Przygody przedsiębiorców

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Jeśli macie firmę lub dopiero zaczynacie swoją przygodę z biznesem, zapewne zgodzicie się z nami, że przedsiębiorcy są tymi, dzięki którym rozwija się gospodarka, a tym samym całe społeczeństwo. To właśnie oni w decydującym stopniu wpływają na to jak wygląda otaczający nas świat. O biznesie mówi się coraz więcej. Przede wszystkim dzięki internetowi. Dlatego też powstał ten podcast. Aby każdemu kto poszukuje wiedzy biznesowej, dać do niej jeszcze łatwiejszy dostęp za pomocą wywiadów z przedsiębiorcami o bardzo bogatej wiedzy i doświadczeniu.
Data dodania: 2019-08-17 20:00:41
Data aktualizacji: 2020-01-23 10:35:02
Audycji w katalogu: 98
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany wczoraj
Twoja strona działa ZA WOLNO! | Cz. 6 | Bartosz Góralewicz | Onely
Część szósta specjalistycznej serii poświęconej SEO! Bohaterem serii zgłębiającej tajniki SEO jest Bartosz Góralewicz z firmy Onely. ✅ SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ KONSULTACJI, którą Onely oferuje dla widzów i słuchaczy Przygód Przedsiębiorców: [link] Część szósta specjalistycznej serii dotyczącej SEO porusza tematy związane z szeroko rozumianym web performance. Bartek przybliży strategie, które mogą spowodować, że strony internetowe będą działać szybciej. Dodatkowo zdradzi tajniki jak obecnie powinno budować się strony internetowe. Jeśli chcesz się dowiedzieć jaka jest korelacja między web performance a PlayStation ten odcinek jest właśnie dla Ciebie! Zapraszamy do obejrzenia!
pobierz 36.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 dni temu
NEGATYWNE skutki DOBREGO MARKETINGU | Jakub Trzebiński | Krucza 18 | KONKURS
Gościem 64 odcinka jest Jakub Trzebiński! Nasz dzisiejszy gość to Jakub Trzebiński - pomysłodawca i właściciel Kruczej 18 zajmującej się szeroko rozumianą motoryzacją. Firma, którą prowadzi Kuba istnieje na rynku już od 8 lat i z każdego samochodu jest w stanie zrobić cudo. Stosują kompleksowe i innowacyjne metody autodetailingu, w których zakres wchodzi m.in. car wrapping czy lakierowanie samochodów. Jakie problemy napotkał Kuba podczas rozpoczynania swojego biznesu? Jakie nietypowe hobby posiada bohater dzisiejszego wywiadu? Czy Kuba włącza się w akcje charytatywne? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w wywiadzie, którego udzielił nam Kuba. Zapraszamy do wysłuchania!
pobierz 52.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 dni temu
Czy agencje SEO OSZUKUJĄ ludzi? | Cz. 5 | Bartosz Góralewicz | Onely
Część czwarta specjalistycznej serii poświęconej SEO! Bohaterem serii zgłębiającej tajniki SEO jest Bartosz Góralewicz z firmy Onely. ✅ SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ KONSULTACJI, którą Onely oferuje dla widzów i słuchaczy Przygód Przedsiębiorców: [link] Podczas dzisiejszego odcinka Bartek skupi się na zaprezentowaniu jak branża SEO działa w Polsce, a jak na rynku międzynarodowym. Pokaże jakie są różnice między PPC a SEO. Postara się udowodnić, że pozycjonowanie to nie to samo co SEO. Jeśli zastanawiasz się jak w Polsce powinno robić się dobre SEO albo czego nie mówią klienci agencji SEO, to ten odcinek jest właśnie dla Ciebie! Zapraszamy do wysłuchania!
pobierz 50.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 dni temu
Robią REKLAMĘ dla NAJWIĘKSZYCH: Pepsi, Samsung, Ikea! | Szymon Gruszecki | Graffiti Films | KONKURS
Gościem 63 odcinka jest Szymon Gruszecki! Każdy kojarzy reklamy Pepsi, Ikei czy Samsunga, ale nie każdy wie, że za produkcję tych reklam jest odpowiedzialny nasz dzisiejszy gość - Szymon Gruszecki - CEO i współwłaściciel Graffiti Films. Początki pracy Szymona były burzliwe, długo szukał swojego miejsca, ale każda praca pozwalała mu zdobyć doświadczenie i wiedzę, którą teraz wykorzystuje w prowadzeniu swojej własnej firmy zajmującej się produkcją reklam. Jak Szymon przyczynił się do zbudowania subkultury osób zainteresowanych snowboardingiem? Co spowodowało, że odszedł z MTV? Czy upór przeszkadza czy pomaga na ścieżce rozwoju? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w wywiadzie, którego udzielił nam Szymon. Zapraszamy do wysłuchania!
pobierz 66.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 dni temu
JavaScript SEO ZABÓJCA sklepów internetowych! | Cz.4 | Bartosz Góralewicz | Onely
Część czwarta specjalistycznej serii poświęconej SEO! Bohaterem serii zgłębiającej tajniki SEO jest Bartosz Góralewicz z firmy Onely. ✅ SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ KONSULTACJI, którą Onely oferuje dla widzów i słuchaczy Przygód Przedsiębiorców: [link] W dzisiejszym odcinku tematem przewodnim jest JavaScript SEO. Bartek przybliży nam historię powstania JS SEO oraz zdradzi czy powstało przez przypadek :) Udowodni jak istotne jest, aby na swoich stronach internetowych skupiać się zarówno na technicznych aspektach SEO, ale też na stosowaniu JavaScript SEO. Jeśli jesteś ciekawy czy Google zareagowało na wynalezienie przez Bartka i jego team JS SEO oraz czemu Netflix "wygryzł" Hulu ten odcinek jest dla Ciebie! Zapraszamy do wysłuchania!
pobierz 44.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 16 dni temu
INTROWERTYK zajmujący się sprzedażą | Daniel Kędzierski FastTony.es | KONKURS
Gościem 62 odcinka jest Daniel Kędzierski! Dzisiejszy gość to Daniel Kędzierski CEO w FastTony.es. Firma, którą zarządza Daniel stworzyła aplikację, która ułatwia pracę całej rzeszy przedsiębiorców. Dzięki narzędziu stworzonemu przez Fast Tony możliwa jest automatyzacja kampanii reklamowych na Facebooku i w Google. Jako jedyne zewnętrzne narzędzie wykorzystuje niestandardowe formaty postów i kampanii reklamowych. Czy aplikacja stworzona przez Fast Tony jest w stanie zastąpić agencję reklamowe? Jak Daniel zachowuje w swoim życiu work life balance i co dla niego oznacza ten termin? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w wywiadzie, którego udzielił nam Daniel. Zapraszamy do wysłuchania!
pobierz 64.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
Pytania od widzów. Również te NIEWYGODNE! | Cz. 2 | Bartosz Góralewicz | Onely
Część druga specjalistycznej serii poświęconej SEO! Bohaterem serii zgłębiającej tajniki SEO jest Bartosz Góralewicz z firmy Onely. ✅ SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ KONSULTACJI, którą Onely oferuje dla widzów i słuchaczy Przygód Przedsiębiorców: [link] W drugiej części specjalistycznej serii dotyczącej SEO, to widzowie mają głos! Bartek odpowiada na pytania zadane przez widzów na portalu Facebook oraz Youtube. Czy można zagwarantować, że konkretna fraza znajdzie się w TOP 3 wyszukiwań? Czy SEO istnieje bez treści? Jak stworzyć dobrą stronę internetową? Sprawdźcie, które pytania sprawiły Bartkowi odrobinę trudności, a które spowodowały, że ciężko było utrzymać powagę :) Zapraszamy do zapoznania się z materiałem.
pobierz 45.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 22 dni temu
Techniczne SEO, czym JEST a czym NIE JEST | Cz. 3 | Bartosz Góralewicz | Onely
Część trzecia specjalistycznej serii poświęconej SEO! Bohaterem serii zgłębiającej tajniki SEO jest Bartosz Góralewicz z firmy Onely. ✅ SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ KONSULTACJI, którą Onely oferuje dla widzów i słuchaczy Przygód Przedsiębiorców: [link] W dzisiejszym odcinku zostanie poruszony temat technicznego SEO. Bartek przybliży najbardziej charakterystyczne wyrażenia, które pojawiają się gdy mówimy o technicznym SEO. Zostanie również opisana historia powstawania technicznego SEO. Jeśli jesteś ciekawy czym jest algorytm pandy i pingwina oraz czy kiedykolwiek branża SEO była swoistym "dzikim zachodem", ten odcinek jest dla Ciebie! Zapraszamy do wysłuchania!
pobierz 43.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
Nowe ŚWIATŁO na biznes, który trwa PONAD 3000 LAT! | Marek Kaliński | KONKURS
Gościem 61 odcinka jest Marek Kaliński! Dzisiejszy gość to Marek Kaliński właściciel firmy Candellana produkującej świeczki o nietypowym kształcie i formie. To pierwsza taka firma w Polsce, która tworzy świece przy użyciu wydruku 3D, które eksportuje nie tylko na Europę, ale i na świat. Stworzyli kolekcje między innymi dla Nergala, Motörhead czy Marilyna Mansona. Aktualnie rozpoczęli swoją działalność na Kickstarterze, gdzie każdy zmoże stać się inwestorem ich najnowszego pomysłu. Skąd wzięła się idea do stworzenia marki Candellana? Jak to się stało, że ich świeca była w programie Kuby Wojewódzkiego? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w wywiadzie, którego udzielił nam Marek. Zapraszamy do wysłuchania!
pobierz 61.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
50 lat w branży motoryzacyjnej | Thomas Hajek | FSE | KONKURS
Gościem 60 odcinka jest Thomas Hajek! Dzisiejszy gość to człowiek o wyjątkowo bogatym doświadczeniu w branży motoryzacyjnej - Thomas Hajek CEO w Fabryce Samochodów Elektrycznych FSE. Doświadczenie, które zdobył dzięki pracy dla takich marek jak: Fiat, Maserati czy Ford, aktualnie przekuwa na budowę swojej własnej fabryki samochodów elektrycznych. Według Thomasa najważniejsze w prowadzeniu firmy jest to, aby spełnić oczekiwania klientów. Trwająca akcja crowdfundingowa ma na celu zebrać fundusze na budowę elektrycznego vana w pełni wyprodukowanego w Polsce. Chcesz dowiedzieć się jak w latach 90-tych pracowało się w branży motoryzacyjnej? Zastanawiasz się o co tak naprawdę chodzi w samochodach elektrycznych? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym materiale. Zapraszamy do wysłuchania! Szczególne podziękowania składamy na ręce pani Leny Wachowiak za podjęcie się tłumaczenia wywiadu i dla Pana Piotra Borowca za użyczenie swojego głosu :)
pobierz 50.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Wszystko co powinieneś wiedzieć o SEO! | Cz. 1 | Bartosz Góralewicz | Onely
Część pierwsza specjalistycznej serii poświęconej SEO! Bohaterem serii zgłębiającej tajniki SEO jest Bartosz Góralewicz z firmy Onely. Czym jest SEO? Jak bardzo jest nam ono potrzebne w tworzeniu własnej marki? Jak Onely zmieniło bieg wyszukiwarek? Na te i inne pytanie znajdziecie odpowiedź w pierwszej części bonusowej serii całkowicie skupiającej się na SEO. Bartek przybliży początki działalności swojej firmy oraz opowie o tym jak to jest być prelegentem na międzynarodowych konferencjach. Dodatkowo zostaną rozwiane mity i legendy, które krążą wokół branży SEO. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem!
pobierz 41.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Ile TRACISZ przez ZŁE NAWYKI? | Doktor Ania | KONKURS
Gościem 59 odcinka jest Doktor Ania! Doktor Ania - autorka, blogerka, edukatorka. Jak sama mówi - pomaga ludziom zmieniać ich nawyki żywieniowe. Jej misją jest uczenie i pomaganie innym. Autorka książki "SMART SHOPPING. Kupuj świadomie, żyj zdrowiej" oraz organizatorka konferencji, szkoleń i kursów o tematyce szeroko rozumianego żywienia. Stawia na wydajność poprzez właściwe odżywanie oraz odpowiednią ilość snu. Zastanawiacie się, jak się odżywiać, aby być produktywnym? Ile czasu poświęcać na sen, a i tak mieć czas na wszystko? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w materiale. Zapraszamy do wysłuchania!
pobierz 49.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
30 LAT w CZEKOLADOWYM biznesie | Andrzej Kobiak | KONKURS
Gościem 58 odcinka jest pan Andrzej Kobiak! Produkcja czekolady... brzmi kusząco! Tym właśnie od przeszło 30-stu lat zajmuje się nasz dzisiejszy Gość - pan Andrzej Kobiak. Przedsiębiorca, senator RP, Bydgoszczanin. Od lat związany z przemysłem zajmującym się wyrobami czekoladowymi. Doświadczenie zdobywał uczęszczając do szkół uczących wyrabiania czekolady oraz odwiedzając zagraniczne fabryki. Łączy bycie przedsiębiorcą z pracą na rzecz kraju. Jak prowadziło się biznes w latach 90-tych? Jakie trudności spotyka się na rynku wyrobów czekoladowych? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w materiale. Zapraszamy do obejrzenia!
pobierz 53.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Jak wybrać NAZWĘ FIRMY? | Mikołaj Lech | KONKURS
Gościem 58 odcinka jest Mikołaj Lech! Mikołaj Lech - rzecznik patentowy w rodzinnej Kancelarii Patentowej LECH. Już od najmłodszych lat, chcąc nie chcąc, był zaangażowany w tematy związane z ochroną marki. Szybko więc porzucił marzenie, aby zostać paleontologiem na rzecz studiów prawniczych. Aktualnie Mikołaj pomaga w sprawach spornych z zakresu własności przemysłowej, praw autorskich oraz zwalczania nieuczciwej konkurencji. Dodatkowo, Mikołaj prowadzi bloga o prawnej ochronie marki oraz o prawnej ochronie wzorów przemysłowych, które to zostały wyróżnione przez Urząd Patentowy RP. Chcesz dowiedzieć się czym jest znak towarowy? Zawsze zastanawiałeś się czy znak to tylko logo? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w tym wywiadzie. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu!
pobierz 70.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
NIE ZARABIAŁA przez 3 LATA! Upór doprowadził ją do sukcesu! | Ewa Dudek | WebePartners | KONKURS!
Gościem 57 odcinka jest Ewa Dudek! Ewa Dudek - twórczyni pierwszej w Polsce sieci afiliacyjnej dla e-commerce. Na rynku są od 10-ciu lat, a sam pomysł stworzenia takiego biznesu powstał dzięki doświadczeniu, które Ewa zdobyła pracując w Londynie. Początki nie należały do najłatwiejszych, ale sukces wymaga poświęceń i błędów. Czym jest sieć afiliacyjna? Jak stać się wydawcą? Jak afiliować swoją firmę? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w naszym najnowszym materiale. Zapraszamy do wysłuchania!
pobierz 47.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
WSZYSTKO co musisz wiedzieć o FOTOWOLTAICE i OZE! | Eprosument S.A. | KONKURS!
Gośćmi 56 odcinka są Michał Szczepański i Cezary Wujciński z Eprosument S.A.! Michał Szczepański i Cezary Wujciński to właściciele firmy Eprosument S.A. zajmującej się instalacjami fotowoltaicznymi. Michała i Czarka połączyła pasja do nowych technologii, którą pragną zaszczepiać w innych. Aktualnie są zaangażowani między innymi w akcje crowdfundingową "Zainwestuj w słońce", w której każdy może stać się akcjonariuszem w ich spółce. Jeśli interesuje Cię temat odnawialnych źródeł energii lub chciałbyś dowiedzieć się jak produkować energię elektryczną to zapraszamy do zapoznania się z wywiadem!
pobierz 59.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Jak prowadzić biznes za granicą? | Marcin Czajkowski | UWAGA KONKURS
Gościem 55 odcinka jest Marcin Czajkowski! Marcin Czajkowski - bydgoszczanin i przedsiębiorca, który rozwija swój biznes w Holandii. Zajmuje się identyfikacją wizualną produktu, a w niedalekiej przyszłości chciałby się zająć oświetleniem hodowli warzyw i kwiatów. Doświadczenie zdobywał poprzez pracę w wielu miejscach na świecie. Z zamiłowania sportowiec, który dzieli swój czas między Polską, a Holandią. Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem!
pobierz 53.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
JANUSZ PALIKOT o swojej biznesowej historii | UWAGA KONKURS! | Crowdfunding Tenczyńska Okovita
Gościem 54 odcinka jest Pan Janusz Palikot! Dzisiejszego gościa chyba nikomu przedstawiać nie trzeba - pan Janusz Palikot - przedsiębiorca, który z biznesem związał się już w latach 90-tych ubiegłego wieku! Zaczynał od porządkowania dokumentów w archiwum, następnie dzięki znaczącym osiągnięciom w branży alkoholowej został milionerem przed 30-stką. Aktualnie, rozwój swojego obecnego biznesu, jakim jest Browar Tenczynek chce wspomóc "paliwem rakietowym" poprzez crowdfunding we współpracy z firmą [link] :) Chcesz dowiedzieć się więcej na temat biznesu alkoholowego w Polsce? Zainteresował Cię temat crowdfundingu? Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem przeprowadzonym z Panem Januszem Palikotem! :)
pobierz 57.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Miała Być PROKURATOREM została TRENEREM! | Magda Foeller
Bohaterką czwartego i zarazem już ostatniego wywiadu zrealizowanego przy współpracy z Wuteh Showroom Bydgoszcz jest Magda Foeller! Magda Foeller - kobieta, która kieruje się w życiu tym co podpowiada jej serce. Z wykształcenia magister prawa, ale to sport jest tą dziedziną, z którą związała się na stałe. Postanowiła zrzucić prawniczą togę i realizować to w czym czuje się najlepiej. Magda jest trenerem personalnym oraz właścicielką dwóch fitness studio. Stawia na otwarty umysł w działaniach, których się podejmuje. Jej motto to: tylko jednej osobie na całym świecie musisz się podobać – sobie. Jeśli chcesz poznać tajniki branży fitness, zapraszamy do zapoznania się z wywiadem!
pobierz 35.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
MARSJAŃSKA Baza W PILE! Jak Wygląda Kosmiczny Biznes? | Leszek Orzechowski
Gościem 53 odcinka jest Leszek Orzechowski ! Czy można być w kosmosie jednocześnie pozostając na ziemi? Leszek Orzechowski - współtwórca pierwszej w Polsce analogowej bazy kosmicznej udowadnia, że jest to możliwe. Leszek z wykształcenia jest architektem, a aktualnie jest doktorantem na Politechnice Wrocławskiej, gdzie bada zagadnienie uwarunkowań urbanistyczno-architektonicznych ludzkich osiedli poza Ziemią. Jeśli chcesz dowiedzieć się skąd pojawił się projekt pierwszej europejskiej analogowej bazy kosmicznej oraz co jest potrzebne, aby taką bazę zbudować, zapraszamy do zapoznania się z wywiadem.
pobierz 52.4 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek