Hej Mama

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Rozmawiam w imieniu mam. Nagrywam podcast z ekspertami, specjalistami i blogerami. Zadaję pytania zarówno oczywiste jak i trudne, bo chcę uporządkować wiedzę i informacje, których jest za dużo, a do tego często sprzeczne. Podcastu możesz słuchać wykonując wiele innych czynności jak spacer, ćwiczenia na siłowni, gotowanie - oszczędzając przy tym czas, oczy i jednocześnie dostając odpowiedzi na konkretne zagadnienia związane z rodzicielstwem. Zdarza się też, że rozmawiam po prostu o życiu mam. O tym co się zmieniło po urodzeniu dziecka, bo zmienia się wiele.
Data dodania: 2019-08-17 16:26:41
Data aktualizacji: 2019-11-18 18:40:05
Audycji w katalogu: 36
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 25 dni temu
#36 - Podróż do świata naturalnej sensoryki z The Beejoy - rozmowa z Barbarą Jankowską Wąsowicz
The Beejoy to kolejna firma, która powstała dzięki wspaniałej kobiecie, która została mamą. Poznajcie historię Basi Jankowskiej Wąsowicz, która tworzy panele sensoryczne dla dzieci. Tak Basia pisze o sobie: "Tworząc naturalne pomoce sensoryczne, za główny cel postawiłam sobie wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci i niemowląt, poprzez stymulację najważniejszego zmysłu w pierwszych latach dziecka – zmysłu dotyku. Misją natomiast jest zaszczepienie w tych małych odkrywcach miłości i szacunku do otaczającego nas świata, uwrażliwienie ich na piękno i hojność natury, a także ukazanie, jak niewiele potrzeba, aby stać się prawdziwie szczęśliwym. Do współpracy zaprosiłam Matkę Naturę, a z naszych działań wyszły istne senso-cudeńka, wytworzone tylko i wyłącznie z naturalnych surowców." Pozostaje mi potwierdzić, że Basia naprawdę zaraża miłością do natury, a to co tworzy jest przepiękne. Specjalnie dla słuchaczy i słuchaczek podcastu Basia przygotowała 10% zniżki na hasło "hejmama" na zakupy na stronie [link] . Kod rabatowy jest ważny do 15-ego listopada. Miłego słuchania!
pobierz 52.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#35 - Baby planning - rozmowa z Magdą Marchlewską
Baby planning - czym jest? Magda Marchlewska jako pierwsza oferuje usługę baby planningu w Polsce. Z tej rozmowy dowiesz się czym jest baby planning i jak może pomóc Ci na Twojej nowej, macierzyńskiej drodze życia!
pobierz 44.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#34 - Jak wybrać żłobek i przejść przez adaptację na przykładzie Zielonej Wieży - rozmowa z Kasią Kalinowską
Wybór żłobka to nie jest taka prosta sprawa. Warto pomyśleć o tym co jest dla nas ważne dużo wcześniej i wybrać miejsce dobre dla dziecka, ale również dla rodziców. My zmieniliśmy żłobek i nasz drugi wybór padł na Zieloną Wieżę. Ważne było dla nas, aby znaleźć miejsce wspierające m.in. rodzicielstwo bliskości. Z tego podcastu dowiesz się co nas przyciągnęło do Zielonej Wieży oraz jak powinna przebiegać adaptacja. Do rozmowy zaprosiłam Kasię Kalinowską, która jest metodykiem w Zielonej Wieży oraz psychologiem i trenerką Family Lab. Kasia tworzy również projekt Przystanek Relacja, do którego Was serdecznie zapraszam po inspiracje i ogrom wiedzy.
pobierz 52.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#033 - Franczyza jako pomysł na biznes oraz o angielskim dla dzieci w Early Stage - rozmowa z Kariną Burchardt
Karinę poznałam w trakcie wykonywania usługi stylistycznej polegającej na przeglądzie szafy. Taka usługa trwa kilka godzin i jest idealnym momentem na rozmowy o życiu. Okazało się, że Karina idealnie pasuje do cyklu rozmów z mamami, które otworzyły własne biznesy na macierzyńskim. Szczególnie, że postanowiła pójść we franczyzę, a o tej formie działalności nie miałam jeszcze przyjemności rozmawiać z żadną z mam. Słuchając tego odcinka dowiesz się: - o plusach i minusach wynikających z franczyzy - jak otworzyć własną szkołę Early Stage - jak Early Stage wspiera młode mamy - o nauce języków dla najmłodszych Karina bardzo chciała pozdrowić swoją mamę, ale nie złapało się to na montaż więc pozdrawiamy mamę w opisie :)
pobierz 35.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#032 - Jesper Juul - inspirująca rozmowa z Anną Kasprzycką trenerką w FamilyLab
Zapraszam do wysłuchania rozmowy, w której znajdziesz wiele inspiracji. Anna Kasprzycka jest certyfikowanym trenerem międzynarodowego stowarzyszenia FamilyLab Association zajmującego się wspieraniem rodziców w budowaniu dobrych relacji z dziećmi, wychowaniu w atmosferze wzajemnego szacunku, poszanowania integralności dzieci oraz odpowiedzialności. Z Anią rozmawiałyśmy o Jesperze Juulu i jego dorobku oraz podejściu, którym jestem zafascynowana. Z naszej rozmowy dowiecie się też czym jest FamilyLab, czego możecie się nauczyć podczas warsztatów, które są organizowane przez trenerów oraz jak zostać trenerem. Poruszyłyśmy również temat autentyczności w relacjach z dziećmi. Wątek ten nie dawał mi spokoju i postanowiłam go skomentować na końcu odcinka. Ania odniosła się do mojego komentarza i doszłyśmy do wniosku, że ten temat warto rozwinąć w osobnym podcaście, co mam nadzieję już niebawem uczynimy. Dowiecie się również o październikowej konferencji Relacja w edukacji, na którą w imieniu Ani serdecznie Was zapraszam.
pobierz 67.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#031 - Biznes na macierzynskim - rekodzielo - rozmowa z Agnieszka Gaczkowska - Oplotki rekodzielo dla wnetrz
Fascynuje mnie to jak mamy otwierają nowe biznesy będąc totalnie w nowej roli. W tym odcinku posłuchasz jak Agnieszka Gaczkowska stworzyła Oplotki. Agnieszka zajmuje się rękodziełem dla wnętrz i w szczerej rozmowie wyznała jakie błędy popełniła na początku, co się u niej sprawdza, a co kompletnie nie oraz skąd czerpie wiedzę i inspiracje. Ostrzegam, że ta rozmowa może zmotywować Cię do działania :) Więcej o Agnieszce na [link]
pobierz 48.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#030 - Hej Mama poleca - polskie książki rodzicielskie, które musisz przeczytać!
Hej Mama poleca - 4 książki polskich autorów, które musisz przeczytać! Są takie książki, które powodują zwarcie na neuronach i zmuszają do przemyślenia pewnych spraw, zmiany schematów myślenia i przyjrzeniu się sobie. W tym odcinku posłuchacie mojej recenzji czterech książek, które zostały napisane przez Polki - Agnieszkę Stein, Karolinę Piotrowską i Marię Tymańską.
pobierz 20.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#029 - Bajkowy podcast - rozmowa z Wojtkiem Strózikiem
Rozmowa z Wojtkiem Strózikiem - twórcą podcastu Rozwój osobisty dla każdego oraz bloga Poradnikowo. Wojtek postanowił poszerzyć swoją pozazawodową działalności i nagrać kolejny podcast, tym razem dla dzieci. Tak powstał bajkowy podcast, którego możecie słuchać z dziećmi np. w trakcie podróży samochodem. Wojtek ma niesamowity głos i do tego zachęca młodego słuchacza do interakcji i refleksji. O kulisach powstania bajkowego podcastu dowiecie się z naszej rozmowy. Zachęcam do słuchania!
pobierz 39.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#028 - Co na to psychologia? - rozmowa z Anną Zalewską - regulacja emocji
Drugi odcinek z cyklu "Co na to psychologia", który nagrywam z psychologiem Anną Zalewską. Tym razem poruszyłyśmy temat regulacji emocji. Z odcinka dowiesz się: - czym są emocje i czym różnią się od uczuć - czy wszystkie emocje są w porządku - czy z emocjami trzeba sobie radzić - jak można sobie radzić - co się może stać kiedy będziemy podważać emocje dziecka - jak radzić sobie z napięciem - jak rozmawiać o emocjach Zachęcam do słuchania wszystkich odcinków z cyklu nagranego z Anią. Jest to dla mnie studnia wiedzy odnośnie psychologii. O cyklu "Co na to psychologia?": Internet jest pełen "dobrych rad” odnośnie wychowania dzieci. Można wśród nich znaleźć dużo przyzwoitych, opartych na literaturze oraz doświadczeniu artykułów. Niestety, można natknąć się też na sporo sprzecznych informacji, krzywdzących opinii i zbyt subiektywnych wrażeń, które nijak mają się do naszej sytuacji. Poszukując wiedzy chciałabym mieć pewność, że to o czym czytam i później wdrażam w życie ma jakieś oparcie w nauce. W kwestiach rodzicielskich ocieramy się o naukę w wielu obszarach. Są to m. in. medycyna, dietetyka, fizjoterapia oraz psychologia. W tej serii zajmiemy się psychologią. Kto? Ja, Natalia Łuczak - po kierunkach pedagogicznym i psychologicznym. Zagadnienia psychologiczne są jedną z moich pasji. Czytam w tym temacie sporo książek, wdrażam to co przeczytam w życie, dzięki czemu czuję, że się rozwijam. Godzinami mogłabym rozmawiać o tym jak wydarzenia z dzieciństwa wpływają na dorosłe życie, albo jak słowa kreują rzeczywistość. Mam to szczęścia, że mam w tym temacie doskonałego partnera do rozmowy. Osobę, od której mogę się wiele nauczyć i rozmawiać o wszystkim bez poczucia, że będzie mnie oceniać. Dodatkowo jest to moja przyjaciółka: Anna Zalewska - zdobyła dwa tytuły magistra z Zarządzania specjalizacja Psychologia w Zarządzaniu oraz Psychologii Klinicznej. Pasjonatka psychologii oraz kryminologii. Potrafi przekształcać wiedzę naukowa w konkretne wskazówki w sposób niezwykle delikatny i nienachalny.
pobierz 88.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#027 - inspirujące historie mam, które po urodzeniu dziecka otworzyły własne biznesy
Mam takie silne przeświadczenie, że powinniśmy się wszyscy wspierać w tym co robimy. Wiadomo, że nie da się wspierać wszystkiego, ale w takim razie wybierzmy coś co jest nam bliskie, w co wierzymy i co nas napędza. Mnie napędza siła kobiet, a szczególnie mam. Jak wiecie, bardzo interesują mnie historie tych mam, które po porodzie otworzyły własne biznesy. Postanowiłam więc bliżej się im przyjrzeć i na jednej z grup na facebooku, która ma na celu wspieranie kobiecych biznesów, zaprosiłam chętne mamy do podzielenia się swoimi historiami w trzyminutowych wypowiedziach przy użyciu mikrofonu w telefonie. Efekt tych nagrań możecie usłyszeć w dzisiejszym odcinku. Wszystkim mamom, które nagrały swoją historię bardzo dziękuję. Was, drogie słuchaczki, zachęcam do zapoznania się z historiami powstania tych firm. Jeśli czujecie, że chciałybyście coś zmienić na swojej drodze zawodowej - być może to Was zainspiruje i zmotywuje. Jeśli nie chcecie nic zmieniać, to po prostu poznajcie fajne, polskie projekty prowadzone przez wspaniałe mamy - może będziecie chciały skorzystać z ich usług? Poniżej linki bezpośrednie do stron marek przedstawionych w podcaście: Milk and Love [link] [link] Bebissimo Baby Planning [link] Utuleni [link] [link] KP Design [link] [link] JTStudio [link] [link] EncePence [link] [link] Macie swoje ulubione, polskie marki? Podzielcie się szczególnie tymi, które założyły mamy :)
pobierz 22.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#026 - (Nie)plac zabaw - rozmowa z Anną Komorowską
Zastanawiałaś się kiedyś kto projektuje plac zabaw? Czy można wchodzić po zjeżdżalni zamiast po drabince? Czy Twoje dziecko może wchodzić na dach domku? Dlaczego na jednym placu zabaw jest trawa, a na innym miękka mata? Czy można wywalczyć lepsze miejsca do zabaw dla naszych dzieci w miejscu zamieszkania? Czym są naturalne place zabaw? Czy dziecko lepiej bawi się na placu zabaw, czy może w lesie? Czy place zabaw mogę być miejscem przyjaznym również dorosłym? O tym i o wielu innych zagadnieniach związanych z miejscami do zabaw z dziećmi i dla dzieci dowiesz się z 26-ego odcinka podcastu. Rozmowę na ten temat poprowadziłam z Anną Komorowską ( [link] . Ania jest mamą Franka i Antka, architektem i wraz ze swoim partnerem prowadzi projekt Pracownia K., w którym projektują ogrody i instalacje do zabawy. Dodatkowo Ania nagrywa podcast oraz prowadzi bloga i grupę na facebook’u. Jet również współautorką książek „Kuchnia błotna” oraz „Ścieżka bosych stóp. Trzy drogi do naturalnych placów zabaw”.
pobierz 41.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#025 - Co na to psychologia? - rozmowa z Anną Zalewską o typach więzi cz. 2
pobierz 33.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#024 - Co na to psychologia? - rozmowa z Anną Zalewską o typach więzi cz. 1
Fundamenty - nawiązywanie więzi. Wpływ uczuć na rozwój mózgu. W tym odcinku przyglądamy się temu jak uczucia, relacje i więzi z rodzicami wpływają na rozwój i postrzeganie świata przez dziecko. Dowiecie się jakie są style przywiązania, dlaczego są ważne i jak wpływają na rozwój mózgu oraz jak budować więzi.
pobierz 47.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#023 - Jak dbać o higienę jamy ustnej od pierwszych dni życia? - rozmowa z Matką Dentystką
Jak dbać o higienę jamy ustnej od pierwszych dni życia? Która mama nie chciałaby, aby jej dziecko miało zdrowe zęby? Która mama jest pewna na 100% jak to robić? Jak w wielu innych tak i w tym temacie możecie znaleźć sporo sprzecznych informacji, dlatego zaprosiłam do rozmowy Karolinę Janowską-Korner znaną jako Matka Dentystka i zapytałam o wszystkie nurtujące mnie kwestie. Z tego odcinka dowiecie się: czym jest „higiena jamy ustnej”? od kiedy należy zacząć dbać o higienę jamy ustnej? jak to robić kiedy dziecko nie ma jeszcze zębów? jak dbać o jamę ustną kiedy pojawi się pierwszy ząb? czym myć pierwsze zęby? Fluor czy ksylitol? Co jest lepsze? Co szkodzi? Co z nocnym karmieniem? Czy powinno się myć zęby w nocy? kiedy pierwsza wizyta u dentysty? i czy każdy dentysta przyjmuje dzieci czy należy się umówić do specjalnego stomatologa? Czy w kwestii mycia zębów można sobie „odpuszczać”? Do czego może doprowadzić nie mycie zębów? Czy dieta ma znaczenie i jeśli tak to co jest ważne z punktu widzenia stomatologicznego? Czy można mycie oddać dziecku, czy należy po nim poprawiać?
pobierz 38.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#022 - Odcinek solowy na drugą rocznicę bycia mamą
Ten odcinek to moje przemyślenia na temat dwóch ostatnich lat. Nagrałam go w drugie urodziny Teodora, choć uważam, że to również moje święto. Dwa lata temu zmienił się mój świat, ale nie chodzi w tym tylko miłość do drugiego człowieka. Chodzi o wszystkie zmiany, które we mnie zaszły jako skutek uboczny bycia w ciąży, tego co odczułam w czasie porodu i połogu i o wszystkie wzloty i upadki, których doświadczam. W tym odcinku odpowiadam na pytanie - co, wiedząc to co teraz wiem, powiedziałabym sobie w dniu, w którym zobaczyłam dwie kreski na teście ciążowym? Jeśli Cię to interesuje zachęcam do wysłuchania, ale najbardziej zachęcam Cię, abyś sama się nad tym zastanowiła i podzieliła ze mną swoimi refleksjami w komentarzu. Jeśli karmiłaś lub nadal karmisz piersią i chciałabyś zobaczyć ile mililitrów mleka podarowałaś swojemu dziecku to możesz sprawdzić to np na blogu mataja.pl - [link]
pobierz 31.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#021 - Hipnoporód - o świadomym porodzie w stanie głębokiego relaksu - rozmowa z Karoliną Piotrowską
Hipnoporód - czy można rodzić będąc jednocześnie w stanie głębokiego relaksu? Zapraszam Cię do wysłuchania rozmowy z Karoliną Piotrowską. Karolina jest psychologiem, seksuologiem i doulą. Tworzy projekt Cud Narodzin, w którym uczy kobiety przyjemnego stanu relaksu jeszcze na etapie ciąży, tak by później mogły je wykorzystać w trakcie porodu i wczesnego macierzyństwa. Dlatego do odsłuchania 21-ego odcinka podcastu zapraszam szczególnie przyszłe mamy. Dowiecie się z niego: - czym jest hipnoporód? - jak działa hipnoza? - w czym pomaga hipnoza trakcie porodu? - dlaczego hipnozy nie uczymy się w trakcie szkoły rodzenia? - czy każdy może wprowadzić nas w stan hipnozy? Hipnoza daje poczucie kontroli, działa przeciwbólowo, może skrócić poród, a przede wszystkim zmniejszyć lęk przed porodem. Posłuchaj naszej rozmowy, aby poznać jeden ze sposobów na złagodzenie doznań porodowych.
pobierz 31.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#020 - O wolności w macierzyństwie - rozmowa z Natalią Lub
Dwudziesty odcinek podcastu Hej Mama to rozmowa dwóch mam o tematach ważnych i tych całkiem zwykłych. Usłyszycie o polecanych przez mojego gościa książkach dla rodziców i o mówieniu dziecku „nie”. Rozmawiałyśmy również o granicach, ale nie tylko w kontekście dziecka, ale przede wszystkim rodziny i najbliższych, którzy nasze granice przekraczają. Poruszyłyśmy tematykę minimalizmu, prezentów oraz przede wszystkim wolności w macierzyństwie. Przyznałyśmy też, że nasze dzieci są "niegrzeczne", a my jesteśmy z tego dumne :). Z tego odcinka dowiecie się również dużo o Natalii Lub - o jej blogu i podejściu do rodzicielstwa. Natalia jest cudowną kobietą, żoną i mamą dwójki. Na swoim blogu pisze o buncie przeciwko tradycyjnym metodom wychowania opartym o nagrody i kary. Mam poczucie, że mogłabym podpisać się pod każdym tekstem Natalii, bo odzwierciedla dokładnie moje myśli. Zapraszam Was do naszej rozmowy! blog Natalii - [link] Natalia mówiła o książkach: 1) Jean Liedloff "W głębi kontinuum" 2) Jasper Juul "Nie z miłości" 3) Marta Kisiel "Małe Licho i tajemnica Niebożątka"
pobierz 49.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#019 - Mamoiselle - kiedy mama rzuca etat i otwiera fitness dla kobiet w ciąży i mam - rozmowa z Agatą Golendą
Poznajcie Agatę Golendę - kobietę pełną motywacji i energii. Po urodzeniu dziecka oddała się swojej pasji. Porzuciła etat i otworzyła klub fitness dla kobiet w ciąży i mam. W trakcie rozmowy Agata opowiada o tym jak wyglądała jej droga z działu administracji firmy audytorskiej do właścicielki klubu fitness oraz jak radzi sobie z prowadzeniem takiego biznesu będąc żoną i mamą dwójki chłopców. Dla mnie jest to kolejna dawka inspiracji i motywacji do tego, aby podążać za marzeniami. Zrozumiałam też jak ważne jest wsparcie najbliższych oraz, że nie zawsze jest kolorowo mimo, że tak to wygląda "w internetach" :)
pobierz 35.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
#018 - Samotna mama w podróży po świecie - rozmowa z Asią i Gają Somos Dos
Samotna mama w podróży po świecie W tym odcinku rozmawiam z Asią i Gają o ich życiu w podróży. Nie znajdziecie tu praktycznych informacji o podróżowaniu z dzieckiem. Być może nagramy kolejny odcinek, aby takie informacje Wam przekazać. Dajcie znać czy chcecie :). To co usłyszycie to nasza luźna i spontaniczna rozmowa o życiu w podróży, o ludziach, których dziewczyny spotykają na swojej drodze i o ich więzi. Poruszyłyśmy zagadnienie różnic kulturowych w kontekście podejścia do karmienia piersią i generalnie rodzicielstwa. Asia opowiada szczerze i z serca o tym jak podróże zmieniają i czego się nauczyła na „uniwersytecie życia”. Dowiecie się też co najczęściej znajduje się na talerzach Filipińczyków oraz skąd czerpią wodę. O podróży opowiedziała nie tylko Asia, ale również jej córka Gaja, która podzieliła się m.in. swoimi odczuciami względem Islamu oraz tego jak w niektórych krajach reaguje się na dzieci np. dotykając je po twarzy mimo wyraźnego sprzeciwu. Posłuchacie też dialogów pomiędzy Asią i Gają i będziecie mogły „podsłuchać” jak rozmawiać z dzieckiem o menstruacji. W rozmowie pojawiło się też sporo emocji. Popłakała się Asia i popłakałam się ja… . Zapraszam Was do wysłuchania naszej rozmowy i podzielenia się wrażeniami. Nagranie nie jest idealne pod kątem technicznym. Ja siedzę przy mikrofonie w swoim mieszkaniu, a dziewczyny spacerują po plaży na Filipinach. Technologia nas przerosła i nagrywałam naszą rozmowę trzymając telefon przy mikrofonie. Mam nadzieję, że wyjątkowość tego odcinka przysłoni kwestie techniczne :) Linki: Blog Somos Dos dostał nagrodę bloga roku [link] Dziewczyny żyją w podróży za 6 USD dziennie. Możecie dorzucić im trochę grosza „na lody dla Gai”, albo na lepszy hostel korzystając z portalu patronite, do czego bardzo Was zachęcam! [link] Jeśli chcecie poczuć się jeszcze bliżej dziewczyn możecie oglądać ich przygody na youtube, gdzie Asia wrzuca sporo krótkich filmików [link] Aby być na bieżąco obserwujcie ich profil na facebook’u [link]
pobierz 82.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
#017 - Promocja książki "Mama na roślinach" - rozmowa z Asią Michnicką
"Mama na roślinach" Taki tytuł nosi książka napisana przez Asię Michnicką. Ta pozycja dedykowana jest kobietom w ciąży oraz mamom karmiącym piersią, które są na diecie wegetariańskiej i wegańskiej. W książce znajdziecie przepisy oraz ogrom wiedzy odnośnie odżywiania. W tym odcinku rozmawiam z Asią o tym jak powstał pomysł na książkę, co w niej znajdziecie, a przede wszystkim jak udało jej się ją napisać będąc świeżo upieczoną mamą.
pobierz 20.0 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek