MIT Sloan Management Review Polska

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Jako wydawców i redaktorów MIT Sloan Management Review Polska fascynują nas zagadnienia łączące dwa obszary: biznes i najnowsze technologie. Nie obce są nam tematy AI, VR, blockchain, uczenie maszynowe, które decydują dziś o efektywnym i innowacyjnym podejściu do prowadzenia firmy. Rozmawiamy z czołowymi liderami cyfrowej transformacji, oferując solidną dawkę praktycznych wskazówek. Wśród występujących znaleźli się m.in.: Patty McCord, Horace Dediu, Michael Schrage czy Jason Pontin.
Data dodania: 2019-08-17 20:03:50
Data aktualizacji: 2020-09-22 03:30:10
Audycji w katalogu: 15
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 12 godz. temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Konsumenci w nowej normalności 2.0
Pandemia gwałtownie przyspieszyła zmiany w zachowaniach konsumenckich, które obserwujemy od nadejścia ery cyfrowej. Dzisiaj trudno jeszcze wyrokować, co zmieni się na dłużej, a co jest tylko chwilowym efektem obostrzeń administracyjnych. Faktem natomiast jest, że mimo wielkiego boom na e-commerce, ten nadal jest w początkowej fazie rozwoju, mając zaledwie kilkanaście procent udziału w całości handlu. Na naszych oczach firmy w Polsce i na świecie poszukują nowych sposobów na dotarcie do konsumenta, prowadzenie z nim nieustannego dialogu i efektywną sprzedaż. Joanna Koprowska z redakcji „ICAN Management Review” oraz „MIT Sloan Managament Review Polska” rozmawia o zmianach konsumenckich i strategiach marek z Markiem Zdziechem, Partnerem Zarządzającym regionem CEE w globalnej firmie doradczej OC&C Strategy Consultants, który wystąpi podczas Elite Leadership Program. Z tego odcinka podcastu „ICAN Management Review” dowiesz się m.in.: • jakie zmiany w handlu mają większą siłę rażenia niż pandemia, • czego możemy się spodziewać po polskich konsumentach w czasie kryzysu, • z jakich marek warto brać przykład, • na jakie trendy w handlu się przygotować (i dlaczego warto zostać optymistą), • czym jest straktyka, czyli nowe podejście do łączenia działań taktycznych z działaniami strategicznymi. Dodatkowo usłyszysz wiele cennych porad od eksperta, który od 20 lat doradza firmom w Polsce i na świecie w zakresie tworzenia wygrywających strategii rynkowych. Special Guest: Marek Zdziech.
pobierz 37.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Sprzedaż online trampoliną do rozwoju twojej firmy
Minęło już pół roku od wybuchu pandemii. Większość firm jakoś przetrwała ten trudny czas. Z naszych obserwacji wynika, że najlepiej radziły sobie firmy technologiczne i te, które od dłuższego czasu inwestowały w cyfrową transformację. Gracze, którzy zaniedbali te kwestie wcześniej, w czasie lockdownu na szybko musieli nadrobić zaległości, często prowizorycznie uruchamiając kanał sprzedaży online. W pośpiechu łatwo o błędy, o których Joanna Koprowska *z redakcji „ICAN Management Review” oraz „MIT Sloan Managament Review Polska” rozmawia z ekspertem E-commerce Trends Summit *Adamem Matysiakiem, założycielem i CEO HighSolutions. Z tego odcinka podcastu „MIT Sloan Management Review” dowiesz się m.in.: • jak zdiagnozować błędy popełnione podczas uruchomienia kanału online i jak je naprawić? • jakie są dobre praktyki w sprzedaży online? • jakie są wady i zalety wykorzystania botów w obsłudze klienta? • jak zadbać o customer expierience przy ograniczonych zasobach? Dodatkowo usłyszysz kilka ciekawych statystyk i przekonasz się, że sprzedaż online może być przepisem na wzrost twojej firmy, o ile unikniesz kilku powszechnych błędów. Special Guest: Adam Matysiak.
pobierz 59.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Jaki model biznesowy jest najbardziej odpowiedni dla twojej firmy w erze cyfrowej?
Poziom wiedzy o kliencie końcowym oraz zdolność do funkcjonowania w środowisku cyfrowym pozwalają ustalić optymalny model biznesowy dla organizacji- twierdzi Stephanie L. Woerner z MIT Sloan Center for Information Systems Research. Rozmawia Paweł Górecki, redaktor naczelny MIT Sloan Management Review Polska. Special Guest: Stephanie L. Woerner.
pobierz 29.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 28 dni temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Korporacje i startupy – strategiczna współpraca
Nowe technologie mają ogromny wpływ na modele funkcjonowania korporacji, stąd w obliczu zmian i wprowadzania innowacji, zmieniają zakres działania, otwierają się na nowe rynku oraz na współpracę ze startupami. Special Guest: Monika Synoradzka.
pobierz 24.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
AI for good as a global trend
AI for good, tech for good należą do trendów globalnych coraz bardziej znaczących w działaniach korporacji oraz firm. Sztuczna inteligencja przynosi pozytywną wartość w kontekście wpływu na środowisku i zrównoważonego rozwoju. Special Guest: Anna Topol.
pobierz 20.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Innowatorzy doświadczeń klienta
O tym jak ważne jest angażowanie klienta w procesy tworzenia innowacyjnych produktów i procesów, projektowanie i zarządzanie doświadczeniem. Special Guest: Kasia Gawlik.
pobierz 34.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
O intraprzedsiębiorczości i innowacji w korporacji
Przykład firmy Adobe pokazuje, że przedsiębiorczość, innowacyjność leży w DNA każdego i tylko od użycia odpowiedniej metodologii zależy, czy uda się tę kreatywność wyzwolić. Special Guest: Jakub Kruszelnicki.
pobierz 29.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Technologia pomoże tworzyć elastyczne budżety
O tym jak epidemia koronawirusa przyśpieszyła transformację cyfrową, o szansach i zagrożeniach nowej rzeczywistości, a także o tym, jak za pomocą technologii tworzyć elastyczny budżet mówi Alekander Jarosz, dyrektor Simon-Kucher & Partners, Digital Solutions, globalnego centrum kompetencji. Special Guest: Aleksander Jarosz.
pobierz 12.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Efektywność rozproszonych zespołów – wyzwanie na czas pandemii
O tym, jak monitorować i mierzyć efektywność pracowników, którzy w czasie epidemii pracują w domach; o tym, jak liderzy w obszarze cyfryzacji podchodzą do tego wyzwania w czasie kryzysu; o tym, na jakich wskaźnikach należy się koncentrować, by skutecznie mierzyć wydajność osób i zespołów pracujących zdalnie, i jak przy tym nie przekraczać granic prywatności, mówi Michale Schrage z Initiative on the Digital Economy, jednostki naukowo-badawczej MIT Sloan School of Management, gość konferencji MIT Sloan Management Review Polska Recovery, Adaptation, Technology. Rozmawia Paweł Górecki, redaktor naczelny „MIT Sloan Management Review Polska”. Special Guest: Michael Schrage.
pobierz 15.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Jak wdrażać systemy IT, aby działały przez lata?
Łukasz Pietrzak jest członkiem zarządu i współzałożycielem Craftware – firmy, która zajmuje się wdrażaniem platformy Salesforce w biznesie oraz wspieraniem działów IT międzynarodowych korporacji w rozwoju i utrzymaniu tego narzędzia. Zdaniem eksperta w dzisiejszym świecie organizacje nie znajdują się w na tyle komfortowej sytuacji, aby zrealizować jedno wdrożenie i na tym poprzestać. Systemy IT powinny nadążać za zmieniającym się otoczeniem biznesowym. Czy jednak myślenie o rozwiązaniach na lata ma sens, skoro nowe rozwiązania technologiczne zastępują te stare? Jak powinna wyglądać współpraca klienta z firmą wdrożeniową? Posłuchaj podcastu i dowiedz się, dlaczego najbardziej udane są wdrożenia systemów, które nigdy się nie kończą. Special Guest: Łukasz Pietrzak.
pobierz 43.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Technologie, które odmienią biznes.
Jason Pontin to niekwestionowany ekspert w dziedzinie najnowszych trendów technologicznych, inwestor venture capital, działający w branży biotechnologicznej, a wcześniej dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem. Jako redaktor i CEO magazynu MIT Technology Review był inicjatorem rewolucyjnych zmian wprowadzających ten prestiżowy tytuł w erę cyfrową. Jest znany z krytycznego spojrzenia na to jak osiągnięcia nauki i technologia mogą przyczynić się do rozwiązania najbardziej palących problemów na świecie. Posłuchaj podcastu i poznaj technologie, które, w najbliższym czasie przyniosą rewolucyjne zmiany w biznesie. Special Guest: Jason Pontin.
pobierz 29.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Zarządzanie ludźmi w cyfrowym świecie
Michael Schrage (MIT Management Executive Education) to guru wszystkich, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa i wykorzystania technologii w zarządzaniu. Jego doświadczenia - zdobywane m.in. w trakcie pracy dla rządu Stanów Zjednoczonych - są bezcennym źródłem informacji dla liderów chcących poszerzać swoje horyzonty. Jak odnaleźć się w rzeczywistości oczekującej od nas ciągłego zaangażowania? Dlaczego w dobie mediów cyfrowych istnieje potrzeba weryfikacji zarządzania wydajnością? Czy intuicja menedżerska nadal odgrywa jedną z kluczowych ról w zarządzaniu zespołami? Posłuchaj podcastu i dowiedz się, jak w konkurencyjnym świecie najnowsze technologie mogą pracować na twój sukces. Special Guest: Michael Schrage.
pobierz 32.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Od startupu do światowego sukcesu
Wiktor Schmidt wie, jaką drogę trzeba pokonać, by z małego technologicznego startupu stać się 600-osobową firmą tworzącą aplikacje dla klientów na całym świecie. Netguru to dziś jedna z najszybciej wzrastających spółek w Europie Wschodniej, jednak nie tylko wyniki finansowe świadczą o jej ogromnym sukcesie. Jak zbudować firmę, w której każdy chce pracować? Jak modyfikować jej strategię i efektywnie nią zarządzać? Posłuchaj fascynującej historii Netguru i wykorzystaj wskazówki, które pomogą ci tworzyć innowacyjną firmę. Special Guest: Wiktor Schmidt.
pobierz 50.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Horace Dediu o rewolucji technologicznej w transporcie.
Uczył się od samego Claytona Christensena, twórcy koncepcji przełomowych innowacji. Dziś współpracuje z największymi, m.in. z Facebookiem, IBM, Apple oraz IKEĄ, oferując im to, co obecnie najcenniejsze – wizjonerskie spojrzenie i analityczne podejście. Horace, czołowy ekspert na świecie w obszarze microbility, udowadnia, że idea ta znajduje sprawdza się w każdym biznesie, nie tylko w branży samochodowej. Jakie daje możliwości? W jaki sposób wpisać ją w model biznesowy swojej firmy? Posłuchaj podcastu i zobacz, jak możesz zrewolucjonizować swój biznes dzięki mikromobilności. Special Guest: Horace Dediu.
pobierz 29.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Netflix - Patty McCord o promowaniu kultury otwartości
Znana wszystkim w Dolinie Krzemowej (i nie tylko!) współtwórczyni HR-owego sukcesu Netfliksa. Prowokacyjnie odrzuca proponowane dziś zasady HR, stawiając na kulturę otwartości. Jej zdaniem ważniejsza od dopasowania kulturowego jest znajomość biznesu i organizacji, w której się pracuje. Wprost mówi o błędach w zarządzaniu ludźmi i pokazuje najlepsze praktyki, które w dalszym ciągu są bagatelizowane przez niektóre firmy. Posłuchaj rozmowy, które wywraca obowiązujące podejście działów HR do pracowników. Special Guest: Patty McCord.
pobierz 29.1 MB odcinki RSS iTunes www
miodek