Ton składowy

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Przegląd prasy audio to cykl oparty o transmisje na żywo, w którym prowadzę dyskusję na tematy sprzętu audio w oparciu o artykuły prasy specjalistycznej.
Data dodania: 2019-08-17 15:57:42
Data aktualizacji: 2019-09-19 07:00:15
Audycji w katalogu: 5
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 23 dni temu
Przegląd prasy audio - Sierpień 2019 - Audio Video 1/84 - dyskofon CD
Nie mogłem się powstrzymać przed lekkim audiovoodoo na przystawkę, ale danie główne tej odsłony Przeglądu Prasy Audio jest bardzo wyjątkowe: Pierwszy numer magazynu Audio Video z roku 1984, wydanie w większości poświęcone wynalazkowi z roku 1982 - dyskofonowi CD! Czyli mówiąc w języku ludzi współczesnych - odtwarzaczowi płyt CD. A ciekawostek jest mnóstwo - nowości techniczne, zegarki sterowane głosem, ciastka czekoladowe, techniczne wyjaśnienie zapisu cyfrowego i mnóstwo, mnóstwo czysto technicznej gadki. Zapraszam do słuchania!
pobierz 123.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Przegląd prasy audio - Lipiec 2019 - jak to jest z tym zasilaniem?
Jak to jest z tym zasilaniem? Żeby się o tym przekonać, w lipcowej edycji przeglądu prasy audio zajrzeliśmy do kontrowersyjnego High Fidelity, gdzie  czytaliśmy recenzję kabla zasilającego Vermöuth Audio REFERENCE POWER CORD. Później w miesięczniku HiFi i Muzyka, obok stopek antywibracyjnych Nordosta, czytaliśmy o lampowym przedwzmacniaczu gramofonowym Vincenta z dzielonym zasilaniem - a jakże. Czytaliśmy również recenzję wzmacniacza Accuphase, gdzie wspomniano o... akustycznym powietrzu. W lipcowym numerze miesięcznika Audio autorzy przedstawili nam z kolei ciekawe kolumny smart Harman Kardon Citation Tower. Na koniec włoski design - hybrydowy wzmacniacz Pathos Classic One Mark III. Jest więc sporo o prądzie. Zapraszam do słuchania!
pobierz 83.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Przegląd prasy audio - czerwiec 2019 - wzmacniacz, poprawiający... czytelność tekstu
W czerwcowej edycji przeglądu prasy zajrzeliśmy do miesięcznika Audio oraz HiFi i Muzyka, gdzie między innymi porozmawialiśmy o gramofonach za kwotę do 2400 złotych, ikonicznych monitorach JBL L100 Classic w których podstawkach się zakochałem, o najdroższych seryjnie produkowanych słuchawkach zamkniętych Focala, a także o... wzmacniaczu, który ma poprawiać czytelność tekstu. Tego jeszcze nie grali!
pobierz 59.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Przegląd prasy audio - Maj 2019 - Słuchawkowe niebo
W majowej edycji przeglądu prasy audio, rozmawialiśmy o słuchawkach z aktywnym systemem tłumienia hałasu oraz o klasach wzmacniaczy - przede wszystkim o wzmacniaczach klasy D. Dlaczego audiofile mają opory przed wzmacniaczami tej klasy?
pobierz 110.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Przegląd prasy audio - Kwiecień 2019 - Drogie kolumny i tanie gramofony
W kwietniowej, premierowej edycji przeglądu prasy audio sprawdzaliśmy, co piszczy w najnowszym Hifi i Muzyka oraz magazynie Audio. Tematyka, którą poruszyliśmy w tym odcinku dotyczyła tanich gramofonów (segment do 900 złotych) oraz high endowych kolumn - gdzie porównywaliśmy język, jakim posługują się recenzenci. Za dźwięk odpowiada Roman Bokij
pobierz 90.9 MB odcinki RSS iTunes www
miodek