Holistic.News

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Data dodania: 2019-08-17 15:35:10
Data aktualizacji: 2019-11-12 13:20:50
Audycji w katalogu: 98
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 5 dni temu
Podgląd Tygodnia (07.11) - Kapera i Tomanek
Co może nas zachwycić w Azji? Co pięknego widzi w Bieszczadach Leszek Lichota? Jak wygląda życie rapera po czterdziestce? Czy może i czy warto ćwiczyć zimą na świeżym powietrzu? Jak badania genetyczne mogą wpłynąć na przyszłe pokolenia? Na te i inne pytania usłyszysz odpowiedź w tym podglądzie tygodnia.
pobierz 48.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 dni temu
Znicze, dynie i czaszki z cukru: Jak przeżywamy śmierć?
Z etnologiem dr. Łukaszem Sochackim rozmawiamy o tym, jak w różnych kulturach przeżywa się odejście bliskich, po co ludziom rytuały żałobne i jak kult młodości wpływa na nasze postrzeganie śmierci.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 dni temu
Podgląd Tygodnia (31.10) - Kapera i Tomanek
Zmiana klimatyczna zmianą świadomościową człowieka, coraz więcej celebrytów stara się nam zwrócić uwagę na problem klimatyczny. Poszukiwanie dziewiątej planety. Przyszedł czas na zmiany - przyszedł czas na kobiety. Czy kobiety to materialistki? Kto podkradał i komu tytuły gier komputerowych? Odrodzenie świata gier planszowych. Te i inne tematy omawiają Krzysiek Kapera i Mateusz Tomanek.
pobierz 60.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 dni temu
Nobel dla Tokarczuk: Relacja ze spotkania w Krakowie
26 października 2019 Olga Tokarczuk, pisarka nagrodzona Literacką Nagrodą Nobla, spotkała się ze swoimi czytelnikami podczas Festiwalu Conrada w Krakowie. Z uczestnikami spotkania rozmawiały Katarzyna Domagała i Dominika Kardaś
pobierz 11.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 dni temu
Sekrety gabinetów seksuologicznych
Polki coraz częściej odwiedzają gabinety seksuologiczne. To pozytywna informacja - dowód na to, że przełamujemy obyczajowe tabu, które nakazuje myśleć o seksie w kategoriach zakazanego owocu, grzechu i wstydu. Okazuje się jednak, że Polki nie przychodzą do seksuolożek z błahymi problemami. Borykają się z lękami, kompleksami, przemocą. Odkryła to Marta Szarejko, rozmawiając o życiu seksualnym Polek z czternastoma seksuolożkami. Z czternastu wnikliwych - momentami szokujących - wywiadów powstała książka "Seksuolożki. Sekrety Gabinetów" wydana nakładem Znak Horyzont. W kolejnym odcinku podcastu Holistic.News autorka książki opowiada Katarzynie Domagale, dlaczego Polki nie potrafią cieszyć się z seksu i gdzie doszukiwać się przyczyn problemu.
pobierz 84.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 16 dni temu
Nobel dla Tokarczuk: „Pani Olgo, co dalej z Polską?”
„Rzeczywistość tworzymy w każdym momencie naszego życia. Nie tylko głosując, ale dokonując drobnych wyborów: zamawiając jedzenie w restauracji, wyrażając sympatię do innych ludzi, czytając książki” – powiedziała Olga Tokarczuk podczas spotkania z czytelnikami w Krakowie na Festiwalu Conrada. Z laureatką rozmawiał prof. Michał Paweł Markowski, literaturoznawca i dyrektora artystycznego Festiwalu Conrada.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
Podgląd Tygodnia (25.10) - Grzesiczak i Kapera
Bohaterowie z TOPR pomagają w górach już od 110 lat. Dlaczego Marcin Dorociński częściej postuje o psach do adopcji niż o nowym filmowych rolach? Czy warto wybrać się na „Jokera”? Gadżety, które musisz wziąć ze sobą na survival. Praca z domu to przekleństwo? Jak niemieckie media pisały o Noblu dla Olgi Tokarczuk? Kolejny „Podgląd Tygodnia” Krzysztofa Kapery i Łukasza Grzesiczaka.
pobierz 69.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
Wszystkie smaki piwa. Rozmowa z cervesario
Z Ewą Wawrzyczek, sensoryczką i cervesario Tyskich Browarów Książęcych, rozmawiamy o tym, jak wygląda proces testowania piwa, czym różni się od testowania wina i w czym podobne jest do testowania perfum. A także o tym, jak piwna rewolucja zmieniła naszą kulturę spożywania alkoholu.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
Tatuaż - oczami psychoterapeuty
Tatuaż - oczami psychoterapeuty by HOLISTIC.news
pobierz 18.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
Czy świat oszalał? Rozmowa z Bartłomiejem Dobroczyńskim
Z prof. Bartłomiejem Dobroczyńskim rozmawiamy o tym, skąd wziął się w kulturze negatywny obraz osób chorych psychicznie, dlaczego coraz więcej ludzi cierpi na depresję i co to ma wspólnego ze wzrostem populistycznych nastrojów na świecie. Fot. Maksymilian Dobroczyński
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
Literacki survival: festiwale, rynek książki, influencerzy
O tym, jak przeżyć na polskim w rynku wydawniczym (w przenośni) i na festiwalach literackich (dosłownie), a także o tym, czy krytyka literacka przetrwa chorobę, jaką jest ciągły przymus promowania czytelnictwa, rozmawiamy z Pauliną Małochleb, krytyczką i autorka bloga "Książki na ostro".
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 26 dni temu
Podgląd Tygodnia (17.10) - Grzesiczak i Kapera
Czy mężczyzna może odmówić seksu? Wypada chrapać w Strefie Ciszy w Pendolino? Co raport NIK mówi o dostępie do ginekologów na prowincji? Gdzie pisze Mariusz Szczygieł? Podróż zaczyna się po wyjściu z domu. Zapraszamy na kolejny Podgląd Tygodnia Krzyśka Kapery i Łukasza Grzesiczaka.
pobierz 52.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 28 dni temu
Co łączy profile społecznościowe z polityką?
O tym czym jest profilowanie i jak pomaga wygrywać wybory polityczne oraz jak wpływa ono na nasze życie codzienne. Rozmawiam z Maciejem Kotem, prawnikiem i psychologiem. Jak być bardziej świadomym i sceptyczniej podchodzić do udostępniania naszych danych osobowych, na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w tym podcaście.
pobierz 59.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
Sondaże vs rzeczywistość. Dziwak i Marzęcki o wyborach
Wyniki wyborów parlamentarnych dla Holistic News komentują politolog dr hab. Radosław Marzęcki z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i Joanna Dziwak, poetka, prozaiczka, twórczyni politycznych memów, współzałożycielka Hipsterskiego Maoizmu i Nowoczesnego Maoizmu.
pobierz 45.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Podgląd Tygodnia (11.10) - Grzesiczak i Tomanek
Przegląd prasy z minionego tygodnia. Rozmawiają dziennikarze portalu Holistic News, Łukasz Grzesiczak i Mateusz Tomanek.
pobierz 85.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Andruchowycz: Historię zmienia pięć procent ludzkości
O tym, czym jest Europa Środkowa, jaka przyszłość czeka Ukrainę i czy populiści zapanują nad światem rozmawiamy z Jurijem Andruchowyczem, ukraińskim intelektualistą, literatem i performerem. Fot. Rafał Komorowski [CC BY-SA 4.0 ([link]
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#JakSięRobiMiasto: Budżet obywatelski
W drugim odcinku serii #JakSieRobiMiasto rozmawiamy o budżecie obywatelskim. Na nasze pytania odpowiada z Piotr Drygała, pełnomocnik prezydenta miasta Dąbrowa Górnicza ds. społeczeństwa obywatelskiego. Cykl #JakSieRobiMiasto powstał po to, żeby przybliżyć mieszkańcom tajniki funkcjonowania miasta. Rozmawiamy z urzędnikami oraz przedstawicielami władz miejskich, którzy opowiadają nam o swojej pracy i wyzwaniach, przed jakimi stają na co dzień samorządy.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Koniec Świata i co ze sobą zabrać
Panel dyskusyjny na temat końca świata jaki znamy. Co zabrać ze sobą w nowy świat, a co najlepiej porzucić? O nowym systemie szkolnictwa, ofiarach wojny i wielu ważnych dla przyszłości oraz co te zjawiska mają ze sobą wspólnego Mariusz Zawadzki rozmawia ze swoimi gośćmi.
pobierz 111.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Podgląd Tygodnia (03.10) - Grzesiczak I Kapera
Seks millenialsów, czyli jak gry wideo wpływają na życie erotyczne młodych. „Narobili dziewczynom bigosu w głowach i wmówili, że geje mogą mieć dzieci, a miejsce kobiety jest poza domem”, czyli dlaczego lewica przeszkadza w zdobyciu dziewczyny małopolskich rolnikom. A Ty co zrobiłbyś, gdybyś wygrał 37 milionów złotych w Lotto? Zapraszamy na kolejny Podgląd Tygodnia Krzyśka Kapery i Łukasza Grzesiczaka.
pobierz 38.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Tory donikąd. Czy da się uratować polską kolej?
"Od dawna modernizujemy infrastrukturę komunikacyjną, budujemy drogi, tory i kupujemy nowe pojazdy. Ale zapomnieliśmy, że pociągi i autobusy nie tylko powinny być ładne i nowoczesne. Przede wszystkim powinny często jeździć" - mówi Karol Trammer, redaktor naczelny portalu "Z Biegiem Szyn" i autor książki "Ostre cięcie. Jak niszczono polską kolej" (wyd. Krytyka Polityczna 2019).
pobierz 60.0 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek