Z wiatrem w grzywie

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast Agaty Wiatrowskiej skierowany jest od osób, które chcą autentycznie i odważnie działać w życiu i biznesie. Na co dzień towarzyszę ludziom w rozwoju, a wsparciem tego procesu są... konie. W podcaście okrywam zaskakujące zależności, inspiruję do zmiany i sięgania po więcej, żeby żyć z wiatrem w grzywie.
Data dodania: 2019-07-16 09:28:47
Data aktualizacji: 2020-07-16 01:55:15
Audycji w katalogu: 56
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 9 dni temu
Pieniędze, biznes i rozwój osobisty - Odcinek 56
Nasze wewnętrzne przekonania ujawniają się w tym, jak wydajemy pieniądze. Gdy wydałam dużą sumę na udział w warsztacie w Danii, odezwało się wiele głosów zdziwienia(?). To, jakie myśli w nas powstają, gdy myślimy o wydatkach, mówią również o naszych głębokich przekonaniach, które kierują życiowymi i codziennymi wyborami w obszarze finansów. --- Czego dowiesz się z tego odcinka: * Jak to się dzieje, że nasze przekonania kierują naszymi decyzjami finansowymi? * O tym, jak bardzo temat finansów jest powiązany z rozwojem osobistym i wewnętrzną wolnością. * Co ma pewność siebie i perfekcjonizm do kwestii proszenia o podwyżkę? * Dlaczego zawody, w których pomaga się innym ludziom (terapia, coaching, warsztaty rozwojowe) często mają wyparte podejście biznesowe? * Jak dawanie sobie prawa do innego myślenia o zarabianiu wpływa na ogólne przekonania? * Dlaczego wymiana wartości za pieniądze jest normalnym procesem? *O tym jak nie dajemy sobie prawa do uwzględnienia swojej wartości? * Jakie Ty masz przekonania związane z biznesem i finansami? - Przygotowałam dla Ciebie karty pracy, dzięki którym możesz poszukać swoich głębokich przekonań na temat pieniędzy, a potem sprawdzać czy one ci służą ;) --- Link do pobrania ich znajdziesz na stronie podcastu: *** [link] *** --- Uważasz ten temat za pomocny? Co było dla Ciebie odkrywcze czy motywujące? Czekam na Twój komentarz :) na stronie podcastu. Znajdziesz tam także linki do polecanych przeze mnie materiałów: [link] *** P o d o b a ł C i s i ę t e n o d c i n e k ? *** Jeśli uważasz go za wartościowy, podziel się nim, daj znać swoim znajomym na Facebooku, Instagramie i w innych social media.
pobierz 67.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 23 dni temu
Energia wewnętrznych paradoksów Trickster - Odcinek 55
Mamy skłonność do tego, żeby myśleć o sobie jednolicie, jednak żeby się rozwijać potrzebujemy łączyć jak największą ilość przeciwieństw w sobie. Czasem potrzebujemy być łagodni, a czasem - stanowczy. Im więcej mamy dostępu do różnych cech i typów reakcji, które często są do siebie przeciwstawne, tym lepiej radzimy sobie w różnych sytuacjach. Możemy nad tym pracować, żeby zwiększyć dostępność swoich wewnętrznych zasobów. Ten potencjał zawsze w nas jest, ale często nie umiemy lub nie chcemy z niego skorzystać.  Energia Trikstera pomaga połączyć różne kontrasty, ale bywa też ryzykowna. --- Czego dowiesz się z tego odcinka: * W jaki sposób energia Trikstera może nam pomóc poruszać się między kontrastami? * Jak konie wymagają od nas dostępu do różnych zachowań? * Czym jest Trickster i dlaczego energia niespójności może wspierać w mediowaniu między ludźmi lub między częściami wewnątrz nas? * Co ma do tego spryt Twardowskiego? * Jak może się przejawiać działanie energii Trickstera w sposób pozytywny, a kiedy działa przeciwko nam? * Które z uczuć i cech, nieakceptowalnych przez społeczeństwo czy przez samą siebie, wysłałaś na banicję? Co domaga się uwagi? * Jak dogadywać się z energią paradoksu? *** Link do Kart pracy - do pobrania - znajdziesz tu: [link] *** --- Uważasz ten temat za pomocny? Co było dla Ciebie odkrywcze czy motywujące? Czekam na Twój komentarz :) na stronie podcastu. Znajdziesz tam także linki do polecanych przeze mnie materiałów: [link] *** P o d o b a ł C i s i ę t e n o d c i n e k ? *** Jeśli uważasz go za wartościowy, podziel się nim, daj znać swoim znajomym na Facebooku, Instagramie i w innych social media.
pobierz 20.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Bagno smutku - Odcinek 54
Bywa, że różne emocje przejmują dowodzenie nad naszym wewnętrznym królestwem. Czasami jest to smutek. Smutek może wynikać ze straty bliskiej osoby, konieczności pożegnania się z czymś, z poczuciem ograniczeń czy ze współodczuwaniem ze światem. Smutek trzeba przeżyć. Można jednak się w nim całkiem zanurzyć, niemalże utonąć w nim lub... wybrać życie, mimo wszystko. Co zrobić, żeby wyjść z bagna smutku? --- Czego dowiesz się z tego odcinka: * Skąd się wzięło określenie "bagno smutku"? Opowiadam o mrożącej krew w żyłach scenie z filmu, która stanie się metaforą dla całego odcinka ;) * Dlaczego czasem podtrzymujemy nasze stany smutku? * Dlaczego zablokowana energia, która nie może znaleźć ujścia, może przerodzić się w stany depresyjne? * Kiedy smutek jest adekwatny do sytuacji? * Jak stan psychofizyczny wpływa na nasze odczuwanie? * Kiedy jesteśmy odcięci od swoich emocji i co ma do tego samoregulacja? * Jakie pytania warto sobie zadać i czemu się przyjrzeć, żeby sprawdzić czy pewne stany emocjonalne nie zawładnęły nami? *** Link do Kart pracy - do pobrania - znajdziesz tu: [link] *** --- Uważasz ten temat za pomocny? Co było dla Ciebie odkrywcze czy motywujące? Czekam na Twój komentarz :) na stronie podcastu. Znajdziesz tam także linki do polecanych przeze mnie materiałów: [link] *** P o d o b a ł C i s i ę t e n o d c i n e k ? *** Proszę, podziel się nim, daj znać swoim znajomym na Facebooku, Instagramie i w innych social media.
pobierz 20.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Przekonaniątka - wsparcie czy kopanie dołów pod sobą? - Odcinek 53
Jakiegokolwiek obszaru w rozwoju osobistym nie dotkniemy, zwykle dochodzimy do konieczności pracy nad swoimi przekonaniami i całymi zestawami przekonań. Niestety, część przekonań jest nieświadoma i trudno w ogóle je wyłowić. A to one wpływają na nasze wybory i decyzje, a w konsekwencji także na to, czy udaje nam się zrealizować to, co chcemy. Czy nie warto byłoby w takim razie znać swoje filtry wyboru? --- Czego dowiesz się z tego odcinka: * Przekonania, przekonaniska czy przekonaniątka? Jaką wage mają nasze przekonania? * Dlaczego praca z przekonaniami jest tak istotna, żebyśmy mogli żyć, tak jak naprawdę chcemy? * Czy można i czy warto zmieniać swoje przekonania? * Jakie funkcjonują przekonania o rozwoju? * Dlaczego przekonania wpływają na nasze rezultaty i jak to wszystko działa? * Jak pracować z przekonaniami, żeby nie kopać dołka pod sobą? * W jaki sposób poszukiwać ukrytych przekonań? * Po co poszukiwać swoich przekonań? *** Link do Kart pracy - do pobrania - znajdziesz tu: [link] *** --- Uważasz ten temat za pomocny? Co było dla Ciebie odkrywcze czy motywujące? Czekam na Twój komentarz :) na stronie podcastu. Znajdziesz tam także linki do polecanych przeze mnie materiałów: [link] *** P o d o b a ł C i s i ę t e n o d c i n e k ? *** Proszę, podziel się nim, daj znać swoim znajomym na Facebooku, Instagramie i w innych social media.
pobierz 19.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Kotwice emocjonalne i jak z nimi pracować - Odcinek 52
Emocje, emocje, emocje. Bez nich nie da się przepracować pewnych obszarów i pójść do przodu. Jeśli zaczynamy się zajmować naszą psychiką, to nie ominiemy tematu odczuwania, przeżywania i adekwatnego wyrażania emocji. Często wcale nie chcemy się nimi zajmować, ale one same się odzywają. Mogą to być prawdziwe kotwice emocjonalne, które nie pozwolą nam wypłynąć na szersze wody... nie pozwolą popłynąć w kierunku, w którym chcemy albo przy których zaraz wrócimy do portu. - Odcinek 52 podcastu Agaty Wiatrowskiej "Z wiatrem w grzywie". Czego dowiesz się z tego odcinka: * Dlaczego kotwice emocjonalne mogą nas wstrzymywać przed wypłynięciem w świat i działaniem? * O bolącym ciele i czym są kompleksy (kompleksowe mechanizmy psychologiczne) wg Junga. * Co może się stać, gdy nie zaczniemy pracy na emocjach? * Jak działają splątania wewnętrzne i co nam to robi w codziennym życiu? * O presji, oczekiwaniach i nieadekwatnych reakcjach. * Jak emocjonalne blokady przeszkadzają nam rosnąć? * Co może nam pomóc w eksplorowaniu emocji? --- Uważasz ten temat za pomocny? Co było dla Ciebie odkrywcze czy motywujące? Czekam na Twój komentarz :) na stronie podcastu. Znajdziesz tam także linki do innych odcinków, o których mówiłam w podcaście: [link] *** P o d o b a ł C i s i ę t e n o d c i n e k ? *** Proszę, podziel się nim, daj znać swoim znajomym na Facebooku, Instagramie i w innych social media.
pobierz 20.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Złość - królowa emocji na banicji - Odcinek 51
Złość jest nam potrzebna do zauważania ważnych dla nas sygnałów, naruszania naszych granic i rozpoznawania co jest dla nas ważne. Jednak często albo jej zupełnie nie kontrolujemy, albo ukrywamy złość tak głęboko, że przestajemy ją w ogóle odczuwać. Przez to nie możemy skorzystać z tego, co ma nam do zaoferowania. No chyba, że już tak się w nas nagromadzi, że...wybuchamy. Czego dowiesz się z tego odcinka: * Dlaczego złość ma złą sławę? * O różnych rejestrach złości i jak możemy z tego skorzystać? * Mieszanki emocji i różne rejestry złości jak zniecierpliwienie, poirytowanie, irytacja, frustracja, żal, gniew to różne emocje i nie możemy ich wrzucać do jednego worka. * Do czego potrzebna jest nam emocja złości? Dlaczego nie warto chować głęboko swojej złości. * Czym jest określenie "święty gniew" i jak oddzielić myślenie o emocjach od myślenia o działaniu podejmowanym pod wpływem emocji. * Jak odrobina złości pomaga mówić "nie" i być stanowczym. * Co może spowodować tłumienie złości? * Skąd bierze się w niektórych szkodliwa energia złości? * Dlaczego czasem inne osoby złoszczą się obok osoby, która nie ma kontaktu ze swoją złością? * Co oznacza kontakt ze złością i dlaczego nie jest to bycie ciągle zezłoszczonym? * Jak skorzystać ze złości i podnieść swoje umiejętności rozwojowe? --- Uważasz ten temat za pomocny? Co było dla Ciebie odkrywcze czy motywujące? Czekam na Twój komentarz :) tutaj: * [link] * *** P o d o b a ł C i s i ę t e n o d c i n e k ? *** Proszę, podziel się nim, daj znać swoim znajomym na Facebooku, Instagramie i w innych social media.
pobierz 25.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Jak radzić sobie bez wsparcia - Odcinek 50
Kiedy zaczynasz się zajmować nowym projektem, masz nową pracę czy zaczynasz coś innego zmieniać w swoim życiu, często oczekujesz, że inni będą reagować pozytywnie i w określony sposób. Jednak gdy coś zmieniamy, wpływamy tym na innych i często ich reakcje odbieramy jako brak wsparcia. Czego dowiesz się z tego odcinka: * Czy oczekiwanie wsparcia od bliskich w sytuacji zmiany jest realne? * Dlaczego ludzie czują się zaniepokojeni, gdy zmieniasz coś w sobie lub w swoim życiu? * Jak komunikujesz to, co jest ci potrzebne? * W jaki sposób prosić o konstruktywną krytykę? * Co zrobić, gdy nie czujemy wsparcia od innych? Skąd czerpać energię? * Jak dobrać odpowiednie wsparcie? * W jaki sposób wybieramy nasze cele? Czy zależy to od poszukiwania akceptacji innych? Jakie potrzeby za tym stoją? * Czy nasze wewnętrzne stany muszą zależeć od zewnętrznej aprobaty? * Dlaczego proces dojrzewania jest procesem samodzielnym? Uważasz ten temat za pomocny? Co było dla Ciebie odkrywcze czy motywujące? Czekam na Twój komentarz :) tutaj: [link] *** P o d o b a ł C i s i ę t e n o d c i n e k ? *** Proszę, podziel się nim, daj znać swoim znajomym na Facebooku, Instagramie i w innych social media.
pobierz 20.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Praca z nieświadomością - możliwości i zagrożenia - Odcinek 49
Ciało, emocje, umysł i duch to wszystkie obszary, których trzeba dotknąć, gdy pracujemy z nieświadomością. Jednak to, co wymyka się możliwościom badawczym będzie tu na pierwszym planie. Duchowość. Temat, o którym wcześniej nie mówiłam. Teraz wypłynął... Czego dowiesz się z tego odcinka: * Co się stało, że mówię o duchowości? * Dlaczego zaangażowanie archetypów i baśni może uzupełnić pracę "racjonalną"? * O tym, jak istotne jest rozwinięcie samoświadomości i samorefleksji, aby praca z nieświadomością była konstruktywna. * Co oznaczają te dwa enigmatyczne słowa: samorefleksja i samoświadomość? * Jak zauważanie swoich konfliktów wewnętrznych może nam pomóc? * Dlaczego narzędzia psychologiczne są nam potrzebne, żeby nie odfrunąć? * Jakie są kierunki pracy z nieświadomością? * Czy senniki działają? - trochę o pracy ze snami... Uważasz ten temat za pomocny? Co było dla Ciebie odkrywcze czy motywujące? Czekam na Twój komentarz :) na stronie podcastu: [link] Podobał Ci się ten odcinek? :) Proszę, podziel się nim, daj znać swoim znajomym na Facebooku, Instagramie i w innych social media.
pobierz 32.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Obeność - Odcinek 48
Obecność to stan, w którym jesteśmy "tu i teraz". Związany z uważnością. Konie i inne zwierzęta mają ten stan naturalnie. Nam ludziom trudno jest odseparować się od swoich myśli, ale można uczyć się wracania do stanu homeostazy nawet po lub w trakcie burzliwych doświadczeń. Czego dowiesz się z tego odcinka: - W czym nam może pomóc stan obecności? - O tym jak nasz umysł niesie wydarzenia z przeszłości i co nam to robi. - Opowieść o dwóch mnichach. - Czym jest "kompleks", "bolące ciało" czy "wewnętrzna klatka"? - Kiedy nie da się osiągnąć psychicznego dobrostanu? - Od czego zacząć rozróżnianie działania z wewnętrznej klatki a działania w obecności? - O tym, jak konie komunikują się z naszą obecną esencją. - Jak obecność może wspierać nasze działanie z lekkością (będzie o oddzieleniu siebie od swojego celu;) - Co daje praktykowanie obecności? Uważasz ten temat za pomocny? Co było dla Ciebie odkrywcze czy motywujące? Czekam na Twój komentarz tu: [link] Podobał Ci się ten odcinek? :) Proszę podziel się nim, daj znać swoim znajomym na Facebooku, Instagramie i w innych social media.
pobierz 18.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Jak wygląda stajnia wolnowybiegowa i dlaczego ją wybrałam - Odcinek 47
pobierz 32.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Wytrwałość - magiczny składnik sukcesu - Odcinek 46
Bardzo bliski mi temat związany z wytyczaniem ścieżki przez nieznane obszary oraz doświadczeniami, w których nie ma prostych rozwiązań. Wytrwałość to magiczny składnik, który pomaga osiągnąć cel i przekroczyć nasze ograniczenia. Co najlepsze: wytrwałość to nie jest to coś co mamy lub nie, wytrwałość można kształtować. Czego dowiesz się z tego odcinka: - Dlaczego wytrwałość jest magicznym składnikiem w drodze do celu, niezależnie czy będzie to zakończenie swojego projektu czy dążenie do zdrowszego satysfakcjonującego życia? - O tym, że mamy trudności w wytrwaniu w nawykach i swoich postanowieniach. - Dlaczego nudna codzienność stanowi zwykle wyzwanie przy realizacji celów? - Plany contra rzeczywistość. "Będzie dłużej niż miało być." - Dlaczego mamy w sobie opór na działanie i nasz mózg mówi: "Odpuść sobie, będzie fajnie" ? - Odporność psychologiczna i o tym jak nasze strzały mają trafiać tam, gdzie chcemy? - Co mówią o sukcesie? Czy sukces to droga od porażki do porażki? - Czy na pewno jest sens wyruszać w drogę i realizować swoje marzenia i cele? - Co mnie motywuje i dlaczego czuję wartość w pozostawaniu na drodze, która nie jest łatwa? - Jak rozwijać w sobie wytrwałość? Jaka postawa może nam pomóc? - Dlaczego wspierający ludzie są potrzebni? - Jak uczyć się o sobie w sytuacjach kryzysowych i jak przekładać to na rozwiązywanie trudności w drodze wytrwałości? Uważasz ten temat za pomocny? Co było dla Ciebie odkrywcze czy motywujące? Czekam na Twój komentarz na stronie odcinka: [link] Podobał Ci się ten odcinek? :) Proszę podziel się nim, daj znać swoim znajomym na Facebooku, Instagramie i w innych social media.
pobierz 23.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Zajadanie emocji i ich procesowanie - Odcinek 45
Emocje są podstawowym drogowskazem rozwojowym i życiowym. Rozpoznawanie emocji i radzenie sobie z nimi może nam pomóc łatwiej nawigować przez życie. Nie chodzi o to, żeby ich nie odczuwać, ale żeby emocje były adekwatne do sytuacji. Dlatego procesowanie emocji należy do codziennej higieny emocjonalnej. Czego dowiesz się z tego odcinka: - Jaką rolę odgrywają emocje? - Przypominam pomocną w rozumieniu tych tematów metaforę jeźdźca i konia. - Co oznacza "zajadanie" emocji i jakie szkodliwe sposoby wymyślamy, żeby uniknąć zajęcia się swoimi trudnymi emocjami? - Czy odcięcie się od emocji może być nieszkodliwe? - Po co otwierać drzwi dla emocji i się im przyglądać? O co chodzi z tym "procesowaniem emocji"? - Radość, smutek, strach, złość, zdziwienie i wstręt - o grupach emocji i co nie jest emocją ani uczuciem? - Jakie natężenie mogą mieć emocje i jak je nazywać? - Co zrobić ze swoim oporem przed zajęciem się emocjami? - Podaję prosty sposób, dostępny dla każdej z was od zaraz: jak zacząć procesować emocje. Podcasty, które mogą Cię także zainteresować: #odcinek 18 - Rozwojowe rozwiązywanie problemów [link] W odcinku 18 opisuję Model 5 elementów. Jest to narzędzie, które pomaga w samodzielnym patrzeniu na różne sytuacje z wielu perspektyw, bez pomocy coacha, terapeuty czy facylitatora. To model samofacylitacji, który pozwala wnikać głębiej w sytuacje trudne do rozwiązania i te zupełnie codzienne. #odcinek 24 - Codzienna praktyka czyli NAWYKI rozwojowe [link] Opowiadam o nawykach rozwojowych (prowadzenie notatnika jest na pierwszym miejscu na tej liście - zobacz ;) oraz na jakich etapach nawyki się przydają, a kiedy praca nad nimi będzie trudna czy niemożliwa. Nad nawykami warto zacząć pracę, gdy wyjdziemy z “płonącego lasu” i jesteśmy w fazie, gdy chcemy “wziąć lejce swojego życia w ręce”. Może się to także przydać w fazie “mistrzostwa osobistego”. Nie polecam rozpoczynać pracy nad nawykami w czasie “budzenia się” czy w fazie “leczenia”. Więcej o fazach rozwoju dowiesz się z nowego QUIZU ROZWOJOWEGO - już niedługo na stronie :) Posłuchaj teraz odcinka o nawykach . Jeśli uważasz, że ten odcinek o emocjach jest kluczowy :) i chcesz, żeby więcej osób miało świadomy wybór, co zrobi ze swoimi emocjami, proszę podziel się nim, daj znać swoimi znajomym na facebooku, Instagramie i innych social media. To pozwala mi promować tematy związane ze zdrowiem psychicznym i higieną emocjonalną. Strona podcastu (czekam tu na Twój komentarz): [link]
pobierz 21.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Oswoić śmierć - Odcinek 44
Temat bardzo ważny rozwojowo, dotyczy każdego. Opowiem o postawie wobec śmierci, która może dawać moc. Ten odcinek nie jest przeznaczony na czas żałoby, gdy aktualnie dotknęła nas sytuacja śmierci. Czego dowiesz się z tego odcinka: - O lęku przed śmiercią i świadomym stosunku do śmierci. - Dlaczego postawa, w której dotyka się śmierci pomaga rozwinąć w sobie inne jakości i perspektywy? Co zaobserwował Yrwin D.Yalom? - Jak temat śmierci wpływa na nasz rozwój? - Czy odwaga może wynikać z posiadania na ramieniu odczucia śmierci? - O dobrej śmierci - czy taka istnieje? - Jak nasza postawa wobec śmierci wpływa na nasze wybory. - O tym , że różne problemy stają się błahostkami w obliczu śmierci. - Jak cykl życia i śmierci przejawia się w symbolice. - O umieraniu na poziomie duchowym, dekonstrukcji i powstawaniu nowego. Na stronie podcastu znajdziesz propozycje innych odcinków, które mogą Cię zainteresować: Jak się dobrze bać - odcinek 37 i Biegnąca z wilkami - książka na życiowe zakręty - odcinek 26. Napisz kilka słów komentarza: : [link]
pobierz 14.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Przywództwo&konie - Odcinek 43
Czy lider musi czuć się liderem? Jakie rozwijać obszary, żeby świadomie stawać się liderem? Co daje wewnętrzny kręgosłup i jak pracować nad wewnętrzna mocą, która wyprzedzałaby sukces zewnętrzny? W tym podcaście opowiadam o przywództwie, także w kontekście koni. Czego dowiesz się z tego odcinka: - Jak zaczęła się moja przygoda z programami rozwojowymi i przywództwem? - Co czyni kogoś liderem? Dlaczego bycie liderem nie jest tożsame ze stanowiskiem? - Menedżer a lider - jaka jest różnica. - Dlaczego przywództwo przejawia się także w stosunku do siebie jako zarządzanie swoim ciałem i emocjami, samoregulacją i autentycznym wyrażeniem siebie? - Jak ma się przywództwo osobiste do odpowiedzialności i przewodzenia innym? - Jakie obszary trzeba rozwinąć, aby stawać się liderem? - Jak działają porażki i dlaczego nie należy ich unikać? - Dlaczego warto pracować nad wewnętrzną mocą, która powinna wyprzedzać zewnętrzny sukces? - O wewnętrznym kręgosłupie i jak go budować - o konieczności wyjścia na arenę (tak właśnie! - jest to niezbędne:) - Jak się ma sprawa z przywództwem w stadzie koni? Co postrzegają ludzie i jak działają konie? Jeśli chcesz poczytać więcej o mojej pracy z liderami i organizacjami zapraszam tutaj: [link] Jeśli uważasz, że ten odcinek był wartościowy i wnoszący, zapraszam do dzielenia się nim w mediach społecznościowych i subskrybowania (np. na Itunes). To dla mnie ważne :)
pobierz 27.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Czy autentyczność oznacza mówienie wszystkiego co się czuje i myśli - Odcinek 42
Gdy docieramy bardziej do naszych potrzeb, uczuć i zdejmujemy nasze maski, czasami trudno nam przychodzi wyrażenie siebie w taki sposób, żeby nie zranić innych. W tym odcinku wyjaśniam jak działa język komunikacji i jak się wyrażać, aby lepiej komunikować się z innymi ludźmi. Czego dowiesz się z tego odcinka: - Czym tak naprawdę jest autentyczność? - Czy jest możliwe być tak autentycznym, żeby być świadomym wszystkiego, co w nas jest? - Jak wyrażać siebie tak, żeby nie uruchomić w kimś mechanizmów obronnych, ale dotrzeć do jego autentyczności? - Jak dobierać formę do przekazu i do odbiorcy? - Dlaczego zdejmowanie masek nie jest komfortowe? - Jak działa komunikacja społeczna? - O języku komunikacji. - Dlaczego "komunikaty ja" nie przekraczają granic innych osób i jak je właściwie formułować? - Jak odróżniać fakty od opinii, będących jedynie interpretacją faktów? - Kiedy i na kogo "komunikaty ja" nie działają? - W jaki sposób intencja wpływa na możliwość dobrego porozumienia? Jeśli zainteresował Cię ten temat, na mojej stronie znajdziesz linki do podcastów, które poszerzają temat autentyczności i komunikacji: #autentyczność [link] Jeśli uważasz, że ten odcinek był wartościowy i wnoszący, zapraszam do dzielenia się nim w mediach społecznościowych i subskrybowania (np. na Itunes). To dla mnie ważne :)
pobierz 21.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Zazdrość i porównywanie się - czyli jak obciąć głowy hydrze - Odcinek 41
Zazdrość jest u nas bardzo często uczuciem wypartym, zakamuflowanym. Wynika z pewnych myśli, które produkujemy i zwykle nam one nie służą. Jeśli wydaje Ci się, że zazdrość Cię nie dotyczy i nigdy jej nie odczuwasz - warto wysłuchać tego odcinka. Czego dowiesz się z tego odcinka: - Jakie podłoże ma zazdrość? - Po czym poznać, że wypieramy uczucia? - Mały test: czy jesteś zazdrosna? - O mechanizmie rywalizacji. - Z czego wynika unikanie wystawiania się na rywalizację? - Dlaczego zazdrość i porównywanie się blokuje możliwość uczenia się od innych? - Jak przyjaźń jest weryfikowana przez towarzyszenie innym w ich sukcesie. - O ważności poczucia własnej wartości i pewności siebie. - Jak wpadamy w pułapkę własnych myśli? - Czy odczuwanie zazdrości może nam pomagać? - Dlaczego nie należy unikać odczuwania zazdrości? - Co możemy zrobić w kontrze do uczucia zazdrości - o pielęgnowaniu uczucia wdzięczności i myślach o obfitości świata. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wypartych uczuciach czy myślach - posłuchaj odcinka o pracy z cieniem. Link znajdziesz na mojej stronie: www. horsesense.pl/podcast Bywasz zazdrosna? Jakie informacje to dla Ciebie niesie? - Napisz w komentarzu tutaj: [link]
pobierz 24.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Jak prowadzić trudne rozmowy - odcinek 40
Trudne rozmowy to nieodzowna część życia. Odbywamy je z osobami, z którymi jesteśmy w głębszych relacjach, ale też w życiu zawodowym, codziennym. Dobrą wiadomością jest to, że możemy się nauczyć jak dochodzić do satysfakcjonujących dla obu stron rozwiązań. Jeśli dwie osoby komunikują się na poziomie autentycznym, jest to budujące dla obu stron i buduje bliskość. Czego dowiesz się z tego odcinka: - Jak przygotować się do ważnej rozmowy. - Dlaczego warto i jak zadbać o czas i przestrzeń do rozmowy? - Czym są fakty i opinie - jak je rozdzielać? - Po co robić fizyczną rozgrzewkę przed trudną rozmową? - Jak rozumiem autentyczność... - Jak wyrażać swoje zdanie, aby mieć szansę, że nasz komunikat dotrze do drugiej osoby? - Kiedy komunikacja w autentyczności nie pomaga spotkać się z drugą osobą w jej autentyczności? - Jakie pytania warto sobie zadać zanim przeprowadzi się trudną rozmowę? - Na co zwrócić uwagę, żeby dobrze ocenić sytuację? - Dlaczego wyspanie, najedzenie i koncentracja jest potrzebne do bardzo trudnych rozmów? - O wadze asertywności i jej regularnego ćwiczenia. - Dlaczego idąc na trudną rozmowę warto przyjąć postawę, w której uwzględniamy perspektywę drugiej strony? - Co sprzyja wspólnym rozwiązaniom? - Jak mówić (podaję pomocne sformułowania;), żeby rozmawiać? - O narzędziach dialogu m.in. parafrazie i klaryfikacji. - W jaki sposób prowadzi się trudne rozmowy z końmi? Co było dla Ciebie istotne w tym odcinku? Napiszesz w komentarzu? [link]
pobierz 29.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Jak sobie radzić z lękiem przed oceną - Odcinek 39
Lęk przed oceną pojawia się często, gdy chcemy zaeksperymentować z nowym sposobem zachowania. Może powodować alienację i niechęć do podejmowania prób zrealizowania tego, na czym nam bardzo zależy i czego pragniemy. Czego dowiesz się z tego odcinka: - Czym jest lęk przed oceną i o czym cię może informować? - Jak lęk przed oceną związany jest z autentycznością? - Skąd może się brać lęk przed oceną? - O podejmowaniu ryzyka bycia sobą i pokazywania siebie w autentyczności. - Dlaczego osoba, która jest w swojej mocy, bywa odbierana przez osobę będącą w niemocy jako nadużywająca swojej mocy lub nawet używająca przemocy. Będzie o różnicy pomiędzy mocą a przemocą. - Jak zdrowo traktować ocenę i informację zwrotną? - Kiedy lepiej nie przyjmować opinii innych do siebie, a kiedy warto przyjrzeć się nawet niedorzecznym ocenom? - Jak adekwatne ocena własna może pomóc przyjmować oceny z zewnątrz? - Dlaczego temat oceny i lęku przed nią wpływa na relacje? - O czym świadczy chęć kontrolowania tego, jak myślą inni? Odcinek trwa 19 minut. Miłego słuchania :) Co było dla Ciebie istotne w tym odcinku? Napiszesz? Czy zauważasz co u Ciebie blokuje lęk przed oceną? Co tracisz kierując się lękiem? I jakie masz sposoby na jego przezwyciężenie? - Napisz w komentarzach na stronie podcastu: [link]
pobierz 19.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Niemoc_Moc_Przemoc - Odcinek 38
Dzisiaj temat petarda. Opowiadam o mocy, niemocy i przemocy na bazie mojego autorskiego modelu, który jest niezwykle prosty, a wiele wyjaśnia. Te tematy pojawiają się na prawie każdym warsztacie i spotykają się z reakcją "eureka!" ;) Czego dowiesz się z tego odcinka: - Czym jest niemoc, moc i przemoc - dlaczego przedstawiam ją jako kontinuum? - Jak doszło do tego, że "przyszedł" do mnie model "niemoc_moc_przemoc" czyli o mojej osobistej drodze do wolności... - Dlaczego sposobem na zdrowe relacje z końmi jest poszukiwanie swojej osobistej mocy? - Co powoduje bycie w przemocy lub niemocy? - Jak wygląda bycie w niemocy? Co powoduje, że obawiamy się sięgnąć w kierunku bycia w mocy? - O latarnii, która ostrzega przed zagrożeniem... - W jaki sposób rozumieć przemoc w tym modelu? - O wchodzeniu z niemocy w moc oraz o wychodzeniu ze stosowania przemocy. - Jak istotne jest, żeby zrozumieć, że każdy z nas bywa na tym wykresie w różnych miejscach : i w niemocy, i przemocy, i w mocy - w różnych sytuacjach i różnych relacjach. - Co daje bycie w mocy i dlaczego będąc w mocy mamy najzdrowsze relacje z otoczeniem. - Jakie emocje pomagają rozpoznawać nasze stany? O nadużywaniu mocy. # Model NIEMOC - MOC - PRZEMOC znajdziesz tu: [link] #Horsesensownia Czym jest program rozwojowy z końmi HorseSensownia, podczas którego można ze mną popracować m.in. nad tematem osobistej mocy ? Horsesensownia to 5-dniowe warsztaty ze mną i stadem koni, w kameralnej grupie, odbywające się w czasie wakacji. Miejsca na HorseSensownię znikają często już w pierwszych dniach po otwarciu zapisów. Jeśli nie chcesz przegapić momentu zapisów - dopisz się do listy zainteresowanych. - HorseSensownia - więcej informacji: [link] - HorseSensownia - LISTA - tu zapiszesz się na listę oczekujących, żeby nie przegapić momentu zapisu, gdy ruszy sprzedaż wakacji: [link] - HorseSensownia - zobacz terminy i miejsce: [link] Zapraszam :) I czekam również na Twój komentarz: Jakie masz przekonania odnośnie MOCY? [link]
pobierz 27.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Jak dobrze się bać - Odcinek 37
Próbując żyć odważnie, pełną piersią podejmujemy ryzyko. Każda nasza wewnętrzna przemiana czy nowe sposoby zachowań to także stres i odczuwanie niepokoju. Niestety sfery dyskomfortu w trakcie pracy nad sobą, nie da się pominąć. Czego dowiesz się z tego odcinka: - Po co zajmować się strachem? - Dlaczego komunikat "nie bój się" może blokować emocje. - Jak rozróżnić strach, który daje nam ważne informacje od strachu, który nas paraliżuje. - Dlaczego życie pełną piersią jest związane z poczuciem zagrożenia? - Jak znieczulamy się na poczucie niebezpieczeństwa i blokujemy nasze emocje? - O strategii odcinania się od strachu. - Czym się różni strach od lęku i o tym jak ciało pamięta traumatyczne doświadczenia. - Dlaczego odczuwanie lęków związanych z rozwojem, a więc też zmianą, jest połaczone z pewnym dyskomfortem i niepokojem? - Jak rozpoznać, że właśnie jesteśmy w trakcie wewnętrznej zmiany? - I co robiłam na statku typu Titanic ;) ... Napisz, co było dla Ciebie istotne w tym odcinku. Czy zrobiłaś jakieś odkrycia dzięki temu? A może masz jakieś pytania? Chętnie odpowiem :) Na komentarze czekam tutaj: [link]
pobierz 20.1 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek