O Japonii

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podróże po Japonii. Jak nie zbankrutować podróżując? Gdzie jechać?
Data dodania: 2019-07-17 10:36:00
Data aktualizacji: 2020-11-28 00:20:04
Audycji w katalogu: 17
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 9 miesięcy temu
Czy Ty też masz japońskiego bzika?
A czy Ty już subskrybujesz Podcast o Japonii? Zapraszamy do słuchania pierwszego polskiego podcastu o podróżach po Japonii i o japońskiej kulturze. Prowadzący - Joanna i Konrad - dzielą się chętnie wskazówkami o tym, jak zorganizować własną podróż. A nasi goście, fascynaci kultury Japońskiej, przybliżą Wam temat kulinariów, sztuki, rzemiosła i japońskiej animacji. Zapraszamy na Podcast o Japonii! [link]
pobierz 1.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
O Japonii X WOŚP (AKA Grosza daj Owsiakowi AKA Wiedźminskie Karaoke)
Hej! Z okazji 28. finału WOŚP nagraliśmy dla Was Wiedźmińskie Karaoke (tzn. Kondi nagrał, bo Aśka się wstydziła śpiewać). Jeśli mielibyście ochotę sami spróbować, to proszę bardzo: - tu jest taśma amatorska: [link] - a tu taśma profesjonalna: [link] Dziękujemy serdecznie Aleksandrowi za nieodpłatne użyczenie nam swojej kompozycji na potrzeby tego nagrania ❤️❤️❤️ A tutaj nasze aukcje na rzecz WOŚP: - Coca-Cola Limitowana Okinawska: [link] - Coca-Cola Limitowana Sakura Rugby: [link] - Możliwość spotkania się z nami na żywo: [link] I artykuł na blogu o naszych corocznych akcjach dla WOŚP: [link] No i winietka fonograficzna, żeby nie było: Fałszowanie tekstu: Kondi Autor aranżacji: Alexander Shalyapin Utwór "Toss a coin to your Witcher" został pierwotnie skomponowany przez Sonię Belousova & Gionę Ostinelli, dzięki dziewczyny, to wasza zasługa, że nie możemy tej melodii wyrzucić teraz z głowy ❤️❤️❤️
pobierz 3.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
O Japonii №15 + Chie Piskorska (w którym dzielimy się wrażeniami z Bunkasai i mówimy o nowym japonizmie)
Posłuchaj kolejnego podcastu o Japonii. Naszym gościem jest Chie Piskorska, wykładowczyni Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych(PJATK), twórczyni marki MakiMaki, inicjatorka i organizatorka Jesiennego Festiwalu Sztuk Japońskich Bunkasai. W podcaście dzielimy się wrażeniami z Bunkasai, rozmawiamy o nowym japonizmie w Polsce, który przejawia się na różne sposoby - od sztuk pięknych, po sztukę kulinarną oraz zapraszamy na wystawę pt. „Nowy Japonizm”, którego Chie jest kuratorką, a którą aktualnie można jeszcze oglądać w Warszawie. Notatki do odcinka: [link] Jeśli podoba Ci się to, co robimy - może dorzucisz nam piątaka do skarbonki: [link] Będziemy też wdzięczni jeśli napiszesz nam swoje wrażenia: [link] Mastered in Spectacular BTTH Studio.
pobierz 45.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
O Japonii №14 + Wagashi PL (o słodyczach wagashi, czerwonej fasoli i mochi w listkach sakury)
Dzisiaj rozmawiamy o wagashi z naszym gościem - Danutą z Wagashi PL. - Jakie są rodzaje tradycyjnych słodyczy? - Z czego robi się tradycyjne japońskie słodycze i czym się je wypełnia? - Jak zrobić samodzielnie prosty japoński smakołyk? - Czy japońskie słodycze są zdrowe? - Jakie są ulubione przekąski naszego gościa? - Dlaczego nie ma w Japonii "drogi słodyczy"? - I czy lepienie słodyczy może być sztuką? Notatki do odcinka: [link] Jeśli podoba Ci się to, co robimy - może dorzucisz nam piątaka do skarbonki: [link] Będziemy też wdzięczni jeśli napiszesz nam swoje wrażenia: [link] Muzyka: Kyoto Connection Mastered in Spectacular BTTH Studio.
pobierz 183.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
O Japonii №13 + Marta Żukowska (o drodze herbaty Urasenke, rodzajach herbat i celebrowaniu spotkań między ludźmi)
Dzisiaj rozmawiamy o japońskiej drodze herbaty. Naszym gościem jest Marta Jo Żukowska ze Stowarzyszenia Drogi Herbaty Urasenke Tankōkai Sunshinkai, warszawskiego odziału Szkoły Urasenke z Kioto, która opowiada m.in. o rodzajach herbaty matcha, o przebiegu japońskiej ceremonii herbacianej, o herbacianej etykiecie i o najprawdziwszym chasitsu – pawilonie herbacianym ukrytym w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Notatki do odcinka: [link] Jeśli podoba Ci się to, co robimy - może dorzucisz nam piątaka do skarbonki: [link] Będziemy też wdzięczni jeśli napiszesz nam swoje wrażenia: [link] Mastered in Spectacular BTTH Studio.
pobierz 219.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
O Japonii №12 + Akita Ramen (o zupie miłości, kto stoi na czele Ramen Armii i czym jest Japaron)
Znów zapraszamy Was na wywiad - naszymi gośćmi są Wróżka i Karol z Akita Ramen, a rozmawiamy - oczywiście - o jedzeniu! Mastered in Spectacular BTTH Studio. Fotografie na okładce - Akita Ramen.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
O Japonii №11 (gdzie odwiedzamy warszawskie Matsuri i bierzemy was na spacer po atrakcjach Tokio)
Dzisiaj relacjonujemy dla was tegoroczny festiwal japoński Piknik Matsuri, a także proponujemy wam zwiedzanie Tokio w jeden albo dwa dni! W nagraniu wykorzystano fragment muzyczny Hachiko (The Faithful Dog) autorstwa zespołu Kyoto Connection. Mastered in Spectacular BTTH Studio.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
O Japonii №10 (ten o japońskich cudach natury, część 2)
Oto druga część naszej wspólnej wyprawy na japońskie łono... Zakrzyknijmy więc razem: Japonia? Naturalnie! Będzie o: - małpach w gorącej wodzie kąpanych - bambusowych gajach, tych popularnych i mniej znanych - spektakularnych wodospadach - osobliwych zachowaniach udomowionych jeleni - najładniejszych japońskich ogrodach w Nara i Himeji - wielkich czarnych motylach i niedużych białych wężach - śmiercionośnych szerszeniach, których powinniście się wystrzegać Wykorzystano fragment muzyczny Shamisen Chill nagrany przez Schematist oraz Lot Trzmiela autorstwa Nikołaja Rimskiego-Korsakowa w wykonaniu orkiestry armii Stanów Zjednoczonych. Mastered in Spectacular BTTH Studio.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
O Japonii №9 + Vivid Cosplay (o cosplayu, crossplayu, czym jest worbla i jakie są trendy)
Tym razem zapraszamy Was na wywiad - naszym gościem jest Justyna z Vivid Cosplay, z którą rozmawiamy o cosplayu! Mastered in Spectacular BTTH Studio. Fotografia na okładce - Karolina Tul. Muzyka w tle - Kyoto Connection.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
O Japonii №8 (ten o japońskich cudach natury, część 1)
Po (zbyt) długiej nieobecności wracamy do was z podcastową wersją naszej najpopularniejszej prezentacji. Zakrzyknijmy więc razem: Japonia? Naturalnie! Będzie o: - japońskich ogrodach i parkach - magicznej górze Fuji - sypiącej popiołem Sakurajimie - Beppu, gdzie każdy w ogródku ma chmurę dymu - Yakushimie, gdzie rośnie prastara puszcza - tropikalnej Okinawie i przygodach z wielorybami i żółwiami morskimi PS. Jest to pierwszy odcinek, który nagraliśmy dla was w formule LIVE. Dajcie znać, czy się podobało. Mastered in Spectacular BTTH Studio.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
O Japonii №7 + Kinga Owczarska (o japońskich ozdobach kanzashi i kitsuke, sztuce zakładania kimona)
Tym razem zapraszamy Was na wywiad - naszym gościem jest Kinga Owczarska z Wisteria Gardens, z którą rozmawiamy o jej dwóch pasjach: kitsuke i kanzashi. Przekaż proszę swój 1% podatku na wrocławskie hospicjum dla dzieci: [link] OPP KRS 0000 287 982 Mastered in Spectacular BTTH Studio.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
O Japonii №6 (w którym tęsknimy za gorącymi źródłami i opowiadamy o tym czemu są takie niesamowite)
Czas na kolejney odcinek - o onsenach! We're gonna boil our bones in an onsen now! - Kultura onsenowania - kiedyś i dziś - Onsen, Sento, Rotenburo - rodzaje łaźni - Jak zachować się w onsenie - Najbardziej niesamowite onseny - Wiaderko, ręczniczek i słodkie mleko - o akcesoriach Przekaż proszę swój 1% podatku na wrocławskie hospicjum dla dzieci: [link] OPP KRS 0000 287 982 Mastered in Spectacular BTTH Studio.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
O Japonii №5 (ten o zupach ramen, najlepszym sushi na świecie i tysiącu innych nieznanych pyszności)
Bierzemy udział w akcji #wiosenneprzebudzenie #sluchampodcastow - publikujcie w mediach społecznościowych zdjęcia, w jakich okolicznościach nas słuchacie i oznaczajcie je tymi hasztagami! Pokażcie swoim znajomym, że podcasty nie gryzą, a czasem nawet można się dzięki nim czegoś nowego nauczyć! Nadeszła wiosna, a wraz z nią spóźniony piąty odcinek Podcastu o Japonii, gdzie opowiadamy o tym, że japońskie jedzenie, to nie tylko sushi i ramen, ale o wiele wiele więcej! - Rzeczy których powinniście koniecznie spróbować - Regionalnie i sezonowo - Jak zachować się w restauracji - Czy ciężko się je tymi pałeczkami? - Promocje dla salarymanów - Dziwactwa Intro: pre-opening restauracji Uki Green w Warszawie. Mastered in Spectacular BTTH Studio.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
O Japonii №4 (ten o noclegach w miejscach standardowych, kultowych, dogodnych oraz darmowych)
Czwarty odcinek Podcastu o Japonii, w którym przybliżamy wam temat noclegów. - Hotele i hostele - Ryokany (tradycyjne hotele japońskie) - Rabu Hoteru (czyli hotele miłości) - Nietypowe noclegi - Darmowe opcje Mastered in Spectacular BTTH Studio.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
O Japonii №3 (krótko o tym, jak to jest dać się zamknąć w trumnie i jeszcze za to zapłacić)
Trzeci odcinek Podcastu o Japonii, w którym Aśka opowiada o hotelach kapsułkowych, a Kondi jest niedysponowany. - Czy warto nocować w kapsułach? - Jakie to uczucie? - Czy jest bardzo klaustrofobicznie? Mastered in Spectacular BTTH Studio.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
O Japonii №2 (gdzie Aśka wyznaje miłość Shinkansenom, a Kondi się waha: za tanie? za drogie?)
Drugi odcinek Podcastu o Japonii, w którym mówimy o transporcie wewnętrznym po tym kraju. - Dlaczego warto wybrać Shinkanseny? - Co to jest JR Pass? - Jakie są inne opcje i czy warto z nich korzystać? - Jakie miejsca odwiedzić poza Tokio/Kioto/Osaka/Hiroshima? - A dokąd dojechać jest stosunkowo trudno? - Co słychać na naszej grupie "Japonia budżetowo"? - I jak możecie nam pomóc wykopać ten podcast w kosmos? Mastered in Spectacular BTTH Studio.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
O Japonii №1 (ten o lotach do Japonii i pociągach do Gdziebądzia i jak nie zostać przemytnikiem)
Pierwszy odcinek Podcastu o Japonii, w którym Joanna oraz Konrad opowiadają, o rzeczach, które warto wiedzieć zanim wsiądzie się do samolotu w swoją podróż marzeń po Kraju Kwitnącej Wiśni. - Jak wybrać loty? - Co zabrać ze sobą? - Czego brać nie można? - Czy i jak się ubezpieczyć? - Jak trafić na tajną grupę dla japonofili-podróżników? - I o której odjeżdża osobowy do Gdziebądzia? ;) Mastered in Spectacular BTTH Studio.
pobierz odcinki RSS iTunes www
miodek