MIT Sloan Management Review Polska

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Jako wydawców i redaktorów MIT Sloan Management Review Polska fascynują nas zagadnienia łączące dwa obszary: biznes i najnowsze technologie. Nie obce są nam tematy AI, VR, blockchain, uczenie maszynowe, które decydują dziś o efektywnym i innowacyjnym podejściu do prowadzenia firmy. Rozmawiamy z czołowymi liderami cyfrowej transformacji, oferując solidną dawkę praktycznych wskazówek. Wśród występujących znaleźli się m.in.: Patty McCord, Horace Dediu, Michael Schrage czy Jason Pontin.
Data dodania: 2019-08-17 20:03:50
Data aktualizacji: 2021-03-08 05:00:02
Audycji w katalogu: 17
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 3 miesiące temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Innowacje ochronią twoją firmę
Przełomowe innowacje i kryzysy, jak ten obecny związany z Covid-19, sprawiają, że otoczenie biznesowe staje się coraz bardziej nieprzewidywalne. Menedżerowie szukają więc sposobów na zabezpieczenie przed nagłymi zmianami koniunktury. O tym jak stworzyć firmę odporną na zagrożenia i dlaczego innowacyjność musi być wpisana w jej działalność opowiada Yves Pigneur z Uniwersytetu w Lozannie. Rozmawia Paweł Górecki, redaktor naczelny "MIT Sloan Management Review Polska”. Zredagowana wersja tej rozmowy ukazała się w MIT Sloan Management Review Polska, w numerze Zima 2021. Special Guest: Yves Pigneur.
pobierz 17.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Cyberbezpieczeństwo, czyli jak nie dać się zhakować
Jak wskazuje Global Risk Report opublikowany przez Światowe Forum Ekonomiczne, cyberataki są dziś potencjalnie tak destrukcyjne jak poważne klęski żywiołowe. Hakerzy nie śpią, a specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa wciąż jest za mało. Jak w tych realiach zabezpieczać dane i infrastrukturę? Poznaj sposoby Pauli Januszkiewicz, CEO CQURE, światowej klasy ekspert ds. bezpieczeństwa w IT i jedyna Polka z dostępem do kodu źródłowego systemu Windows. W rozmowie z Joanna Koprowską z „ICAN Management Review” i „MIT Sloan Management Review” ekspertka dzieli się sprawdzonymi technikami, narzędziami i wskazówkami, które ułatwią ci budowanie stabilnej firmy w cyfrowych czasach. Z tego odcinka podcastu „MIT Sloan Management Review” dowiesz się m.in.: • jak mądrze zarządzać organicznym budżetem na cyberbezpieczeństwo, • co może uczynić firmę łatwym celem dla hakerów (i jak się zabezpieczyć przed atakiem z ich strony), • jakie socjotechniki wykorzystują cyberprzestępcy i jak nie dać się na nie złapać, • na czym polega praca pentestera i kontrolowane ataki hakerskie, • jak Pauli Januszkiewicz udało się uzyskać dostęp do kodu źródłowego Windows (odpowiedź zaskakuje!) Dodatkowo usłyszysz wiele ciekawych anegdot ze świata „cybersecurity”, które sprawią, że bardziej świadomie podejdziesz do kwestii zabezpieczeń firmowych i prywatnych. Naprawdę warto to wszystko wiedzieć! Special Guest: Paula Januszkiewicz.
pobierz 40.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Konsumenci w nowej normalności 2.0
Pandemia gwałtownie przyspieszyła zmiany w zachowaniach konsumenckich, które obserwujemy od nadejścia ery cyfrowej. Dzisiaj trudno jeszcze wyrokować, co zmieni się na dłużej, a co jest tylko chwilowym efektem obostrzeń administracyjnych. Faktem natomiast jest, że mimo wielkiego boom na e-commerce, ten nadal jest w początkowej fazie rozwoju, mając zaledwie kilkanaście procent udziału w całości handlu. Na naszych oczach firmy w Polsce i na świecie poszukują nowych sposobów na dotarcie do konsumenta, prowadzenie z nim nieustannego dialogu i efektywną sprzedaż. Joanna Koprowska z redakcji „ICAN Management Review” oraz „MIT Sloan Managament Review Polska” rozmawia o zmianach konsumenckich i strategiach marek z Markiem Zdziechem, Partnerem Zarządzającym regionem CEE w globalnej firmie doradczej OC&C Strategy Consultants, który wystąpi podczas Elite Leadership Program. Z tego odcinka podcastu „ICAN Management Review” dowiesz się m.in.: • jakie zmiany w handlu mają większą siłę rażenia niż pandemia, • czego możemy się spodziewać po polskich konsumentach w czasie kryzysu, • z jakich marek warto brać przykład, • na jakie trendy w handlu się przygotować (i dlaczego warto zostać optymistą), • czym jest straktyka, czyli nowe podejście do łączenia działań taktycznych z działaniami strategicznymi. Dodatkowo usłyszysz wiele cennych porad od eksperta, który od 20 lat doradza firmom w Polsce i na świecie w zakresie tworzenia wygrywających strategii rynkowych. Special Guest: Marek Zdziech.
pobierz 37.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Sprzedaż online trampoliną do rozwoju twojej firmy
Minęło już pół roku od wybuchu pandemii. Większość firm jakoś przetrwała ten trudny czas. Z naszych obserwacji wynika, że najlepiej radziły sobie firmy technologiczne i te, które od dłuższego czasu inwestowały w cyfrową transformację. Gracze, którzy zaniedbali te kwestie wcześniej, w czasie lockdownu na szybko musieli nadrobić zaległości, często prowizorycznie uruchamiając kanał sprzedaży online. W pośpiechu łatwo o błędy, o których Joanna Koprowska *z redakcji „ICAN Management Review” oraz „MIT Sloan Managament Review Polska” rozmawia z ekspertem E-commerce Trends Summit *Adamem Matysiakiem, założycielem i CEO HighSolutions. Z tego odcinka podcastu „MIT Sloan Management Review” dowiesz się m.in.: • jak zdiagnozować błędy popełnione podczas uruchomienia kanału online i jak je naprawić? • jakie są dobre praktyki w sprzedaży online? • jakie są wady i zalety wykorzystania botów w obsłudze klienta? • jak zadbać o customer expierience przy ograniczonych zasobach? Dodatkowo usłyszysz kilka ciekawych statystyk i przekonasz się, że sprzedaż online może być przepisem na wzrost twojej firmy, o ile unikniesz kilku powszechnych błędów. Special Guest: Adam Matysiak.
pobierz 59.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Jaki model biznesowy jest najbardziej odpowiedni dla twojej firmy w erze cyfrowej?
Poziom wiedzy o kliencie końcowym oraz zdolność do funkcjonowania w środowisku cyfrowym pozwalają ustalić optymalny model biznesowy dla organizacji- twierdzi Stephanie L. Woerner z MIT Sloan Center for Information Systems Research. Rozmawia Paweł Górecki, redaktor naczelny MIT Sloan Management Review Polska. Special Guest: Stephanie L. Woerner.
pobierz 29.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Korporacje i startupy – strategiczna współpraca
Nowe technologie mają ogromny wpływ na modele funkcjonowania korporacji, stąd w obliczu zmian i wprowadzania innowacji, zmieniają zakres działania, otwierają się na nowe rynku oraz na współpracę ze startupami. Special Guest: Monika Synoradzka.
pobierz 24.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
AI for good as a global trend
AI for good, tech for good należą do trendów globalnych coraz bardziej znaczących w działaniach korporacji oraz firm. Sztuczna inteligencja przynosi pozytywną wartość w kontekście wpływu na środowisku i zrównoważonego rozwoju. Special Guest: Anna Topol.
pobierz 20.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Innowatorzy doświadczeń klienta
O tym jak ważne jest angażowanie klienta w procesy tworzenia innowacyjnych produktów i procesów, projektowanie i zarządzanie doświadczeniem. Special Guest: Kasia Gawlik.
pobierz 34.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
O intraprzedsiębiorczości i innowacji w korporacji
Przykład firmy Adobe pokazuje, że przedsiębiorczość, innowacyjność leży w DNA każdego i tylko od użycia odpowiedniej metodologii zależy, czy uda się tę kreatywność wyzwolić. Special Guest: Jakub Kruszelnicki.
pobierz 29.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Technologia pomoże tworzyć elastyczne budżety
O tym jak epidemia koronawirusa przyśpieszyła transformację cyfrową, o szansach i zagrożeniach nowej rzeczywistości, a także o tym, jak za pomocą technologii tworzyć elastyczny budżet mówi Alekander Jarosz, dyrektor Simon-Kucher & Partners, Digital Solutions, globalnego centrum kompetencji. Special Guest: Aleksander Jarosz.
pobierz 12.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Efektywność rozproszonych zespołów – wyzwanie na czas pandemii
O tym, jak monitorować i mierzyć efektywność pracowników, którzy w czasie epidemii pracują w domach; o tym, jak liderzy w obszarze cyfryzacji podchodzą do tego wyzwania w czasie kryzysu; o tym, na jakich wskaźnikach należy się koncentrować, by skutecznie mierzyć wydajność osób i zespołów pracujących zdalnie, i jak przy tym nie przekraczać granic prywatności, mówi Michale Schrage z Initiative on the Digital Economy, jednostki naukowo-badawczej MIT Sloan School of Management, gość konferencji MIT Sloan Management Review Polska Recovery, Adaptation, Technology. Rozmawia Paweł Górecki, redaktor naczelny „MIT Sloan Management Review Polska”. Special Guest: Michael Schrage.
pobierz 15.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Jak wdrażać systemy IT, aby działały przez lata?
Łukasz Pietrzak jest członkiem zarządu i współzałożycielem Craftware – firmy, która zajmuje się wdrażaniem platformy Salesforce w biznesie oraz wspieraniem działów IT międzynarodowych korporacji w rozwoju i utrzymaniu tego narzędzia. Zdaniem eksperta w dzisiejszym świecie organizacje nie znajdują się w na tyle komfortowej sytuacji, aby zrealizować jedno wdrożenie i na tym poprzestać. Systemy IT powinny nadążać za zmieniającym się otoczeniem biznesowym. Czy jednak myślenie o rozwiązaniach na lata ma sens, skoro nowe rozwiązania technologiczne zastępują te stare? Jak powinna wyglądać współpraca klienta z firmą wdrożeniową? Posłuchaj podcastu i dowiedz się, dlaczego najbardziej udane są wdrożenia systemów, które nigdy się nie kończą. Special Guest: Łukasz Pietrzak.
pobierz 43.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Technologie, które odmienią biznes.
Jason Pontin to niekwestionowany ekspert w dziedzinie najnowszych trendów technologicznych, inwestor venture capital, działający w branży biotechnologicznej, a wcześniej dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem. Jako redaktor i CEO magazynu MIT Technology Review był inicjatorem rewolucyjnych zmian wprowadzających ten prestiżowy tytuł w erę cyfrową. Jest znany z krytycznego spojrzenia na to jak osiągnięcia nauki i technologia mogą przyczynić się do rozwiązania najbardziej palących problemów na świecie. Posłuchaj podcastu i poznaj technologie, które, w najbliższym czasie przyniosą rewolucyjne zmiany w biznesie. Special Guest: Jason Pontin.
pobierz 29.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Zarządzanie ludźmi w cyfrowym świecie
Michael Schrage (MIT Management Executive Education) to guru wszystkich, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa i wykorzystania technologii w zarządzaniu. Jego doświadczenia - zdobywane m.in. w trakcie pracy dla rządu Stanów Zjednoczonych - są bezcennym źródłem informacji dla liderów chcących poszerzać swoje horyzonty. Jak odnaleźć się w rzeczywistości oczekującej od nas ciągłego zaangażowania? Dlaczego w dobie mediów cyfrowych istnieje potrzeba weryfikacji zarządzania wydajnością? Czy intuicja menedżerska nadal odgrywa jedną z kluczowych ról w zarządzaniu zespołami? Posłuchaj podcastu i dowiedz się, jak w konkurencyjnym świecie najnowsze technologie mogą pracować na twój sukces. Special Guest: Michael Schrage.
pobierz 32.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Od startupu do światowego sukcesu
Wiktor Schmidt wie, jaką drogę trzeba pokonać, by z małego technologicznego startupu stać się 600-osobową firmą tworzącą aplikacje dla klientów na całym świecie. Netguru to dziś jedna z najszybciej wzrastających spółek w Europie Wschodniej, jednak nie tylko wyniki finansowe świadczą o jej ogromnym sukcesie. Jak zbudować firmę, w której każdy chce pracować? Jak modyfikować jej strategię i efektywnie nią zarządzać? Posłuchaj fascynującej historii Netguru i wykorzystaj wskazówki, które pomogą ci tworzyć innowacyjną firmę. Special Guest: Wiktor Schmidt.
pobierz 50.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Horace Dediu o rewolucji technologicznej w transporcie.
Uczył się od samego Claytona Christensena, twórcy koncepcji przełomowych innowacji. Dziś współpracuje z największymi, m.in. z Facebookiem, IBM, Apple oraz IKEĄ, oferując im to, co obecnie najcenniejsze – wizjonerskie spojrzenie i analityczne podejście. Horace, czołowy ekspert na świecie w obszarze microbility, udowadnia, że idea ta znajduje sprawdza się w każdym biznesie, nie tylko w branży samochodowej. Jakie daje możliwości? W jaki sposób wpisać ją w model biznesowy swojej firmy? Posłuchaj podcastu i zobacz, jak możesz zrewolucjonizować swój biznes dzięki mikromobilności. Special Guest: Horace Dediu.
pobierz 29.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Netflix - Patty McCord o promowaniu kultury otwartości
Znana wszystkim w Dolinie Krzemowej (i nie tylko!) współtwórczyni HR-owego sukcesu Netfliksa. Prowokacyjnie odrzuca proponowane dziś zasady HR, stawiając na kulturę otwartości. Jej zdaniem ważniejsza od dopasowania kulturowego jest znajomość biznesu i organizacji, w której się pracuje. Wprost mówi o błędach w zarządzaniu ludźmi i pokazuje najlepsze praktyki, które w dalszym ciągu są bagatelizowane przez niektóre firmy. Posłuchaj rozmowy, które wywraca obowiązujące podejście działów HR do pracowników. Special Guest: Patty McCord.
pobierz 29.1 MB odcinki RSS iTunes www
miodek