Automatyczny podcast

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Automatyczny Podcast to audycja, w której Kamil Jastrzębski i Dominik Bednarek rozmawiają o automatyce. Zaglądamy za kulisy działania firm integratorskich, dyskutujemy o problemach działów utrzymania ruchu, dostarczamy merytorycznej i sprawdzonej wiedzy.
Data dodania: 2019-07-17 15:38:32
Data aktualizacji: 2021-03-04 13:10:23
Audycji w katalogu: 29
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 2 miesiące temu
AP029 Tryb zdalny i lokalny
pobierz 20.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
AP028 DCS - rozproszone systemy sterowania
Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projektach PCS7, szkolenia, asysty przy uruchomieniu lub team lidera do swojego zespołu, który nie ma doświadczenia na tym polu to polecam swoje usługi i zapraszam do kontaktu – wszelkie dane znajdziesz na stronie jkautomation.pl. Przypominam również o darmowych konsultacjach jakie świadczymy w JK Automation – na stronie głównej jkautomation.pl w lewym górnym rogu znajdziesz przycisk darmowe konsultacje. W dzisiejszym odcinku chcę Ci przedstawić w dużym uproszczeniu temat rozproszonych systemów sterowania – tak zwanych DCS’ów. Temat jest bardzo rozległy , zdaję sobie sprawę, że jest trudny i skomplikowany – ja sam od 2007 w głównej mierze skupiłem swoją karierę zawodową na pracy z produktem firmy SIEMENS – SIMATIC PCS7 i temat DCS będę opierać w dużej mierze na tym systemie, ponieważ mam na swoim koncie kilkanaście z sukcesem wykonanych projektów oraz dużą liczbę przeprowadzonych szkoleń z tego zakresu.
pobierz 31.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
AP027 Zasada działania PROFIBUS
Jeżeli jesteś zainteresowany darmowymi konsultacjami telefonicznymi nie tylko z tematyki sieci PROFIBUS wejdź na stronę jkautomation.pl i odszukaj przycisk darmowe konsultacje. Jeżeli jesteś zapisany na biuletyn Automatycznego Podcastu to powinieneś dostać checklistę do sprawdzenia stanu okablowania swojej sieci. Przypominam, że w odcinku numer 17 przedstawialiśmy tematykę innej sieci PROFINET.
pobierz 58.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
AP026 O zmianach
Jeżeli masz jakiekolwiek pytania o systemy sterowania lub sieci przemysłowe, zamów bezpłatne konsultacje tutaj [link] Webinar o diagnostyce PROFIBUS DP - 22 maja 2020 godz. 11:00. Jesteś zainteresowany, to pisz na [email] , aby otrzymać link.
pobierz 48.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
AP025 Po co automatykowi LinkedIn - rozmowa z Agnieszką Wnuk
Twoja sieć zawodowa i profil na LinkedIn mogą stać się najpotężniejszym narzędziem do rozwoju kariery lub biznesu, jakie kiedykolwiek znałeś. W Polsce jest około 3,5 miliona użytkowników. Tylko trzy na dziesięć osób w branży automatyki korzysta z tego rozwiązania, mimo że jest darmowe. Wiele z tych osób popełnia podstawowe błędy i zarzuca korzystanie z tego medium społecznościowego. Moim gościem jest Agnieszka Wnuk,która doskonale zna się na tematyce LinkedIn oraz marketingu, dodatkowo posiada doświadczenie z branży przemysłowej, swego czasu zajmowała się techniką podciśnieniową. Z tego odcinka dowiesz się między innymi: Jak prawidłowo uzupełnić profil i odpowiednio go prowadzić? Jak budować relacje i korzystać z nich efektywnie i skutecznie? Są różne strategie prowadzenie konta i uzupełniania o odpowiednie treści w zależności od celu jaki chcesz osiągnąć. Nie wystarczy jedynie założyć konto i czekać, ważna jest aktywność i jak ta aktywność powinna wyglądać? Kogo i jak zapraszać do swoich kontaktów? Co to jest social selling i jak to ugryźć? Jak LinkedIn wzmacnia sprzedaż? Dla słuchaczy jest bonus - mini poradnik, który pomoże Ci stworzyć mistrzowski profil! Odcinek powstał przy wsparciu firmy JK Automation - specjalizującej się i świadczącej usługi integracji systemów sterowania i automatyki: PLC, HMI, SCADA, DCS. Przydatne linki: Agnieszka Wnuk na LinkedIn - [link] Strona internetowa Agnieszki - [link] Adres mailowy - [email]
pobierz 145.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
AP024 Tryb postojowy - koronawirus w automatyce
Aktualnie mamy początek wiosny i jest rok 2020 rok, czyli pandemia COVID19. Nie mogliśmy przejść obojętnie obok tego tematu, bo sytuacja dotyka każdego aspektu życia, Dotyka również świat automatyki. W dzisiejszym odcinku dyskutujemy o tym, jak koronawirus wpływa na wszystkie aspekty dotyczące branży automatyki. Co się zmieni na gorsze, a co na lepsze dowiesz się słuchając dalszej części. Jeżeli spodoba Ci się ten odcinek to zostaw komentarz w APPLE POdcast, daj kciuk w górę na YouTube i zasubskrybuj nasz kanał. [link] Może być tak, że Ci się nie spodoba, wtedy kliknij kciuk w dół, to jest dla nas równie ważne, bo dzięki temu dowiadujemy się, które treści są dla Ciebie istotne. Ostatnia już prośba - odpowiedz w komentarzu na pytanie: Jak koronowirus wpłynął na Twoje życie zawodowe i prywatne?
pobierz 61.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
AP023 Cyberbezpieczenstwo
W dobie panującej zarazy związanej z koronawirusem zupełnie przypadkiem poruszamy temat cyberbezpieczeństwa - czyli ochrony swoich danych, technologii czy sprzętu przed atakami cyfrowymi. Opowiadamy o najsłynniejszych atakach, między innymi dość szeroko rozmawiamy o najsłynniejszym robaku zwanym Stuxnet. Dowiesz się również, co robić, aby ograniczać ryzyko i jak się bronić.
pobierz 34.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
AP022 Wizualizacja - czyli HMI i SCADA
W tym odcinku rozmawiamy o komunikacji człowieka z maszynami, czyli HMI i SCADA. Dyskutujemy o różnicy między HMI i SCADA, a także wspominamy o tym co było przed tymi systemami. Przedstawiamy kilka praktycznych rad odnośnie projektowania, uruchamiania i użytkowania paneli dzięki, którym z pewnością zmniejszycie czas awarii i unikniecie problematycznych sytuacji. Partnerem tego odcinka jest firma Telent WORK - Twój manager kariery, który znajdzie dla Ciebie najlepszą pracę ever!
pobierz 32.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
AP21 Safety first - bezpieczenstwo przede wszystkim
Temat bezpieczeństwo często bywał zamiatany pod dywan jeszcze w niedawnych czasach. Również dzisiaj zdarzają się miejsca, w których za wszelką cenę trzeba wykonywać zadania bez względu na to, czy jest to bezpieczne dla pracowników. W tym odcinku przedstawiamy kilka podstawowych zasad, o których trzeba pamiętać podczas prac wykonywanych w przemyśle, a zwłaszcza w automatyce i elektryce. Słuchaczu strzeż się!
pobierz 44.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
020 AP od kuchni - odcinek świąteczny
W tym odcinku opowiadamy o kulisach nagrywania Automatycznego Podcastu. Wspominamy także o pewnym fakcie, z którego jesteśmy bardzo dumni, mianowici udało się dzięki nagraniom zmienić życie przynajmniej jednej osoby! Próbujemy także przewidzieć przyszłość i zastanawiamy się, jak może wyglądać automatyka w 2020. Partnerem odcinka jest Talent Work - praca szyta na miarę.
pobierz 48.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
019 Elementy wykonawcze - silnik elektryczny
Silnik elektryczny to jedno z urządzeń wykonawczych automatyki przemysłowej i nie tylko. W tym odcinku rozmawiamy głównie o silniku asynchronicznym i sposobach jego rozruchu. Jak zwykle kilka praktycznych wskazówek. Partnerem odcinka jest Talent Work, firma skutecznie rekrutująca specjalistów-automatyków.
pobierz 49.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
018 Automatyk w UK
Automatyk na swoim 2.0, czyli własna działalność w Wielkiej Brytanii W tym odcinku rozmawiamy z Grzegorzem Majerskim właścicielem firmy AG Controls, który z powodzeniem prowadzi działalność w Newcastle. Grzegorz opowiada między innymi o: - pracy z żoną w branży automatyki, - działalności gospodarczej na wyspach, - czy dzisiaj warto wyjechać za pracą do UK, - karierze w UK, - rekrutacji pracowników w, - dlaczego profil na LinkedIn jest istotny. Profil Grzegorza na LinkedIn: [link] Przydatne linki: [link] [email] [link]
pobierz 61.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
017 PROFINET
W tym odcinku Kamil i Dominik przybliżają tematykę sieci PROFINET. Co to jest PROFINET? Process filed net. Podstawową zaletą sieci Profinet jest to, iż jest siecią czasu rzeczywistego. Co to jest tryb czasu rzeczywistego? Ile urządzeń można podłączyć do jednego IO Controllera? Jaka jest maksymalna długość kabla między dwoma urządzeniami? Jakie switche stosować? Jaka jest maksymalna ilość urządzeń w linii w zależności od czasu aktualizacji? Jakich metod i i jakie urządzenia diagnostycznych stosować? Partnerem odcinka jest firma STERCONTROL AUTOMATYKA. W ich sklepie internetowym [link] znajdziecie szeroką ofertę komponentów automatyki. Na szczególną uwagę zasługują narzędzia diagnostyczne do PROFINET i PROFIBUS firmy INDU-SOL. Przydatne linki: [link] [link] [link]
pobierz 65.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
016 Rekrutacja specjalisty
Kamil i Dominik poruszą temat związany z treścią ofert pracy kierowanych do automatyków oraz zastanowią się czy w ofercie pracy powinna znaleźć się informacja na temat prognozowanego wynagrodzenia. Dowiesz się również jakie błędy popełniają rekruterzy przy konstruowaniu ofert oraz jakie błędy popełniają automatycy przy wyborze pracy.
pobierz 39.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
015 Wszystko co musisz wiedzieć aby dostać podwyżkę
pobierz 64.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
014 Automatyk na morzu
Większość z nas, czyli tak zwanych szczurów lądowych nie potrafi sobie wyobrazić, jak wygląda praca elektro-automatyka na statku. Zakodowane mamy jakieś stereotypy, które nie mają nic w wspólnego z rzeczywistością. Miałem okazję spotkać wielu z nich i za każdym razem z zapartym tchem słuchałem ich opowieści. Dzisiejszy gość od kilkunastu lat pływa po morzach i ocenach i właśnie pełni funkcję elektro-automatyka - ETO Electro Technical Officer. Spotkaliśmy się w zeszłym roku na kursie programowania sterowników w EMT-Systems Centrum Szkoleń Inżynierskich w Gliwicach. W te wakacje Mikołaj Kułakowski przyjechał na kurs zaawansowany i postanowiłem wykorzystać tą okazję do rozmowy i nagrać odcinek, w którym dowiesz się o pracy na statku, o zagrożeniach jakie istnieją, a także jak zaciągnąć się na statek i czy taka praca będzie dla Ciebie odpowiednia. Przydatne linki: Strona firmowa SubSee7: [link] Dzień z życia elektryka na statku (Autor Inge Sandvik): [link] Profil Mikołaja na LinkedIn:https://www.linkedin.com/in/mikolaj-kulakowski-55a25193/?originalSubdomain=pl Bartosz Purzyński - Prezes Stowarzyszenia Gdańsku Klub Hokejowy 2014 - profil na LinkedIn: [link]
pobierz 46.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
013 Jaki przewód wybrać
Przewody są różne: długie lub krótkie, linka bądź drut, fioletowe, żółte w zielone paski i podobnie jak automatyk odporny na działanie alkoholu bądź nie. Nie ma dwóch identycznych zastosowań, a każda instalacja musi spełnić swoje własne kryteria. To co nas - automatyków, najbardziej interesuje, to fakt że w każdej z nich znajdują się: czujniki, urządzenia wykonawcze, czy sterowniki - innymi słowy aparatura kontrolno-pomiarowa i automatyka. AKPiA. Aby to wszystko miało ręce i nogi, każde zastosowanie przemysłowe technologii połączeń musi wziąć pod uwagę takie czynniki jak własności chemiczne i mechaniczne. Niestety przesyłanie energii elektrycznej bezprzewodowo działa maksymalnie do 10 metrów - mowa tutaj o technologii WiTricity, więc bez przewodów (przynajmniej w 2019 roku) się nie obejdzie. Dlatego dzisiaj przybliżamy temat: kablologii :)
pobierz 35.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
012 Pasja automatyki czyli automatyk na swoim
Marzeniem wielu ludzi jest praca na własny rachunek. Niektórzy uważają to za świetny pomysł, ale zupełnie nie wiedzą, jak się za to zabrać. Inni rezygnują z etatu, zakładają firmę i szukają klientów, co okazuje się najczęściej droga donikąd. W 12 odcinku gościem jest Krzysztof Noworyta - automatyk, szkoleniowiec oraz autor bloga pasja-automatyki.pl. Jakie zalety i wady ma praca na swoim? Jak się za to zabrać, aby odnieść sukces? Dowiesz się słuchając dzisiejszego odcinka! Notatki: Blog Krzyśka Pasja Automatyki : [link] Krzysztof Noworyta na facebooku: [link] Automatyczny Podcast 004 Ścieżka kariery automatyka: [link] Wspominane planszówki: Catan (poprzednio osadnicy z Catanu) : [link]
pobierz 29.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
011 Przekaźnik bezpieczeństwa
Dzisiejszy odcinek jest początkiem serii o bezpieczeństwie w automatyce. Tematyka ta najczęściej związana jest ogromną ilością norm oraz dyrektyw, które dotykają tej materii i budzi tyle samo emocji co zbieranie grzybów. Chcemy opowiedzieć o tej istotnej kwestii w dużo bardziej przystępny sposób. A o grzybach również za chwilę usłyszysz, bo jest to potoczna nazwa przycisku bezpieczeństwa aczkolwiek głównym bohaterem będzie żółty, rzadziej czerwony aparat nazywany przekaźnikiem bezpieczeństwa. Jeżeli ten element nie jest Ci do końca znany i chcesz się dowiedzieć coś więcej na jego temat to ten odcinek jest dla Ciebie. Przydatne linki: Aparaty w szafie sterowniczej - Odcinek nr 6 [link] Przycisk E-stop od TURCK - [link] Przekaźniki bezpieczeństwa - Podręcznik aplikacyjny SIEMENS - [link]
pobierz 26.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
010 Utrzymanie ruchu w kontekście Industry4.0
Każdy z nas zdołał przyzwyczaić się do terminów Industry4.0, Przemysł 4.0, czy Czwarta Rewolucja Przemysłowa. Czy potrafisz odpowiedzieć na pytanie, co to oznacza? O ile trzy pierwsze kojarzone były z konkretnymi wynalazkami, to tutaj już tak łatwo nie jest. Internet of Things, Smart Factory, Cyfrowy Bliźniak - to tylko kilka nowych pojęć, a jest ich o wiele więcej. Jak zmieniła się praca automatyka w obecnej epoce przemysłowej? Jak zmieni się za 15 lat? Czy automatyk będzie jeszcze potrzebny? Czy człowiek jako taki będzie w ogóle potrzebny? - Rozmawiamy z Łukaszem - specjalistą automatykiem - pracownikiem nowoczesnej fabryki. Przydatne linki: Łukasz Nowicki na facebook - [link] Ścieżka kariery automatyka - odcinek nr 4 Automatycznego Podcastu - [link] Czym jest Przemysł 4.0 - [link] Pierwszy polski przewodnik po ideach Przemysłu 4.0 - [link]
pobierz 49.3 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek