Walkie talkie

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Walkie-Takie to autorska audycja Michała Walkiewicza, redaktora naczelnego serwisu filmweb.pl. Co dwa tygodnie na antenie newonce.radio wspólnie z gośćmi oceni najnowsze premiery filmowe i serialowe.
Data dodania: 2019-08-17 19:59:23
Data aktualizacji: 2021-03-04 06:25:23
Audycji w katalogu: 57
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 20 dni temu
Aktorstwo to psychologiczna praca w terenie. Michalina Olszańska
Michalina Olszańska, grupa krwi 0Rh-, aktorka, pisarka, wokalistka. O wierze w jaszczury, psychologii w aktorstwie i wyzwaniu, jakim jest rola, do której widz będzie chciał wracać i się uśmiechać. Czy "Notting Hill" jest filmem, którego odbiór należy przewartościować z powodu jednej sceny, a dzisiejsza chęć wprowadzania zmian w takich serialach jak "Sex w wielkim mieście" czy "Przyjaciele" to przesada czy konieczność?
pobierz 49.7 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 20 dni temu
Nie uwierzysz, co się stało z Radosławem Czyżem
Netflixowy "Malcolm & Marie" to film, który pęka na dwie części i można go nie lubić, ale Zendayę trzeba kochać. Nominacje do Złotych Globów i ich niezawioniona słabość rozłożone na czynniki pierwsze, powrót Croneberga z Mortnsensem, śmierć Christophera Plummera i Krzysztofa Kowalewskiego - oto przegląd wydarzeń filmowo-serialowych ostatnich dni w ujęciu Michała Walkieiwcza i Radosława Czyża z "Gazety Wyborczej".
pobierz 59.0 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany ponad miesiąc temu
Za bezpiecznie w strefie komfortu. Piotr Trojan
Choć teatr dzięki pandemii dostał nowe życie, nie wszyscy są zwolennikami grania dla wirtualnej publiczności. Piotr Trojan, aktor filmowy i teatralny należy właśnie do takich osób, ale w rozmowie z Michałem Walkiewiczem opowiada również o podejmowaniu odważnych zawodowych decyzji, które mimo ryzyka wychodzą na dobre i roli Tomka Komendy w "25 latach niewinność", będące jak wygrana w totolotka.
pobierz 52.8 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany ponad miesiąc temu
Nie uwierzysz, co się stało z Kaliną Mróz
Czy "Diunę" Denisa Villeneuve zobaczymy w 2050 roku, tak by była filmem aktualnym, zastanawiają się (z przymrużeniem oka) Kalina Mróz i Michał Walkiewicz w tradycyjnym przeglądzie informacji i newsów filmowo-serialowych. O plotkach dotyczących seriali "Harry Potter" i "Władca Pierścieni" i pomyśle na reebot "Nagiej Broni". Co tu się dzieje?
pobierz 61.6 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 2 miesiące temu
Orina Krajewska. Jak udźwignąć presję?
Orina Krajewska to aktorka i prezes Fundacji „Bądź”. To też córka Małgorzaty Braunek i miłośniczka kina. Jakiego? Z Michałem Walkiewiczem o tym, jak wiele wyzwań czeka na aktora na każdym rogu i jak radzić sobie z presją.
pobierz 39.5 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 2 miesiące temu
Kino jako nieoczywista terapia
Dlaczego chodzimy do kina? Martyna Harland opowiada o tym, jak kino pomaga otworzyć się na trudne rozmowy i uczy szukania odpowiedzi na nieoczywiste pytania. Jak działa filmoterapia? Na Walkie-Talkie zaprasza Michał Walkiewicz.
pobierz 36.6 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 2 miesiące temu
2020: odczarowanie gamingu. Paweł Hekman
Czy gaming uratował czas izolacji, a tym samym został odczarowany? Paweł Hekman z wp.pl wspólnie z Michałem Walkiewiczem optymistycznie o świecie gier w 2020, przedstawiają swoje TOP3 gier i omawiają techniczne innowacje, które pojawiły się w ostatnich miesiącach.
pobierz 41.9 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 2 miesiące temu
Nieoszlifowany rok. Patrycja Mucha
Pamiętacie jeszcze, że w tym roku "Parasite" dostało Oscara, a "365 dni" miało swoją premierę kinową? Potem przyszła pandemia i zresetowała wszystko, także kinematografię. Michał Walkiewicz i Patrycja Mucha podsumowują rok 2020 wskazując najlepsze filmy, pozytywne zaskoczenia, rozczarownia i wydarzenia, które musiały wymyślić się na nowo.
pobierz 42.9 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 3 miesiące temu
Nie uwierzycie co się stało! Bartek Czartoryski
Tradycyjne już dla Walkie-Talkie omówienie wydarzeń filmów-serialowych ostatnich dwóch tygodni. Czy "Mank" skłoni widzów, do obejrzenia "Obywatela Kane'a"? Dlaczego warto obejrzeć "Zabij mnie glino" z Piotrem Machalicą i który z reżyserów, powiedział Bartkowi Czartoryskiemu, że nigdy nie oglądał Felliniego? Dodatkowo o nowym pomyśle Warner Bros. na dystrybucje filmów w 2021 oraz zapowiedziach Star Wars i Marvela na najbliższe lata.
pobierz 39.0 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 3 miesiące temu
Plan filmowy to ring. Jan P. Matuszyński
Jan P. Matuszyński, reżyser "Ostatniej Rodziny" o Beksińskich oraz serialu "Król" wg. prozy Szczepana Twardocha mówi Michałowi Walkiewiczowi, że po takim doświadczeniu jakim jest jego nowy serial, trudno szukać bardziej złożonego projektu i zauważa, że podział na kino i serial jest obecnie zupełnie nieadekwatny. O planie filmowym, który przypomina ring, stymulujących konfliktach z współpracownikami, Jakubie Szapiro będącym egzystencjalny bohaterem spod znaku Chandlera i "Martwicy Mózgu" jako must see każdego przyszłego i obecnego reżysera w podcaście Walkie-Talkie
pobierz 44.9 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 3 miesiące temu
Gry i zabawy w Davida Finchera
Absolutny rarytas dla fanów reżysera "Siedem" - ranking jego filmów przygotowany przez Michała Walkiewicza i Sebastiana Smolińskiego, a wszystko przy okazji premiery "Manka", nowej produkcji dla Netflixa. Który najlepszy, który najgorszy i co w środku?
pobierz 66.7 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 3 miesiące temu
Nie uwierzycie co się stało! Karolina Pasternak
Czy czwarty sezon The Crown jest aż tak dobry? Jak poradzą sobie polskie twórczynie w wyścigu Oscarowym i czy warto czekać na Festiwal Filmowy w Gdyni w wersji internetowej? Michał Walkiewicz i Karolina Pasternak omawiają wydarzenie ostatnich dni w przemyśle filmowo-serialowym
pobierz 65.7 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 4 miesiące temu
Udajemy, że wszystko jest okej. Ola Hamkało
"Udajemy, bo w branży filmowej nie dzieje się wcale najlepiej, ale walczymy o nią jak najmocniej" mówi aktorka Aleksandra Hamkało. Razem z Michałem Walkiewiczem omawiają aktualną sytuację filmowców, przyglądają się najnowszym produkcjom i uciekają w dzikie filmowe klimaty z różnych stron świata.
pobierz 74.4 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 4 miesiące temu
Czy streaming daje wolność artystyczną? Justyna Sobolewska
Czy Władysław Reymont został należycie doceniony przez polską kinematografię? Dlaczego autor Walkie-Talkie nie widział jeszcze "Gambitu Królowej"? Czy dzięki długoletnim kontraktom z Netflixem, można znaleźć swoją bezpieczną przystań i wolność artystyczną? Justyna Sobolewska i Michał Walkiewicz w romzowie na temat filmowo-serialowych aktualności
pobierz 66.2 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 4 miesiące temu
Marcin Pieńkowski - czy kino przeżyje?
Z dyrektorem artystycznm Nowych Horyzontów rozmawiamy o festiwalach, opustoszałych kinowych salach oraz światełku w tunelu dla branży filmowej.
pobierz 34.7 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 4 miesiące temu
Filmowe fascynacje Jakuba Gierszała
Na jakich filmach wyrósł Jakub Gierszał? Dlaczego tak dobrze czuje się w filmowym PRL-u? Czego nauczyła go międzynarodowa kariera?
pobierz 35.7 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 4 miesiące temu
Jak zbudować muzyczne napięcie w filmie? Jimek
Tworzenie muzyki do filmu jest jak szukanie stylówy albo biżuterii. Trzeba sprawić, żeby decyzje reżysera były bardziej wyraźne i mocniejsze. Jimek zdradza jak udaje mu się stworzyć odpowiedni klimat dla filmu i łamać muzyczne konwencje. O spontanicznym koncercie w klubie techno, ulubionych kompozytorach i dubstepie w filmie wojennym. Na rozmowę zaprasza Michał Walkiewicz.
pobierz 55.0 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 4 miesiące temu
Kto nauczył ją płakać? Gabriela Muskała
Co było impulsem do zrealizowania filmu „Fuga”? Dlaczego najnowszy serial z udziałem Gabrieli Muskały - „Królestwo Kobiet” - niesie emocje, których wszyscy teraz potrzebują? Aktorka znana m.in. z filmu „Moje córki krowy” w rozmowie z Michałem Walkiewiczem o środowisku artystycznym w pandemii oraz o coachingu aktorskim.
pobierz 30.9 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 4 miesiące temu
Polskie kino jest uzależnione od amerykańskiego? Krzysztof Rak
Czym różni się praca producenta głównego, wykonawczego i kreatywnego? Opowie o tym Krzysztof Rak. Zdradził też, że polscy scenarzyści nie znają się nawzajem, w odróżnieniu do reżyserów. Ale dlaczego tak jest? Scenarzysta „Bogów” oraz „Sztuki kochania: historii Michaliny Wisłockiej” m.in. o tym, co pomaga w pisaniu (np. rolki z IKEA). Wcześniej słowo wstępu od Michała Walkiewicza - o tym, na co teraz warto zwrócić uwagę filmowo.
pobierz 47.4 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 5 miesięcy temu
Czy kino gatunkowe traci na znaczeniu? Olga Drenda
“Kevin sam w domu” w święta? To już pewien rytuał. O tym dlaczego Polacy w latach 90 wybierali filmy sensacyjne, przygodowe i komedie romantyczne opowiedziała Olga Drenda. Czy kino gatunkowe traci swoją pozycję? Czy polskie liceum może być jak amerykański high school? Zaprasza Michał Walkiewicz.
pobierz 43.6 MB odcinki RSS iTunes
Starsze
»
miodek