Przygody przedsiębiorców

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Jeśli macie firmę lub dopiero zaczynacie swoją przygodę z biznesem, zapewne zgodzicie się z nami, że przedsiębiorcy są tymi, dzięki którym rozwija się gospodarka, a tym samym całe społeczeństwo. To właśnie oni w decydującym stopniu wpływają na to jak wygląda otaczający nas świat. O biznesie mówi się coraz więcej. Przede wszystkim dzięki internetowi. Dlatego też powstał ten podcast. Aby każdemu kto poszukuje wiedzy biznesowej, dać do niej jeszcze łatwiejszy dostęp za pomocą wywiadów z przedsiębiorcami o bardzo bogatej wiedzy i doświadczeniu.
Data dodania: 2019-08-17 20:00:41
Data aktualizacji: 2019-09-19 04:10:06
Audycji w katalogu: 68
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany wczoraj
MA 65 LAT i 55 LAT stażu w biznesie I Lucjan Pilśniak
Gościem 47 odcinka jest Pan Lucjan Pilśniak! Pan Lucjan od najmłodszych lat zajmuje się biznesem. Pierwsze kroki jako przedsiębiorca stawiał poprzez dystrybuowanie jajek wyhodowanych przez kury swojej mamy :) Pan Lucjan jest człowiekiem, któremu żaden rynek biznesowy nie jest straszny - nawet ten, który dopiero co musi poznać. Doświadczenie zdobywał przez lata, zarządzając dużymi firmami, znanymi na całą Polskę. Zapraszamy do zapoznania się z historią Pana Lucjana i czerpania inspiracji od człowieka, który mógłby mieć na drugie imię odwaga. Rozmowa odbyła się dzięki uprzejmości Bartosza Osiadło, który połączył nas z Panem Lucjanem. Serdecznie za to dziękujemy :)
pobierz 117.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 dni temu
Czy w Polsce można zarabiać na Konopiach? | Maciej Kowalski
Gościem 45. odcinka jest Maciej Kowalski! Maciej od wielu lat jest aktywistą konopnym i przedsiębiorcą związanym z tą branżą. W swojej karierze ma za sobą kandydowanie do Sejmu i stworzenie spółki, która została sprzedana kanadyjskim inwestorom za 100 milionów złotych. Mimo tych wszystkich przejść Maciej nadal jest aktywnym członkiem stowarzyszenia Wolne Konopie i popularyzatorem wiedzy na temat tej rośliny. W wywiadzie opowiada o kulisach swojej pasji z nią związanej. Mówi o tym, jak zainteresowanie przerodziło się w poważny biznes...
pobierz 77.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 22 dni temu
Rozwinął MILIONOWY biznes w Nigerii, aresztował go INTERPOL! | UWAGA KONKURS | Marek Zmysłowski
Gościem 44. odcinka jest Marek Zmysłowski! Marek jest specjalistą w zakresie rozwoju startupów. Podczas swojej współpracy ze spółką Rocket Internet zbudował startup z branży turystycznej w Nigerii, który okazał się ogromnym sukcesem. Zaczynał od doradztwa finansowego, zarabiając w wieku 19 lat wielokrotność przeciętnej ówczesnej pensji. Podczas swojej kariery miał również epizod z zatrzymaniem przez Interpol. O tym i licznych kulisach jego działalności oraz książce, którą napisał, opowiada w rozmowie z Adrianem... UWAGA: W odcinku mamy zagadkę z nagrodą! Jej znacznik czasowy to 50:08.
pobierz 71.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
Jaki wpływ na psychikę ma bezpieczeństwo finansowe? | Michał Golasiński | 3QQ | UWAGA KONKURS
Gościem 43. odcinka jest Michał Golasiński! Michał jest aktywnym od lat zawodnikiem MMA, a także inwestorem posiadającym w swoim portfelu nieruchomości na terenie Wrocławia. Jest również udziałowcem spółki 3QQ, w której jest jednym ze wspólników odpowiedzialnych za działania na obszarze tego miasta. 3QQ wykorzystuje know-how zdobyty przez lata obecności na rynku nieruchomości, po to aby pomóc innym inwestorom budować swój majątek w oparciu o nie na terenie Wrocławia, Trójmiasta oraz Warszawy. UWAGA: W odcinku mamy zagadkę z nagrodą! Jej znacznik czasowy to 0:58
pobierz 42.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Oszukał go UBEZPIECZYCIEL. Stracił 100 MILIONÓW na niewypłaconym odszkodowaniu. Seria X. Epizod 4
Ubezpieczenie to jeden z podstawowych sposobów ochrony majątku na wypadek niespodziewanych zdarzeń. Są jednak sytuacje, w których okazuje się, że wszystko jest w porządku, dopóki nie przychodzi moment wypłaty odszkodowania. Wtedy zdarza się, że nasz "gwarant bezpieczeństwa" staje się przysłowiowym gwoździem do trumny. Gość czwartego odcinka Serii X na celowym działaniu ubezpieczyciela, wymierzonym w uniknięcie zapłaty za objętą umową szkodę, stracił 100 milionów złotych. Powodem problemu był pożar, jednak to nie on był bezpośrednią przyczyną kłopotów dla jego firm, a właśnie konflikt z ubezpieczycielem...
pobierz 40.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Od składania komputerów do 200.000 EURO na startup. Ponad 20 LAT w biznesie! | Maciej Rogacewicz
Gościem 42. odcinka jest Maciej Rogacewicz! Maciej na co dzień zajmuje się zarządzaniem projektami. Jego specjalnością jest budowanie relacji i sprawianie by 'rzeczy się wydarzały'. W swoim wieloletnim doświadczeniu miał okazję sprawdzić się na 'pierwszej linii' działania, jak też w roli trenera, menedżera i prezesa zarządu spółek zajmujących się nowymi technologiami dla sektora B2B. Ma za sobą ponad 20 lat doświadczenia w biznesie. W swojej karierze zaliczył zarówno bankructwo, jak i wsparcie funduszu inwestycyjnego, który w jego startup włożył 200 tys. Euro.
pobierz 73.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Kobieta KOMORNIK – ZABIERA czy ODDAJE? 80 eksmisji w 60 dni! | Kamila Glazik
Gościem 41. odcinka jest Kamila Glazik! Kamila jest Komornikiem Sądowym przy Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy. Na co dzień prowadzi również swoją kancelarię komorniczą. Jej zawód, choć owiany licznymi legendami i często negatywną opinią społeczną, jest niezwykle ważny dla funkcjonowania systemu prawnego. Przede wszystkim jednak pomaga przedsiębiorcom odzyskiwać pieniądze od nieskłonnych do współpracy dłużników. W wywiadzie Kamila uchyla rąbka tajemnicy ze świata jej fascynującej i bardzo trudnej pracy.
pobierz 62.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Oddał pomysł w ręce KONCERNU. Stracił perspektywę MILIONOWYCH zysków. Seria X. Epizod 3
Pomysł jest jednym z podstawowych elementów, które prowadzą do biznesowego sukcesu. Może się wydawać, że duże podmioty pokroju koncernów stanowią potencjalnie rzetelnego i uczciwego partnera. Takiego, z którym można się podzielić koncepcją na kształt obustronnej współpracy. Nasz gość przekonał się jednak, że przekazanie zbyt dużej ilości informacji może okazać się przyczyną ogromnej straty. O tym jak łatwo jest stracić wartość intelektualną i jak uniknąć podobnych sytuacji, opowiada bohater trzeciego epizodu Serii X. Seria X to anonimowe wywiady z przedsiębiorcami, którzy chcą się podzielić swoją trudną historią, aby inni nie musieli popełniać ich błędów. Anonimowość to decydujący element dzięki któremu goście programu otwierają się w pełni, nie obawiając się ostracyzmu czy odwetu ze strony osób, które je skrzywdziły. Dlatego jeśli w swojej karierze biznesowej przeżyłeś coś co było trudne, zostałeś oszukany, straciłeś sporą sumę pieniędzy, ktoś Cię okradł czy też próbował Ci zaszkodzić, skontaktuj się z nami. Chętnie umożliwimy Ci opisanie Twojej historii w formie tekstowej na naszym blogu lub przeprowadzimy z Tobą anonimowy wywiad na naszym kanale.
pobierz 29.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Studia czy Biznes? | Piotr Michalski | 3QQ Warszawa | UWAGA KONKURS
Gościem 40. odcinka jest Piotr Michalski! :) Piotr jest inwestorem posiadającym w swoim portfelu wiele nieruchomości na terenie Warszawy. Jest również udziałowcem spółki 3QQ w której odpowiada za działania na obszarze stolicy. 3QQ wykorzystuje know-how zdobyty przez lata obecności na rynku nieruchomości, po to aby pomóc innym inwestorom budować swój majątek w oparciu o nie na terenie Wrocławia, Trójmiasta oraz Warszawy. Sam Piotr w czerwcu 2019 roku wypłacił swoim inwestorom 75000 złotych czynszu. Mimo tego, że ma zaledwie 22 lata, cechuje się już sporym doświadczeniem w obszarze nieruchomości. Przedsiębiorcą chciał być od dziecka, marzenie to spełnił... niezwykle skutecznie.
pobierz 92.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
PRZEROSŁY mnie moje zarobki, a zgubiła CHCIWOŚĆ. Seria X. Epizod 2
Seria X to zanonimizowane wywiady z przedsiębiorcami, którzy chcą się podzielić swoją trudną historią, aby inni nie musieli popełniać ich błędów. Anonimowość to decydujący element dzięki któremu goście programu otwierają się w pełni, nie obawiając się ostracyzmu czy odwetu ze strony osób, które je skrzywdziły. Dlatego jeśli w swojej karierze biznesowej przeżyłeś coś co było trudne, zostałeś oszukany, straciłeś sporą sumę pieniędzy, ktoś Cię okradł czy też próbował Ci zaszkodzić, skontaktuj się z nami. Chętnie umożliwimy Ci opisanie Twojej historii w formie tekstowej na naszym blogu lub przeprowadzimy z Tobą anonimowy wywiad na naszym kanale.
pobierz 47.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
MILIONOWE przychody i 250 osób po 7 latach na pokładzie dzięki... KAWIE. Łukasz Mrowiński. Etno Cafe
Gościem 39. odcinka jest Łukasz Mrowiński! :) Łukasz jest CEO spółki Etno Cafe, która zajmuje się m.in. importem kawy do Polski. Początkowo sprowadzał ją z Etiopii, dzisiaj ma partnerów w licznych krajach na całym świecie. Ponadto jego spółka prowadzi sieć kawiarni, docelowo ma ich być 1000. Jednak zanim wpadł na pomysł stworzenia biznesu opartego o kawę, przez 12 lat był aktywnym zawodowo prawnikiem. W wywiadzie Łukasz uchyla rąbka tajemnicy, jak od zwykłej rozmowy z "plantatorem" z Etiopii przeszedł do stworzenia wciąż rosnącej spółki, która dziś, po 7 latach działalności, zatrudnia 250 osób.
pobierz 168.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Jak Rozwijać STARTUP W Ramach Korporacji O Kapitalizacji 2 000 000 000 Zł ! Secondjob.pl
Gośćmi 37 odcinka są Łukasz Ujma oraz Karol Kowalczuk. Na co dzień razem z zespołem rozwijają oni startup z branży chemicznej, który co ciekawe funkcjonuje w ramach korporacji PCC. Startup ten to platforma ecommerce przeznaczona do zamówień B2B w obszarze szeroko rozumianej chemii. Oprócz tego zespół distripark.com rozwija również jeszcze jedną platformę internetową: secondjob.pl - jest to serwis w którym dzięki polecaniu produktów chemicznych (afiliacja) można zarobić dla siebie dodatkowe środki.
pobierz 56.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Jakie BŁĘDY Popełniasz W Internecie Piotr Konieczny. Niebezpiecznik. (Infoshare 2019)
Drugim gościem bonusowej serii związanej z naszą współpracą z Infoshare jest Piotr Konieczny. Chief Information Security Officer oraz założyciel portalu niebezpiecznik.pl na którym poruszane są tematy dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa cyfrowego. Konsultuje, doradza, wdraża i zarządza appliance'ami do ochrony i monitoringu sieci firmowych (Firewalle, IDS/IPS, DLP, WAF, Webfiltering). Zajmuje się także informatyką śledczą (lub jak kto woli kryminalistyką informatyczną), czyli analizą włamań i odzyskiwaniem danych (ang. computer forensic).
pobierz 27.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Czego NIE WIESZ O Email Marketingu I Historii Freshmaila. Paweł Sala. ( Infoshare 2019 )
Pierwszym gościem bonusowej serii związanej z naszą współpracą z Infoshare jest Paweł Sala. Współtwórca Freshmaila. Ekspert ds. email marketingu. Przedsiębiorca.
pobierz 32.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Od przypadku do firmy zarządzającej ponad 150 nieruchomościami. Kamil Michalik. Historia 3QQ.
Gościem 36 odcinka jest Kamil Michalik! Kamil jest inwestorem posiadającym w swoim portfelu wiele nieruchomości na terenie Polski. Jest również przedsiębiorcą, współwłaścicielem spółki 3QQ, która wykorzystuje know-how zdobyty przez lata obecności na rynku nieruchomości, po to aby pomóc innym inwestorom budować swój majątek w oparciu o nie na terenie Wrocławia, Trójmiasta oraz Warszawy. Obsługują w tej chwili blisko setkę inwestorów z Polski, Norwegii, Szwecji, UK, Francji czy nawet Izraela, którym co miesiąc wypłacają przeszło 300 000 zł z tytułu gwarantowanych czynszów. Dotychczas obsłużyli ponad 1000 najemców, co powoduje, że na rynku wynajmu doświadczyli już naprawdę wielu rzeczy. W wywiadzie Kamil opowiada między innymi o tym jak to się zaczęło. No i jak to w życiu bywa... Przez przypadek.
pobierz 80.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
STRACIŁ 18 000 000 Zł, Wpadł W DŁUGI I Otarł Się O SAMOBÓJSTWO. Seria X. Epizod 1.
Seria X to zanonimizowane wywiady z przedsiębiorcami, którzy chcą się podzielić swoją trudną historią, aby inni nie musieli popełniać ich błędów. Anonimowość to decydujący element dzięki któremu goście programu otwierają się w pełni, nie obawiając się ostracyzmu czy odwetu ze strony osób, które je skrzywdziły. Dlatego jeśli w swojej karierze biznesowej przeżyłeś coś co było trudne, zostałeś oszukany, straciłeś sporą sumę pieniędzy, ktoś Cię okradł czy też próbował Ci zaszkodzić, skontaktuj się z nami. Chętnie umożliwimy Ci opisanie Twojej historii w formie tekstowej na naszym blogu lub przeprowadzimy z Tobą anonimowy wywiad na naszym kanale.
pobierz 25.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Wykształcili ponad 3500 specjalistów IT ! Marcin Tchórzewski. Coders Lab.
Gościem 35 odcinka jest Marcin Tchórzewski! Marcin Tchórzewski jest współzałożycielem i CEO szkoły IT Coders Lab. Widząc rozdźwięk między potrzebami rynku pracy a możliwościami krajowego systemu edukacji, założył z bratem Jackiem Tchórzewskim (programistą, absolwentem informatyki na Politechnice Warszawskiej) pierwszą polską szkołę programowania. Do maja 2019 roku wykształciła ponad 3 500 programistów, testerów i UX designerów oraz połączyła ich z firmami poszukującymi talentów IT. W 2018 roku w szkołę zainwestowała Grupa Pracuj.
pobierz 136.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Ubezpieczają Majątek O Wartości 400 000 000 Zł ! Bartosz Osiadło. Polrentier.
Gościem 34 odcinka jest Bartosz Osiadło! W przeszłości między innymi projektował spoilery samochodowe. Dzisiaj ubezpiecza stacje telewizyjne, kluby sportowe, sieci dealerskie i inne firmy z czołówek rankingów pism biznesowych. Tych z Polski, jak i zagranicy. Właściciel Polrentiera, firmy pośrednictwa ubezpieczeniowego. Z branżą związany od ponad 11 lat.
pobierz 62.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
ZREZYGNOWAŁ z korpo i złotej klatki. Igor Mróz. Zero Bullshit Management.
Gościem 33 odcinka jest Igor Mróz! Specjalista od zarządzania projektami. Mówiono o nim "skuteczny, ale trudny". Z zawodu księgowy. Pierwszy raz jako project manager sprawdził się w 2003 roku, a oprócz zarządzania projektami sprzedawał je, analizował, programował, pisał teksty reklamowe i zarządzał produktem. Prowadził własną agencję webową, pracował dla korporacji, MSP i startupów (w tym ponad rok w Holandii). Od 2016 roku działa na rynku szkoleń z zarządzania projektami z niekonwencjonalnym podejściem i brandem Zero Bullshit Management.
pobierz 78.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Jak SKUTECZNIE PODNOSIĆ CENY. Paweł Tkaczyk. I LOVE MKT.
Siódmym gościem bonusowej serii wynikającej z naszego bycia partnerem kolejnej edycji "I LOVE MKT" jest Paweł Tkaczyk. Mówi o sobie, że zarabia na życie opowiadaniem historii. Pracował między innymi z takimi firmami jak HBO, SONY czy Orange. Oprócz tego jest autorem trzech bestsellerów: "Zakamarki marki", "Narratologia", "Grywalizacja".
pobierz 18.2 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek