Holistic.News

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Data dodania: 2019-08-17 15:35:10
Data aktualizacji: 2020-05-03 07:45:09
Audycji w katalogu: 113
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 12 miesięcy temu
Jak wygląda praca fotoreportera wojennego?
„Robię zdjęcia, bo interesują mnie ludzkie historie, a świat i inni ludzie nie są mi obojętni” – mówi Michał Zieliński, gość kolejnego odcinka podcastu Audioplastykon i wielokrotnie nagradzany fotoreporter, który pracował w najniebezpieczniejszych rejonach świata. Fot. Filip Marek Klimaszewski
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Jak zrozumieć sztukę współczesną (i czy w ogóle jest to możliwe)?
"Każdy z nas ma potrzebę przynależenia do czegoś, co jest w jakiś sposób elitarne - jeżeli tym czymś jest obcowanie ze sztuką, co w tym złego?" Z Rafałem Borczem, malarzem i profesorem krakowskiej ASP, rozmawiamy o roli sztuki w społeczeństwie i edukacji.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Genealog, czyli detektyw na tropie rodzinnych korzeni
Z genealogiem Łukaszem Karpeckim rozmawiamy o tym, po co poszukiwać informacji o swoich przodkach, jak się za to zabrać i na jakie zaskakujące fakty możemy się natknąć, badając dzieje swojej rodziny.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Savoir-vivre na Boże Narodzenie, czyli jak przeżyć Święta i nie zwariować
Wojciech S. Wocław, specjalista od wizerunku i savoir-vivre, radzi, jak zachować się, kiedy przy wigilijnym stole spotykają się nie tylko różne charaktery, światopoglądy i pokolenia, ale także różne kultury i tradycje. Fot. Jacek Ura
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Podgląd Tygodnia (19.12) - Kapera i Tomanek
Jak uratować parki narodowe w Afryce? Co dzieje się z tygrysami w Stanach Zjednoczonych? Co przyniesie nowy rząd kobiet w Finlandii? Gdzie wybrać się na rajskie wakacje z dala od cywilizacji? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w polecanych przez Krzyśka Kaperę i Mateusza Tomanka tekstach z wybranych magazynów.
pobierz 35.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Czy w Polsce czas na kobietę prezydentkę?
"Społeczeństwo jest gotowe na kobietę na stanowisku prezydenta, politycy - jeszcze nie" - mówi nam prof. Renata Mieńkowska, politolożka z Uniwersytetu Warszawskiego. W najnowszym odcinku rozmawiamy o tym, dlaczego w polskiej polityce jest ciągle za mało miejsca dla kobiet, skąd to się bierze i jak zmieniłaby się debata publiczna, gdyby było ich więcej. Fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/EAST NEWS
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Podgląd Tygodnia (12.12) - Kapera i Tomanek
Jak wygląda życie przy kolei w Rosji? Kto odpowiada za Brexit? Jak i kiedy Bóg wymyślił narkotyki? Czemu warto wychodzić z mózgiem na spacer i jak skutecznie to robić? Czy Wiedźmin jest polakiem? Kto stoi za sukcesem człowieka roku według magazynu "Time"? W tym podcaście usłyszycie jakie artykuły odpowiadają na te pytania i gdzie je znaleźć, a przygotowali je dla Was Krzysztof Kapera i Mateusz Tomanek.
pobierz 47.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Podgląd Tygodnia (05.12) - Kapera I Tomanek
Co ze sobą zabrać gdy wybierasz się na arktyczną północ lub południe? Ile kosztuje taka wyprawa? Czy bus pasy będą dostępne dla rodzin? Nowa jakość na Netflix'ie. Czy Kościół może i powinien się zmienić? Na te i wiele innych zagadnień usłyszysz w tym Podglądzie Tygodnia prowadzonym przez Krzyśka Kaperę i Mateusza Tomanka.
pobierz 52.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Dlaczego w Polsce nie da się oddychać?
W tym odcinku rozmawiamy z Jakubem Chełmińskim, dziennikarzem i autorem książki "Smog. Diesle, kopciuchy, kominy, czyli dlaczego w Polsce nie da się oddychać?"(Wydawnictwo Poznańskie). Pytamy go, skąd u nas tak wysokie zanieczyszczenie powietrza, gdzie jest najgorzej, a także czy i kiedy będzie lepiej. Fot. Maciej Stanik/REPORTER
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Podgląd Tygodnia (28.11) - Kapera i Tomanek
Designe po skandynawsku. Za co kochamy północny styl? Jak wygląda Japonia i dlaczego warto ją odwiedzić? Kto jest najbardziej czytanym pisarzem w Polsce, i jakie są trendy literackie w naszym kraju? Czy sztuczna inteligencja faktycznie jest "inteligentna"? Na te pytania i wiele innych znajdziecie odpowiedź w Podglądzie Tygodnia prowadzonym przez Krzyśka Kaperę i Mateusza Tomanka.
pobierz 40.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Ekologia przyszłością Polski - OEES
O tym czym jest ekologiczna uprawa, jakie są jej skutki i konsekwencje dla środowiska i czy faktycznie się to opłaca dla polskiego rolnika. Na te i inne pytania dla Holistic.News odpowiada Maciej Bartoń z Polish Ecology Association, z którym Krzysiek Kapera rozmawiał na czwartej edycji OEES w Krakowie.
pobierz 11.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Podgląd Tygodnia (21.11) - Kapera i Tomanek
Co nas czeka po emeryturze i jak się na nią przygotować? Co ZUS planuje z przyszłymi emerytami? Jak nie dać się sterroryzować przez dziecko? Gdzie znaleźć śnieg i gdzie się najlepiej wybrać na freeride? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w tym podcaście, prowadzonym przez Krzyśka Kaperę i Mateusza Tomanka.
pobierz 43.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Jak nie dać się oszukać w czasach fake newsów?
O tym, czy można rozpoznać fałszywe informacje w internecie i dlaczego tak trudno zarzucić politykowi, że kłamie, rozmawiamy z Bartoszem Pawłowskim ze Stowarzyszenia Demagog, pierwszej w Polsce organizacji fact-checkingowej.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Podgląd Tygodnia (14.11) - Kapera i Tomanek
Ile jest wart seks biznes w Polsce i jak się po nim poruszać? Jak powinien wyglądać dekalog bezbożnego dziecka i dlaczego? Jak robią to nastolatkowie i jakie mają pomysły na wychowanie dzieci w razie wpadki? Czy samochody elektryczne to faktycznie przyszłość? Jak i dlaczego runął Mur Berliński? O tych i wielu innych zagadnieniach usłyszycie w najnowszym Podglądzie Tygodnia gdzie prowadzącymi są Krzysiek Kapera i Mateusz Tomanek.
pobierz 65.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Czy w Polsce jest miejsce na klasyki?
Jak wygląda rynek motoryzacji klasycznej w Polsce i jaka jest jego kondycja? Czy warto inwestować w stare samochody i jakie obecnie panują w tej branży trendy? Czy przeszłość może spotkać się z nowoczesnością? Na te i inne pytania w rozmowie z Krzyśkiem Kaperą odpowiada renowator, pasjonata klasyków Michał Sabaj
pobierz 32.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Podgląd Tygodnia (07.11) - Kapera i Tomanek
Co może nas zachwycić w Azji? Co pięknego widzi w Bieszczadach Leszek Lichota? Jak wygląda życie rapera po czterdziestce? Czy może i czy warto ćwiczyć zimą na świeżym powietrzu? Jak badania genetyczne mogą wpłynąć na przyszłe pokolenia? Na te i inne pytania usłyszysz odpowiedź w tym podglądzie tygodnia.
pobierz 48.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Znicze, dynie i czaszki z cukru: Jak przeżywamy śmierć?
Z etnologiem dr. Łukaszem Sochackim rozmawiamy o tym, jak w różnych kulturach przeżywa się odejście bliskich, po co ludziom rytuały żałobne i jak kult młodości wpływa na nasze postrzeganie śmierci.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Podgląd Tygodnia (31.10) - Kapera i Tomanek
Zmiana klimatyczna zmianą świadomościową człowieka, coraz więcej celebrytów stara się nam zwrócić uwagę na problem klimatyczny. Poszukiwanie dziewiątej planety. Przyszedł czas na zmiany - przyszedł czas na kobiety. Czy kobiety to materialistki? Kto podkradał i komu tytuły gier komputerowych? Odrodzenie świata gier planszowych. Te i inne tematy omawiają Krzysiek Kapera i Mateusz Tomanek.
pobierz 60.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Nobel dla Tokarczuk: Relacja ze spotkania w Krakowie
26 października 2019 Olga Tokarczuk, pisarka nagrodzona Literacką Nagrodą Nobla, spotkała się ze swoimi czytelnikami podczas Festiwalu Conrada w Krakowie. Z uczestnikami spotkania rozmawiały Katarzyna Domagała i Dominika Kardaś
pobierz 11.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Sekrety gabinetów seksuologicznych
Polki coraz częściej odwiedzają gabinety seksuologiczne. To pozytywna informacja - dowód na to, że przełamujemy obyczajowe tabu, które nakazuje myśleć o seksie w kategoriach zakazanego owocu, grzechu i wstydu. Okazuje się jednak, że Polki nie przychodzą do seksuolożek z błahymi problemami. Borykają się z lękami, kompleksami, przemocą. Odkryła to Marta Szarejko, rozmawiając o życiu seksualnym Polek z czternastoma seksuolożkami. Z czternastu wnikliwych - momentami szokujących - wywiadów powstała książka "Seksuolożki. Sekrety Gabinetów" wydana nakładem Znak Horyzont. W kolejnym odcinku podcastu Holistic.News autorka książki opowiada Katarzynie Domagale, dlaczego Polki nie potrafią cieszyć się z seksu i gdzie doszukiwać się przyczyn problemu.
pobierz 84.2 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek