MIT Sloan Management Review Polska

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Jako wydawców i redaktorów MIT Sloan Management Review Polska fascynują nas zagadnienia łączące dwa obszary: biznes i najnowsze technologie. Nie obce są nam tematy AI, VR, blockchain, uczenie maszynowe, które decydują dziś o efektywnym i innowacyjnym podejściu do prowadzenia firmy. Rozmawiamy z czołowymi liderami cyfrowej transformacji, oferując solidną dawkę praktycznych wskazówek. Wśród występujących znaleźli się m.in.: Patty McCord, Horace Dediu, Michael Schrage czy Jason Pontin.
Data dodania: 2019-08-17 20:03:50
Data aktualizacji: 2019-09-19 04:10:07
Audycji w katalogu: 5
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 2 miesiące temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Technologie, które odmienią biznes.
Jason Pontin to niekwestionowany ekspert w dziedzinie najnowszych trendów technologicznych, inwestor venture capital, działający w branży biotechnologicznej, a wcześniej dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem. Jako redaktor i CEO magazynu MIT Technology Review był inicjatorem rewolucyjnych zmian wprowadzających ten prestiżowy tytuł w erę cyfrową. Jest znany z krytycznego spojrzenia na to jak osiągnięcia nauki i technologia mogą przyczynić się do rozwiązania najbardziej palących problemów na świecie. Posłuchaj podcastu i poznaj technologie, które, w najbliższym czasie przyniosą rewolucyjne zmiany w biznesie. Special Guest: Jason Pontin.
pobierz 29.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Zarządzanie ludźmi w cyfrowym świecie
Michael Schrage (MIT Management Executive Education) to guru wszystkich, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa i wykorzystania technologii w zarządzaniu. Jego doświadczenia - zdobywane m.in. w trakcie pracy dla rządu Stanów Zjednoczonych - są bezcennym źródłem informacji dla liderów chcących poszerzać swoje horyzonty. Jak odnaleźć się w rzeczywistości oczekującej od nas ciągłego zaangażowania? Dlaczego w dobie mediów cyfrowych istnieje potrzeba weryfikacji zarządzania wydajnością? Czy intuicja menedżerska nadal odgrywa jedną z kluczowych ról w zarządzaniu zespołami? Posłuchaj podcastu i dowiedz się, jak w konkurencyjnym świecie najnowsze technologie mogą pracować na twój sukces. Special Guest: Michael Schrage.
pobierz 32.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Od startupu do światowego sukcesu
Wiktor Schmidt wie, jaką drogę trzeba pokonać, by z małego technologicznego startupu stać się 600-osobową firmą tworzącą aplikacje dla klientów na całym świecie. Netguru to dziś jedna z najszybciej wzrastających spółek w Europie Wschodniej, jednak nie tylko wyniki finansowe świadczą o jej ogromnym sukcesie. Jak zbudować firmę, w której każdy chce pracować? Jak modyfikować jej strategię i efektywnie nią zarządzać? Posłuchaj fascynującej historii Netguru i wykorzystaj wskazówki, które pomogą ci tworzyć innowacyjną firmę. Special Guest: Wiktor Schmidt.
pobierz 50.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Horace Dediu o rewolucji technologicznej w transporcie.
Uczył się od samego Claytona Christensena, twórcy koncepcji przełomowych innowacji. Dziś współpracuje z największymi, m.in. z Facebookiem, IBM, Apple oraz IKEĄ, oferując im to, co obecnie najcenniejsze – wizjonerskie spojrzenie i analityczne podejście. Horace, czołowy ekspert na świecie w obszarze microbility, udowadnia, że idea ta znajduje sprawdza się w każdym biznesie, nie tylko w branży samochodowej. Jakie daje możliwości? W jaki sposób wpisać ją w model biznesowy swojej firmy? Posłuchaj podcastu i zobacz, jak możesz zrewolucjonizować swój biznes dzięki mikromobilności. Special Guest: Horace Dediu.
pobierz 29.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
« MIT Sloan Management Review Polska »
Netflix - Patty McCord o promowaniu kultury otwartości
Znana wszystkim w Dolinie Krzemowej (i nie tylko!) współtwórczyni HR-owego sukcesu Netfliksa. Prowokacyjnie odrzuca proponowane dziś zasady HR, stawiając na kulturę otwartości. Jej zdaniem ważniejsza od dopasowania kulturowego jest znajomość biznesu i organizacji, w której się pracuje. Wprost mówi o błędach w zarządzaniu ludźmi i pokazuje najlepsze praktyki, które w dalszym ciągu są bagatelizowane przez niektóre firmy. Posłuchaj rozmowy, które wywraca obowiązujące podejście działów HR do pracowników. Special Guest: Patty McCord.
pobierz 29.1 MB odcinki RSS iTunes www
miodek