O Japonii

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podróże po Japonii. Jak nie zbankrutować podróżując? Gdzie jechać?
Data dodania: 2019-07-17 10:36:00
Data aktualizacji: 2021-03-07 00:55:05
Audycji w katalogu: 33
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 9 godz. temu
LIVE: Nikt nie odwoła nam sakur!
To jest zapis audycji LIVE ze słuchaczami, która odbyła się 6.03.2021. Zapisy wszystkich LIVE można znaleźć na stronie btth.tv Zapraszamy na spotkanie LIVE poświęcone kwitnącym wiśniom (sakurom). Rozmawiamy o tym, jak wygląda hanami (dosł. oglądanie kwiatów) w Japonii, czym się różni hanami w Tokio i na Okinawie. Zastanowimy się, gdzie szukać najpiękniejszych kwitnących wiśni w Japonii. Ale też gdzie szukać sakur poza Japonią - np. Warszawie, czy Sztokholmie. A także kiedy je oglądać. Podpowiemy, gdzie szukać informacji na ten temat. Poszukamy też przedmiotów (zwłaszcza tych nietypowych), na których można znaleźć motyw kwiatów sakury. Wy też koniecznie podzielcie się doświadczeniami z informacjami o hanami i sakurach w kontekście japońskiej kultury - najlepiej na żywo podczas transmisji! Numer do studia: ☎️ 510 486 024 ☎️ Licencja: [link] Fot. Małgorzata Jurkowska (zdjęcie brało udział w konkursie fotograficznym Hanami 2019: [link] Muzyka: Yuria - SAKURA (Ikimono gakari いきものがかり) cover 歌って見た Mastered in Studio Perorowisko (pero.ro)
pobierz 195.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 dni temu
LIVE: Kocia inwazja - fenomen kotów w japońskiej kulturze
To jest zapis audycji LIVE ze słuchaczami, które odbyły się 20 i 27.02.2021. Zapisy wszystkich LIVE można znaleźć na stronie btth.tv Zapraszamy na spotkanie LIVE poświęcone fenomenowi uwielbienia kotów w Japonii i ich powszechnej obecności w japońskiej kulturze - tej klasycznej i popkulturze. Rozmawiamy o kotach w japońskiej mitologii, o kotach w kinie i anime, mandze, literaturze, o kotach w marketingu (catvertizing), o tym, dlaczego kot japoński bobtail ma krótki ogonek i jaka kocia zabawka przywieziona z Japonii z była hitem wśród naszej kociarni. Odwiedzimy też wirtualnie japońską kocią wyspę Tashirojima i kocią kawiarnię (neko cafe) w tokijskim Shinjuku. Współprowadzącymi spotkanie będą Miętus (kot "zen" z naszego logo) oraz Molek (specjalista od bycia kawaii). Wy też koniecznie podzielcie się doświadczeniami z informacjami o kotach w kontekście japońskiej - najlepiej na żywo podczas transmisji! Numer do studia: ☎️ 510 486 024 ☎️ Mastered in Studio Perorowisko (pero.ro)
pobierz 223.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 28 dni temu
LIVE: Ghibli i inni - japońska animacja
To jest zapis audycji LIVE ze słuchaczami, która odbyła się 6.02.2021. Zapisy wszystkich LIVE można znaleźć na stronie btth.tv Zapraszamy na spotkanie LIVE poświęcone japońskim filmom animowanym. Rozmawiamy przede wszystkim o filmach pełnometrażowych - głównie o produkcjach Studio Ghibli, ale wspominamy też kilka innych ciekawych filmów z ostatnich lat. Współorganizatorem spotkania jest Kielecki Klub Mangi i Anime "Kôen公園" Wy też koniecznie podzielcie się ulubionymi tytułami filmów anime - najlepiej na żywo podczas transmisji! Numer do studia: ☎️ 510 486 024 ☎️ Mastered in Studio Perorowisko (pero.ro)
pobierz 253.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Czy to już FINAŁ?! (AKA Cyberpunkowe Karaoke AKA Chippin' In WOŚP Cover)
txt @asq music @magicalphantomfart Jest to nieoficjalna wersja fanowska i nie jest zatwierdzona ani wspierana przez CD PROJEKT RED Graj z nami także i w tym roku! ❤️ Zbiórka jest już aktywna. Potrząśnij sakiewką
pobierz 7.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
LIVE: Zen w kulturze japońskiej
To jest zapis audycji LIVE ze słuchaczami, która odbyła się 23.01.2021. Zapisy wszystkich LIVE można znaleźć na stronie btth.tv Spotkanie LIVE poświęcone obecności zen w japońskiej kulturze. Rozmawiamy o tym, czym jest zen, co rozumie się przez to pojęcie; opowiemy o zen w Japonii - m.in. pokazujemy kilka japońskich świątyni i ogrodów stworzonych w duchu zen. Partnerem wydarzenia jest zen.com, operator wielowalutowej karty i nowoczesnej aplikacji finansowej. Sami z nich korzystamy, więc przy okazji powiemy Wam, co nam się w nich podoba (ZENefity!). Mamy dla Ciebie też z tej okazji specjalny kod: BTTHZEN - który daje 4 miesiące usługi Zen za darmo. Zainstaluj apkę, zamówienie karty jest bardzo proste! Oferta ZEN: [link] A Ty jak odbierasz zen? Daj znać podczas transmisji! Numer do studia: ☎️ 510 486 024 ☎️ Mastered in Studio Perorowisko (pero.ro)
pobierz 155.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
O Japonii X WOŚP #29final #podcastydlawosp
To jest specjalny odcinek-zaproszenie na 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Odcinek w formie wideo można obejrzeć na Youtube: btth.tv Grajcie z nami 31.01 od rana na profilu: facebook.com/podcastydlawosp Hojnie wrzucajcie monety do wirtualnej skarbonki: siepomaga.pl/podcastydlawosp Słuchajcie swoich ulubionych podcasterów i poznajcie nowych! Do zobaczenia! Mastered in Studio Perorowisko (pero.ro)
pobierz 55.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
LIVE: W japońskim kinie
To jest zapis audycji LIVE ze słuchaczami, która odbyła się 9.01.2021. Zapisy wszystkich LIVE można znaleźć na stronie btth.tv Pierwsze spotkanie LIVE poświęcone Japonii i jej kulturze w Nowym Roku. Będziemy rozmawiać o japońskim kinie (i serialach)! Opowiemy o naszych ulubionych twórcach i produkcjach i o tym, gdzie oglądamy japońskie kino. Widzimy się w sobotę, 9. stycznia 2021 r. o godzinie 19:00!!! Wy też koniecznie podzielcie się ulubionymi tytułami, reżyserami, aktorami na żywo podczas transmisji! Numer do studia: ☎️ 510 486 024 ☎️ Mastered in Studio Perorowisko (pero.ro)
pobierz 235.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
LIVE: Świąteczny - tradycje gwiazkowe i noworoczne
To jest zapis audycji LIVE ze słuchaczami, która odbyła się 19.12.2020. Zapisy wszystkich LIVE można znaleźć na stronie btth.tv Wracamy z kolejnym spotkaniem LIVE poświęconym Japonii. Tym razem będziemy rozmawiać o świątecznych i noworocznych japońskich zwyczajach - o świątecznym kurczaku KFC, truskawkowym torcie z przeceny, o wielkim noworocznym sprzątaniu, osechi ryori, "biciu" omochi, czy zimowych motywach na kimonach, kanzashi i wagashi. Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia! Tradycyjnie zapraszamy do dzielenia się doświadczeniami i ciekawostkami na żywo podczas transmisji! Numer do studia: ☎️ 510 486 024 ☎️ Będziemy też wdzięczni jeśli napiszesz nam swoje wrażenia: [link] Mastered in Studio Perorowisko (pero.ro)
pobierz 105.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
LIVE: Black Friday - szukamy japońskich okazji
To jest zapis audycji LIVE ze słuchaczami, która odbyła się 27.11.2020. Zapisy wszystkich LIVE można znaleźć na stronie btth.tv Nasze kolejne spotkanie będzie - uwaga - w piątek! Ale będzie to piątek nie byle jaki, bo Czarny Piątek, the Black Friday. To wtedy sklepy wariują i przeceniają znacznie przeróżne produkty. Podczas spotkania będziemy szukać ciekawych "japońskich okazji". Zerkniemy na przykład, czy gadżety, które pokazywaliśmy w LIVE o pamiątkach można kupić po jakiś atrakcyjnych cenach. Miejcie karty kredytowe w pogotowiu! Do zobaczenia w Czarny Piątek, 27. listopada!! P.S. Jeśli ktoś ma pomysł na wymarzoną "japońską okazję" piszcie tutaj w komentarzach. A jeśli coś fajnego znajdziecie lub upolujecie, chwalcie się na żywo! Numer do studia: ☎️ 510 486 024 ☎️ Będziemy też wdzięczni jeśli napiszesz nam swoje wrażenia: [link] Mastered in Studio Perorowisko (pero.ro)
pobierz 144.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
LIVE: Do Japonii samodzielnie? Z biurem? A może ze znanym jutuberem?
To jest zapis audycji LIVE ze słuchaczami, która odbyła się 14.11.2020. Zapisy wszystkich LIVE można znaleźć na stronie btth.tv Podczas kolejnego spotkania będziemy rozmawiać o tym, jakie są zalety i wady wyjazdu do Japonii organizowanego samodzielnie, jakie są plusy i minusy wycieczki do Japonii wykupionej w biurze podróży oraz zastanowimy się, czy jest sens wynajmować (anielsko-języcznego lub polsko-języcznego) przewodnika w Japonii, na miejscu. Do zobaczenia w sobotę, 14. listopada!! P.S. Jeśli chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami lub przemyśleniami , zadzwoń do nas podczas spotkania i porozmawiajmy na żywo! Numer do studia: ☎️ 510 486 024 ☎️ Będziemy też wdzięczni jeśli napiszesz nam swoje wrażenia: [link] Mastered in Studio Perorowisko (pero.ro)
pobierz 117.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
LIVE: Halloween po japońsku + pakowanie
To jest zapis audycji LIVE ze słuchaczami, która odbyła się 31.10.2020. Zapisy wszystkich LIVE można znaleźć na stronie btth.tv Dzisiaj Halloween, więc spróbujemy podczas LIVE wywołać jakiegoś przyjaznego (oby!) Yōkai (japońskiego tradycyjnego ducha). Ale także będziemy rozmawiać o tym, jak najlepiej spakować się na wyjazd do Japonii. Pomówimy o tym, co koniecznie trzeba wziąć, a czego nie, bo będzie stanowiło niepotrzebny balast. Ciebie też zapraszamy do dyskusji! Pamiętaj, że tradycyjnie możesz z nami porozmawiać na żywo podczas wydarzenia. O duchach, przebierankach czy tipach odnośnie pakowania. Nieważne! Po prostu dzwoń! Telefon do studia: ☎️ 510 486 024 (po 19) Będziemy też wdzięczni jeśli napiszesz nam swoje wrażenia: [link] Mastered in Studio Perorowisko (pero.ro)
pobierz 102.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
LIVE: Japonia na bogato!
To jest zapis audycji LIVE ze słuchaczami, która odbyła się 17.10.2020. Zapisy wszystkich LIVE można znaleźć na stronie btth.tv Podczas podróży do Japonii staramy się nie szastać pieniędzmi - wybieramy skromniejsze hotele, podróżujemy klasą ekonomiczną, polujemy na produkty z żółtymi etykietami w sūpā (supermarkecie), itd. Ale co jakiś czas serwujemy sobie mniej budżetowe atrakcje - aby odpocząć, zresetować się, mieć co wspominać, przywieźć do domu coś wyjątkowego... Podczas kolejnego spotkania na żywo będziemy rozmawiać, o atrakcjach i rzeczach, na które warto wydać pieniądze w Japonii. Was też zapraszamy do dyskusji! TELEFON DO STUDIA: Jeśli chcesz opowiedzieć nam o własnych niebudżetowych doświadczeniach w Japonii, zadzwoń do nas podczas spotkania i porozmawiajmy na żywo! Numer do studia: ☎️ 510 486 024 ☎️ TWOJE ZDJĘCIA: Chcesz nam pokazać jakieś wyjątkowe miejsce w Japonii (piękny hotel, restaurację) lub japoński skarb (wyjątkowe kimono, miecz, ekskluzywną whisky)? Wrzuć zdjęcia w wydarzeniu, a my pokażemy je podczas LIVE. Będziemy też wdzięczni jeśli napiszesz nam swoje wrażenia: [link] Mastered in Studio Perorowisko (pero.ro)
pobierz 129.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
LIVE: Omiyage! Pamiątki z Japonii
To jest zapis audycji LIVE ze słuchaczami, która odbyła się 3.10.2020. Zapisy wszystkich LIVE można znaleźć na stronie btth.tv Co przywieźć z Japonii dla siebie, a jakie suweniry dla bliskich? Podczas naszego kolejnego spotkania na żywo pokażemy Ci najciekawsze, najzabawniejsze, najmniej „oczywiste” pamiątki, jakie przywieźliśmy (lub otrzymaliśmy od przyjaciół) z Japonii. Jesteśmy pewni, że czymś Cię zaskoczymy! Do zobaczenia w sobotę, 3. października!! P.S. Jeśli chcesz opowiedzieć nam o Twoich ulubionych pamiątkach, zadzwoń do nas podczas spotkania i porozmawiajmy na żywo! Numer do studia: ☎️ 510 486 024 ☎️ Będziemy też wdzięczni jeśli napiszesz nam swoje wrażenia: [link] Mastered in Studio Perorowisko (pero.ro)
pobierz 112.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
LIVE: Gotowanie po japońsku + Konkurs!
To jest zapis audycji LIVE ze słuchaczami, która odbyła się 19.09.2020. Zapisy wszystkich LIVE można znaleźć na stronie btth.tv Gotowanie potraw kuchni japońskiej może być bardzo proste. Podczas naszego spotkania LIVE udowodnimy to - Aśka przygotuje na Waszych oczach coś prostego i smacznego, a przy okazji trochę opowie o japońskich składnikach i przyprawach. Ogłosimy też konkurs, w którym do wygrania będą fajne nagrody, które pomogą Wam pokochać japońską kuchnię jeszcze bardziej. Do zobaczenia! Uwaga! Można będzie dzwonić do nas podczas spotkania i rozmawiać na żywo! Numer telefonu do studia: ☎️ 510 486 024 ☎️ Będziemy też wdzięczni jeśli napiszesz nam swoje wrażenia: [link] Mastered in Studio Perorowisko (pero.ro)
pobierz 84.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
LIVE: Czy sakury 2021 mają sens? Japonia vs koronawirus
To jest zapis audycji LIVE ze słuchaczami, która odbyła się 5.09.2020. Zapisy wszystkich LIVE można znaleźć na stronie btth.tv Czy planowanie wyjazdu do Japonii wiosną 2021 roku, aby oglądać kwitnące wiśnie (sakury) to dobry pomysł? Wspólnie zastanowimy się, co z naszymi potencjalnymi wyjazdami do Kraju Kwitnącej Wiśni. Zapraszamy w najbliższa sobotę o 19:00 na spotkanie i dyskusję na żywo (live). Poniżej (w dyskusji) zamieściliśmy ankietę. Istnieje też możliwość propozycji tematów do sobotniej dyskusji. Do zobaczenia! Uwaga! Można będzie dzwonić do nas podczas spotkania i rozmawiać na żywo! Numer telefonu do studia: ☎️ 510 486 024 ☎️ Będziemy też wdzięczni jeśli napiszesz nam swoje wrażenia: [link] Mastered in Studio Perorowisko (pero.ro)
pobierz 77.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Czy Ty też masz japońskiego bzika?
A czy Ty już subskrybujesz Podcast o Japonii? Zapraszamy do słuchania pierwszego polskiego podcastu o podróżach po Japonii i o japońskiej kulturze. Prowadzący - Joanna i Konrad - dzielą się chętnie wskazówkami o tym, jak zorganizować własną podróż. A nasi goście, fascynaci kultury Japońskiej, przybliżą Wam temat kulinariów, sztuki, rzemiosła i japońskiej animacji. Zapraszamy na Podcast o Japonii! [link]
pobierz 1.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
LIVE: o Okinawie
To jest zapis audycji LIVE ze słuchaczami, która odbyła się 15.02.2020. Zapisy wszystkich LIVE można znaleźć na stronie btth.tv Nasz rocznicowy LIVE, w którym opowiadamy o urokach tropikalnej japońskiej Okinawy. Będziemy też wdzięczni jeśli napiszesz nam swoje wrażenia: [link] Mastered in Studio Perorowisko (pero.ro)
pobierz 149.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
O Japonii X WOŚP (AKA Grosza daj Owsiakowi AKA Wiedźminskie Karaoke)
Hej! Z okazji 28. finału WOŚP nagraliśmy dla Was Wiedźmińskie Karaoke (tzn. Kondi nagrał, bo Aśka się wstydziła śpiewać). Jeśli mielibyście ochotę sami spróbować, to proszę bardzo: - tu jest taśma amatorska: [link] - a tu taśma profesjonalna: [link] Dziękujemy serdecznie Aleksandrowi za nieodpłatne użyczenie nam swojej kompozycji na potrzeby tego nagrania ❤️❤️❤️ A tutaj nasze aukcje na rzecz WOŚP: - Coca-Cola Limitowana Okinawska: [link] - Coca-Cola Limitowana Sakura Rugby: [link] - Możliwość spotkania się z nami na żywo: [link] I artykuł na blogu o naszych corocznych akcjach dla WOŚP: [link] No i winietka fonograficzna, żeby nie było: Fałszowanie tekstu: Kondi Autor aranżacji: Alexander Shalyapin Utwór "Toss a coin to your Witcher" został pierwotnie skomponowany przez Sonię Belousova & Gionę Ostinelli, dzięki dziewczyny, to wasza zasługa, że nie możemy tej melodii wyrzucić teraz z głowy ❤️❤️❤️
pobierz 3.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
O Japonii №15 + Chie Piskorska (w którym dzielimy się wrażeniami z Bunkasai i mówimy o nowym japonizmie)
Posłuchaj kolejnego podcastu o Japonii. Naszym gościem jest Chie Piskorska, wykładowczyni Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych(PJATK), twórczyni marki MakiMaki, inicjatorka i organizatorka Jesiennego Festiwalu Sztuk Japońskich Bunkasai. W podcaście dzielimy się wrażeniami z Bunkasai, rozmawiamy o nowym japonizmie w Polsce, który przejawia się na różne sposoby - od sztuk pięknych, po sztukę kulinarną oraz zapraszamy na wystawę pt. „Nowy Japonizm”, którego Chie jest kuratorką, a którą aktualnie można jeszcze oglądać w Warszawie. Notatki do odcinka: [link] Jeśli podoba Ci się to, co robimy - może dorzucisz nam piątaka do skarbonki: [link] Będziemy też wdzięczni jeśli napiszesz nam swoje wrażenia: [link] Mastered in Spectacular BTTH Studio.
pobierz 45.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
O Japonii №14 + Wagashi PL (o słodyczach wagashi, czerwonej fasoli i mochi w listkach sakury)
Dzisiaj rozmawiamy o wagashi z naszym gościem - Danutą z Wagashi PL. - Jakie są rodzaje tradycyjnych słodyczy? - Z czego robi się tradycyjne japońskie słodycze i czym się je wypełnia? - Jak zrobić samodzielnie prosty japoński smakołyk? - Czy japońskie słodycze są zdrowe? - Jakie są ulubione przekąski naszego gościa? - Dlaczego nie ma w Japonii "drogi słodyczy"? - I czy lepienie słodyczy może być sztuką? Notatki do odcinka: [link] Jeśli podoba Ci się to, co robimy - może dorzucisz nam piątaka do skarbonki: [link] Będziemy też wdzięczni jeśli napiszesz nam swoje wrażenia: [link] Muzyka: Kyoto Connection Mastered in Spectacular BTTH Studio.
pobierz 183.1 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek