Codzienne trudności

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast tworzony przez teatr Klancyk.
Data dodania: 2019-07-19 16:42:00
Data aktualizacji: 2020-09-27 03:15:05
Audycji w katalogu: 20
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 2 miesiące temu
Klancyk: Codzienne trudności odc. 22 Natalia Fiedorczuk-Cieślak
Kolejny raz łączymy się z Sopotem. Tym razem z pisarką i muzyczką, laureatką Paszportu Polityki - Natalią Fiedorczuk-Cieślak rozmawiamy o trudach łączenia twórczości artystycznej z wychowywaniem dzieci. Powracamy wspomnieniami do szkoły i dowiadujemy się mało znanych faktów o konkursie matematycznym Kangur. Wirtualnie odwiedzamy też Dom Pracy Twórczej im. Adama Mickiewicza, czyli najfajniejsze letnisko Sopotu w domu naszej gościni.
pobierz 62.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Klancyk: Codzienne trudności odc. 21 Dionisios Sturis
Łączymy się z reporterem i dziennikarzem Dionisiosem Sturisem, żeby porozmawiać o wyspach z jego książek, urokach małżowni i rozpakowywaniu zakupów. Ujawniamy nasze popisowe dania i wstydliwe kanały youtubowe, które śledzimy. Na koniec tradycyjny quiz, w którym sprawdzamy wiedzę o Brukseli.
pobierz 117.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Klancyk: Codzienne trudności odc. 20 Jerzy Rogiewicz
Naszym gościem jest Jerzy Rogiewicz, kompozytor i multiinstrumentalista znany z wielu składów skupionych wokół Lado ABC; autor muzyki filmowej i teatralnej oraz świetny koleś. Rozmawiamy o majsterkowaniu i muzyce naszego dzieciństwa i nieznanych faktach z życia jeży. Przywidujemy, jak świat będzie wyglądał po pandemii, a na koniec nasz gość sprawdza naszą wiedzę muzyczną w wyjątkowo trudnym quizie. To pierwszy odcinek z akustycznymi jinglami na żywo.
pobierz 63.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Klancyk: Codzienne trudności odc. 19 Joanna i Artur Jóskowiakowie
Gościmy Asię i Artura Jóskowiaków - improwizatorów m.in. Improkracji, a także trenerów wrocławskiej Akademii Improwizacji. Rozmawiamy o zmywarkach, segregacji papieru i STRUŻYNACH. Omawiamy pewną szokującą wiadomość, przemówienia Waldemara Pawlaka na VHS oraz nasze najgorsze przeżycia na scenie. Sprawdzamy szanse, jakie przyniosła światu pandemia, a dodatkowo bierzemy udział w teście postapokaliptycznym przygotowanym przez naszych gości.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Klancyk: Codzienne trudności odc. 18 Bartek Walos
W kolejnym odcinku nagrywanym z naszych domów łączymy się z Bartkiem Walosem, komikiem związanym z grupą Stand Up Polska i wielkim koneserem pizzki. Rozmawiamy o tym, że w czasach pandemii powinniśmy wymagać od dzieci więcej niż zwykle, a także o wampirach, graniu w Animal Crossing i o tym, dlaczego Walt Disney nie znosił "101 dalmatyńczyków".
pobierz 57.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Klancyk: Codzienne trudności odc. 17 Magdalena Grzebałkowska
Łączymy się z samym centrum Sopotu, skąd reporterka Magdalena Grzebałkowska zdradza kulisy życia w kwarantannie z widokiem na morze. Rozmawiamy o odkurzaniu, naszych ukrytych talentach, zagdywaniu obcych ludzi, fałszowaniu ankiet i długich kąpielach. Jest też kącik dobrych wiadomości ze świata i quiz z wiedzy o Sopocie, z którego dowiecie się wszystkiego o toponimach.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Klancyk: Codzienne trudności odc. 16 Grzegorz Uzdański
W czasach pandemii nowy odcinek "Codziennych trudności" nagraliśmy zdalnie. Z pisarzem, komikiem i twórcą "Nowych wierszy sławnych poetów" Grzegorzem Uzdańskim rozmawiamy o życiu i poezji w kwarantannie. Dyskutujemy o miłości papugii Rocco do asystenta domowego Alexa, a Maciek i Bartek toczą bitwę na naprawdę straszne żarty.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Klancyk: Codzienne trudności odc. 15 Błażej Hrapkowicz
W oscarowy weekend zapraszamy do posłuchania naszej rozmowy z Błażejem Hrapkowiczem - krytykiem, prezenterem, dziennikarzem filmowym i zapalonym piłkarzem. Rozmawiamy m.in. o płytach DVD, piłkarskich filmach i słynnych Błażejach. Nie zapominamy o Harrym i Meghan, ani na Złotych Globach, a na koniec wreszcie ujawniamy, co było w walizce Marsellusa Wallace'a z "Pulp Fiction". Tym razem odcinek nagraliśmy bez udziału publiczności w gościnnym studiu Radia Kampus (dzięki!).
pobierz 116.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Klancyk: Codzienne trudności odc. 14 Agnieszka Podsiadlik
W tym odcinku odbywamy podróż w czasie do jesieni 2019. Z aktorką TR Warszawa Agnieszką Podsiadlik rozmawiamy o m.in. garażowaniu, listopadzie i teatrze życia codziennego. Krzysztof wymienia zalety zimy, a Paweł zdradza, o co poprosiłby bankowego concierge'a, gdyby był obrzydliwie bogaty. Dziubak odpytuje nas z wiedzy o Sosnowcu - miasta, w którym, jak się okazuje, Agnieszka nigdy nie mieszkała. Na koniec dzielimy się najgorszymi radami, jakich nam udzielono.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Klancyk: Codzienne trudności odc. 13 Franek Sterczewski
Po raz pierwszy w historii polskich podcastów improwizatorzy rozmawiają z posłem! Naszym gościem jest architekt, aktywista, poznaniak, a do tego poseł - Franek Sterczewski. Rozmawiamy o menu w Warsie, głupich przepisach z całego świata i o trudnych pierwszych dniach w nowej pracy - w sejmie i w TVNie. Dowiecie się też z kim Krzysztof pływał w basenie sejmowym, a po anegdocie Pawła już nigdy nie spojrzycie w ten sam sposób na lasagne.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Klancyk: Codzienne trudności odc. 12 Macio Moretti
Gościmy multiinstrumentalistę i współzałożyciela formacji Mitch & Mitch Macia Morettiego, który zdradza, że często gapi się na rosnący za oknem sumak i nie lubi sprzątać. Roztrząsamy dwa najważniejsze spory współczesności: czy w 2050 roku będzie koniec świata oraz czy komedia improwizowana jest lepsza o pisanej. Słuchamy wspomnień z bardzo dziwnych koncertów i dowiadujemy się, kim dla Morettiego jest Monika Brodka.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Klancyk: Codzienne trudności odc. 11 Joanna Pawluśkiewicz
W pierwszym odcinku nowej serii "Codziennych trudności" gościmy Joannę Pawluśkiewicz, aktywistkę, improwizatorkę i scenarzystkę. Uczymy się skutecznie blokować wycinki, omawiamy drzwiczki do pralki, wspominamy zapomniane seriale i ujawniamy, że Piotr pracuje w Dubaju.
pobierz 131.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Klancyk: Codzienne trudności odc. 10 Wojciech Fiodorczuk
W tym odcinku razem z Wojtkiem Fiedorczukiem rozprawiamy się z krzywdzącymi stereotypami o urzędnikach, wspominamy reklamę margaryny z Edytą Górniak, a Piotr opowiada o swojej mrożącym krew w żyłach spotkaniu z policją na najdłuższej ulicy Bielska-Białej. Na koniec próbujemy wyjaśniach krewnym, czym właściwie zajmuje się improwizator.
pobierz 128.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Klancyk: Codzienne trudności odc. 9 Sylwia Chutnik i Karolina Sulej
Historyczny moment! Dwie gościnie na raz! Z barłożankami literackimi Karoliną Sulej i Sylwią Chutnik w ogóle nie rozmawiamy o książkach. Mówimy za to o nawiedzonej wieży Hi-Fi Maćka, trzech śmierciach psa Laksy i o tym, że wszyscy jesteśmy dziwni. MC Hootnik i polska Taylor Swift (z zewnątrz, bo w środku Anja Orthodox) nam pierwszym zdradzają plany kariery w telewizji śniadaniowej. Na koniec quiz o walutach świata!
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Klancyk: Codzienne trudności odc. 8: Wojciech Tremiszewski
Specjalny odcinek Codziennych trudności nagraliśmy w gdańskim Teatrze Miniatura podczas festiwalu Podaj Wiosło. Naszym gościem jest Wojciech Tremiszewski, komik, improwizator, człowiek pióra, gdańszczanin i unikacz pieczywa. Rozmawiamy o alternatywnych karierach, napastliwych dietetyczkach i kamerach w mieszkaniach na wynajem. W naszym wzajemnym quizie szereg ciekawostek o Warszawie, Gdańsku i Warszawie Gdańskiej.
pobierz 44.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Klancyk: Codzienne trudności odc. 7 Antek Syrek-Dąbrowski
Gościem codziennych trudności jest wszechstronny komik Antoni Syrek-Dąbrowski - znany m.in. z występów w paradokumencie "Sąd rodzinny". Rozmawiamy o najbardziej wstydliwych rzeczach, które robiliśmy za pieniądze, a w kąciku kulturalnym Maciek poleca oscarowy remake "Rzymskich wakacji". Omawiamy kwestie robotów w buddyjskiej świątyni i pomagamy osobie z publiczności zaliczyć trudną sesję.
pobierz 143.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Klancyk: Codzienne trudności odc. 6 Mateusz Płocha
W szóstym odcinku gościmy Mateusza Płochę, improwizatora, scenarzystę i guru mody męskiej. Rozmawiamy o chinosach, warszawskich perłach brzydoty, o tym, czy Krzysztof wychowuje dzieci w wierze politeistycznej i jak to było z wilczymi dołami pod Grunwaldem. Nie rozmawiamy za to o znakomitym słuchowisku Audioteki "Dwa jeden zero", którego Mateusz jest współautorem. Gospodarzem odcinka jest Piotr, co owocuje nowymi segementami w rodzaju rundy mistycznej.
pobierz 152.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Klancyk: Codzienne trudności odc. 5 Mariusz Szczygieł
W piątym odcinku "Codziennych trudności" gościem Klancyka jest reporter i instagramer (!) Mariusz Szczygieł. Rozmawiamy o Nintendo Switch, pokazywaniu pytona i końcu wszechświata. Pada wiele ważnych i mądrych słów w stylu "Wewnętrzne doświadczenie człowieka rezonuje z zewnętrznym doświadczeniem świata". Promujemy też instagramowe konto Pawła - Ogrody Muranowa, a Mariusz pierwszy zdradza sprośne powiedzonko taty Jerzego Szczygła.
pobierz 157.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Klancyk: Codzienne trudności odc. 3 Jakobe Mansztajn
W trzecim nagranym na żywo odcinku naszego podcastu rozmawiamy z poetą Jakobe Mansztajnem o robieniu dobrego wrażenia, o dziwnych wypiekach i o tym, jak pisał wiersze o ćmach. Piotr wspomina wyjazd do Zakopanego, Błażej - stłuczkę, a Krzych fascynację Roxette.
pobierz 171.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Klancyk: Codzienne trudności odc. 1 Agnieszka Matan
W pierwszym odcinku podcastu "Codzienne trudności" Maciek i Dziubak kłócą się o kształt widelca, Krzych nie umie rozmawiać w szatni w przedszkolu, Błażej rodzi kamień, a Paweł bez lęku dopłaca za basen i przyznaje się, że śmieszy go jeden z seriali na Polsacie. Naszym gościem jest komiczka Agnieszka Matan.
pobierz 104.4 MB odcinki RSS iTunes www
miodek