Maciej Orłoś przedstawia

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Maciej Orłoś, dziennikarz, influencer, laureat 4 Wiktorów i 2 Telekamer, przez ponad 25 lat prowadzący Teleeexpress i inne programy dla TVP, do niedawna gospodarz programów w Telewizji WP, obecnie dziennikarz nowych mediów z sukcesem prowadzący autorski kanał YouTube.
Data dodania: 2019-07-17 16:08:55
Data aktualizacji: 2019-08-20 09:55:02
Audycji w katalogu: 29
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 27 dni temu
ANDRZEJ BUBROWIECKI | Jak działa Twój mózg?!
Dziś rozmowa z Andrzejem Bubrowieckim, doświadczonym trenerem pamięci, rozwoju osobistego i biznesuj, szkoleniowcem oraz pasjonatem pracy nad pamięcią i umysłem. Rozmawiamy o tym jak skutecznie zapamiętywać i przetwarzać informacje. Staramy się odpowiedzieć na pytanie: Co robić aby dbać o swój mózg i jego kondycje? Czy w obecnych, cyfrowych czasach nasz umysł działa inaczej niż kiedyś? Wersja video dostępna na moim kanale YouTube:   [link]  
pobierz 158.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
MAREK DUTKIEWICZ |"Jest masa śpiewających dziewczynek, które piszą same i nic z tego nie zostaje"
Tym razem rozmawiam z jednym z najbardziej znanych i cenionych, polskich autorów tekstów piosenek. Marek Dutkiewicz to także scenarzysta, dziennikarz i wydawca, oraz osobowość telewizyjna. Jest autorem kilkuset tekstów piosenek, z których wiele stało się przebojami. Współpracował m.in. z takimi zespołami i wokalistami, jak: Felicjan Andrzejczak, Budka Suflera, Halina Frąckowiak, Kombi, Lombard, Urszula, Zdzisława Sośnicka.  Utwory z jego tekstami można też usłyszeć w wykonaniu takich artystów, jak: Alibabki, Olga Jackowska, Anna Jantar, Irena Jarocka, Majka Jeżowska, Lady Pank, Krystyna Prońko, czy Varius Manx.  W 1983 r. otrzymał II nagrodę na KFPP w Opolu za piosenkę „Szklana pogoda”. Wersja video rozmowy dostępna na YouTube:   [link]  
pobierz 98.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
KUBA KLAWITER | "Nie jestem fanem samochodów elektrycznych"
 Jak sam o sobie pisze: "Ten typ od Tech Weeka i testowania technologii."  Kuba Klawiter - dziennikarz, prezenter telewizyjny i twórca internetowy. Autor popularnej serii "Tech Week" w której ocenia nowinki technologiczne oraz nowego formatu "Tech Show". Rozmawiamy oczywiście o technologii i tym jak wpływa ona na nasze życie. Trochę o hulajnogach, o dziennikarstwie technologicznym i innych równie ciekawych kwestiach.  
pobierz 119.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
MARCIN MELLER | o książkach, dziennikarstwie, spotkaniu z Kapuścińskim i swoich felietonach!
 Dziś w nowym formacie, nowym studiu i nowej odsłonie goszczę dziennikarza, prezenter telewizyjnego, autora książek, felietonistę i dyrektora wydawniczego Grupy Wydawniczej Foksal w jednym - Marcina Mallera.   Był działaczem podziemnego Niezależnego Zrzeszenia Studentów, Pomarańczowej Alternatywy oraz organizatorem popularnych balów przebierańców u Architektów na Koszykowej. Przez wiele lat pracował jako reporter w tygodniku „Polityka”, gdzie zajmował się tematyką międzynarodową, polityczną i obyczajową. W latach 2003–2012 był redaktorem naczelnym polskiej edycji miesięcznika „Playboy”. Od kwietnia 2011 do lutego 2012 był felietonistą „Wprost”, od marca 2012 pisze felietony do „Newsweeka”. Był gospodarzem nadawanego przez TVN w latach 2000–2002 reality show „Agent”. Współprowadzący porannego programu „Dzień Dobry TVN” . Na antenie TVN24 prowadzi sobotni magazyn kulturalny „Drugie śniadanie mistrzów”. 
pobierz 189.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
MATEUSZ TOMASZUK | Jak młode pokolenie radiowców podbija polskie media?!
 Dziś rozmawiam z Mateuszem Tomaszukiem,  dziennikarzem muzycznym i radiowym. Jest jedną z czołowych osobowości Czwórki Polskiego Radia. Autor uznanej audycji autorskiej "OFF Control" czy jako współautor z Patrykiem Grabowskim "Muzyczne Biuro Podróży". Prowadzi również audycje "Dzika Karta" w Trójce. Otrzymał statuetkę Zdobywca Eteru w kategorii „Radiowiec w sieci”.  Wraz z Jankiem Kruczkowskim został nominowany do prestiżowej nagrody MediaTory 2015 w kategorii "AkumulaTOR" za audycje "Absolutnie Niepoważni". Radiem zaraził się mając lat piętnaście. Wszystko zaczęło się od wspólnie poprowadzonego 1254 wydania Listy Przebojów Trójki z Markiem Niedźwieckim. Wlaśnie wtedy zrozumiał, że radio to miejsce gdzie czuję się najlepiej.  Wierzy w radio, które porusza i działa na wyobraźnię. Kocha podróże, a Dubaj to jego wielkie uzależnienie.  
pobierz 104.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Tymon Tymański: "Poczułem, że już nie jestem Polakiem!"
 Dziś rozmawiam z wybitnym muzykiem i twórcą Tymonem Tymańskim. Trochę o muzyce i o Polsce, nastawieniu społeczeństwa do obcych, ale i o tym dlaczego Tymon uważa, że w   Polsce muzyki się nie szanuje.  Zdecydowanie jednak najwięcej  będzie dziś o Gombrowiczu. ;) 
pobierz 120.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
JACK GADOWSKY: "W końcu przestajesz być twórcą i stajesz się matematykiem."
 Dziś rozmawiam z Jackiem Gadzinowskim, youtuberem i specjalistą nowych mediów, autorem kanału Jack Gadovsky, twórcą popularnej serii filmów pt. "Wjazd na Chatę". Rozmawiamy o podróżach, FAME MMA, trendach w Internecie, rynku polskiego i zagranicznego YouTube i sytuacji twórców, a także nowych przepisach europejskich dotyczących ochrony praw autorskich.  
pobierz 178.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
CYBER MARIAN: "Ciągnie mnie do sceny, bo jednak całe życie na niej spędziłem."
 Dziś rozmowa z prawdziwą internetową osobowością -  Cyber Marianem.    Jeden z najpopularniejszych twórców na polskim youtube. Znany z serii filmów "Ukryte polskie MEGAMIX" oraz "Amerykańskie trailery polskich filmów". Autor książki "Dziś tak bardziej". Laureat nagrody Grand Video Awards 2017 w kategorii Osobowość Roku. Autor programów telewizyjnych: MegaMix – ukryty polski i Muzowkręt (emitowanych w stacji 4fun.tv) oraz Spikani w stacji RBL.TV.  Rozmawiamy o jego twórczości, walce z chorobą, budowaniu alter ego,  oraz tym jak być popularnym i anonimowym jednocześnie.    
pobierz 115.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
VINCENT V. SEVERSKI: o pracy w Agencji Wywiadu, swoich książkach i historii NIELEGALNYCH
 Dzisiaj rozmawiam z pisarzem i oficerem wywiadu w jednym. Jego książki sprzedały się w nakładzie ponad 600.000 egzemplarzy. Mój gość to Vincent V. Severski ( Włodzimierz Sokołowski), pułkownik, były oficer wywiadu PRL i III RP, pełnił służbę wywiadowczą 26 lat, z czego prawie połowę poza Polską. Absolwent Studium Podyplomowego Ośrodka Kształcenia Kadr Wywiadu w Starych Kiejkutach. Przeszedł przeszkolenie CIA. W Agencji Wywiadu doszedł do jednego z najwyższych stanowisk kierowniczych. Rozmawiamy między innymi o jego karierze w wywiadzie, życiu oficera służb specjalnych i jego twórczości literackiej.  
pobierz 122.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
MAREK NIEDŹWIECKI: "To tak jakby mi ktoś coś zabrał!" CZ. II ROZMOWY
 Druga część rozmowy z legendą polskiego radia Markiem Niedźwieckim. O Trójce, Złotych Przebojach, pasji do Australii i o przygodach w USA, a także wielu innych.    
pobierz 84.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
MAREK NIEDŹWIECKI | Dlaczego rok '91 byl jednym z najlepszych w historii muzyki rozrywkowej?
 Dziś pierwsza część rozmowy z legendą Polskiego Radia, Markiem Niedźwieckim. Dziennikarz muzyczny, współtwórca i prowadzący legendarnej Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Jest pomysłodawcą Trójkowej audycji Top wszech czasów oraz serii płytowej Smooth Jazz Cafe. Prowadził również  kultowe audycje "Zapraszamy do Trójki", "W tonacji Trójki", "Markomanię", "Pół perfekcyjnej płyty", "Frutti di Marek," czy "Chillout Cafe".  
pobierz 95.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Szymon Majewski: "Cierpimy na przeginię narodową!"
 Tym razem rozmawiam z Szymonem Majewskim, dziennikarzem, showmanem, radiowcem, komikiem i aktorem w jednym!   Miała być rozmowa, wyszła trochę terapia, ale poruszyliśmy niezwykle ciekawe dla mnie (i mam nadzieje dla Was) wątki.  O pracy, pasjach, boksie, kolekcji dziwnych nazw miejscowości, ale też o teatrze, rodzinie czy wspomnieniach z dzieciństwa.    
pobierz 159.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
DOROTA WELLMAN jest wykwalifikowanym żebrakiem!?
 Moim kolejnym gościem jest ceniona dziennikarka telewizyjna, radiowa i prasowa. Razem z Marcinem Prokopem tworzy charyzmatyczny duet w programie Dzień Dobry TVN. Z Pauliną Młynarską prowadzi w TVN Style program "Miasto kobiet". W przeszłości znana również z programów telewizyjnych m. in. "Podróże z żartem", "Clever – widzisz i wiesz", "Czytam, bo lubię", "Ten jeden dzień", "Pytanie na śniadanie".  Rozmawiamy o dziennikarstwie, jej pasji do pracy i telewizji, pomagania innym i tym dlaczego uważa się za "żebraka". ;)  
pobierz 131.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
KASIA GANDOR: Mamy 12 LAT na opanowanie ocieplenia klimatu! O NAUCE, EKOLOGII i SZCZEPIENIACH!
 Dziś rozmawiam z Kasią Gandor, youtuberką, byłą modelką, a obecną studentką biotechnologii, pasjonatką nauki, merytorycznych dyskusji, małych kotków oraz czekolady. Kasia interesuje się wszystkim, co da się umieścić pod mikroskopem, dużo czyta i przesiaduję w laboratorium.  Rozmawiamy między innymi o ociepleniu klimatu, nauce, poznawaniu Świata, ekologii, modelingu, szczepionkach i problemach cywilizacyjnych współczesności.  
pobierz 82.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
dr Adam Bodnar WALCZY z pato-streamingiem! O wolności słowa, prawach człowieka i instytucji RPO
 Naszym dzisiejszym gościem jest urzędujący Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar. W latach 2004-15 związany z Helsińską Fundacją Praw Człowieka, najpierw jako współtwórca i koordynator Programu Spraw Precedensowych, a następnie jako szef działu prawnego i wiceprezes zarządu. Ekspert Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej.   W latach 2013-2014 członek rady dyrektorów Funduszu ONZ na rzecz Ofiar Tortur. Od 2006 roku wykładał na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 2018 r. rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar i jego Biuro zostali odznaczeni norweską Nagrodą Rafto przyznawaną obrońcom praw człowieka na świecie.  Rozmawiamy między innymi o tym czym zajmuje się biuro Rzecznika, hejcie w Internecie, patostreamingu i wolności słowa.    
pobierz 118.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Karol Jankiewicz i Karol Osentowski o teatrze, dubbingu, aktorstwie i nowym kanale
 Dziś rozmawiam z dwoma utalentowanymi Karolami! Karolem Jankiewiczem i Karolem Osentowskim. Aktorami teatralnymi, dubbingowymi, youtuberami, autorami kanałów youtube: "Między Nami" oraz "W Karolach Głównych".  
pobierz 114.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Andrzej Smolik & Kev Fox o muzyce, wspólnej płycie i inspiracjach
 Moimi dzisiejszymi gośćmi są wybitny kompozytor, muzyk i instrumentalista Andrzej Smolik, oraz brytyjski wokalista, gitarzysta i kompozytor Kev Fox.  Rozmawiamy o muzyce, nowej płycie, wspólnych projektach oraz inspiracjach do twórczości.    Jeśli materiał Ci się podobał, pomóż w rozwoju kanału i udostępnij go! :)  
pobierz 65.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Abelard Giza o stand-upie, kabaretach i polskiej rzeczywistości.
 Dziś rozmawiam z reżyserem, scenarzystą oraz stand-uperem, jednym z najbardziej znanych komików w Polsce, Abelardem Gizą. Rozmawiamy o kabaretach, stand-upie, jego podejściu do pracy i otaczającej nas rzeczywistości.   Jeśli Ci się podoba to zapraszam do udostępniania!    
pobierz 125.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Rafał Trzaskowski o komunikacji, walce ze smogiem i rozwoju Warszawy!
 W dzisiejszym odcinku rozmawiam o Warszawie i jej przyszłości z Prezydentem Miasta St. Warszawy Rafałem Trzaskowskim. Poruszamy temat komunikacji, walki ze smogiem, rozwoju i rozbudowy miasta, a także jego najistotniejszych problemów.   Odcinek w formie video dostępny także na YT: [link]
pobierz 82.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Jerzy Kryszak: "Uważam, że polityka jest ważna, bo nas otacza i nie ma od niej wyjścia!"
 Dziś rozmowa z aktorem teatralnym, dubbingowym i filmowym.   Absolwent  Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Popularny i ceniony satyryk i parodysta. Prowadzący liczne programy telewizyjne i widowiska kabaretowe. Szerszej publiczności znany z wybitnej kariery filmowej i serialowej w produkcjach takich jak „Wodzirej”, „Alternatywy 4” czy niedawny hit telewizyjny „Daleko od noszy”. Zdobywca nagrody Wiktora w kategorii „Osobowość Telewizyjna”.  Rozmowa dostępna równiez na YT: [link]
pobierz 89.1 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek