotnie wódkę. Nagle bierze młotek i idzie do pokoju, w którym śpi jego żona. Podcast wzbogacony o fragmenty rozmowy z p. Małgorzatą, córką zamordowanej kobiety. Odcinek powstał w ramach kampanii "Stop kobietobójstwu" zorganizowanej przez Centrum Praw Kobiet. Link do strony CPK: [link]
pobierz 36.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Opowieści starego szkieła #13; "Człowiek z laserem"
Słynna historia "Snajpera" ze Szczecina. O kulisach śledztwa z 2007 roku opowiada inspektor Marek Bronicki, który był wówczas zastępcą komendanta wojewódzkiego do spraw kryminalnych.
pobierz 16.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Zabójcza rozmowa #2: "Mapa gangsterskiej Warszawy"
Moim gościem jest Filip Czerwiński, twórca kanału Mafia.pl. Rozmawiamy o jego nowej książce "Śladami gangsterów. Mafijne miejsca Warszawy lat 90", która zawiera mnóstwo opowieści, anegdot, smaczków związanych z "szalonymi latami 90.".
pobierz 32.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Opowieści starego szkieła #12: "Przymierze krwi ziomków z Tarnowa Rogozińskiego"
9 sierpnia 1989 roku. W lasku nieopodal Tarnowa Rogozińskiego grzybiarz natrafia na zwłoki poznańskiego taksówkarza. Przybyła na miejsce milicja stwierdza, że mordercy próbowali nieudolnie upozorować swoją zbrodnię na samobójstwo.
pobierz 26.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Opowieści starego szkieła #11: "Trunkowy oficer"
Dzisiaj odcinek obyczajowy poświęcony walce z alkoholizmem, który w czasach PRL-u nękał służbę milicyjną. Kanwą są anegdoty zapisane przez kapitana Czechanowskiego.
pobierz 13.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Co się stało w Pąchach?
Jan S. wraca do domu i zastaje swoją żonę w dwuznacznej sytuacji z Józefem Plutą. Za chwilę dojdzie do masakry rodziny S. Podcast przedstawia nowe ustalenia w sprawie słynnego "wampira z Marianowa".
pobierz 15.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Kryptonim "Czekolada"
Kiedy trwał pierwszy lockdown, dostałem niezwykle ciekawego maila od pewnego słuchacza. No i stało się, zanurzyłem się w wojennych klimatach. Odcinek powstał we współpracy z marką E. Wedel.
pobierz 15.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Opowieści starego szkieła #10: "Pociąg z Rosji"
Ostatnia już opowieść kapitana Czechanowskiego. 1969 rok. Przy torowisku na trasie Leszno - Rawicz. Zostaje odnaleziona martwa kobieta. Wypadek, samobójstwo czy zabójstwo?
pobierz 18.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Opowieści starego szkieła #9: "Kryptonim 'Anna'. Kulisy słynnego śledztwa"
Kapitan Czechanowski opowiada o swoim udziale w słynnym śledztwie w sprawie "wampira z Zagłębia" (1971 rok).
pobierz 26.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Opowieści starego szkieła #8: "Sprawa Małgosi z Wyrzyska"
22 grudnia 2002 roku, Wyrzysk. Małgosia żegna się z siostrą i idzie do baru Jagienka. Tam właśnie po raz ostatni widziano ją żywą... Tym razem podcast wzbogacony został o głosy czterech policjantów.
pobierz 23.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Zabójcze rozmowy #1: "Samobójstwo to zagadka"
Rozmowa z prawnikiem, kryminalistykiem, suicydologiem - doktorem Andrzej Gawlińskim [https://kryminalistyczny.pl/] Materiał dedykowany Światowemu Dniu Zapobiegania Samobójstw. Jest to "święto obchodzone dorocznie 10 września od 2003 roku, z inicjatywy Międzynarodowego Towarzystwa Zapobiegania Samobójstwom (IASP), które jest w oficjalnym związku ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO)" [źródło: Wikipedia]. Telefony zaufania: 800 70 2222 - bezpłatne Centrum Wsparcia (dostępne 24h na dobę, 7 dni w tygodniu) 116 111 - bezpłatny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 123 - bezpłatny Kryzysowy Telefon Zaufania dla Dorosłych Niniejszy odcinek rozpoczyna serię rozmów z ludźmi związanymi z kryminalistyką (zazwyczaj) - "Zabójcze rozmowy".
pobierz 50.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
"Sprawa szesnastoletniego Jarka z Fromborka"
Do historii polskiej kryminalistyki Jarosław Sz. przejdzie jako nastolatek, który „chciał zobaczyć, jak umiera człowiek”. To dramatyczne wydarzenie miało miejsce 10 sierpnia 2003 roku.
pobierz 16.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Opowieści starego szkieł #VII: "Mirosław K. - zły bratanek"
Poznań, 31 sierpnia 1987 roku, godzina 5:45. Dyspozytor pogotowia ratunkowego przyjmuje zgłoszenie od Mirosława K., który twierdzi, że został zaatakowany nożem przez wujka. Połączenie zostaje nagle przerwane... Tym razem do odcinka zaprosiłem dwóch szkiełów, gliniarza i prokuratora.
pobierz 25.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Zabójcza ciekawostka #34: Prawnik mordercą!
"Zabójcze ciekawostki" dobiegły końca. Dzisiaj - w ramach pożegnania - przytaczam dwie historie. Jedna o diable ze Śląska, druga o prawniku-mordercy z Francji. Dziękuj za uwagę :)
pobierz 10.1 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek