Przygody przedsiębiorców

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Jeśli macie firmę lub dopiero zaczynacie swoją przygodę z biznesem, zapewne zgodzicie się z nami, że przedsiębiorcy są tymi, dzięki którym rozwija się gospodarka, a tym samym całe społeczeństwo. To właśnie oni w decydującym stopniu wpływają na to jak wygląda otaczający nas świat. O biznesie mówi się coraz więcej. Przede wszystkim dzięki internetowi. Dlatego też powstał ten podcast. Aby każdemu kto poszukuje wiedzy biznesowej, dać do niej jeszcze łatwiejszy dostęp za pomocą wywiadów z przedsiębiorcami o bardzo bogatej wiedzy i doświadczeniu.
Data dodania: 2019-08-17 20:00:41
Data aktualizacji: 2019-11-12 03:55:04
Audycji w katalogu: 81
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 5 dni temu
JANUSZ PALIKOT o swojej biznesowej historii | UWAGA KONKURS! | Crowdfunding Tenczyńska Okovita
Gościem 54 odcinka jest Pan Janusz Palikot! Dzisiejszego gościa chyba nikomu przedstawiać nie trzeba - pan Janusz Palikot - przedsiębiorca, który z biznesem związał się już w latach 90-tych ubiegłego wieku! Zaczynał od porządkowania dokumentów w archiwum, następnie dzięki znaczącym osiągnięciom w branży alkoholowej został milionerem przed 30-stką. Aktualnie, rozwój swojego obecnego biznesu, jakim jest Browar Tenczynek chce wspomóc "paliwem rakietowym" poprzez crowdfunding we współpracy z firmą [link] :) Chcesz dowiedzieć się więcej na temat biznesu alkoholowego w Polsce? Zainteresował Cię temat crowdfundingu? Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem przeprowadzonym z Panem Januszem Palikotem! :)
pobierz 57.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 dni temu
Miała Być PROKURATOREM została TRENEREM! | Magda Foeller
Bohaterką czwartego i zarazem już ostatniego wywiadu zrealizowanego przy współpracy z Wuteh Showroom Bydgoszcz jest Magda Foeller! Magda Foeller - kobieta, która kieruje się w życiu tym co podpowiada jej serce. Z wykształcenia magister prawa, ale to sport jest tą dziedziną, z którą związała się na stałe. Postanowiła zrzucić prawniczą togę i realizować to w czym czuje się najlepiej. Magda jest trenerem personalnym oraz właścicielką dwóch fitness studio. Stawia na otwarty umysł w działaniach, których się podejmuje. Jej motto to: tylko jednej osobie na całym świecie musisz się podobać – sobie. Jeśli chcesz poznać tajniki branży fitness, zapraszamy do zapoznania się z wywiadem!
pobierz 35.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 dni temu
MARSJAŃSKA Baza W PILE! Jak Wygląda Kosmiczny Biznes? | Leszek Orzechowski
Gościem 53 odcinka jest Leszek Orzechowski ! Czy można być w kosmosie jednocześnie pozostając na ziemi? Leszek Orzechowski - współtwórca pierwszej w Polsce analogowej bazy kosmicznej udowadnia, że jest to możliwe. Leszek z wykształcenia jest architektem, a aktualnie jest doktorantem na Politechnice Wrocławskiej, gdzie bada zagadnienie uwarunkowań urbanistyczno-architektonicznych ludzkich osiedli poza Ziemią. Jeśli chcesz dowiedzieć się skąd pojawił się projekt pierwszej europejskiej analogowej bazy kosmicznej oraz co jest potrzebne, aby taką bazę zbudować, zapraszamy do zapoznania się z wywiadem.
pobierz 52.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
W BIZNESIE nie ma SAMOGRAJÓW | Aleksandra Chołody
Bohaterką trzeciego wywiadu zrealizowanego przy współpracy z Wuteh Showroom Bydgoszcz jest Aleksandra Chołody ! Dietetyk, trener personalny oraz trener medycyny integralnej - Aleksandra Chołody we własnej osobie ! Kobieta, która wysoko stawia poprzeczkę, a w zadaniach, których się podejmuje, nie chce być przeciętna, chce być najlepsza! Jej misją, jak sama mówi, jest uczenie innych jak żyć zdrowo oraz jak żyć w zgodzie z samym sobą. Jeśli chcesz poznać szczegóły zawodowej działalności Oli oraz jakie metody stosuje w pracy z pacjentem, zapraszamy do obejrzenia wywiadu.
pobierz 43.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
ODZIEDZICZĄ MILIONY ! Czy bycie sukcesorem to wygrana na loterii ?
Gośćmi 52 odcinka są: Jakub Lisiński, Wojciech Bączyk i Adam Borowski! Każdy z nich zajmuje się czymś innym, każdy z nich związany jest z innym sektorem biznesu, ale łączy ich jedno - odziedziczą miliony. Jakub, Wojciech oraz Adam to osoby, które urodziły się w rodzinach, w których biznes przekazywany jest z pokolenia na pokolenie. Już teraz wiedzą, że będą sukcesorami sporych sum pieniędzy, ale ta wiedza nie powoduje, że stoją w miejscu i nie rozwijają się. Aby poznać historie, plany na przyszłość osób, które z biznesem są związane od małego, zapraszamy do wysłuchania wywiadu.
pobierz 72.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
BŁĘDNE DECYZJE doprowadziły do KATASTROFY. Seria X. Epizod 6
Dynamiczny rozwój firmy, oprócz korzyści, może mieć również negatywne strony. Brak strategicznych założeń, niechęć do zatrudnienia profesjonalistów, którzy pomogliby opanować zaistniałe sytuacje, może spowodować, że nawet dobrze prosperującej firmie grożą kłopoty. Bohater szóstego epizodu Serii X prowadził firmę, z osobami, które wydawało mu się, że zna, a i tak przytrafiła mu się historia, która spowodowała, że stracił niemal 9 milionów złotych. Aby poznać szczegóły, zapraszamy do zapoznania się z szóstym epizodem Serii X.
pobierz 31.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 26 dni temu
MonikaLemanska
Bohaterką drugiego wywiadu zrealizowanego przy współpracy z Wuteh Showroom Bydgoszcz jest Monika Lemańska! Monika Lemańska - projektantka w Patrizia Aryton. Od zawsze wiedziała, że nie chce skupiać się tylko na jednej rzeczy - chce realizować projekty w całości, od początku do końca. W podejmowanych przez Nią działaniach, towarzyszy Jej motyw kreacji oraz bycia wizjonerem. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wygląda praca projektanta oraz czy bycie perfekcjonistą sprawdza się w biznesie, zapraszamy do obejrzenia wywiadu.
pobierz 44.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
Jak Być LEPSZYM MÓWCĄ ? | Michał Kasprzyk
Gościem 51 odcinka jest Michał Kasprzyk! Michał Kasprzyk - mówca, który pomaga innym ludziom wygłaszać lepsze przemówienia. Twórca TEDxWrocław. Prowadzi podcast pn. "Do początku", gdzie wraz ze współprowadzącym opowiadają historie rzeczy, osób czy pomysłów, zawsze wracających do ich początku. Dodatkowo, jest zaangażowany w projekt pierwszej europejskiej analogowej bazy kosmicznej. Zapraszamy do zapoznania się z historią człowieka, który z mówienia uczynił swój zawód.
pobierz 68.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Biznes to nie dziecko, ma ZARABIAĆ | Beata Borowicz
Bohaterką pierwszego wywiadu zrealizowanego przy współpracy z Wuteh Showroom Bydgoszcz jest Beata Borowicz! Na co dzień Beata zarządza marką SimplyCan produkującą kanistry na wodę pitną i umywalki mobilne. Już jako siedmiolatka wiedziała, że swoją przyszłość chce związać z biznesem. Droga do założenia własnego biznesu nie zawsze była prosta, ale każde doświadczenie czegoś uczy. Co interesujące... Beata w wolnym czasie startuje w Mistrzostwach Polski Rallycross
pobierz 54.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Ile TRACISZ pieniędzy przez CHAOS?! | Michał Barczak
Gościem 50 odcinka jest Michał Barczak! Michał Barczak - jak sam o sobie mówi jest "seryjnym przedsiębiorcą". Stawia na produktywność i efektywne zarządzanie czasem. Zawodowo jest CEO w firmie outspace., a po godzinach prowadzi bloga, w którym dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zapraszamy do zapoznania się z historią Michała Barczaka, którego tajną bronią jest posługiwanie się językiem migowym.
pobierz 62.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
TRZEBA WYDAWAĆ HAJS, Aby Być Szczęśliwym!
Gościem 49 odcinka jest Jakub Midel ! Kuba Midel - przedsiębiorca, rentier oraz sportowiec. Człowiek wielu talentów, który porzucił naukę na rzecz rozkręcania biznesu. Organizuje szkolenia oraz konsultacje indywidualne, podczas których pomaga ludziom odnaleźć motywację do działania na rynku biznesowym. Doświadczenie zdobyte poprzez działalność w sporcie wykorzystuje w zadaniach, których się podejmuje. Zapraszamy do zapoznania się z historią Jakuba Midla.
pobierz 62.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
ArturJego firma NIE MA BIURA, a zatrudnia 14 osób | Artur Jabłoński | digitalk
Gościem 46. odcinka jest Artur Jabłoński! Artur jest właścicielem agencji marketingowej i Copywriterem z wieloletnim doświadczeniem. Prowadzi swoją stronę i jest autorem książki, która uczy w jaki sposób pisać skuteczne marketingowe teksty. Bez wątpienia jest postacią wielobarwną z ciekawą historią rozwoju osobistego - od pracy na etacie do wciąż rosnącego przedsiębiorstwa, które jest oparte wyłącznie na pracy zdalnej i generuje cztery miliony przychodu rocznie.
pobierz 92.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Poznaj historię człowieka, który SPRZEDA wszystko | Bartek Majewski
Gościem 48 odcinka jest Bartek Majewski! Bartek Majewski - założyciel i CEO firmy doradczej Casbeg. Człowiek, który przez ostatnie kilkanaście lat pracował w osiemnastu firmach ! Od lat kieruje się zasadą, że "klienta należy mieć w sercu". Zdobytym doświadczeniem oraz posiadaną wiedzą chętnie się dzieli z innymi poprzez prowadzenie wykładów czy publikowanie artykułów. Zapraszamy do zapoznania się z historią Bartka Majewskiego, który nie boi się grać w niesprawiedliwe gry.
pobierz 86.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
MA 65 LAT i 55 LAT stażu w biznesie I Lucjan Pilśniak
Gościem 47 odcinka jest Pan Lucjan Pilśniak! Pan Lucjan od najmłodszych lat zajmuje się biznesem. Pierwsze kroki jako przedsiębiorca stawiał poprzez dystrybuowanie jajek wyhodowanych przez kury swojej mamy :) Pan Lucjan jest człowiekiem, któremu żaden rynek biznesowy nie jest straszny - nawet ten, który dopiero co musi poznać. Doświadczenie zdobywał przez lata, zarządzając dużymi firmami, znanymi na całą Polskę. Zapraszamy do zapoznania się z historią Pana Lucjana i czerpania inspiracji od człowieka, który mógłby mieć na drugie imię odwaga. Rozmowa odbyła się dzięki uprzejmości Bartosza Osiadło, który połączył nas z Panem Lucjanem. Serdecznie za to dziękujemy :)
pobierz 117.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Czy w Polsce można zarabiać na Konopiach? | Maciej Kowalski
Gościem 45. odcinka jest Maciej Kowalski! Maciej od wielu lat jest aktywistą konopnym i przedsiębiorcą związanym z tą branżą. W swojej karierze ma za sobą kandydowanie do Sejmu i stworzenie spółki, która została sprzedana kanadyjskim inwestorom za 100 milionów złotych. Mimo tych wszystkich przejść Maciej nadal jest aktywnym członkiem stowarzyszenia Wolne Konopie i popularyzatorem wiedzy na temat tej rośliny. W wywiadzie opowiada o kulisach swojej pasji z nią związanej. Mówi o tym, jak zainteresowanie przerodziło się w poważny biznes...
pobierz 77.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Rozwinął MILIONOWY biznes w Nigerii, aresztował go INTERPOL! | UWAGA KONKURS | Marek Zmysłowski
Gościem 44. odcinka jest Marek Zmysłowski! Marek jest specjalistą w zakresie rozwoju startupów. Podczas swojej współpracy ze spółką Rocket Internet zbudował startup z branży turystycznej w Nigerii, który okazał się ogromnym sukcesem. Zaczynał od doradztwa finansowego, zarabiając w wieku 19 lat wielokrotność przeciętnej ówczesnej pensji. Podczas swojej kariery miał również epizod z zatrzymaniem przez Interpol. O tym i licznych kulisach jego działalności oraz książce, którą napisał, opowiada w rozmowie z Adrianem... UWAGA: W odcinku mamy zagadkę z nagrodą! Jej znacznik czasowy to 50:08.
pobierz 71.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Jaki wpływ na psychikę ma bezpieczeństwo finansowe? | Michał Golasiński | 3QQ | UWAGA KONKURS
Gościem 43. odcinka jest Michał Golasiński! Michał jest aktywnym od lat zawodnikiem MMA, a także inwestorem posiadającym w swoim portfelu nieruchomości na terenie Wrocławia. Jest również udziałowcem spółki 3QQ, w której jest jednym ze wspólników odpowiedzialnych za działania na obszarze tego miasta. 3QQ wykorzystuje know-how zdobyty przez lata obecności na rynku nieruchomości, po to aby pomóc innym inwestorom budować swój majątek w oparciu o nie na terenie Wrocławia, Trójmiasta oraz Warszawy. UWAGA: W odcinku mamy zagadkę z nagrodą! Jej znacznik czasowy to 0:58
pobierz 42.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Oszukał go UBEZPIECZYCIEL. Stracił 100 MILIONÓW na niewypłaconym odszkodowaniu. Seria X. Epizod 4
Ubezpieczenie to jeden z podstawowych sposobów ochrony majątku na wypadek niespodziewanych zdarzeń. Są jednak sytuacje, w których okazuje się, że wszystko jest w porządku, dopóki nie przychodzi moment wypłaty odszkodowania. Wtedy zdarza się, że nasz "gwarant bezpieczeństwa" staje się przysłowiowym gwoździem do trumny. Gość czwartego odcinka Serii X na celowym działaniu ubezpieczyciela, wymierzonym w uniknięcie zapłaty za objętą umową szkodę, stracił 100 milionów złotych. Powodem problemu był pożar, jednak to nie on był bezpośrednią przyczyną kłopotów dla jego firm, a właśnie konflikt z ubezpieczycielem...
pobierz 40.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Od składania komputerów do 200.000 EURO na startup. Ponad 20 LAT w biznesie! | Maciej Rogacewicz
Gościem 42. odcinka jest Maciej Rogacewicz! Maciej na co dzień zajmuje się zarządzaniem projektami. Jego specjalnością jest budowanie relacji i sprawianie by 'rzeczy się wydarzały'. W swoim wieloletnim doświadczeniu miał okazję sprawdzić się na 'pierwszej linii' działania, jak też w roli trenera, menedżera i prezesa zarządu spółek zajmujących się nowymi technologiami dla sektora B2B. Ma za sobą ponad 20 lat doświadczenia w biznesie. W swojej karierze zaliczył zarówno bankructwo, jak i wsparcie funduszu inwestycyjnego, który w jego startup włożył 200 tys. Euro.
pobierz 73.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Kobieta KOMORNIK – ZABIERA czy ODDAJE? 80 eksmisji w 60 dni! | Kamila Glazik
Gościem 41. odcinka jest Kamila Glazik! Kamila jest Komornikiem Sądowym przy Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy. Na co dzień prowadzi również swoją kancelarię komorniczą. Jej zawód, choć owiany licznymi legendami i często negatywną opinią społeczną, jest niezwykle ważny dla funkcjonowania systemu prawnego. Przede wszystkim jednak pomaga przedsiębiorcom odzyskiwać pieniądze od nieskłonnych do współpracy dłużników. W wywiadzie Kamila uchyla rąbka tajemnicy ze świata jej fascynującej i bardzo trudnej pracy.
pobierz 62.1 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek