Boooskie

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Rozmowy, relacje, wiedza, magia.
Data dodania: 2019-07-17 17:14:04
Data aktualizacji: 2021-02-27 03:55:06
Audycji w katalogu: 37
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany ponad rok temu
BOOOSKIE: TO pomogło NAM zwalczyć PERFEKCJONIZM... czyli rzecz o robieniu rzeczy najlepiej.
Czy jest jakiś sposób żeby pozbyć się tej silnej potrzeby bycia perfekcyjnym?  Czy da się osiągnąć satysfkację z tego co się robi bez poczucia, że trzeba to robić perfekcyjnie? Czy w ogóle da się podejmować nowe działania, mając z tyłu głowy wymóg że trzeba to od razu robić najlepiej? W tym odcinku nie tylko odpowiadamy na te pytania ALE! W tym odcinku w pierwszych minutach możecie podglądnąć Kaykę, która tańczy (lub posłuchać salsy)!!! 
pobierz 33.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
BOOOSKI PRZEGLĄD PRASY: Bieda to seksizm.
Czy wiecie, że kraje w których kobiety nie mają swobodnego dostępu do antykoncepcji to kraje najbiedniejsze? Czy wiecie, że badania które wskazywały że kobiety są słabsze i mają mniejsze mózgi, oraz są mniej efektywne w pracy zostały sfałszowane? Czy wiecie jak zostanie ocenione pod względem smaku i wartości piwo jeśli zrobi je kobieta? Wiecie czym zajmowały się kobiety kilka wieków temu, gdy nikt nie słyszał o feminizmie? Dzię dobrył w niedzielnym przeglądzie prasy, oto my Boooskie Wied(źmy)zące pokażemy Wam świat solidarności kobiet, walki o równość oraz tego czym się różni młotek od kapkejka.
pobierz 49.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
BOOOSKIE: Najlepszy sposób żeby przetrwać jesień... czyli rzecz o przeżyciach i porach roku.
Jaki jest najlepszy sposób na to by przetrwać jesień? Tak by krótki dzień nie męczył, energii starczało na długie godziny aktywności, był czas na totalnie wszystko od pracki, żyćka, pielęgnacji, dbałości o siebie, lifestyleu? Czy w ogóle jest możliwe żeby w tym jesiennym klimacie czuć się dobrze? Czy jesteśmy w stanie zdradzić Wam jedyny właściwy, skuteczny, sprawdzony, działający i satysfakcjonujący sposób na to by pokochać jesień? Czy ma z tym coś wspólnego rutyna, medytacja, zdrowie ?
pobierz 27.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
BOOOSKIE: Tego na pewno nie wiesz - czyli rzecz o "Nie Wiem"
Tego nie wiem, ale się dowiem, Ale czy na pewno? Czy potrafimy się uczyć szybko? Jak powinniśmy się uczyć? Czy są jakies super proste, szybkie i wygodne sposoby, żeby wiedzieć? W sumie to może warto by zacząć od podstaw. A co jest podstawą do tego żeby się uczyć? Na to pytanie i też kilka innych znajdziecie odpowiedź w filmie - mamy taką nadzieję.
pobierz 25.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
BOOOSKIE: Kobieta powinna być.. - czyli rzecz o społecznych "normach" wobec kobiet
Kobieta powinna być miła, ładna, dobrze i schludnie ubrana, uprzejma, pomocna, zawsze perfekcyjna jak ta słynna pani domu.   A co jeśli nie jest?  Jeśli ma gorszy dzień? Jeśli nie chce jej się?  Dlaczego kobieta powinna jakaś być?   Daliśmy (tak, i my kobiety i Wy mężczyźni) sobie wmówić, że powinnismy jacyś być i to jest ustawowo określone z góry. Czy płeć czy społeczne i kulturowe „normy”, wszędzie znajdziemy odpowiedniki i wskazówki na to, jacy mamy być. I jakie mamy być.   Ile razy spotkaliśmy się z określeniem: „bo kobieta to powinna...”?  A ile razy nam coś zarzucono: „no jak na kobietę to...”?  I to przecież jest normalne. Tak robią wszyscy!  Ale, czy aby na pewno jest to normalne i w porządku? My pośród traw i gór się położyłyśmy i ten temat poruszyłyśny.
pobierz 37.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
BOOOSKIE: NIE możesz ŻĄDAĆ szacunku jeśli go NIE OKAZUJESZ!
Przyznamy szczerze, że zmroziło nas czytanie treści w internecie przez ostatni tydzień. Nie dlatego, że czytałyśmy o nachodzących przymrozkach ale dlatego, że dawno nie miałyśmy okazji zobaczyć tyle jadu, pogardy i hipokryzji. Tak. Hipokryzji. Bo właśnie tym jest zbulwersowane żądania poszanowania MOICH poglądów przy jednoczesnym obrażaniu, pogardzaniu i wyszydzaniu ludzi - tak LUDZI - o odmiennych opiniach i postrzeganiu świata. I nie, nie mówimy o tym, że Ci „źli ludzie z prawej strony”. Niestety ale i tak zwana lewa strona równie głośno używa narzędzi, których oddziaływania nie życzy sobie względem siebie. Nie, nie chodzi nam o symertyzm. Chodzi nam o coś dużo prostszego, i o tym dzisiaj rozmawiamy. Otoczone górami, lasami i powietrzem Parku Krajobrazowego Gór Sowich. #boooskie #szacunek #człowiek
pobierz 46.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
BOOOSKIE: Ludzie po TERAPII są tacy BEZCZELNI
Przestają być mili. No bo kto lubi ludzi, którzy mówią wprost, że coś im się nie podoba? Albo mówią do siebie i to dobrze? I myślą o sobie dobrze?  Tylko próżni i egoistyczni ludzie, którzy za nic mają emocje innych, moga tak robić..  Prawda?  A może jednak nieprawda? Może jest coś czego nie wiemy, gdy słyszymy, że ktoś mówi do siebie „dobrze to zrobiłam” zamiast „udało mi się” albo nawet „ale jestem zje*ana”.   Las to chyba idealnie miejsce do takich rozkmin. Dla nas, jak wiecie, las to doskonałe miejsce do wszystkiego. Spaceru, nagrania, rozmowy, rozkminy, tworzenia obrazków.
pobierz 33.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
BOOOSKIE: NIE głosuję bo POLITYKA mnie NIE INTERESUJE
.
pobierz 26.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
BOOOSKIE: JAK ROZMAWIAĆ z ludźmi o SKRAJNYCH POGLĄDACH?
Zwłaszcza wtedy gdy mają całkiem skrajne poglądy?  Jak dyskutować w kraju o tak spolaryzowanych poglądach społecznych? Czy w Polsce w ogóle da się dzisiaj dyskutować? Nauczyć rozmowy między ludźmi a nie obrzucaniem się błotem?   My wiemy że się da. Kobiece rozmowy to nie muszą być tylko kłótnie oparte na emocjach i braku argumentów.
pobierz 55.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
BOOOSKIE: Nie można O TYM rozmawiać publicznie!
Jak myślicie czym jest to "TO"?  Czy w świecie który sprzedaje wszystko ciałem, tematem tabu może być akceptowanie wszystkich jego aspektów?
pobierz 84.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
BOOOSKIE: Katastrofa klimatyczna to BUJDA!
Co, katastrofa klimatyczna? Co za bujdy! Kto by tam wierzył naukowcom, którzy biją na alarm, że nasz świat się zmienia. Ochrona środowiska, życie w zgodzie z naturą, uznanie że jest się częścią natury?  Nie no, nic z tych rzeczy.   Człowiek przecież jest panem tego świata, on nim rządzi i ten świat robi wszystko to co ów człowiek chce. Jaka odpowiedzialność, jaka zmiana klimatu, przecież jest gorąco, ej!   W nieodkrytej przez nas nawet w procencie ale zachwycającej Słowenii, trafiłyśmy nad jezioro. I chyba nie ma lepszego miejsca do rozmowy o tym w jak dramatycznym miejscu naszego życia na Ziemi jesteśmy. Staramy się żyć w zgodzie z naturą, jej rytmem, z poszanowaniem tego, że jesteśmy jednością i to co widzimy obecnie wywołuje w nas sporo emocji, którym dałyśmy upust w tej rozmowie.  Dajcie znać co sądzicie o temacie, widokach a także formie odcinka.
pobierz 66.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
BOOOSKIE: Życie MIERZONE lajkami
Czy można zmierzy cudze życie za pomocą lajków pod fotami? W zasadzie to powinnyśmy zapytać, jak często w ciągu dnia to robimy, a nie czy w ogóle.  Oraz jaki to ma na nas wpływ.  Czy same uczestniczymy w tej gonitwie za oceną naszego życia? Jak dużo pokazujemy tego, jak wygląda nasza codzienność i czy to już ekshibicjonizm, atencyjność czy zwykłe dzielenie się czymś akurat fajnym? Gdzie w zasadzie przebiega granica kreacji w sieci tego, co jest nasze, a co jest kłamstwem, żeby lepiej wypaść w oczach znajomych na fejsiku.  Jak przystało na neofitki trochę pogadamy o tym co dla nas kiedyś było codziennością a dzisiaj patrzymy na to trochę inaczej…    Dziękujemy wspaniałemu cheeseemocnemu miejscu we Wrocławiu jakim jest Cheese Is More [link] które ugościło nas wieczorową porą w swoim pięknym lokalu. Niech moc Cheesusa będzie z Wami makaronami.
pobierz 84.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
BOOOSKIE: NIENAWIŚĆ do inności to OBRONA wartości?
Skąd się bierze nienawiść do inności? Tak często nazywana obroną wartości?   Kojarzycie ten moment kiedy coś nas w kimś irytuje, denerwuje, nie możemy tego absolutnie znieść i rzucamy: "bo ty jesteś taki!", "nie mogę z tobą wytrzymać", "spadaj!" i tym podobne. A czy brałeś kiedykolwiek pod uwagę, ze ta osoba jest dla nas LUSTREM? I co to oznacza tak naprawdę?   Omawiamy ten aspekt też w kontekście ostatnich wydarzeń w Białymstoku podczas Marszu Równości, czy ta tęcza na torbach irytowała panów w kominiarkach czy może jednak to zupełnie coś innego za tym stoi i może wywołać tak wielką agresję?  Rozmawiamy o tym (i oczywiście o jeszcze paru innych wątkach w tym zakresie) w bardzo efektownej i uroczej części Wrocławia, która wygląda jak american suburbs.
pobierz 37.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
BOOOSKIE: Czy MAKIJAŻ PRZYKRYJE Twoje KOMPLEKSY?
Zaniedbany to na siłownię! Czy mejkap przykryje Twoje kompleksy? Jak ciuchy to tylko markowe albo z metką.   To tylko niektóre z tematów, które poruszyłyśmy, siedząc pośród natury.  Dlatego też może ta natura i naturalność nas zastanowiły i parę aspektów z nią związanych odnośnie naszego poczucia - własnej wartości i wizerunku. Czy faktycznie jest tak, że kobieta bez makijażu od razu równa się kobiecie zaniedbanej? Czy każdy mężczyzna bez wyrzeźbionej muskulatury to taki, który jest leniwą bułą i najchętniej nic ze sobą nie robi?   A może im staranniejszy mejkap albo więcej markowych ciuchów tym więcej zalepionych i uklepanych kompleksów?  I co do tego wszystkiego ma Pretty Woman i świeże pranie?  Dużo pytań i dużo odpowiedzi, a na pewno jak zwykle sporo boooskich rozkmin i rozważań psychologiczno filozoficznych :)   Chodźcie i podzielcie się z nami Waszą opinią!
pobierz 37.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
BOOOSKIE: PRZEGLĄD PRASY #34: Strefa LGBT, Kultura Gwałtu
Dzień dobry, oto lipcowy Przegląd Prasy!   W dzisiejszym programie zabierzemy Was na zestawienie paru artykułów, od analizy tego, co się dzieje w kontekście strefy LGBTQ w Polsce i szeroko rozumianej tolerancji, poprzez polityczne podziały (to chyba pierwszy raz, gdy tak obszernie pochylamy się nad polityką!), kulturę gwałtu, podziały i najróżniejsze poglądy, aż do relacji - społecznych i naszych z matkami.   Brzmi jak doskonała prasówkowa jazda bez trzymanki.  Dla dopełnienia tej karuzeli wrażeń mamy krótkie info o Apollo 11, ponieważ obchodzimy 50-lecie odwiedzenia Księżyca przez człowieka oraz podsumowujemy wszystko pięknym artykułem o empatii.   Dziękujemy Barbara i Etno cafe we Wrocławiu, za udostępnienie nam lokalizacji do nagrań.   Gazety: Wyborcza.pl  Wysokie Obcasy Duży Format Glamour Esquire Magazyn Pismo
pobierz 189.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
BOOOSKIE: DUCHOWOŚĆ?! Przecież to śmieszne!
No bo kto w świecie nauki, twardych dowodów, królowania logiki i technologii mówi o duchowości i spodziewa się poważnego traktowania? Chyba nikt.  Jeśli tylko zaczynamy dotykać tematów które wymagają trochę odwagi by wyjść poza schemat myślenia twardymi wzorami matematycznymi zaczyna się problem z szacunkiem do tego jaki pogląd mamy. Jakby przy wszystkim co zawiera w sobie duchowość, wiarę, pokorę bycia częścią natury automatycznie przyklejała się łatka świra któremu odjechał peron.  
pobierz 92.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
BOOOSKIE: Moja wiara TOBIE na to NIE POZWALA!
Jest taki obrazek jak dwójka ludzi rozmawia i jeden z nich mówi tak do drugiego. Zamiast powiedzieć "moja wiara mi na to nie pozwala".   W sumie to miałyśmy pogadać o sylwetce na lato. O ciśnieniu na estetykę postrzegania człowieka, na normy z jakimi kobiety muszą się mierzyć, żeby nie razić swoim wyglądem wrażliwych oczu. Ale okazuje się, że to, że komentujemy cudzy wygląd kategorycznym tonem, rządając by zszedł nam z oczu to tylko wierzchołek tej rozmowy. Ale jakże bolesny dla nas. W pracy, w rodzinie, w pracy, na ulicy.   Jest lato, czas w którym nasze ciało potrzebuje lekkiego ubioru a jednocześnie styka się z ciężką oceną drugiego człowieka. Chodźcie z nami na taras pogadać.
pobierz 87.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
BOOOSKIE: Gdy nie ma przedmiotów wspomnienia ZNIKAJĄ!
Wyobraźcie sobie sytuację: idziecie do centrum handlowego po wodę, a wychodzicie z dwoma nowymi bluzkami, spodniami, butami, torebką, uzupełnieniem kolejnym kosmetyczki lub jedzeniem, którym nakarmicie nie tylko siebie ale i sąsiadów. A miała być tylko woda.   Albo: jedziecie na wakacje i w każdej budce kupujemy muszelkę, broszkę, naszyjnik, kamień albo inny bezużyteczny drobiazg, który i tak wyląduje w Szufladzie lub Pudle Zapomnienia. No ale przecież jest to pamiątka..   Albo: Jedziecie na weekend na festiwal muzyczny, pod namiot. Wasz bagaż to bynajmniej nie jest plecak z trzema wygodnymi rzeczami + kalosze i dres, ale walizka z ekwipunkiem jak na wyjazd na Bali lub do Cannes.   Rozmawiamy z Pauliną Wilkiewicz, znaną w internecie jako Pantinka   [link]. o przedmiotach. Skąd u nas to przywiązanie do przedmiotów, czy da się wyprowadzić do Hong Kongu z jedynie dwiema walizkami na pokładzie? Jak nauczyć się umiaru? Czy gdy nie ma przedmiotów - nie ma wspomnień? Czym jest ta cała Magia Sprzątania Marie Kondo?   Chodźcie z nami posiedzieć we wrocławskim Panczo, i dajcie znać co uważacie na podjęty przez nas temat!  
pobierz 98.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
BOOOSKIE: PODWÓJNE STANDARDY są takie zabawne!
Jakby tak każdy z nas miał dystans do dyskryminacji to byłoby beczką śmiechu. Ot taka hipokryzja. Bo czy nie jest w sumie zabawnym fakt, że można powiedzieć do kogoś "Ale Ty chuda jesteś" żyjąc w świecie w którym powiedzenie "Ale Ty gruba jesteś" jest wykazaniem się skrajnym nietaktem by nie powiedzieć bucostwem?   W sumie zastanawiamy się teraz czy i uważanie, że jest to zabawne ale i gorzkie nie jest jednocześnie podwójnym standardem skoro jeśli mówimy, że mamy dystans to powinnyśmy mieć do wszystkiego a nie tylko wybranych elementów, które na dodatek nie powinny zbyt mocno dotyczyć samych zainteresowanych.   Dajcie znać co myślicie w komentarzach i w sumie to opiszcie nam w jakich sytuacjach Wy stykacie się z tym podwójnym standardem.
pobierz 70.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
BOOOSKIE: "Nikt z nas nie jest WYJĄTKOWY!"
Nikt z nas nie jest ciągle wyjątkowy.  Brzmi trochę przerażająco, ale z drugiej strony czy na pewno jesteśmy w stanie być ciągle tylko bardzo wyjątkowi? Przeżywać tylko wyjątkowe momenty?  Tylko wspaniałe podróże, tylko najlepsze imprezy, tylko najwyższe stopnie, tylko dobro, tylko piękno, tylko niezwykłość..  Jak w ogóle jesteśmy w stanie ocenić kiedy jesteśmy w wyjątkowym momencie jeśli retoryka świata mówi o byciu tylko w tym momencie?   Natchnięte czytanymi artykułami, oglądanymi filmami zaczęłyśmy się zastanawiać nad presją wyjątkowości i wielkiej ciszy dotyczącej drugiej strony tej emocji. Ciekawe czy jesteście w stanie zgadnąć co uznałyśmy za równowagę do tego.. jak coś, to mówimy o tym w odcinku, który nagrałyśmy we Wrocławskiej Marinie.  W ramach wyjątkowych kadrów specjalnie dla Was.
pobierz 88.1 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek