Radio SK

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Data dodania: 2012-04-06 23:35:50
Data aktualizacji: 2021-01-17 18:10:06
Audycji w katalogu: 214
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 3 dni temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #405 Wiadomości z Martwej Strefy #104: Grudzień 2020
Pobierz audycję w pliku mp3 W 405. odcinku podcastu Radio SK kontynuuję swoją serię, w której podsumowuję kolejne miesiące pod kątem wydarzeń związanych ze Stephenem Kingiem. Dziś przyglądam się newsom z grudnia 2020 r. Mike Flanagan i Josh Boone w The Stand Podcast Zapowiedź książki "The Art and Making of The Stand" Spotkanie online ze Stephenem Kingiem Newsy związane z Joem Hillem Stephen King - nowa figurka Funko POP  Jack Torrance - nowa figurka Funko Soda
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 dni temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #404 Uczeń szatana
Pobierz audycję w pliku mp3 W 404. odcinku podcastu Radio SK ponownie witamy w naszym wirtualnym studiu nowy głos. Tym razem jest to Marek "Rychu" Wyszyński, który już debiutował w Konglomeracie podcastowym, a dzisiaj wraz z Rafałem "Sickiem" Sicińskim i Hubertem "Mando" Spandowskim inicjuje nowy cykl, w którym skupimy się na wybranych ekranizacjach tekstów Stephena Kinga. Pierwszy na warsztat trafia "Uczeń szatana" Bryana Singera z 1998 roku, który pomimo gwiazdorskiej obsady i ambitnej tematyki, nie odniósł wielkiego sukcesu i nie zapisał się na liście wybitnych i podziwianych od dekad ekranizacji. Czy zgadzamy się z takim stanem rzeczy i jak każdy z nas ocenia ten film? Tego dowiecie się z dzisiejszej audycji. Zapraszamy do odsłuchu.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 17 dni temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #403 Rok 2020
Pobierz audycję w pliku mp3 W 403. odcinku podcastu Radio SK przed mikrofonem usiedli Hubert "Mando" Spandowski ( StephenKing.pl ) oraz Sebastian "Burial" Kubańczyk ( Kingowiec.pl ) aby na chłodno podsumować wszystkie ważne kingowe wydarzenia mające miejsce w zeszłym roku. 0:01:50 - książka "Jest krew..." ( osobny podcast ) 0:03:53 - opowiadania "Fifth Step" i "On Slide Inn Road" 0:11:14 - komiks "Śpiące królewny" 0:16:21 - wysyp audiobooków: "Jest krew...", "Carrie", Buick 8", "Historia Lisey", "Desperacja", "Talizman", "Czarny Dom" 0:18:32 - filmy i seriale: "Outsider" ( pierwsze wrażenia , osobny podcast ), "Dzieci kukurydzy", "A Creepshow Animated Special" ( osobny podcast ), "Bastion" ( pierwsze wrażenia ), polskie wydania na nośnikach 0:41:30 - wydarzenia różne: drugi sezon serialu "Eli Roth: Historia horroru" ( osobny podcast ), antologia "W cieniu Bangor" (osobne podcasty: 01 , 02 , 03 ), film dokumentalny "Stephen King: Zło konieczne" ( osobny podcast ), wysyp figurek 0:51:42 - Joe Hill: seriale "NOS4A2" ( osobny podcast ) i "Locke & Key" ( pierwsze wrażenia , osobny podcast ), komiksy "Dying is Easy" i "Hill House Comics" ( pierwsze wrażenia , tom 1 ), książka "Gaz do dechy" (osobne podcasty:  01 ,  02 ,  03 ) 1:01:01 - najlepsze i najgorsze w 2020 1:07:30 - podsumowanie roku i Radia SK 1:11:20 - kingowe prognozy na rok 2021
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #402 Srebrna kula
Pobierz audycję w pliku mp3 Dzisiaj mamy pełnię Księżyca - idealny moment by omówić "Srebrną kulę", jedyny w przebogatym worze ekranizacji prozy Kinga, film wilkołaczy. Jest to adaptacja bardzo specyficznej, od strony formalnej, minipowieści, która miała swój początek jako krótkie opowiastki do kalendarza. Nie mogło być lepszego terminu na tę audycję, bo przecież dzisiaj zrywamy ostatnią kartkę z kalendarza. Posłuchajcie co Mando i Sick mają do powiedzenia na temat tego klasycznego już, i dla wielu kultowego, horroru.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #401 A Creepshow Holiday Special: Shapeshifters Anonymous
Pobierz audycję w pliku mp3 Przy okazji halloweenowego odcinka specjalnego „Creepshow”, nasza ekipa dywagowała jaka będzie przyszłość serialu i czy jeszcze tego rodzaju epizody się pojawią w przyszłości. Ku naszej ogromnej radości, nie trzeba było długo czekać na kontynuację tego pomysłu i kilka dni temu mogliśmy się zapoznać się z kolejnym – tym razem aktorskim i wypuszczonym z okazji Bożego Narodzenia – odcinkiem świątecznym. Tym samym stały skład w osobach Mando, Buriala z Kingowiec.pl oraz Jerry’ego spotkał się w wirtualnym studio aby podyskutować o tym jak prezentuje się „Creepshow” jako horror świąteczny. Panowie rozmawiają o promocji „A Creepshow Holiday Special”, o odmiennym od typowego dla serialu układzie odcinka, o tym jak wypada połączenie grozy i humoru i w końcu dyskutują czy opowieść o anonimowych zmiennokształtnych zapisze się pozytywnie w historii serialu. Polecamy się do słuchania!
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #400 Pierwsze wrażenia - Bastion
Pobierz audycję w pliku mp3 W ostatnich "Wiadomościach z Martwej Strefy" Mando zapowiadał, że nie będzie żadnych obchodów pełnych setek podcastu Radio SK, bo takie świętowanie jest dla podcasterów detalicznych, a nie dla starych wyjadaczy spod znaku Konglo i RSK. Nikt z nas nie przypuszczał jednak, że nagramy CZTERYSETNY odcinek, zupełnie zapominając o tym, że tworzymy właśnie podcast z #400 w nazwie!
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #399 Eli Roth: Historia horroru, sezon 2
Pobierz audycję w pliku mp3 Inaugurując tegoroczny maraton podcastowy Halloween w Radiu SK, zrecenzowałem pierwszy sezon serialu dokumentalnego pt. "Eli Roth: Historia Horroru". Stephen King był gościem Rotha, więc serial oceniłem zarówno pod kątem jego występu, jak i z szerszej perspektywy. Omówiłem też jeden odcinek oryginalnego podcastu Shuddera, w którym znalazła się cała rozmowa Rotha ze Stephenem Kingiem. Dzisiaj zakończyła się polska emisja drugiego sezonu i – nie chcąc serwować wam powtórki z rozrywki – postanowiłem nieco inaczej podejść do tematu. W 399. odcinku podcastu Radio SK, w wirtualnym studiu spotkałem się z Michałem „Jerrym” Rakowiczem, by przeprowadzić nietypową dyskusję, do której każdy z nas podchodził ze znajomością innej części projektu „History of Horror”. Ja obejrzałem serial i tylko liznąłem podcast, a Jerry przesłuchał wszystkie dotychczas wypuszczone audycje wchodzące w skład drugiego sezonu, ale odpuścił sobie "Historię horroru" ze szklanego ekranu. Co wyszło z tak nietypowego połączenia? Ponad godzinna rozmowa, w której ponownie zaczynamy od podsumowania udziału Stephena Kinga w projekcie, a następnie przechodzimy do konfrontacji dwów mediów w żywiołowej dyskusji. Zapraszamy do odsłuchu!
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #398 Wiadomości z Martwej Strefy #103: Listopad 2020
Pobierz audycję w pliku mp3 W 398. odcinku podcastu Radio SK kontynuuję swoją serię, w której podsumowuję kolejne miesiące pod kątem wydarzeń związanych ze Stephenem Kingiem. Dziś przyglądam się newsom z listopada 2020 r. Fragment książki "Later" Limitowane wydanie książki "Later" Stephen King w tłumaczeniu - zapis spotkania (BookTarg 2020) Polskie wydania "Hill House Comics" - "Kosz pełen głów" i "Rodzina z domu dla lalek" Kolejny teaser i plakat serialu "Bastion"
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #397 Stephen King: Zło konieczne
Pobierz audycję w pliku mp3 W październiku zaserwowałem w Radiu SK maraton audycji, w których omawiałem filmy i seriale dokumentalne o horrorze. Wtedy też w Canal Plus Dokument premierę miał nieco inny tytuł z tego worka, który dzisiaj biorę na warsztat. Co tak nietypowego znajdziemy we francuskim filmie dokumentalnym "Stephen King: Zło konieczne"? Czy jest on przyjazny w odbiorze? Jak wypada na tle dotychczas omawianych produkcji? Co łączy go z książkami o Kingu? O tych i o innych kwestiach osłuchacie w dzisiejszym dwujęzycznym podcaście.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #396 Wiadomości z Martwej Strefy #102: Październik 2020
Pobierz audycję w pliku mp3 W 396. odcinku podcastu Radio SK kontynuuję swoją serię, w której podsumowuję kolejne miesiące pod kątem wydarzeń związanych ze Stephenem Kingiem. Dziś przyglądam się newsom z października 2020 r. Nowe opowiadanie Kinga "On Slide Inn Road" Książka "Creepshow: The Taker" Panel z twórcami "Locke & Key" na NYCC Komiks "Locke Keyhouse Compendium" Plakaty nowego filmu "Dzieci kukurydzy" Joe Hill gościem podcastu Post Mortem with Mick Garris Wariant Creepa w wersji Pop firmy Funko dla sieci Walmart Figurka Creepa firmy Incendium Lalka Pennywise firmy Mattel w ramach serii Monser High Bliźniaczki Grady firmy Mattel w ramach serii Monster High
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #395 Maglownica
Pobierz audycję w pliku mp3 Po tym jak rok 2020 spowodował przyspieszenie maratonu filmów Micka Garrisa, który od kilku lat serwujemy na łamach Radia SK, autorzy tego karkołomnego przedsięwzięcia postanowili odetchnąć od ekranizacji jego autorstwa. Pewnie zapytacie, na który z puli lepszych tytułów zdecydowali się tym razem panowie Hubert Spandowski i Rafał Siciński... Otóż dzisiaj postanowili porozmawiać o filmie "Maglownica". A że jest to film wyjątkowy, począwszy od nazwisk trzech ikon horroru, którymi jest reklamowany, a skończywszy na łatce najgorszego filmu 1995 roku, darujemy sobie dalsze słowa zachęty i po prostu odsyłamy do audycji, której autorzy tym razem nie są tak zgodni jak zazwyczaj.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #394 Bastion - długa droga na szklany ekran - obawy i oczekiwania
Pobierz audycję w pliku mp3 Dziewięc lat, czterech różnych twórców, co rusz zmieniające się koncepcje, jeden film, trzy filmy, serial dla Showmaksa, duży projekt telewizyjno-kinowy, trzygodzinna produkcja na wielki ekran, a ostatecznie dziesięcio... wróć, dziewięcioodcinkowy serial w CBS All Acces. Tak w pigułce wygląda burzliwa droga drugiej ekranizacji powieści "Bastion", której premiery doczekamy sie ostatecznie już za nieco ponad miesiąc. Dzisiaj zapraszam was na audycję, w której przybliżę wam jak wyglądały kolejne etapy i próby stworzenia tego projektu. Czy Stephen King może dowiedzieć się o swoim zaangażowaniu w prace nad filmem z mediów? Ilu Batmanów było związanych z filmowym "Bastionem"? Co ma wspólnego epidemia supergrypy autorstwa Stephena Kinga z uniwersum Harry'ego Pottera? I wreszcie ile ekranizacji Stephena Kinga można tworzyć w tym samym czasie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w dzisiejszej audycji. W drugiej części podcastu omówię natomiast materiały promocyjne, przeanalizuję ję i przedstawię moje oczekiwania i ewentualne obawy związane z ostatnią tegoroczną premierą. plakat serialu "Bastion" trailer serialu "Bastion"
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #393 Desperacja
Pobierz audycję w pliku mp3 Grubo ponad cztery lata temu, podcastem o filmie "Lunatycy", Mando i Sick rozpoczęli swój cykl audycji, w którym planowali omówić wszystkie filmy duetu Stephen King i Mick Garris. Po dwóch latach wzięli na warsztat "Worek kości". Minęły kolejne dwa lata i w kwietniu tego roku nasz duet podcasterów powrócił do swojej serii, by w tych ponurych okolicznościach zaserwować gigantycznych rozmiarów omówienie mini-serialu "Bastion". Na szczęście na kolejny podcast nie trzeba było czekać do 2022 roku, a już latem ukazała się rozmowa o filmie "Jazda na kuli", a dzisiaj zapraszamy na omówienie "Desperacji". Czy tym razem był to udany powrót po latach? Tego dowiedzie się z dzisiejszej audycji. Zapraszamy.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #392 Martwa strefa
Pobierz audycję w pliku mp3 Amerykanie idą dziś do urn wyborczych aby zadecydować kto zostanie ich Prezydentem. Z tej okazji Mando i Jerry postanowili przerwać ciszę wyborczą i podyskutować o książce, w której wątek wyborów jest jednym z kluczowych, czyli o wydanej pierwotnie w 1979 roku "Martwej strefie". Czy powrót do tej powieści po latach okazał się satysfakcjonujący? Jak wypada wątek Castle Rock i jak prezentują się nawiązania do kingowego uniwersum? Czy wielowątkowość tej książki to plus, czy minus? Jak oceniamy aspekt polityczny powieści i i jak sam King wspomina ten wątek z obecnej perspektywy? O tym i wielu innych kwestiach posłuchacie w dzisiejszym podcaście!
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #391 Creepshow. Halloween Special: Survivor Type/Twittering from the Circus of the Dead
Pobierz audycję w pliku mp3 Jednym ze skutków pandemii są duże opóźnienia w produkcjach streamingowo-telewizyjnych, a to z kolei spowodowało, że na drugi sezon serialu „Creepshow” musimy jeszcze poczekać. Shudder, Nicotero i spółka postanowili zrobić jednak w ramach Halloween niespodziankę swoim fanom i tak otrzymaliśmy specjalny odcinek animowany serialu. Odcinek skrojony pod Radio SK, bo adaptujący opowiadanie „Szkoła przetrwania” Kinga oraz „Tweety z cyrku umarłych” Hilla. Mando, Burial z Kingowiec.pl oraz Jerry, którzy spotykali się przy okazji dyskusji o sezonie pierwszym, dziś zapraszają na omówienie tego specjalnego odcinka. Jak wypada serial w wersji animowanej? Czy zastosowana technika animacji współgra z opowiadaną historią? Czy widać tutaj niski budżet? I w końcu, czy te adaptacje można w ogóle nazwać ekranizacjami? O tym wszystkim posłuchacie w dzisiejszym odcinku. A my już ostrzymy sobie zęby na kolejne spotkania z Creepem.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« podcast@radiosk.net »
Halloween Special 2020 - Stephen King's This is Horror
Pobierz audycję w pliku mp3 Trzy tygodnie temu, na inaugurację tegorocznego cyklu "Halloween Special", opublikowałem recenzję serialu z 2018 roku, pt. "Eli Roth: Historia Horroru". Tydzień temu omówiłem bardzo podobną produkcję, starszy o 7 lat i bardziej skondensowany film pt. "Wieczór kinomaniaka: Horrory Stephena Kinga", w którym King jako samodzielny narrator prowadził nas przez różne etapy i podgatunki horroru. Dzisiaj, na zakończenie tej krótkiej serii podcastowej, omawiam najbardziej odstającą od reszty produkcję. "This is Horror" to serial dokumentalny z 1989 roku, który ma tyle samo wersji co tytułów. Stephen King jest narratorem, a pomiędzy przerywnikami z jego udziałem znajdziemy wywiady z ikonami filmowego horroru z ówczesnej epoki. Czy wyszło tak dobrze jak brzmi? Tego dowiecie się z dzisiejszej audycji.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #389 Halloween Special 2020 - Creepshow. Opowieści makabryczne
Pobierz audycję w pliku mp3 Drugi sezon „Creepshow” pojawi się niestety w nieokreślonej przyszłości, ale na szczęście już za chwilę dane nam będzie obejrzeć specjalny odcinek tej produkcji! Zanim jednak go dla Was omówimy, Mando i Jerry postanowili – w końcu – sięgnąć po oryginalny komiks z 1982 roku. Jaka była historia jego powstania? Czy pierwszy był film, czy komiks? Jak duży wpływ na odbiór całości mają rysunki Berniego Wrightsona? Jak wypadają poszczególne historyjki i na ile dobrze oddają ducha kultowych komiksów z wydawnictwa EC? I w końcu, czy ten tytuł, po blisko czterdziestu latach od premiery, nadal stanowi satysfakcjonującą lekturę, czy może jest już tylko ciekawą ramotką? O tym wszystkim i wielu innych kwestiach posłuchacie w dzisiejszym odcinku.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #388 Gaz do dechy, część 3
Pobierz audycję w pliku mp3 W dzisiejszym odcinku Mando, Skura i Jerry zapraszają na omówienie ostatnich opowiadań ze zbioru "Gaz do dechy" oraz podsumowanie swoich wrażeń po lekturze całości. Dziś padło na cztery teksty i w zasadzie wszystkie wpisują się w okołohalloweenowy klimat. Jak spodobały się chłopakom "Tweety z cyrku umarłych", których ekranizację wkrótce będziemy mieli okazję oglądać? Czy forma nadal działa i czy jest do zaakceptowania w wersji audio? Na ile połączenie realizmu magicznego (?) i opowieści sensacyjnej zadziałało w przypadku "Chryzantemam"? Czy powrót do "W wysokiej trawie" okazał się satysfakcjonujący czy może jednak niezbyt udana adaptacja Netfliksa obnażyła średnią jakość tekstu źródłowego? Jak wypada apokaliptyczne "Jesteście wolni" czytane w czasie pandemii? I w końcu, czy panowie dojdą do zgody w kwestii oceny całościowej zbioru? Posłuchajcie! Spis treści: 0:01:55 - Tweety z cyrku umarłych 0:12:35 - Chryzantemamy 0:25:34 - W wysokiej trawie (ze Stephenem Kingiem) 0:33:20 - Jesteście wolni
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #387 Halloween Special 2020 - Horrory Stephena Kinga
Pobierz audycję w pliku mp3 Dwa tygodnie temu, na inaugurację tegorocznego cyklu "Halloween Special", opublikowałem recenzję serialu "Eli Roth: Historia Horroru". Dzisiaj mam dla was historię horroru w pigułce. 9 lat temu, w ramach miesiąca z horrorem, stacja TCM wyemitowała film dokumentalny pt. "Wieczór kinomaniaka: Horrory Stephena Kinga", w którym King jako samodzielny narrator prowadzi nas przez różne etapy i podgatunki horroru. Jak bardzo wyczerpująca jest historia zaprezentowana w filmie? Czy "Horrory Stephena Kinga" to tytuł przeznaczony dla widzów stawiających pierwsze kroki w tym filmowym gatunku? A może starzy wyjadacze też znajdą tu coś dla siebie i będą mogli czerpać przyjemność z sensu? I wreszcie: czy jest to po prostu dobry film i czy warto zainteresować się nim w czasie gdy stacja AMC za sprawą Eliego Rotha i jego wesołej kompanii eksploruje temat na dużo większą skalę? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w dzisiejszej audycji.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« podcast@radiosk.net »
RSK#386 Gaz do dechy, część 2
Pobierz audycję w pliku mp3 Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia, Mando, Skura i Jerry powracają z drugą odsłoną dyskusji na temat najnowszego zbioru Joe Hilla. W pierwszym odcinku słychać było lekkie rozczarowanie poziomem "Gazu do dechy", ale dziś już od pierwszego tekstu pojawia się dużo entuzjazmu. Na warsztat panowie wzięli kolejne cztery opowiadania. Dowiecie się jak wypada - często problematyczny - motyw podróży w czasie w "Spóźnialskich", czy opowiadanie "Jesteś dla mnie najważniejsza", zainspirowane obrazem Dave'a McKeana traci bez tego wizualnego kontekstu, ile można wycisnąć z teoretycznie ogranego motywu weterana powracającego po wojnie do domu, a na koniec rozgorzeje dyskusja nad formalną pomysłowością i jakością opowiadania "Diabeł na schodach". Tylko cztery teksty, ale dużo do przed Wami! Posłuchajcie! Spis treści: 0:01:22 - Spóźnialscy 0:12:21 - Jesteś dla mnie najważniejsza 0:21:07 - Kciuki 0:28:26 - Diabeł na schodach
pobierz odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek