Ton składowy

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Przegląd prasy audio to cykl oparty o transmisje na żywo, w którym prowadzę dyskusję na tematy sprzętu audio w oparciu o artykuły prasy specjalistycznej.
Data dodania: 2019-08-17 15:57:42
Data aktualizacji: 2021-01-17 01:55:09
Audycji w katalogu: 10
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 2 miesiące temu
Przegląd Prasy audio - Luty 2020 - Nordost i audiofilskie bingo
W tym wydaniu Przeglądu Prasy Audio odwiedzamy starych znajomych z HighFidelity, gdzie testowi poddano audiofilski przedłużacz z filtrem zasilania. Poddajemy pana Wojciecha audiofilskiemu bingo, z czego jako naczelny twórca treści kreatywnych, wychodzi bardzo obronną ręką.  Następnie w lutowych numerach Hifi i Muzyka i magazynu Audio przechodzimy do recenzji bezprzewodowych słuchawek. Tym razem na stół trafiają dwa modele – Sennheiser PXC 550-II (których testy były w obu czasopismach) oraz Bayerdynamic Lagoon ANC. Na koniec wracamy z audiofilskim bingo, tym razem przy okazji recenzji kabli głośnikowych firmy Nordost – White Lightning, Blue Heaven oraz Red Dawn. Było naprawdę poetycko!
pobierz 135.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Przegląd Prasy audio - Grudzień 2019 - wspomnienia o Audio Video Show
Grudzień 2019, kiedy jeszcze nie wiedzieliśmy, jaki będzie ten 2020 rok. Tym samym, beztrosko, w grudniowym przeglądzie prasy audio wspominaliśmy z prasą branżową Audio Video Show roku 2019. O Jak zwykle, wybrałem również test słuchawek - tym razem były to dokanałowe Sennheiser ie80s bluetooth, a recenzent był niezwykle zdziwiony, że takie małe słuchaweczki mogą zagrać. No cóż, pyłapka stereotypów dopada każdego. A oprócz rozprawy o słuchawkach dousznych, zajrzeliśmy również do testów niewielkich przetworników cyfrowo analogowych w cenie 1000-1350 zł. W menu znalazł się audiolab M Dac mini, malutkiAudioquest Dragonfly Cobalt, ifi audio iOne nano, Musical fidelity V90 DAC i wykończona wspaniałym comic sansem Taga Harmony da-300 v3
pobierz 84.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Przegląd Prasy audio - Listopad 2019 - jak rozszyfrować moc amplitunerów?
W listopadowym przeglądzie prasy audio dowiemy się sporo na temat impedancji i mocy w amplitunerach audio - jak to jest, z deklaracją mocy wyjściowej w amplitunerach audio? Czy moc szczytowa zawsze jest podawana "uczciwie"? Czym się różni moc szczytowa od mocy ciągłej i dlaczego producenci amplitunerów nie podają wartości dla niektórych impedancji? Osobny segment poświęciłem również maskownicom w kolumnach głośnikowych, których wpływ na brzmienie doskonale pokazał test grupowy monitorów przeprowadzony przez magazyn audio. Na koniec test z czasopisma HiFi i Muzyka, w którym redaktor naczelny zmierzył się ze słuchawkami Grado RS-1. Kilka ciekawych uwag na temat cen części zamiennych w słuchawkach i wszechstronności brzmienia.
pobierz 85.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Przegląd Prasy Audio - październik 2019 - kable głośnikowe?
W październikowym wydaniu Przeglądu Prasy Audio zaglądamy do papierowych wersji magazynu Audio, Audio Video oraz Hifi i Muzyka, gdzie mówimy między innymi o high endowych wzmacniaczach zintegrowanych z rozbudowanymi sekcjami cyfrowymi. W menu był więc Lyngdorf TDAI-3400, który przyciągnął moją uwagę funkcjonalnością oraz Mark Levinson No. 5802, który z kolei nie posiada żadnego wejścia analogowego. Oprócz tego: limitowane słuchawki zamknięte Ultrasone  Edition 15 Veritas, troszkę McIntosha i... kable głośnikowe! I to te droższe kable - za prawie 10 tysięcy złotych. A jak pewnie wiadomo - ja zbyt kablowy nie jestem ;) Zapraszam również na mój blog muzyczny - Ton Składowy .
pobierz 84.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Przegląd prasy audio – Wrzesień 2019 – Nowości, wiadomości
Przegląd Prasy Audio we wrześniu zaczynamy od szeregu nowości i wiadomości związanych z rozwojem mojego bloga muzycznego i kanału YouTube. Tym razem w przeglądzie zaglądamy do magazynu Audio Video oraz HiFi i Muzyka. A w menu między innymi wielofunkcyjny smart głośnik od NAIM mu-so 2, dwie pary słuchawek — bezprzewodowe Audio Technica ATH-SR50BT, ale również nauszniki od firmy Neumann, znanego producenta mikrofonów studyjnych. Model NDH 20, już w pełni przewodowy prezentuje interesujący design.  Oprócz tego, w menu mamy dwie recenzje gramofonów — budżetowego Audio Technica AT-LPW40WN, który oferuje ciekawe funkcjonalności i bardzo stylowy wygląd, oraz high-endowego gramofonu Bergmann Magne. Ten drugi, wyposażony jest w ramię tangencjalne oraz nietypowy system przesuwu ramienia i przyssania płyty do talerza, do którego potrzebna jest... pompa powietrzna!
pobierz 73.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Przegląd prasy audio - Sierpień 2019 - Audio Video 1/84 - dyskofon CD
Nie mogłem się powstrzymać przed lekkim audiovoodoo na przystawkę, ale danie główne tej odsłony Przeglądu Prasy Audio jest bardzo wyjątkowe: Pierwszy numer magazynu Audio Video z roku 1984, wydanie w większości poświęcone wynalazkowi z roku 1982 - dyskofonowi CD! Czyli mówiąc w języku ludzi współczesnych - odtwarzaczowi płyt CD. A ciekawostek jest mnóstwo - nowości techniczne, zegarki sterowane głosem, ciastka czekoladowe, techniczne wyjaśnienie zapisu cyfrowego i mnóstwo, mnóstwo czysto technicznej gadki. Zapraszam do słuchania!
pobierz 123.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Przegląd prasy audio - Lipiec 2019 - jak to jest z tym zasilaniem?
Jak to jest z tym zasilaniem? Żeby się o tym przekonać, w lipcowej edycji przeglądu prasy audio zajrzeliśmy do kontrowersyjnego High Fidelity, gdzie  czytaliśmy recenzję kabla zasilającego Vermöuth Audio REFERENCE POWER CORD. Później w miesięczniku HiFi i Muzyka, obok stopek antywibracyjnych Nordosta, czytaliśmy o lampowym przedwzmacniaczu gramofonowym Vincenta z dzielonym zasilaniem - a jakże. Czytaliśmy również recenzję wzmacniacza Accuphase, gdzie wspomniano o... akustycznym powietrzu. W lipcowym numerze miesięcznika Audio autorzy przedstawili nam z kolei ciekawe kolumny smart Harman Kardon Citation Tower. Na koniec włoski design - hybrydowy wzmacniacz Pathos Classic One Mark III. Jest więc sporo o prądzie. Zapraszam do słuchania!
pobierz 83.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Przegląd prasy audio - czerwiec 2019 - wzmacniacz, poprawiający... czytelność tekstu
W czerwcowej edycji przeglądu prasy zajrzeliśmy do miesięcznika Audio oraz HiFi i Muzyka, gdzie między innymi porozmawialiśmy o gramofonach za kwotę do 2400 złotych, ikonicznych monitorach JBL L100 Classic w których podstawkach się zakochałem, o najdroższych seryjnie produkowanych słuchawkach zamkniętych Focala, a także o... wzmacniaczu, który ma poprawiać czytelność tekstu. Tego jeszcze nie grali!
pobierz 59.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Przegląd prasy audio - Maj 2019 - Słuchawkowe niebo
W majowej edycji przeglądu prasy audio, rozmawialiśmy o słuchawkach z aktywnym systemem tłumienia hałasu oraz o klasach wzmacniaczy - przede wszystkim o wzmacniaczach klasy D. Dlaczego audiofile mają opory przed wzmacniaczami tej klasy?
pobierz 110.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Przegląd prasy audio - Kwiecień 2019 - Drogie kolumny i tanie gramofony
W kwietniowej, premierowej edycji przeglądu prasy audio sprawdzaliśmy, co piszczy w najnowszym Hifi i Muzyka oraz magazynie Audio. Tematyka, którą poruszyliśmy w tym odcinku dotyczyła tanich gramofonów (segment do 900 złotych) oraz high endowych kolumn - gdzie porównywaliśmy język, jakim posługują się recenzenci. Za dźwięk odpowiada Roman Bokij
pobierz 90.9 MB odcinki RSS iTunes www
miodek