Wielka niedźwiedzica

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Rozmowy z kobietami polskiej blogosfery o historiach ich wczesnego macierzyństwa.
Data dodania: 2019-07-17 10:32:50
Data aktualizacji: 2019-10-14 07:45:02
Audycji w katalogu: 7
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 2 lata temu
6. Olga Luterek - o transformacji w matkę z osobistego, historycznego i antropologicznego punktu widzenia.
W ostatnim odcinku tego sezonu podcastu rozmawiam z Olgą Luterek, autorką bloga Napisawszy.pl, copyrighterką i mamą. Z Olgą łączy mnie podobne doświadczenie pierwszych miesięcy czy może nawet roku macierzyństwa. Dla nas obu nie było to łatwe doświadczenie i do tej pory bywa, że nie jest łatwo, ale obie staramy się zrozumieć i przyjąć swoje uczucia i emocje takimi jakimi są.  Olga mówi bardzo mądrze i z wiedzą religioznawcy, co daje jej unikalne spojrzenie na historię, antropologię i zjawisko macierzyństwa. Rozmawiamy o nowej tożsamości, o tym jak ją zbudować i jak pozostać sobą pomimo transformacji w matkę.  Blog Olgi - [link]    
pobierz 135.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
5. Magda Januszewska - o trudnych początkach, depresji poporodowej i odnajdywaniu siebie na nowo.
W piątym odcinku rozmawiam z Magdą Januszewską, autorką bloga Matka Skaut, żoną, mamą trzech dziewczynek. Magda opowiada o swoich trudnych początkach macierzyństwa, o powrocie do pracy po dwóch tygodniach po porodzie i o tym, jak sobie poradziła z depresją poporodową.  Magda piszę niesamowitego bloga pt Matka Skaut, gdzie opisuje swoje przemyślenia na temat świata, kultury piękna, macierzyństwa i psychologii. Ma lekki, piękny i obrazowy styl pisania i dzieli się niezwykle mądrymi spostrzeżeniami, tak samo jak w naszej rozmowie.  Serdecznie Was na nią zapraszam. Możecie kontynuować naszą rozmowę używając #podcastdlamam. 
pobierz 107.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
4. Ada Kosterkiewicz - o feminizmie w macierzyństwie, czarnym proteście i wartości aktywizmu, kiedy jest się matką.
W czwartym odcinku rozmawiam z Adą Kosterkiewicz, aktywistką, blogerką i mamą. Ada pisze bloga o nazwie Rzeczovnik.pl i jest aktywna na polu feminizmu, praw dla osób LGBTQ+ i jak to sama nazywa: walki z patriarchatem. Rozmawiamy o tym wszystkim w tym odcinku i obie trochę się wkurzamy na to, jak wygląda nasza rzeczywistość czyli przyszła rzeczywistość naszych córek. Od wkurzenia do działania jest już niedaleko i o tym też opowiada nam Ada.  W odcinku zapraszam Was do wysyłania mi wiadomości jeśli chcecie wziąć udział w podcaście, zwłaszcza jeśli identyfikujecie się z którąś z mniejszości, o których rozmawiamy. 
pobierz 96.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
3. Tola Piotrowska - o bliskim rodzicielstwie, byciu introwertyczną mamą i szukaniu siebie na nowo w byciu matką
W rozmowie z Tolą Piotrowską z bloga [link]  rozmawiam o jej sposobie na bycie mamą i szanowanie swoich potrzeb. Tola jest fotografką i mamą Gustawa, sama mówi o sobie, że jest introwertyczką. W rozmowie i z jej zdjęć widać jej ciepło i wrażliwość na odległość. Poruszamy temat trudnych pierwszych miesięcy z dzieckiem, naszych oczekiwań względem macierzyństwa i nas samych. Mówimy o tym, w jaki sposób poradziłyśmy sobie z pogodzeniem bycia sobą, a zarazem bycia dobrymi mamami dla naszych dzieci.   
pobierz 113.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
2. Marta Greber - o zewie natury, samotnych podróżach bez dziecka i całej prawdzie o połogu.
W drugim odcinku podkastu rozmawiam z Martą Greber - podróżniczką, blogerką kulinarną, fotografką i znaną instagramerką. Marta opowiada o tym, jak się zdecydowała na dziecko, o swoim porodzie i czasie połogu. Rozmawiamy o zmianach jakie w nas nastąpiły po porodzie, o samotnych podróżach i dbaniu o siebie pomimo bycia matkami. 
pobierz 116.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
1. Marta Śliwicka - naturalna decyzja o macierzyństwie, dzieci jako natchnienie do spełniania marzeń.
W pierwszym prawdziwym odcinku Wielkiej Niedźwiedzicy rozmawiam z Martą Śliwicką, współautorką bloga Burczy mi w Brzuchu, właścicielką agencji social media, instagramerką i  mamą dwójki dzieci. W odcinku rozmawiamy o tym, jak dzieci stały się dla niej inspiracją i natchnieniem do spełniania zawodowych marzeń i kompletnej zmiany w życiu zawodowym.     
pobierz 71.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Wielka Niedźwiedzica - Pilot
W pilocie podkastu opowiadam o tym, dlaczego wybrałam tytuł Wielka Niedźwiedzica. To krótka zapowiedź i zarys czego się można spodziewać po moich i innych opowieściach wczesnego macierzyństwa.   
pobierz 5.8 MB odcinki RSS iTunes www
miodek