Walkie talkie

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Walkie-Takie to autorska audycja Michała Walkiewicza, redaktora naczelnego serwisu filmweb.pl. Co dwa tygodnie na antenie newonce.radio wspólnie z gośćmi oceni najnowsze premiery filmowe i serialowe.
Data dodania: 2019-08-17 19:59:23
Data aktualizacji: 2020-11-30 21:25:16
Audycji w katalogu: 45
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 12 dni temu
Udajemy, że wszystko jest okej. Ola Hamkało
"Udajemy, bo w branży filmowej nie dzieje się wcale najlepiej, ale walczymy o nią jak najmocniej" mówi aktorka Aleksandra Hamkało. Razem z Michałem Walkiewiczem omawiają aktualną sytuację filmowców, przyglądają się najnowszym produkcjom i uciekają w dzikie filmowe klimaty z różnych stron świata.
pobierz 74.4 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 12 dni temu
Czy streaming daje wolność artystyczną? Justyna Sobolewska
Czy Władysław Reymont został należycie doceniony przez polską kinematografię? Dlaczego autor Walkie-Talkie nie widział jeszcze "Gambitu Królowej"? Czy dzięki długoletnim kontraktom z Netflixem, można znaleźć swoją bezpieczną przystań i wolność artystyczną? Justyna Sobolewska i Michał Walkiewicz w romzowie na temat filmowo-serialowych aktualności
pobierz 66.2 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 26 dni temu
Marcin Pieńkowski - czy kino przeżyje?
Z dyrektorem artystycznm Nowych Horyzontów rozmawiamy o festiwalach, opustoszałych kinowych salach oraz światełku w tunelu dla branży filmowej.
pobierz 34.7 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 26 dni temu
Filmowe fascynacje Jakuba Gierszała
Na jakich filmach wyrósł Jakub Gierszał? Dlaczego tak dobrze czuje się w filmowym PRL-u? Czego nauczyła go międzynarodowa kariera?
pobierz 35.7 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 26 dni temu
Jak zbudować muzyczne napięcie w filmie? Jimek
Tworzenie muzyki do filmu jest jak szukanie stylówy albo biżuterii. Trzeba sprawić, żeby decyzje reżysera były bardziej wyraźne i mocniejsze. Jimek zdradza jak udaje mu się stworzyć odpowiedni klimat dla filmu i łamać muzyczne konwencje. O spontanicznym koncercie w klubie techno, ulubionych kompozytorach i dubstepie w filmie wojennym. Na rozmowę zaprasza Michał Walkiewicz.
pobierz 55.0 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany ponad miesiąc temu
Kto nauczył ją płakać? Gabriela Muskała
Co było impulsem do zrealizowania filmu „Fuga”? Dlaczego najnowszy serial z udziałem Gabrieli Muskały - „Królestwo Kobiet” - niesie emocje, których wszyscy teraz potrzebują? Aktorka znana m.in. z filmu „Moje córki krowy” w rozmowie z Michałem Walkiewiczem o środowisku artystycznym w pandemii oraz o coachingu aktorskim.
pobierz 30.9 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany ponad miesiąc temu
Polskie kino jest uzależnione od amerykańskiego? Krzysztof Rak
Czym różni się praca producenta głównego, wykonawczego i kreatywnego? Opowie o tym Krzysztof Rak. Zdradził też, że polscy scenarzyści nie znają się nawzajem, w odróżnieniu do reżyserów. Ale dlaczego tak jest? Scenarzysta „Bogów” oraz „Sztuki kochania: historii Michaliny Wisłockiej” m.in. o tym, co pomaga w pisaniu (np. rolki z IKEA). Wcześniej słowo wstępu od Michała Walkiewicza - o tym, na co teraz warto zwrócić uwagę filmowo.
pobierz 47.4 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 2 miesiące temu
Czy kino gatunkowe traci na znaczeniu? Olga Drenda
“Kevin sam w domu” w święta? To już pewien rytuał. O tym dlaczego Polacy w latach 90 wybierali filmy sensacyjne, przygodowe i komedie romantyczne opowiedziała Olga Drenda. Czy kino gatunkowe traci swoją pozycję? Czy polskie liceum może być jak amerykański high school? Zaprasza Michał Walkiewicz.
pobierz 43.6 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 2 miesiące temu
Czy pies to dobry aktor? Renata Gabryjelska
Jak stworzyć comfort zone na planie? O psich aktorach, dominacji i sztuce kręcenia dokumentów. Renata zdradziła też co się działo za kulisami “Safe inside”, jej najnowszego filmu. Zaprasza Michał Walkiewicz.
pobierz 24.8 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 3 miesiące temu
Ranking filmów Christophera Nolana i wspomnienie Alana Parkera. Grzegorz Fortuna & Anna Tatarska
Tym razem gośćmi Walkie Talkie byli Grzegorz Fortuna i Anna Tatarska. Z Michałem Walkiewiczem, porozmawiali o niedawno zmarłym Alanie Parkerze. Mowa o brytyjskim reżyserze, który według jednego z gości nie nakręcił słabego filmu, a przy okazji przekroczył wszelkie granice. Dodatkowo, pojawił się ranking 10-ciu najlepszych produkcji Christophera Nolana. Jesteście ciekawi, co pojawiło się na pierwszym miejscu? Zapraszamy do odsłuchania podcastu!
pobierz 74.4 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 4 miesiące temu
Karolina Bruchnicka i jej aktorskie przygody
Córka trenera odwiedziła Walkie-Talkie. Karolina Bruchnicka opowiedziała o swojej pracy magisterskiej, drobnych kłamstewkach, motywacji i akceptacji. Dodatkowo, wyjaśniła fenomen Mariji Szarapowej i dlaczego jej przemowa o dopingu jest tak ważna. Przy okazji, aktorka starała się przekonać Michała Walkiewicza do jednego z animowanych seriali Netflixa.
pobierz 33.4 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 4 miesiące temu
Wojtek Kuczok - futbol na dużym ekranie
Michał Walkiewicz i Wojtek Kuczok porozmawiali o futbolu. Piłka nożna to często spotykany temat, wśród filmów dokumentalnych. Jednak produkcje fabularne to zupełnie inna para butów. Jak nie stracić na wartości przy tworzeniu filmu z tej dziedziny? Sprawdźcie Walkie-Talkie!
pobierz 40.6 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 5 miesięcy temu
Michał Oleszczyk. Za co kocha Kristen Stewart?
Michał Oleszczyk & Michał Walkiewicz o nowościach w świecie filmu. Jaka będzie przyszłość festiwali filmowych? Kto zagra Dianę? Jakie premiery nas czekają?
pobierz 61.3 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 5 miesięcy temu
Małgorzata Szymowska. Czy kino się odmraża?
Małgorzata Szumowska reżyserka, która przedstawiać nie trzeba, opowiada o nowym filmie The Other Lamb, komentuje odmrażanie świata kinowego
pobierz 32.4 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 5 miesięcy temu
Kto bardziej kocha Gilmore Girls - Walkiewicz czy Tracewicz?
Joanna Tracewicz, dziennikarka filmowo-serialowa, redaktorka bloga Rozrywka Blog o miłości do Gilmore Girls i o tym, że gra w Animal Crossing. Poza tym klasyczne: Nie Uwierzysz Co Się Stało!
pobierz 45.5 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 6 miesięcy temu
Kiedy wracamy do kin? Jakub Majmurek odpowiada
Przegląd najnowszych wiadomości ze świata filmowego i komentarz dotyczący odmrażania kultury filmowej.
pobierz 40.8 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 7 miesięcy temu
Sekielski: Ludzie Kościoła nie potrafią rozmawiać
Ile zła czyni nowomowa, jaką posługują się ludzie Kościoła i jak bracia Sekielscy chcieli odróżnić filmowy język swojego najnowszego dzieła od jego poprzednika. Czym jest "lawendowa mafia" w strukturach Kościoła i dlaczego nigdy nie zgodzi się na komentarze, które oskarżają autorów o homofobię - gorący komentarz autora filmu "Zabawa w chowanego".
pobierz 32.8 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 7 miesięcy temu
Zofia Wichłacz i jej strefa filmowego komfortu
Zofia Wichłacz o jej rolach, filmach, które kocha i których nienawidzi, czym ostatnio żyje serialowo i filmowo, co myśli o filmach Marvela, o filmach cukierkowych robionych pod akademie filmowa, o tym, że nie lubi iść z nurtem filmowym i że jej stref.ą komfortu filmowego są dobrze skonstruowane dramaty psychologiczne, o literaturze, którą poleca
pobierz 39.8 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 7 miesięcy temu
Darek Arest o starych grach video i nowych pomysłach na festiwale filmowe
Jedna z najlepiej piszących o kinie osób w Polsce, czyli Darek Arest, opowie o tym, co ostatnio widział, w co grał i jakie komiksy czytał. Będzie też o "Pierwszym Reformowanym", nowym pomyśle na festiwale filmowe, o Herzogu i Gwiezdnych Wojnach. Zaprasza Michał Walkiewicz, redaktor naczelny FIlmweb.pl
pobierz 44.0 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 7 miesięcy temu
Prodeus aka Nostradamus: co dalej z festiwalem w Cannes?
Adriana Prodeus o tym, co będzie z festiwalem w Cannes oraz jak Doktor Sen ją zawiodł, a Młody Papież w sobie rozkochał.
pobierz 47.0 MB odcinki RSS iTunes
Starsze
»
miodek