Mafijne historie

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast Filipa z kanału Mafia PL.
Data dodania: 2019-07-17 16:14:39
Data aktualizacji: 2021-01-20 19:30:09
Audycji w katalogu: 37
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany ponad miesiąc temu
Mafijne historie #05: Gangsterskie miejscówki Pruszkowa (Fontanna, Urocza, La Cucaracha)
▶Gdzie kształtowała się mafia pruszkowska? ▶W jakich lokalach bawili się starzy i młodzi członkowie grupy pruszkowskiej? ▶Jakie miejsca związane z przestępczym Pruszkowem wciąż można zobaczyć osobiście? ✔O tym wszystkim w nowych "Mafijnych historiach".
pobierz 20.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Mafijne historie #04: Mafia samochodowa w Otwocku (gość były komendant policji w Otwocku)
W marcu 1994 roku, po artykule jaki ukazał się w "Gazecie Wyborczej" oczy całego kraju skierowały się na Otwock. Jak wynikało z reportażu w mieście panoszy się lokalna mafia, która na potęgę kradnie samochody "dla okupu". O wydarzeniach z pierwszej połowy lat 90. rozmawiam z ówczesnym Komendantem Rejonowym Policji w Otwocku panem Januszem Dziwotą.
pobierz 17.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Mafijne historie #03: Prywatne oblicze "Pershinga" (gość Krzysztof Jackowski)
▶Jakie nawyki miał boss z Ożarowa? ▶Czy jego kolega jasnowidz ostrzegł go przed zamachem? ▶Co śniło mu się kilkanaście dni przed śmiercią? ✔O tym wszystkim w nowym odcinku, którego gościem jest jasnowidz Krzysztof Jackowski, kolega zaznanego gangstera, z którym przyjaźnił się od początku lat 90. aż do jego śmierci.
pobierz 23.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Mafijne historie #02: Pruszków vs. Wołomin – największy mit polskiej mafii?
▶Czy Pruszków rzeczywiście walczył z Wołominem? ▶Jaką rolę w potyczkach na ulicach Warszawy pełnił Andrzej Kolikowski "Pershing"? ✔O tym wszystkim w nowym odcinku, tym razem z udziałem kierowcy "Pershinga" Andrzeja F. "Florka".
pobierz 22.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Mafijne historie #01: Jak powstała mafia pruszkowska?
▶W jakich okolicznościach powstał najsłynniejszy polski gang? ▶Jak kształtowała się przestępczość zorganizowana na przełomie lat 80 i 90? ▶Jakie było ulubione miejsce spotkań założycieli "Pruszkowa"? ✔Tego wszystkiego dowiesz się w nowych "Mafijnych historiach".
pobierz 18.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Mafijne historie #31 - Tommaso Buscetta - Człowiek, który pogrążył mafię
✔PREMIERA FILMU "ZDRAJCA" 3 LIPCA 2020. „Chcę podkreślić, że nie jestem kapusiem. Jestem zmęczonym człowiekiem, który wie, że to w co wierzył, już nie istnieje. Chcę powiedzieć to co wiem o tym raku jakim jest mafia” - mówił Buscetta przed legendarnym antymafijnym sędzią Falcone.
pobierz 28.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Mafijne historie #31 - 21 lat po masakrze w "Gamie"
Marian Klepacki ps. Maniek vel Stary Klepak wraz z Ludwikiem Adamskim ps. Lutek, byli bossami ze starej gwardii, którzy rezydowali po prawej stronie Wisły. Pod koniec lat 90-tych, w przestępczym świecie Warszawy mieli już status legend. Nie wszyscy jednak zamierzali ten status tolerować.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Mafijne historie #30 - "Jak zostałem gangsterem" - kto jest kim w filmie o polskiej mafii
Odcinek o bohaterach filmu "Jak zostałem gangsterem"
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Mafijne historie #29 - Bruderferajn. Zapomniana mafia z Wilna
Bruderferajn powstało w styczniu 1911 roku, założone przez Saszkę Lichtsohna znanego jako Chana Bobkes oraz jego prawą rękę Arona Wójcika. Przez siedem nocyw wileńskiej knajpie Sońki Złotej Rączki opracowywali projekt przestępczej organizacji, która za kilka lat opanuje całe miasto.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Mafijne historie #28 - Kilka słów o "Irlandczyku" i książce "Słyszałem że malujesz domy"
Recenzja filmu Martina Scorsese "Irlandczyka", a także kilka słów o opisywanych w niej bohaterach oraz książce "Słyszałem że malujesz domy".
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Mafijne historie #27 - Kulisy powstawania filmu "Pershing - Król życia"
Kilka słów o sprawcy zastoju w "Mafijnych historiach", czyli o powstawaniu filmu dokumentalnego "Pershing - Król życia", opisującego historię słynnego polskiego gangstera.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Mafijne historie #26 - Książki o polskiej mafii
1. Spowiedź Nikosia zza grobu - Tadeusz Batyr, 2018 r. 2. Skarżyłem się grobowi - Andrzej Z. ps. Słowik, 2001 r. 3. Świat według Dziada - Henryk Niewiadomski, 2002 r. 4. Alfabet mafii - E. Ornacka, P. Pytlakowski, 2004 r. 5. Nowy Alfabet mafii - E. Ornacka, P. Pytlakowski, 2013 r. 6. Kombinat zbrodni - E. Ornacka, 2017 r. 7. Policjanci i gangsterzy - K. Wójcik, 2019 r. 8. Miasto młodych wilków - Mariusz Sz. ps. Szlachet, 2018 r. 9. Ostatni - P.Mudyn, M.Matuszak, 2019 r. 10. Seria Masa o... - A. Górski, J. Sokołowski. 11. Seria "Pseudonim Grek".
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Mafijne historie #25 - Porwanie syna Cebera i bomba w Markach
Rok 1995. Gangsterska Polska ma się doskonale - bomby, zamachy i porwania to chleb powszedni dużych i mniejszych miast. 13 marca w Markach pod Warszawą, nastąpił finał uprowadzenia dla okupu, za którym stali bossowie Wołomina.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Mafijne historie #24 - M. Rozumecka - "Królowa zbrodni"
Wychowała się w Pruszkowie w latach 90. Kochała otaczać się gangsterami ze swojego miasta i sama marzyła o przestępczej karierze. W wieku 22 lat skończyła z wyrokiem dożywocia.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Mafijne historie #23 - "Nikoś" zastrzelony w Las Vegas
Legenda polskiego półświatka zastrzelona w południe, w trójmiejskim klubie Las Vegas.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Mafijne historie #22 - Szczecińska mafia zabija Monikę Hansson
W lutym 1998 roku po zeznaniach Rafała Ch. ps. "Czarny" szczecińska mafia jest skutecznie rozbijana. Część niedobitków ucieka za granicę. W lipcu 1999 roku w Szweckim Malmo dochodzi do zbrodni, dokonanej przez jednego ze szczecińskich gangsterów.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Mafijne historie #21 - Kokaina na statku Jurata
24 stycznia 1994 w porcie pod Liverpoolem, mundurowi przechwycili 1190 kg kokainy płynącej do Gdyni. Była to pierwsza wielka wpadka grupy pruszkowskiej.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Mafijne historie #20 - Chrzest polskiej mafii - Siestrzeń i strzelanina w motelu "George"
Maj 1990 roku - zabójstwo dwóch pruszkowskich recydywistów na szosie katowickiej. Lipiec 1990 roku - obława na gangsterów w motelu "George" pod Warszawą. Te dwa zdarzenia nazywamy dziś "chrztem polskiej mafii'. O ich okolicznościach i przebiegu dowiesz się z tego podcastu.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Mafijne historie #19 - "Sasza" strzela do ministra na zlecenie "Baraniny"
2001 rok - wydawałoby się, że mafijne egzekucje lat 90 odchodzą w niepamięć. Nic bardziej mylnego. 11 kwietnia zastrzelony zostaje nieformalny minister sportu, a zlecenie na jego głowę wydaje szara eminencja z Wiednia - gangster "Baranina"
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Mafijne historie #18 - Kto zabił generała Papałę ?
Jedna z najgłośniejszych niewyjaśnionych zbrodni lat 90. Były komendant główny polskiej policji zostaje zastrzelony pod swoim domem. W śledztwie przewija się mafia, służby, biznesmeni i zwykli złodzieje. Mimo upływu 21 lat nikt za tę zbrodnię nie odpowiedział...
pobierz odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek