Boooskie

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Rozmowy, relacje, wiedza, magia.
Data dodania: 2019-07-17 17:14:04
Data aktualizacji: 2019-08-20 11:25:04
Audycji w katalogu: 26
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 8 dni temu
BOOOSKIE: Życie MIERZONE lajkami
Czy można zmierzy cudze życie za pomocą lajków pod fotami? W zasadzie to powinnyśmy zapytać, jak często w ciągu dnia to robimy, a nie czy w ogóle.  Oraz jaki to ma na nas wpływ.  Czy same uczestniczymy w tej gonitwie za oceną naszego życia? Jak dużo pokazujemy tego, jak wygląda nasza codzienność i czy to już ekshibicjonizm, atencyjność czy zwykłe dzielenie się czymś akurat fajnym? Gdzie w zasadzie przebiega granica kreacji w sieci tego, co jest nasze, a co jest kłamstwem, żeby lepiej wypaść w oczach znajomych na fejsiku.  Jak przystało na neofitki trochę pogadamy o tym co dla nas kiedyś było codziennością a dzisiaj patrzymy na to trochę inaczej…    Dziękujemy wspaniałemu cheeseemocnemu miejscu we Wrocławiu jakim jest Cheese Is More [link] które ugościło nas wieczorową porą w swoim pięknym lokalu. Niech moc Cheesusa będzie z Wami makaronami.
pobierz 84.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 dni temu
BOOOSKIE: NIENAWIŚĆ do inności to OBRONA wartości?
Skąd się bierze nienawiść do inności? Tak często nazywana obroną wartości?   Kojarzycie ten moment kiedy coś nas w kimś irytuje, denerwuje, nie możemy tego absolutnie znieść i rzucamy: "bo ty jesteś taki!", "nie mogę z tobą wytrzymać", "spadaj!" i tym podobne. A czy brałeś kiedykolwiek pod uwagę, ze ta osoba jest dla nas LUSTREM? I co to oznacza tak naprawdę?   Omawiamy ten aspekt też w kontekście ostatnich wydarzeń w Białymstoku podczas Marszu Równości, czy ta tęcza na torbach irytowała panów w kominiarkach czy może jednak to zupełnie coś innego za tym stoi i może wywołać tak wielką agresję?  Rozmawiamy o tym (i oczywiście o jeszcze paru innych wątkach w tym zakresie) w bardzo efektownej i uroczej części Wrocławia, która wygląda jak american suburbs.
pobierz 37.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 dni temu
BOOOSKIE: Czy MAKIJAŻ PRZYKRYJE Twoje KOMPLEKSY?
Zaniedbany to na siłownię! Czy mejkap przykryje Twoje kompleksy? Jak ciuchy to tylko markowe albo z metką.   To tylko niektóre z tematów, które poruszyłyśmy, siedząc pośród natury.  Dlatego też może ta natura i naturalność nas zastanowiły i parę aspektów z nią związanych odnośnie naszego poczucia - własnej wartości i wizerunku. Czy faktycznie jest tak, że kobieta bez makijażu od razu równa się kobiecie zaniedbanej? Czy każdy mężczyzna bez wyrzeźbionej muskulatury to taki, który jest leniwą bułą i najchętniej nic ze sobą nie robi?   A może im staranniejszy mejkap albo więcej markowych ciuchów tym więcej zalepionych i uklepanych kompleksów?  I co do tego wszystkiego ma Pretty Woman i świeże pranie?  Dużo pytań i dużo odpowiedzi, a na pewno jak zwykle sporo boooskich rozkmin i rozważań psychologiczno filozoficznych :)   Chodźcie i podzielcie się z nami Waszą opinią!
pobierz 37.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
BOOOSKIE: NIENAWIŚĆ do inności to OBRONA wartości?
Skąd się bierze nienawiść do inności? Tak często nazywana obroną wartości?   Kojarzycie ten moment kiedy coś nas w kimś irytuje, denerwuje, nie możemy tego absolutnie znieść i rzucamy: "bo ty jesteś taki!", "nie mogę z tobą wytrzymać", "spadaj!" i tym podobne. A czy brałeś kiedykolwiek pod uwagę, ze ta osoba jest dla nas LUSTREM? I co to oznacza tak naprawdę?   Omawiamy ten aspekt też w kontekście ostatnich wydarzeń w Białymstoku podczas Marszu Równości, czy ta tęcza na torbach irytowała panów w kominiarkach czy może jednak to zupełnie coś innego za tym stoi i może wywołać tak wielką agresję?  Rozmawiamy o tym (i oczywiście o jeszcze paru innych wątkach w tym zakresie) w bardzo efektownej i uroczej części Wrocławia, która wygląda jak american suburbs.
pobierz 189.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
BOOOSKIE: DUCHOWOŚĆ?! Przecież to śmieszne!
No bo kto w świecie nauki, twardych dowodów, królowania logiki i technologii mówi o duchowości i spodziewa się poważnego traktowania? Chyba nikt.  Jeśli tylko zaczynamy dotykać tematów które wymagają trochę odwagi by wyjść poza schemat myślenia twardymi wzorami matematycznymi zaczyna się problem z szacunkiem do tego jaki pogląd mamy. Jakby przy wszystkim co zawiera w sobie duchowość, wiarę, pokorę bycia częścią natury automatycznie przyklejała się łatka świra któremu odjechał peron.  
pobierz 92.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
BOOOSKIE: Moja wiara TOBIE na to NIE POZWALA!
Jest taki obrazek jak dwójka ludzi rozmawia i jeden z nich mówi tak do drugiego. Zamiast powiedzieć "moja wiara mi na to nie pozwala".   W sumie to miałyśmy pogadać o sylwetce na lato. O ciśnieniu na estetykę postrzegania człowieka, na normy z jakimi kobiety muszą się mierzyć, żeby nie razić swoim wyglądem wrażliwych oczu. Ale okazuje się, że to, że komentujemy cudzy wygląd kategorycznym tonem, rządając by zszedł nam z oczu to tylko wierzchołek tej rozmowy. Ale jakże bolesny dla nas. W pracy, w rodzinie, w pracy, na ulicy.   Jest lato, czas w którym nasze ciało potrzebuje lekkiego ubioru a jednocześnie styka się z ciężką oceną drugiego człowieka. Chodźcie z nami na taras pogadać.
pobierz 87.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
BOOOSKIE: Gdy nie ma przedmiotów wspomnienia ZNIKAJĄ!
Wyobraźcie sobie sytuację: idziecie do centrum handlowego po wodę, a wychodzicie z dwoma nowymi bluzkami, spodniami, butami, torebką, uzupełnieniem kolejnym kosmetyczki lub jedzeniem, którym nakarmicie nie tylko siebie ale i sąsiadów. A miała być tylko woda.   Albo: jedziecie na wakacje i w każdej budce kupujemy muszelkę, broszkę, naszyjnik, kamień albo inny bezużyteczny drobiazg, który i tak wyląduje w Szufladzie lub Pudle Zapomnienia. No ale przecież jest to pamiątka..   Albo: Jedziecie na weekend na festiwal muzyczny, pod namiot. Wasz bagaż to bynajmniej nie jest plecak z trzema wygodnymi rzeczami + kalosze i dres, ale walizka z ekwipunkiem jak na wyjazd na Bali lub do Cannes.   Rozmawiamy z Pauliną Wilkiewicz, znaną w internecie jako Pantinka   [link]. o przedmiotach. Skąd u nas to przywiązanie do przedmiotów, czy da się wyprowadzić do Hong Kongu z jedynie dwiema walizkami na pokładzie? Jak nauczyć się umiaru? Czy gdy nie ma przedmiotów - nie ma wspomnień? Czym jest ta cała Magia Sprzątania Marie Kondo?   Chodźcie z nami posiedzieć we wrocławskim Panczo, i dajcie znać co uważacie na podjęty przez nas temat!  
pobierz 98.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
BOOOSKIE: PODWÓJNE STANDARDY są takie zabawne!
Jakby tak każdy z nas miał dystans do dyskryminacji to byłoby beczką śmiechu. Ot taka hipokryzja. Bo czy nie jest w sumie zabawnym fakt, że można powiedzieć do kogoś "Ale Ty chuda jesteś" żyjąc w świecie w którym powiedzenie "Ale Ty gruba jesteś" jest wykazaniem się skrajnym nietaktem by nie powiedzieć bucostwem?   W sumie zastanawiamy się teraz czy i uważanie, że jest to zabawne ale i gorzkie nie jest jednocześnie podwójnym standardem skoro jeśli mówimy, że mamy dystans to powinnyśmy mieć do wszystkiego a nie tylko wybranych elementów, które na dodatek nie powinny zbyt mocno dotyczyć samych zainteresowanych.   Dajcie znać co myślicie w komentarzach i w sumie to opiszcie nam w jakich sytuacjach Wy stykacie się z tym podwójnym standardem.
pobierz 70.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
BOOOSKIE: "Nikt z nas nie jest WYJĄTKOWY!"
Nikt z nas nie jest ciągle wyjątkowy.  Brzmi trochę przerażająco, ale z drugiej strony czy na pewno jesteśmy w stanie być ciągle tylko bardzo wyjątkowi? Przeżywać tylko wyjątkowe momenty?  Tylko wspaniałe podróże, tylko najlepsze imprezy, tylko najwyższe stopnie, tylko dobro, tylko piękno, tylko niezwykłość..  Jak w ogóle jesteśmy w stanie ocenić kiedy jesteśmy w wyjątkowym momencie jeśli retoryka świata mówi o byciu tylko w tym momencie?   Natchnięte czytanymi artykułami, oglądanymi filmami zaczęłyśmy się zastanawiać nad presją wyjątkowości i wielkiej ciszy dotyczącej drugiej strony tej emocji. Ciekawe czy jesteście w stanie zgadnąć co uznałyśmy za równowagę do tego.. jak coś, to mówimy o tym w odcinku, który nagrałyśmy we Wrocławskiej Marinie.  W ramach wyjątkowych kadrów specjalnie dla Was.
pobierz 88.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
BOOOSKIE: "To zwykła DYSKRYMINACJA i ciągle to robimy" - André Stern
"Dzieci też widzą, że robimy to im, a nie innym dorosłym, i nienawidzą tego. Bardzo nie lubią być traktowane inaczej niż inni, a nasze społeczeństwo robi tak cały czas. Wyobraź sobie, że się w ogóle nie znamy i spotykamy się na ulicy, każde w swoim wieku, tak jak teraz. Zatrzymuję się i zaczynam głaskać cię po główce, mówiąc: „Ooo, jaka śliczna!”. Dla ciebie byłoby to nie do zaakceptowania, pewnie byś zareagowała oburzeniem. A nasze dzieci doznają tego codziennie. Widzą, że to, co jest nie do przyjęcia dla dorosłych, przez nie musi być akceptowane. To jest zwykła dyskryminacja i ciągle im to robimy."    Cytat pochodzi z artykułu: [link].   "Kocham cię takim jakim jesteś", "jestem z ciebie dumny" - w utopijnym, idealnym świecie takie słowa nasze dzieci słyszałyby dużo częściej niż w rzeczywistości.  Nasze dzieci, czyli wszystkie dzieci, te które wychowujemy, których wychowania jesteśmy świadkami, ale też tych, które nosimy w sobie - naszych pięknych wewnętrznych dzieci.   Z okazji Dnia Dziecka i nie tylko, bo i bez okazji, przytaczamy temat, który jest niesamowicie ważny dla każdego - tego kto posiada dzieci, planuje mieć dzieci, nie ma dzieci, ale zawsze ma swoje wewnętrzne dziecko - bo to właśnie w dzieciństwie kształtuje się potężna część nas, która jeśli nieodpowiednio poprowadzona wychowawczo przez nas-dorosłych, może mieć różne skutki później.
pobierz 80.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
BOOOSKIE: BOOOSKI PRZEGLĄD PRASY #33 : Tęcza, Samoocena i Kościół?!
Dzię dobrył w majowym Boooskim Przeglądzie Prasy. Pogadamy sobie dzisiaj trochę o tym czym jest tęcza, jako, że czerwiec już do nas zagląda a jak wiadomo czerwiec to miesiąc uświadomienia innym tematyki tolerancji, akceptacji, równości, braterstwa i nie dzielenia ludzi na grupy. Pochylimy się psychologicznie (dzięki Agnieszce Jucewicz) nad samooceną i poczciem własnej wartości i tym jak sobie z tym kasztankiem poradzić. A także last but not least, nie omieszkamy powiedzieć kilka słów o Kościele, zwłaszcza w kontekście filmu Sekielskiego, który mrozi krew w żyłach, świadomością, że to nie jest fikcja.
pobierz 145.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
UNICORN STORE - o czym NAPRAWDĘ jest ten film?
Jeśli coś ma w swojej nazwie słowo "unicorn", jest dostępne na Netflix i gra tam Brie Larson i  Samuel L. Jackson, to czy jest możliwe że my, Boooskie, tego nie obejrzymy? No nie jest.   A czy jest możliwe, że zaczniemy to analizować? No jest to całkiem możliwe, prawdopodobne i w ogóle.. Bo jak wiadomo, lubimy rozkminiać.   Dałyśmy trochę klikbejt,  ale to dlatego, że tak sobie pomyślałyśmy, że w zasadzie czemu by się nie pokusić o rozmowę, na ten temat. O czym naprawdę jest ten film. Naprawdę, to jest nasza prawda, ale każdy z nas może mieć jej inną wersję, więc sprawdźmy na ile się ze sobą zgadzamy?  I my między nami i Wy z nami.   Każdy z nas jakikolwiek film, książkę, serial interpretuje inaczej, nawet my znając się dobrze, dostrzegamy w czymś inne rzeczy, więc czemu by nie rozpocząć panelu z cyklu "Co Boooskie tu widzo.." albo "czyto" albo "słyszo" ;)   Dajcie znać co sądzicie! :)
pobierz 68.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
„Dowiedz się KIM JESTEŚ a nikt cię nie obrazi” - Tyrion Lannister
Jedna wiadomość, jeden komentarz, czy to napisany czy wypowiedziany, jedna opinia i ocena wystarczą niekiedy, żebyśmy zwątpili w to co robimy, co wiemy, co chcemy... i bardzo często w to, kim jesteśmy.    Tyrion Lannister powiedział w pierwszym sezonie Gry O Tron: „dowiedz się kim jesteś a nikt cię nie obrazi”. Ciekawe, że powiedział to właśnie on. Ale sami przyznacie, że ma rację?   A może jednak nie ma i z tą tezą można dyskutować?    My się pokusiłyśmy o nasze opinie i doświadczenia, chodźcie, może do nas dołączycie, siedząc wspólnie nad brzegiem rzeki na Islandii, a potem jadąc wspólnie przez wyspę samochodem.
pobierz 61.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
BOOOSKIE: Jak PRZEŻYĆ podróż?
Jak przeżyć podróż? Jak przeżyć Islandię? Znaczy wiecie, nie chodzi o to czy wzięłyśmy ze sobą kubki termiczne (Contigo - prosto z naszego ulubionego coffedeska, nie to nie jest reklama płatna, to rekomendacja zadowolonego klienta), ciepłą bieliznę, kurtkę do zadań specjalnych (pozdrawiamy second handy które obfitują w różne skarby, albo szafy w domu, na dnie których są ciuchy z czasów nastoletniego bytowania na stoku), czy dobre buty - najlepsze to płaskie czarne nike airforce - zwłaszcza na lodowcu - Kayka potwierdza. Opcjonalnie Fila z lekkim traperem pod stopą ale bardziej spełniającym warunki wizualne niż praktyczne - Erill potwierdza. Ale, do brzegu. Przeżyć to nie tylko przetrwać zimno przy lodówcu na Islandii, to nie tylko dowieźć bezpiecznie samochód na lotnisko w Keflaviku - zatrzymując się tez na kawę w Rejkjaviku.  Przeżyć. Być tu i teraz. Na Islandii. ★  ★  ★       
pobierz 61.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
BOOOSKIE: Czym ostatnio zaskoczyło nas ŻYCIE?
Czym ostatnio zaskoczyło nas życie? Przede wszystkim to chyba tym, że jest zaskakujące. Nie wiem czy odbierając telefon nad ranem sądziłam, że ta podróż w trakcie której naprawdę wsiądziemy na prom na Islandię. (pisałam to ja Erill) Nie wiem czy Kaya zdawała sobie w pełni sprawę z tego, że ja faktycznie pojadę w onesie jednorożca. Na pewno zaskoczeni byli ludzie, którzy nas spotykali w drodze od Danii, przez Wyspy Owcze, przez niezwykłą krainę magii i goblinów jaką jest Islandia. Czasem to czego pragniemy pojawia się dlatego, że pozwalamy sobie na to, że może się nie wydarzyć bo jest zbyt odległe. A czasem nasze marzenie spełnia się rękami innych ludzi. A czasem to po prostu trzeba rozumieć, że be carefull what you wish for może naprawdę zaskoczyć i wyrzucić wprost do wymarzonego życia. Byłyśmy na promie SmyrilLine trzy dni. To dużo. Na rozmowy, myśli, poznanie nowych ludzi, a także na aktywności, które pozwalają spędzić czas chociaż trochę w ruchu. I o tym też jest ten odcinek ;) Czyli jak to w rozmowie. Dużo wątków, dobre wnioski i piękne obrazki - witajcie w promskim świecie Boooskich :) Pamiętajcie, że pod hasztagiem DajeDobroCzelendz możecie z nami, miedzy sobą i dla innych dzielić się dobrem i tworzyć swój kawałek tęczy, który my chętnie udostępnimy :)
pobierz 53.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
BOOOSKIE: Boooski Challenge DajeDobro
Uśmiechnęliście się kiedyś do obcej osoby na ulicy? Albo odpowiedzieliście na obcy bezinteresowny uśmiech?  Może zdarzyło się, że słuchając ulubionej muzy bujaliście się w jej rytmie na przystanku albo w aucie w korku?  Nam się parę razy zdarzyło. I to nie raz i nie dwa! Bo odkąd zrzuciłyśmy nasze kiedyś standardowe biczfejsy (czy tam inne maski smutnego klauna) to świat zaprezentował się nam zgoła inaczej... Chodźcie, opowiemy o tej zmianie i damy sobie i Wam mały challenge ;) Boooski #DajeDobroCzelendz Dziękujemy Wilkowi Sytemu we Wrocławiu za możliwość nagrań. Jesteście najlepsi! Love
pobierz 66.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
BOOOSKIE: BOOOSKI PRZEGLĄD PRASY #32 Forbes Woman, apel Arety Szpury
Oto przed Wami świeżutki niczym bułeczka prosto z pieca, pachnący jak kwitnące jabłonie odcinek z serii Boooski Przegląd Prasy. A w nim? Naturalnie, że Forbes Woman się znajdzie. Jakże mogłybyśmy się powstrzymać przed przyjrzeniem się temu pierwszemu na polskim rynku wydaniu - no można powiedzieć, że dość kultowego i klasycznego tytułu. Przyjrzymy się zatem biznesowy okiem kobiet i zmian. Mamy również kilka przemyśleń dotyczących bardzo wyrazistego w swym brzmieniu apelu Arety Szpury, między innymi dotyczącym odpowiedzialności twórców - ale również w temacie Less Waste.  Sprawdzimy też czy wiecie co to #belfie, zrobimy trudny rest języka polskiego i połamiemy swoją wymowę na nazwach dinozaurów oraz mieszanych.. rzeczy.  A to tylko trzy elementy z odcinka, który ma godzinę. Spokojnie, pamiętajcie, że możecie Nas słuchać w formie podcastu! :)
pobierz 106.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
BOOOSKIE: Boooscy ULUBIEŃCY marca: OSIĘDBANIE
Oto oni! Boooscy ulubiency marca! A w nich opowiemy co to właściwie znaczy to osiędbanie. Czy to kolejny wymysł przemysłu coachingowego czy może jednak jest coś strawialnego w tym co dzisiaj kojarzymy z określeniem mindfulness.  Czyli umiejętności zadbania o siebie, poświęcenia sobie czasu - chociażby na spacer, książkę, maseczkę czy rozmowę z przyjaciółką. Postramy się, na ile to będzie widoczne - musicie obejrzeć odcinek, żeby skumać tą błyskotliwą zabawę słowną - nakreślić Wam co my rozumiemy przez określenie "Osiędbanie" Będzie trochę naszej boooskiej filozofii, pewnie też dotkniemy psychologii - a jakże, ale też nie omieszkamy podzielić się z Wami super breaking newsami o wiośnie, Wrocławiu no i innych ciekawych takim tam temacikach.  Dajcie znać w komentarzach i chodźcie oglądąć! Albo słuchać.  Wszelkie linki poniżej.
pobierz 45.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
BOOOSKIE: Rozdajemy DOBRE RZECZY, chcesz?
Na pewno mamy dla Ciebie Prosty Poradnik Dawania Dobra.  A oprócz tego często mamy parę dobrych książek, artykułów, postów, wydarzeń, miejsc, profili, którymi się chętnie podzielimy. Dla nas to czyste Dobro, inspiracja, nowy i inny kierunek dla myśli. Czemu nie podać tego dalej, nie dać Dobra innym? Często jest tak, że nasze tablice, ekrany i uszy wypełniają informacje o nieprzyjemnej treści. Widzimy je, ale to od nas zależy co z tym dalej zrobimy, czy podamy dalej czy po prostu zignorujemy i skupimy się na czymś przyjemniejszym.  My od jakiegoś czasu czerpiemy ogromną przyjemność z dzielenia się Dobrem. Dobrem, czyli dobrą książką, artykułem, innym Twórcą, miejscem gdzie wypijemy kawę, zjemy, obejrzymy wystawę albo obrazkiem, który nas rozbawi i "zrobi nam dzień". Chodź, pogadajmy razem o dawaniu Dobra, daj nam znać co uważasz! Może myślimy podobnie? A może masz zupełnie inne podejście?
pobierz 62.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
BOOOSKIE: Czy chcesz ZMIENIĆ PRZESZŁOŚĆ?
Czy w ogóle zdarzało Wam się zdać sobie pytanie "czy chce zmienić swoją przeszłość?' Taki trochę powrót do przeszłości ale bez Deloriana ;) Coś ostatnio tak nas wzięło na wspomnienia.  Na rozkminę tego co dla nas oznacza nostalgia, tęsknota, przeszłość. I czemu co jakiś czas - jak teraz - wraca. Czy to w snach, czy gdy nagle przychodzi nam na myśl dawna znajomość, czy w rozmowie z drugą osobą, czy to na terapii z psychologiem, nagle wypływa nam coś z naszej historii co ma wpływ na nasze życie dzisiaj, czy to wtedy gdy wspominamy nasze poprzednie związki - romantyczne, rodzine czy inne relacje. Czym w zasadzie dla każdego z nas jest przeszłość, jak odbieramy - czyli jakie emocje wywołuje w nas - historia drugiego człowieka, wreszcie, jaka jest nasza odpowiedź na pytanie w tytule. Jak chcecie się dowiedzieć zapraszamy Was do rozkminy/rozmowy którą miałyśmy na Wrocławskim Manhattanie, który jest dość charakterystyczną wizytówką dla Wrocławia, a którego do tej pory jakoś nie dane nam było Wam tutaj na kanale pokazać. Dajcie znać co myślicie, i co myślicie o tym, że zabieramy was na wycieczki przez Wrocław. I wszystkiego dobrego z okazji tego, że właśnie dzisiaj zaczęła się wiosna! Erill&Kaya
pobierz 45.5 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek