Nie Matkuj

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Śmiejemy się, plotkujemy i dzielimy swoimi doświadczeniami. Nie chcemy uchodzić za źródło wiedzy o dzieciach! To raczej wołanie o pomoc.
Data dodania: 2019-08-17 15:42:36
Data aktualizacji: 2021-03-07 14:30:05
Audycji w katalogu: 33
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany ponad rok temu
33. Poznań- miasto doznań, o ile nie masz dzieci...
Poznań- miasto doznań, o ile nie masz dzieci! Jak masz to już będzie gorzej, bo wtedy pamiętaj by nie korzystać z publicznych transportów, restauracji, kawiarni i wszelkich innych miejsc gdzie mogą się natknąć ludzie na Twoje dzieci vel. małe świnki ;) W tym odcinku przegadujemy sprawę Poznania, restauracji, samolotów, stereotypów i tego czy warto wsadzać nas wszystkich-rodziców do jednego wora, przybijając nam pieczątkę "brak wstępu". Tak naprawdę dawno temu odbyłyśmy tą rozmowę, ale natłok nowych obowiązków zwolnił nas w dodawaniu odcinków. Nie bójcie się, Kasia spina poślady i obiecała, że już będzie na bieżąco! :)
pobierz 15.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
32. bunty i mycie zebow
Bunty, kłótnie, dwubiegunowość, bicie, sceny- to nie reklama nowego filmu z Arnoldem Schwarzeneggerem, toż to tylko nasza codzienność z dziećmi. Po tak długiej przerwie opowiadamy z czym obecnie musimy się zmagać :)
pobierz 8.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
31. INtro do inVITRO
Tym razem inna forma. Odczytujemy list, po pierwsze dlatego, że same o temacie nie możemy powiedzieć za dużo, a po drugie dlatego, że niektóre z nas się lenią i lenią i nie potrafią się przełączyć z trybu "wakacje" na "do roboty". W tym odcinku poprosiłyśmy kogoś bliskiego aby podzielił się swoimi przemyśleniami o in vitro. Nie chodziło nam o dokładne kroki od "a do z" czy o medyczną wiedzę. Bardziej zależało nam na tym, aby napisała taki list do samej siebie, (tej jeszcze sprzed in vitro), w którym zawarłaby informacje(wsparcie), które mogą być pomocne dla "świeżaka". Mam nadzieję, że nam się udało :)
pobierz 10.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
30. Pokolenie ikea
Handlowa niedziela! Więc jak mogłybyśmy w taki dzień nie przegadać tematu zakupów! Naszych ukochanych...w sensie kiedyś ukochanych, bo chyba nie istnieje ktoś kto czerpie przyjemność z robienia zakupów z dziećmi! no chyba, że mówimy o Ikei ;)
pobierz 13.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
29. Back to the future czyli przed nami nastolatki
Przegadujemy największy koszmar rodzica. Coś co sprawia, że na samą tylko myśl, jeżą nam się włosy na głowie- Nastoletnie dzieci! W tym odcinku opowiemy czemu „za naszych czasów było lepiej” i dlaczego boimy się przyszłości, a Marta podzieli się wiedzą warsztatową, kogo warto śledzić na YT i jak sprawić by nie było wojen na świecie. Zapraszamy! Słowniczek pojęć: Las Vegas Padano- Las Vegas Parano Transpoooting- Trainspotting Ten z Cagem- Zostawić Las Vegas Kac Vegas- Kac Vegas ten nowy z Charlize Theron i Sethem Rogenem- Long Shot ten o wieczorze panieńskim- Ostra noc
pobierz 15.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
28. klapsy, kary, bicie i cały ten niedo-Rzecznik
Uwaga! Napięcie! Napięcie na linii matka-rzecznik! Mało tego! Napięcie na linii nie matkuj! Obgadujemy temat gorący medialnie. Tak gorący, że nawet nam mikrofon skwierczy od dyskusji na temat klapsów, bicia, cienkiej linii pomiędzy, powielania schematów, przemocy domowej i rzecznika praw dziecka. I mówimy o EMPATII. p.s. przy nagrywaniu tego odcinka nie ucierpiała żadna matka ;)
pobierz 22.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
27. Jęki, stęki i narzekania, czyli ktoś tu jest w ciąży!
W tym odcinku jedna z nas ma w końcu okazję do ponarzekania! Na gorąco, na opuchnięte nogi, na autobusy i na wszystko na co się da i ma do tego prawo, bo jest w ciąży! Tak jest! Rodzina niematkuj się powiększa :)
pobierz 15.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
26. psycholog vs rodzic 2
Kontynuujemy rozmowy z psychologiem. Przegadujemy na naszych przykładach sprawy, z którymi mierzą się rodzice na co dzień i otrzymujemy ciekawe spostrzeżenia. Co oznacza, że dziecko w obcym środowisku jest "grzeczne", a w domu nie? Dlaczego tak ważne jest dobre nastawienie dziecka do jedzenia? I jak wygląda praca psychologa z dzieckiem? o tym wszystkim dowiecie się z tego odcinka!
pobierz 28.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
25. psycholog vs. rodzic
Tym razem zrobiłyśmy Marcie wolne i jednego mózga wymieniłyśmy na drugiego, w dodatku takiego z papierami psychologa. Czy ten psycholog taki straszny jak go malują? I dlaczego są rodzice, którzy na samą wzmiankę o spotkaniu z nim dostają wysypki na całym ciele? Czy walczymy ze sobą czy o dobro wspólne-dziecko?Zapraszam do przesłuchania naszego odcinka :)
pobierz 19.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
24. BLW, czyli jedzenie, jedzenie, jedzenie...
Rozmawiamy o jedzeniu. O wprowadzaniu pokarmów stałych, słoiczkach, soku jabłkowym i ulubionym sklepie Malwusa na tajemniczą literę "R".
pobierz 33.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
23. impreza i dziecko
W tym odcinku poruszamy kwestię imprez: urodzin, uroczystości rodzinnych, spotkań ze znajomymi, wesel, itd. i jak patrzymy na to obecnie z perspektywy rodzica. Czy dzieci są dla nas przeszkodą w celebracji czy może przeszkodą są inni świętujący? Czy zmienił się nasz styl życia i pogląd na pewne sprawy? I co z alkoholem na tego typu spotkaniach? Tym razem mikrofon paruje.. od emocji ;)
pobierz 18.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
22. typowy dwulatek
Człowiek sobie myśli, że jego dziecko takie wyjątkowe, takie inne, a tu okazuje się że to typowy dwulatek. Czyli jaki? Właśnie w tym odcinku dowiadujemy się troszkę więcej o tych osobnikach. Dochodzimy do wniosku, że nie można wsadzać wszystkich do jednego wora i chyba warto podchodzić indywidualnie w aspektach rozwojowych. I broń Boże nie porównywać nijak do psa!;) Zażarta dyskusja, bo przepełniona emocjami i jak to u matek obroną dzieci-szkoda tylko, że w tym przypadku cudze matki bronią cudze dziecko ;)
pobierz 10.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
21. krzyk
Ten zimowy marazm powoli i nam dał w kość. Czekamy z utęsknieniem na wiosnę, na słońce i na to że ubieranie dzieci na dwór będzie zajmowało 2 minuty, a nie 10! I dlatego tez tym razem mało śmiechu, a więcej słowotoku. I to w dodatku takiego mrocznego, bo w tym odcinku poruszamy te najgorsze chwile rodzicielstwa, te których się wstydzimy. Kiedy popadamy w zmęczenie, bezsilność i kiedy z naszych wnętrzności wydobywa się krzyk, niesłusznie skierowany w stronę dzieci. Tym razem będzie też więcej mądrości, bo w końcu Marta dopchała się do mikrofonu. Dowiadujemy się od niej dlaczego warto sięgać po wiedzę dotyczącą rodzicielstwa i wychowywania dzieci.
pobierz 12.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
20. sex edukacja
Rozpoczęłyśmy od jedzenia, od restauracji, a skończyłyśmy całkiem gdzie indziej. W odmiennej galaktyce niż początkowo planowałyśmy. Kto nas zbił z tropu i czy sex edukacja jest ważna w rozwoju dzieci? Kiedy zacząć? Jak do tego podejść? I w końcu co z tym całym nazewnictwem: wagina, cipka czy pisia? Zapraszamy do gdybania razem z nami!
pobierz 9.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
19. bijemy temat wychowania
W tym odcinku poruszamy temat żelaznej konsekwencji, a raczej jej braku i tego jak bardzo się to odbija w naszej codziennej koegzystencji z dziećmi. Spazmy, awantury, tupanie, krzyki- tak, tak w pewnym momencie naszego rodzicielstwa mamy z tym styczność i musimy obrać jakiś front. Tylko który front jest najlepszy? I czy jest jakiś złoty środek w tym całym szaleństwie? Jak zwykle błądzimy po omacku i zapraszamy żeby błądzić z nami!
pobierz 24.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
18. karnawal
Karnawał trwa! W żłobkach i przedszkolach też, więc przegadujemy sprawy przebierania dzieci. Jedna z nas to uwieeeelbia, druga ma oporne dziecko jeśli chodzi o te sprawy, a trzecia jest na tyle ambitna (a może skąpa?), że ogarnia DIY stroju. Miłego słuchania!
pobierz 10.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
17. brzuchy, brzusiska, oponki, sadełka
Robicie postanowienia noworoczne? Pewnie na wielu listach jest szczupła sylwetka
pobierz 16.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
16. gender
Żebyście tylko wiedzieli jak bardzo chciałyśmy! Chciałyśmy zrobić super odcinek o prezentach! i o świętach! Taaakie plany były, ale jak zwykle plany planami, a rzeczywistość idzie swoją drogą. Więc zatrzymały nas gorączki, katary, kariery naszych mężów, wakacje, zimowa chandra i wszystko na co tam możemy zwalić. Tym sposobem nie spotkałyśmy się w grudniu i musimy odgrzewać starego kotleta. Mamy nadzieję, że bedzie strawny, bo dźwięk nam trochę szwankuje i Marta mówi cichutko jakby się wstydziła mikrofonu ;) W tym odcinku rozmowa od zabawy z dziećmi schodzi na tor różnicy płci i czy tak naprawdę gender istnieje? A może tylko nasze dzieci są takie niedżenderowskie...
pobierz 14.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
15. czytanie, bieganie
Halo halo!! Czekaliście?
pobierz 11.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
14. Mikołaj
To już jutro!!
pobierz 14.0 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek