Walkie talkie

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Walkie-Takie to autorska audycja Michała Walkiewicza, redaktora naczelnego serwisu filmweb.pl. Co dwa tygodnie na antenie newonce.radio wspólnie z gośćmi oceni najnowsze premiery filmowe i serialowe.
Data dodania: 2019-08-17 19:59:23
Data aktualizacji: 2020-09-25 19:15:06
Audycji w katalogu: 38
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 7 godz. temu
Czy kino gatunkowe traci na znaczeniu? Olga Drenda
“Kevin sam w domu” w święta? To już pewien rytuał. O tym dlaczego Polacy w latach 90 wybierali filmy sensacyjne, przygodowe i komedie romantyczne opowiedziała Olga Drenda. Czy kino gatunkowe traci swoją pozycję? Czy polskie liceum może być jak amerykański high school? Zaprasza Michał Walkiewicz.
pobierz 43.6 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 7 godz. temu
Czy pies to dobry aktor? Renata Gabryjelska
Jak stworzyć comfort zone na planie? O psich aktorach, dominacji i sztuce kręcenia dokumentów. Renata zdradziła też co się działo za kulisami “Safe inside”, jej najnowszego filmu. Zaprasza Michał Walkiewicz.
pobierz 24.8 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany ponad miesiąc temu
Ranking filmów Christophera Nolana i wspomnienie Alana Parkera. Grzegorz Fortuna & Anna Tatarska
Tym razem gośćmi Walkie Talkie byli Grzegorz Fortuna i Anna Tatarska. Z Michałem Walkiewiczem, porozmawiali o niedawno zmarłym Alanie Parkerze. Mowa o brytyjskim reżyserze, który według jednego z gości nie nakręcił słabego filmu, a przy okazji przekroczył wszelkie granice. Dodatkowo, pojawił się ranking 10-ciu najlepszych produkcji Christophera Nolana. Jesteście ciekawi, co pojawiło się na pierwszym miejscu? Zapraszamy do odsłuchania podcastu!
pobierz 74.4 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 2 miesiące temu
Karolina Bruchnicka i jej aktorskie przygody
Córka trenera odwiedziła Walkie-Talkie. Karolina Bruchnicka opowiedziała o swojej pracy magisterskiej, drobnych kłamstewkach, motywacji i akceptacji. Dodatkowo, wyjaśniła fenomen Mariji Szarapowej i dlaczego jej przemowa o dopingu jest tak ważna. Przy okazji, aktorka starała się przekonać Michała Walkiewicza do jednego z animowanych seriali Netflixa.
pobierz 33.4 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 2 miesiące temu
Wojtek Kuczok - futbol na dużym ekranie
Michał Walkiewicz i Wojtek Kuczok porozmawiali o futbolu. Piłka nożna to często spotykany temat, wśród filmów dokumentalnych. Jednak produkcje fabularne to zupełnie inna para butów. Jak nie stracić na wartości przy tworzeniu filmu z tej dziedziny? Sprawdźcie Walkie-Talkie!
pobierz 40.6 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 3 miesiące temu
Michał Oleszczyk. Za co kocha Kristen Stewart?
Michał Oleszczyk & Michał Walkiewicz o nowościach w świecie filmu. Jaka będzie przyszłość festiwali filmowych? Kto zagra Dianę? Jakie premiery nas czekają?
pobierz 61.3 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 3 miesiące temu
Małgorzata Szymowska. Czy kino się odmraża?
Małgorzata Szumowska reżyserka, która przedstawiać nie trzeba, opowiada o nowym filmie The Other Lamb, komentuje odmrażanie świata kinowego
pobierz 32.4 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 3 miesiące temu
Kto bardziej kocha Gilmore Girls - Walkiewicz czy Tracewicz?
Joanna Tracewicz, dziennikarka filmowo-serialowa, redaktorka bloga Rozrywka Blog o miłości do Gilmore Girls i o tym, że gra w Animal Crossing. Poza tym klasyczne: Nie Uwierzysz Co Się Stało!
pobierz 45.5 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 4 miesiące temu
Kiedy wracamy do kin? Jakub Majmurek odpowiada
Przegląd najnowszych wiadomości ze świata filmowego i komentarz dotyczący odmrażania kultury filmowej.
pobierz 40.8 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 4 miesiące temu
Sekielski: Ludzie Kościoła nie potrafią rozmawiać
Ile zła czyni nowomowa, jaką posługują się ludzie Kościoła i jak bracia Sekielscy chcieli odróżnić filmowy język swojego najnowszego dzieła od jego poprzednika. Czym jest "lawendowa mafia" w strukturach Kościoła i dlaczego nigdy nie zgodzi się na komentarze, które oskarżają autorów o homofobię - gorący komentarz autora filmu "Zabawa w chowanego".
pobierz 32.8 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 4 miesiące temu
Zofia Wichłacz i jej strefa filmowego komfortu
Zofia Wichłacz o jej rolach, filmach, które kocha i których nienawidzi, czym ostatnio żyje serialowo i filmowo, co myśli o filmach Marvela, o filmach cukierkowych robionych pod akademie filmowa, o tym, że nie lubi iść z nurtem filmowym i że jej stref.ą komfortu filmowego są dobrze skonstruowane dramaty psychologiczne, o literaturze, którą poleca
pobierz 39.8 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 4 miesiące temu
Darek Arest o starych grach video i nowych pomysłach na festiwale filmowe
Jedna z najlepiej piszących o kinie osób w Polsce, czyli Darek Arest, opowie o tym, co ostatnio widział, w co grał i jakie komiksy czytał. Będzie też o "Pierwszym Reformowanym", nowym pomyśle na festiwale filmowe, o Herzogu i Gwiezdnych Wojnach. Zaprasza Michał Walkiewicz, redaktor naczelny FIlmweb.pl
pobierz 44.0 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 5 miesięcy temu
Prodeus aka Nostradamus: co dalej z festiwalem w Cannes?
Adriana Prodeus o tym, co będzie z festiwalem w Cannes oraz jak Doktor Sen ją zawiodł, a Młody Papież w sobie rozkochał.
pobierz 47.0 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 5 miesięcy temu
W co gra Człowiek Warga?
Nostalgiczne wspomnienia o Final Fantasy, ulubione gry i zdobywanie platyn w rankingach dla graczy. Maciej Dąbrowski aka Człowiek Warga o grach, ale nie tylko, bo zdradzi, jakie ogląda dokumenty.
pobierz 46.1 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 6 miesięcy temu
Kos-Krauze & Raczek. Branża filmowa ma się dobrze
Nie załamujemy rąk, bo branża filmowa ma się dobrze. Będzie inaczej, ale to nie znaczy, że źle. Michał Walkiewicz łączy się z Joanną Kos-Krauze, żeby porozmawiać o sytuacji festiwali filmowych i całej branży. Później rozmowa z Tomaszem Raczkiem, o tym, jakie filmy i seriale warto teraz nadrobić. Doda też, co przeczytać.
pobierz 38.8 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 6 miesięcy temu
Klimek vs Walkiewicz szybki przegląd mniej lub bardziej poważnych wiadomości filmowych.
Co by wyszło z "Luke'a Cage'a" w reżyserii Quentina Tarantino, co wyjdzie z Ant-Mana ze scenariuszem Ricka & Morty'ego i czemu nie powinien wyjść sequel "Tamtych Dni, Tamtych Nocy".
pobierz 52.4 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 6 miesięcy temu
Co obejrzeć w czasie izolacji?
Michał Walkiewicz razem ze słuchaczami przygotowują listę filmów na czas izolacji. Horrory? A może klasyka kina? Na liście nie zabraknie również seriali i gier.
pobierz 42.7 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 6 miesięcy temu
Jan Kwieciński o trudzie bycia producentem i reżyserem w czasie światowej kwarantanny
Jan Kwieciński, scenarzysta i producent "W lesie dziś nie zaśnie nikt" oraz producent "Ataku paniki" opowiada o tym, jak koronawirus dotknął branżę filmową. Co oznaczają dla twórców filmowych zamknięte kina? Jak poradzić sobie z kryzysem? Poza tym trochę o kinie gatunkowym.
pobierz 43.0 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 6 miesięcy temu
Karolina Gorczyca, czyli nasza Lara Croft
Karolina Gorczyca miała być lekarzem, ale postawiła na aktorstwo. Zagrała m.in. w serialu "Czas honoru" i komedii "Miłość na wybiegu". Teraz wraca zupełnie inna. O serialu kryminalnym "Mały zgon", inspiracjach filmowych i jej dalszych planach zawodowych rozmawia z Michałem Walkiewiczem.
pobierz 38.2 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 6 miesięcy temu
Mirosław Zbrojewicz, a historii tej rozmowy i tak nie zrozumiesz
Mirosław Zbrojewicz to postać legendarna, bo już na zawsze będzie kojarzony z historią słynnego swetra z "Chłopaki nie płaczą". Zagrał w filmach takich jak "Psy", "Kiler", "Płynące wieżowce". O jego guście filmowym, ale też życiowych wyborach związanych z kinem w rozmowie z Michałem Walkiewiczem.
pobierz 38.5 MB odcinki RSS iTunes
Starsze
»
miodek