Radio SK

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Data dodania: 2012-04-06 23:35:50
Data aktualizacji: 2020-04-05 09:15:02
Audycji w katalogu: 161
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 3 dni temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #352 Bastion
Pobierz audycję w pliku mp3 Cztery lata temu, podcastem o filmie "Lunatycy", Mando i Sick rozpoczęli swój cykl audycji, w którym planowali omówić wszystkie filmy duetu Stephen King i Mick Garris. Po dwóch latach wzięli na warsztat "Worek kości". Minęły kolejne dwa lata i nasz duet podcasterów powraca do swojej serii. W 352. odcinku podcastu Radio SK na warsztat trafia mini-serial "Bastion" z 1994 roku. W tych ponurych okolicznościach i rzeczywistości, w której się znaleźliśmy, Mando i Sick przeprowadzili bardzo długą dyskusję na temat fikcyjnego świata zniszczonego przez atak supergrypy. Jeśli nie macie jeszcze dość tego co nas otacza, zapraszamy do dzisiejszej audycji.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 dni temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #351 Pierwsze wrażenia z pierwszej fali Hill House Comics
Pobierz audycję w pliku mp3 W październiku 2019 roku wystartowała nowa seria komiksów wydawnictwa DC – Hill House Comics – którą przyjął pod swoje skrzydła i sygnuje nazwiskiem najstarszy syn Stephena Kinga – Joe Hill. Co miesiąc startował kolejny z pięciu tytułów wchodzących w skład pierwszej fali projektu i w lutym doczekaliśmy się wreszcie premiery ostatniego z nich. W związku z tym, w 351. odcinku podcastu Radio SK, Mando i Szymas spotkali się w wirtualnym studio, aby porozmawiać ogólnie o całym projekcie i szczegółowo o „jedynkach” wszystkich serii, inaugurując jednocześnie dłuższy cykl podcastów. W dzisiejszej audycji posłuchacie pierwszych wrażeń z lektury jedynek następujących serii komiksowych: 0:09:48 – Basketful of Heads  0:20:00 – The Dollhouse Family  0:27:51 – The Low, Low Woods  0:37:00 – Daphne Byrne  0:47:18 – Plunge
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 16 dni temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #350 Christine
Pobierz audycję w pliku mp3 W 350. odcinku podcastu Radio SK, Mando i Jerry spotkali się w wirtualnym studio, aby porozmawiać o jednej z pierwszych powieści Stephena Kinga. Mowa o tytule, który mocno zakorzenił się w masowej wyobraźni, a dzięki szybkiej ekranizacji ugruntował pozycję Kinga jako twórcy horrorów, czyli o „Christine”. Jak panowie oceniają tę książkę? Czy współczesny czytelnik kojarzący „tę powieść o morderczym samochodzie” może liczyć na jakiekolwiek zaskoczenie w trakcie lektury? Na ile dobrze sprawdza się kingowa mieszanka powieści młodzieżowej z pełnokrwistym horrorem? I w końcu: jak wypada kreacja głównego „złego”? Czy jest to motyw satysfakcjonujący, czy może King trochę się zagalopował? O tym wszystkim i o wielu innych kwestiach posłuchacie w dzisiejszym podcaście!  Powieść w interpretacji Krzysztofa Plewako-Szczerbińskiego znajdziecie oczywiście w serwisie Audioteka.pl.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 22 dni temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #349 Outsider, sezon 1 (dodatek specjalny)
Pobierz audycję w pliku mp3 Na gorąco, od razu po przesłuchaniu wczorajszego podcastu, wielki nieobecny tamtej audycji - Skura - również omawia pierwszy sezon serialu "Outsider". Czy Łukasz zgadza się z opiniami Manda i buriala? Jak ocenia tempo serialu? Co sądzi o ścieżce dźwiękowej? Czy równie pozytywnie wypowiada się na temat rozwoju postaci i decyzji kastingowych? I wreszcie, jak ostatecznie ocenia sam serial i co sądzi na temat ewentualnej kontynuacji? O tym i wielu innych rzeczach posłuchacie w dzisiejszej audycji.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 23 dni temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #348 Outsider, sezon 1
Pobierz audycję w pliku mp3 Kilka dni temu w HBO zakończył się pierwszy sezon serialu "Outsider", będącego ekranizacją powieści Stephena Kinga o tym samym tytule. Hubert "Mando" Spandowski ( StephenKing.pl ) oraz Sebastian "Burial" Kubańczyk ( Kingowiec.pl ) ponownie spotkali się w wirtualnym studiu Radia SK aby po dwóch miesiącach od pierwszych wrażeń z tej produkcji, zaserwować dla was dyskusję na temat całości. Czy twórca mający na swoim koncie nominację do Oscara i nagrody Emmy, wraz z producentem takich seriali jak "Mr. Mercedes" czy... "Pod kopułą" zaserwowali nam dobry serial?  Czy autorom historii ze szklanego ekrany udało się znów poprawić to co nie do końca udało się Kingowi? Jak wypadają telewizyjni odpowiednicy bohaterów wykreowanych na kartach książki? Jaki jest całościowy klimat, tempo i płynność serialu? Czy udało się poprawić balans między kryminałem z horrorem? I wreszcie, czy widzimy drogę do kontynuacji i jak ewentualnie miałaby ona wyglądać? Tego i wielu innych rzeczy dowiecie się z dzisiejszej dyskusji.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #347 Wiadomości z Martwej Strefy #94: Styczeń i luty 2020
Pobierz audycję w pliku mp3 W 347. odcinku podcastu Radio SK kontynuuję swoją serię, w której podsumowuję kolejne miesiące pod kątem wydarzeń związanych ze Stephenem Kingiem. Dziś przyglądam się newsom ze stycznia i z lutego 2020 r. Wznowienie powieści "Outsider" z filmową okładką Powieść "Carrie" w wersji audio Opowiadanie "Fifth Step" w magazynie "Harper's" Okładki pierwszego zeszytu komiksu "Śpiące królewny" Zapowiedź komiku "The Sandman Universe - Locke & Key: Hell and Gone" Kliucz Key to Candy Cane Gates Okładka "DCeased: Unkillables #1" (wariant z plakatem TO) Zapowiedź filmu "Doktor Sen" na nośnikach oraz wydanie z wersją reżyserską
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #346 Pierwsze wrażenia - Locke & Key
Pobierz audycję w pliku mp3 Po dziewięciu latach od porzucenia projektu przez stację Fox, serialowe "Locke&Key" w końcu dobiło do - jak się wydaje - bezpieczenej netfliksowej przystani. W 346. odcinku podcastu Radio SK, w wirtualnym studiu spotykali się ponownie Hubert „Mando” Spandowski, Szymon „Szymas” Cieśliński i Michał „Jerry” Rakowicz, którzy omówią dla Was pilot serialu, który od kilku dni jest już dostępny w streamingu. Panowie konfrontuja swoje wrażenia po pilotażowym odcinku od Foxa, z tym co zaproponował nam Netflix, dyskutują nad konstrukcją tego pierwszego epizodu, zastanawiają się nad możliwymi kierunkami rozwoju poszczególnych wątków i wyjątkowo mocno nie zgadzają się co do ogólnej oceny otwarcia "Locke&Key" A.D. 2020. Zaintrygowani? Posłuchajcie!
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #345 Pierwsze (i ostatnie) wrażenia - Locke & Key
Pobierz audycję w pliku mp3 Dzisiaj ma miejsce długo oczekiwana premiera serialu będącego ekranizacją wspaniałej serii komiksów – "Locke & Key" – autorstwa Joego Hilla i Gabriela Rodrigueza. Jest to produkcja, którą obejrzymy dzięki platformie Netflix, ale warto zaznaczyć, że nie jest to pierwsza próba ekranizacji losów rodziny Locke’ów, a ich droga na szklany ekran była kręta i wyboista. Już w 2011 roku powstał pilot wyprodukowany przez stację FOX, zaś w 2017 pierwszy odcinek zamówiła platforma Hulu, a dopiero teraz, w 2020 roku, Netflix przełamał klątwę i przygotował pełen sezon serialu! W 345. odcinku podcastu Radio SK, w wirtualnym studiu spotyka się legendarny skład audycji – Hubert "Mando" Spandowski, Szymon "Szymas" Cieśliński i Michał "Jerry" Rakowicz – aby przedyskutować pierwsze i niestety ostatnie wrażenia z pilota serialu skasowanego przez telewizję FOX w 2011 roku. Potraktujcie naszą rozmowę jako przystawkę przed daniem głównym, które zaserwuje nam dzisiaj Netflix. Zapraszamy do odsłuchu, mając nadzieję, że umilimy wam ostatnie chwile oczekiwania na serial.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #344 Wiadomości z Martwej Strefy #93
Pobierz audycję w pliku mp3 W 344. odcinku podcastu Radio SK kontynuuję swoją serię, w której podsumowuję kolejne miesiące pod kątem wydarzeń związanych ze Stephenem Kingiem. Dziś przyglądam się newsom z grudnia 2019 r. Zapowiedź wydań na nośnikach filmu „Doktor Sen”   Zapowiedź wydań na nośnikach filmu „To. Rozdział 2”   Stephen King oraz inne figurki POP od Funko  Plakat serialu „The Outsider”   Nowi aktorzy w obsadzie serialu „Historia Lisey”  Zwiastun serialu „Locke & Key”
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #343 Pierwsze wrażenia - Outsider
Pobierz audycję w pliku mp3 Dopiero co zakończyliśmy omawiać Kingową jesień, a już mamy za sobą pierwszą tegoroczną premierę z tego worka. Kilka dni temu w HBO wystartował nowy serial "Outsider", będący ekranizacją powieści Stephena Kinga o tym samym tytule. Hubert "Mando" Spandowski ( StephenKing.pl ), Sebastian "Burial" Kubańczyk ( Kingowiec.pl ) oraz Szymon "Szymas" Cieśliński (dawniej Nawiedzony podcast na blogu Nekropolitan) zebrali się w wirtualnym studiu Radia SK aby przedyskutować swoje pierwsze wrażenia z podwójnego otwarcia tej produkcji. Czy twórca mający na swoim koncie nominację do Oscara i nagrody Emmy, wraz z producentem takich seriali jak "Mr. Mercedes" czy... "Pod kopułą" zaserwują nam dobry serial? Tego i wielu innych rzeczy dowiecie się z dzisiejszej dyskusji.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #342 Rok 2019
Pobierz audycję w pliku mp3 W 342. odcinku podcastu Radio SK przed mikrofonem usiedli Hubert "Mando" Spandowski ( StephenKing.pl ) oraz Sebastian "Burial" Kubańczyk ( Kingowiec.pl ) aby na chłodno podsumować wszystkie ważne kingowe wydarzenia mające miejsce w zeszłym roku. 0:03:01 - powieść "Instytut" ( osobny podcast ) 0:09:28 - Filmy kinowe - "Smętarz dla zwierzaków" ( osobny podcast ), "To. Rozdział 2" ( osobny podcast ) oraz "Doktor Sen" ( osobny podcast ) 0:16:48 - Film platformy streamingowej - "W wysokiej trawie" ( osobny podcast ) 0:18:14 - Seriale - "Creepshow" (osobne podcasty z odc: 01 , 02 , 03 , 04 , 05 , 06 ), trzeci sezon "Mr. Mercedes ( pierwsze wrażenia i osobny podcast ) oraz drugi sezon "Castle Rock" ( pierwsze wrażenia i osobny podcast ) 0:28:35 - Książka "Stephen King. Instrukcja obsługi" Roberta Ziębińskiego 0:41:59 - Kolejny wysyp audiobooków - "Miasteczko Salem", "Martwa strefa", "To", "Instytut", "Pod kopułą", "Stephen King. Minipowieści" oraz antologia "17 podniebnych koszmarów" 0:46:16 - Trochę o figurkach i dlaczego Mando zaczął je wreszcie kupować 0:49:06 - Co było najlepsze, a co najgorsze w 2019? 0:53:03 - Nasze przewidywania na rok 2020
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #341 Castle Rock, sezon 2
Pobierz audycję w pliku mp3 Drugi sezon „Castle Rock” to ostatnia pozycja zaserwowana nam w ramach „Kingowej jesieni 2019”. Po premierze trzech pierwszych odcinków nagraliśmy obszerny podcast zawierający nasze pierwsze wrażenia z drugiej już odsłony tej serialowej antologii od Hulu. Dzisiaj spotykamy się w tym samym gronie, by ocenić ów cały drugi rozdział. W 341. odcinku podcastu Radio SK przed mikrofonami stają więc Hubert „Mando” Spandowski ( StephenKing.pl ) oraz Sebastian „Burial” Kubańczyk ( Kingowiec.pl ). Jak całościowo spodobała nam się druga seria? Ile motywów z twórczości Stephena Kinga ostatecznie znalazło się w tym sezonie? Które wątki poruszone w serialu spodobały nam się najbardziej, a do których mamy najwięcej zastrzeżeń? Jak oceniamy bohaterów, prowadzenie ich historii i kreacje aktorskie? Czy spodobało nam się zupełnie inne podejście niż to prezentowane przez pierwszy sezon "Castle Rock"? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w dzisiejszej audycji. Jednocześnie informujemy, że początkowo staramy się nie zdradzać szczegółów dotyczących rozwiązań fabularnych, a od 25:42 wchodzimy w strefę spoilerową , w której rozmawiamy o połączeniu z pierwszym sezonem serialu oraz dyskutujemy o zakończeniu drugiej serii.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #340 NOS4A2, sezon 1
Pobierz audycję w pliku mp3 Święta, święta... i po świętach. Po kolejnym sezonie podcastowej serii "Świąteczne horrory" zaserwowanej w Konglomeracie podcastowym, przyszedł czas na wisienkę na torcie w Radiu SK. Dzisiaj na warsztat trafia pierwszy sezon serialu "NOS4A2", będącego ekranizacją powieści najstarszego syna Stephena Kinga - Joego Hilla. Jaki jest mój stosunek do pierwowzoru literackiego i w jakim stopniu jestem w stanie wskazać rozbieżności między książką a jej ekranizacją? Czy są jakieś różnice już na poziomie konstrukcji opowieści? Jak sprawdzają się główni bohaterowie serialu i aktorzy wcielający się w ich role? Czy dobrze wypada połączenie horroru, magii i dramatu młodzieżowego? Na ile spójny jest ten sezon i jak bardzo zamknięty jest rozdział historii, którą nam opowiada? I wreszcie czy jestem zadowolony z produkcji AMC i czy czekam na jej drugą odsłonę? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w dzisiejszej audycji.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #339 Cztery po północy
Pobierz audycję w pliku mp3 W okresie przedświątecznym Mando zrobił sobie prezent i po 25 latach powrócił do książki, która w pewnym sensie sprawiła, że rozpoczęta chwilę wcześniej przygoda z tym pisarzem, umocniła się i przetrwała do dziś. Dzięki wydawnictwu Albatros i sklepowi Audioteka.pl, w ramach serii "Stephen King. Minipowieści", z książką można zapoznać się w formie dźwiękowej. A jeśli chcecie poznać opinię Mando i czy zbiór przetrwał próbę czasu, zapraszamy do audycji. 15:22 - Langoliery 25:53 - Ukryte okno, ukryty ogród 31:21 - Biblioteczny policjant 33:40 - Pies z aparatu
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #338 Mr. Mercedes, sezon 3
Pobierz audycję w pliku mp3 Miesiąc po pierwszych wrażeniach z serialu, polska emisja 3. sezonu "Mr. Mercedes" dobiegła końca. W związku z tym Mando wziął na warsztat przedostatni tegoroczny tytuł związany ze Stephenem Kingiem. Czy zamiana tomów sprawdza się w przypadku ekranizacji książkowego cyklu? Jakie wątki trzeba było dodać by zachować ciągłość opowieści? Jak dużo zmieniono w porównaniu z pierwowzorem literackim i czy twórcy serialu znów dokonali tego co udało im się zrobić przed rokiem i poprawili książkę z pozytywnym skutkiem? I wreszcie jak Mando ocenił 3. sezon i cały serial, o ile stacja nie pokusi się stworzyć kolejnej jego odsłony? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w dzisiejszej audycji.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #337 Wiadomości z Martwej Strefy #92: Listopad 2019
Pobierz audycję w pliku mp3 W 337. odcinku podcastu Radio SK kontynuuję swoją serię, w której podsumowuję kolejne miesiące pod kątem wydarzeń związanych ze Stephenem Kingiem. Dziś przyglądam się newsom z listopada 2019 r. Audiobook "Pod kopułą" Audiobook "SK - Opowiadania" - "Cztery po północy: Langoliery" Audiobook "SK - Opowiadania" - "Cztery po północy: Ukryte okno, ukryty ogród" Figurka Upiora z serialu "Creepshow" (NECA) Figurka Stephena Kinga w ramach serii POP! Icons (Funko) Stephen King i inne figurki z filmu "To. Rozdział 2" (Funko)
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #336 Dziwna pogoda
Pobierz audycję w pliku mp3 W 336. odcinku podcastu Radio SK, po roku od polskiej premiery i dwóch latach od amerykańskiej, Mando bierze wreszcie na warsztat zbiór opowiadań najstarszego syna Stephena Kinga – Joego Hilla – „Dziwna pogoda”. W audycji bardzo często odnosi się do opinii Agnieszki, Szymasa, Jerry’ego i Buriala z Karpiowego podcastu dlatego warto zapoznać się z nim przed odsłuchem. W dzisiejszej audycji posłuchacie o wadach i zaletach polskiego wydania oraz poznacie mniej lub bardziej szczegółowe zdanie Mando na temat czterech tekstów wchodzących w skład omawianej książki. Dowiecie się też na ile są one zbieżne z opiniami reszty ekipy Konglomeratu podcastowego. Zapraszamy!
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #335 Doktor Sen
Pobierz audycję w pliku mp3 Kingowa Jesień 2019 dobiegła końca! Co prawda przed nami jeszcze finał jednego serialu, a w Radiu SK przynajmniej dwie serialowe recenzje, ale wraz z kinową premierą filmu "Doktor Sen" możemy śmiało powiedzieć, że zakończył się ten szalony maraton w którym uczestniczyliśmy przez ostatnie kilka miesięcy. Czy był to satysfakcjonujący okres? Na ogólne podsumowanie przyjdzie czas niebawem. Dzisiaj natomiast przyglądamy się bliżej trzeciej tegorocznej premierze kinowej ekranizacji książki Stephena Kinga. Przed mikrofonami zasiadają Hubert "Mando" Spandowski (współautor serwisu StephenKing.pl) oraz Sebastian "Burial" Kubańczyk (autor strony Kingowiec.pl) i pomimo początkowych zapewnień o nie zdradzaniu ważnych elementów fabuły, serwują ponad 70 minut, która chyba jest jednak trochę spoilerowa. Także jeśli to dla was wielki problem to idźcie najpierw do kina i dorzućcie kilka groszy ze swojego portfela, bo "Doktor Sen", pomimo bardzo entuzjastycznych recenzji, nie radzi sobie najlepiej pod tym katem. My natomiast spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy faktycznie jest tak dobrze jak mówią, czy Mike Flanagan znów poradził sobie z trudnym tematem, na ile udał się ten karkołomny zabieg połączenia ekranizacji książki i sequela filmu Stanleya Kubricka oraz czy "Doktor Sen" to rzeczywiście najlepsza ekranizacja tekstu Stephena Kinga od czasu "Skazanych na Shawshank". Zapraszamy do audycji.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #334 Creepshow. Odcinek 6: Skincrawlers/By the Silver Water of Lake Champlain
Pobierz audycję w pliku mp3 W 334. odcinku podcastu Radio SK Hubert „Mando” Spandowski z serwisu StephenKing.pl , Sebastian „Burial” Kubańczyk, autor strony Kingowiec.pl , oraz Michał „Jerry” Rakowicz z Konglomeratu podcastowego zapraszają na omówienie szóstego odcinka odświeżonego "Creepshow" oraz podsumowanie pierwszego sezonu tej produkcji. Jak spodobał się nam pulpowy i pełen czarnego humoru segment "Skincrawlers"? Komu z naszej ekipy Tom Savini "zrobił" dzieciństwo? Jakie obawy mieliśmy względem adaptacji "By the Silver Water of Lake Champlain" Joe Hilla? O tym wszystkim posłuchacie w dzisiejszym odcinku. A w ramach podsumowania, ocenimy dla Was całość, wybierzemy najgorsze i najlepsze segmenty i porozmawiamy nad konstrukcją sezonu. Dużo dobra na finał!
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
« podcast@radiosk.net »
RSK #333 Pierwsze wrażenia - Mr. Mercedes - sezon 3
Pobierz audycję w pliku mp3 Emisja serialu "Mr. Mercedes" właśnie dobiega końca, natomiast polska premiera finałowego sezonu miała miejsce zaledwie kilka dni temu. Mando czekał na polską premierę, właśnie zaczął oglądać ostatni rozdział tej opowieści i spieszy do was ze swoimi pierwszymi wrażeniami z jej otwarcia. Czy zamiana tomów sprawdza się w przypadku ekranizacji książkowego cyklu? Jakie wątki trzeba było dodać by zachować ciągłość opowieści? Jak dużo zmieniono w porównaniu z pierwowzorem literackim i czy twórcy serialu znów dokonali tego co udało im się zrobić przed rokiem i poprawili książkę z pozytywnym skutkiem? I wreszcie jak Mando ocenił pierwszy odcinek serialu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w dzisiejszej audycji.
pobierz odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek