Strefa zarządzania uniwerystetu SWPS

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Ogólnopolski projekt popularyzujący wiedzę z zakresu zarządzania. Proponujemy nowe podejście do zarządzania, które uwzględnia zmiany, jakim podlega współczesny świat.
Data dodania: 2019-08-17 20:54:26
Data aktualizacji: 2019-09-19 05:00:04
Audycji w katalogu: 59
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 15 dni temu
« Uniwersytet SWPS »
Rozmowa z CEO: Jacek Siwiński (VELUX)
Zarządzać, ale jak? Na te pytanie szukamy odpowiedzi w naszym najnowszym cyklu podcastów, do którego zaprosiliśmy przedsiębiorców kształtujących świat polskiego biznesu, ekspertów i ekonomistów.
pobierz 31.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
« Uniwersytet SWPS »
Stres w pracy - jak sobie z nim radzić - Sławomir Prusakowski i dr Adam Kowalik
Interesujesz się zarządzaniem? Zapraszamy na naszą stronę: [link] - znajdziesz tam jeszcze więcej merytorycznych materiałów w formatach audio, wideo i tekstowych. Jednym się wydaje, że nie mogą funkcjonować bez niego, drugim – że przez niego. Stres. Nie unikniemy go w pracy, choćbyśmy stronili od kontaktu z innymi pracownikami i zapętlali w słuchawkach relaksujący biały szum. Zawsze dościga nas moment, kiedy prezentacja dla międzynarodowego grona odbiorców jest oflagowana terminem ASAP, a obowiązki spiętrzają się do wysokości drapacza chmur. Gdy włącza Ci się w pracy tryb awaryjny z kategorii: „czy leci z nami pilot?”, warto zadać sobie pytanie, czy stresowanie się każdym zadaniem od przełożonego istnieje w zakresie naszych obowiązków, a potem zastosować kilka technik, które pomogą rozładować napięcie. Zapraszamy na kolejny webinar Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS. Gościem dr. Adama Kowalika będzie Sławomir Prusakowski, wykładowca i trener. Sławomir Prusakowski - psycholog, nauczyciel akademicki, doradca. Trener biznesu. Przeprowadził ponad 10 000 godzin szkoleń, w tym ponad 1000 godzin treningów interpersonalnych (Bussiness-Relation Group Coaching), dla takich firm jak: PWC, Grupa Żywiec, BPH, Bank Zachodni WBK, EricPol, Tauron. Posiada uprawnienia II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego do prowadzenia treningów interpersonalnych. Współpracuje z wieloma organizacjami prowadzącymi szkolenia oraz uczelniami. Laureat nagród za działalność prospołeczną (m.in. PolCul). Od 12 lat współpracuje z Uniwersytetem SWPS – obecnie jako praktyk prowadzi zajęcia z zakresu umiejętności społecznych.
pobierz 55.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
« Uniwersytet SWPS »
Bez emocji nie ma działania - Stanisław Borawski
Interesujesz się zarządzaniem? Zapraszamy na naszą stronę: [link] - znajdziesz tam jeszcze więcej merytorycznych materiałów w formatach audio, wideo i tekstowych. Biznes i emocje – na pierwszy rzut oka te słowa wydają się przeciwstawne. Podstawowym celem biznesu jest przecież generowanie zysków, liczą się wyniki, efektywność pracy. Czy jest tu miejsce na emocje? Może lepiej zostawić je w domu lub na kozetce u psychoterapeuty? Spotykamy się z myśleniem, że w biznesie emocje nie są pożądane (może poza irytacją na nieudane projekty). Menedżerom zależy, by pracownicy dobrze wykonywali swoje zadania, ale nie zawsze pamiętają, że to emocje wpływają na jakość pracy. Aby podwładni działali konstruktywne i efektywnie, musi pojawić się w nich motywacja – a ona jest nierozerwalnie związana z emocjami. Jak emocje wpływają na motywację i dlaczego z pomocą w jej opisie przyjdzie metafora jeźdźca i słonia? Stanisław Borawski - psycholog, nauczyciel akademicki i współzałożyciel firmy IT Common Wombat. Prowadzi zajęcia z psychologii pozytywnej na Uniwersytecie SWPS. Stworzył autorskie narzędzie oparte na grywalizacji pomagające w motywowaniu się i myśleniu. Dba, by przekazywana wiedza miała solidne podstawy naukowe. Funkcjonuje na styku nauki, biznesu i zabawy. W wolnych chwilach prowadzi gry fabularne RPG i czyta książki popularnonaukowe.
pobierz 20.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
« Uniwersytet SWPS »
Rozmowa z CEO: Katarzyna Wierzbowska (SPK)
Zarządzać, ale jak? Na te pytanie szukamy odpowiedzi w naszym najnowszym cyklu podcastów, do którego zaprosiliśmy przedsiębiorców kształtujących świat polskiego biznesu, ekspertów i ekonomistów. Katarzyna Wierzbowska - współzałożycielka i prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, Inicjatorka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, Współzałożycielka Klubu Inwestorek Indywidualnych Black Swan Fund i Funduszu VC Black Swan. Ukończyła Cybernetykę Ekonomiczną i Informatykę oraz program MBA na paryskich uczelniach SciencesPo, College des Ingeniurs, Ecole de Mines de Paris i Ecole de Ponts et Chaussees. W przeszłości zarządzała firmami z zakresu PR i CSR, a karierę zawodową zaczynała w branży reklamowej. Prywatnie szczęśliwa żona i matka 3 dzieci.
pobierz 26.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Uniwersytet SWPS »
Emocje jako narzędzie pracy menedżera - Bruno Żółtowski
Emocje są nieodłącznym elementem codziennej pracy menedżera. Zarówno te, które rodzą się w nim samym, jak i te, których doświadczają jego pracownicy. Podczas wykładu przyjrzymy się emocjom, które nas motywują i budzą nasze zaangażowanie (czy nawet stan flow), oraz tym, które trudno nam przeżywać, jak rozczarowanie, złość czy bezsilność. Podejmiemy również próbę odpowiedzi na częste pytanie: czy okazywanie uczuć w pracy nie jest przypadkiem oznaką braku profesjonalizmu? W jaki sposób zachęcać menedżerów do wykorzystywania emocji jako narzędzia w pracy z zespołami?
pobierz 36.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Uniwersytet SWPS »
Rozmowa z CEO: Przemysław Schmidt
Zarządzać, ale jak? Na te pytanie szukamy odpowiedzi w naszym najnowszym cyklu podcastów, do którego zaprosiliśmy przedsiębiorców kształtujących świat polskiego biznesu, ekspertów i ekonomistów. Przemysław Schmidt – bankier inwestycyjny, menedżer i radca prawny z 30-letnim doświadczeniem. Aktywny członek rad nadzorczych. Udziałowiec i członek Zarządu spółki GetFresh Sp. z o.o., producenta wody Dar Natury. Społecznie prezes Sądu Arbitrażowego przy Konfederacji Lewiatan. Ukończył z wyróżnieniem Wydział Prawa UAM (1987). Zdał egzaminy sędziowski i radcowski. Rozpoczął karierę jako asystent w Katedrze Prawa Cywilnego, Handlowego i Gospodarczego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (1987-1992) oraz jako radca prawny w nowo utworzonej kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak (1990-1995). Stypendysta Fulbrighta na University of California, Hastings (1991-1992). Odbył studia podyplomowe na Georgetown University, Leiden University oraz TMC Asser Institute (Asser College Europe). Przewodniczący Europejskiej Rady Dyrektorów międzynarodowej organizacji Young Presidents’ Organization (2007-2009). Autor szeregu publikacji na tematy związane z gospodarką.
pobierz 26.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Uniwersytet SWPS »
Współpraca oparta na empatii – nowy trend w zarządzaniu - Jacek Jakubowski
Czy empatia przystaje do środowiska biznesowego nastawionego na realizację zadań, efekt oraz zysk? Jak rozwijać organizację, by jej pracownicy potrafili aktywnie słuchać, uczyć się od siebie nawzajem oraz łączyć rozwój osobisty z efektywnością biznesową? Tu przydaje się metoda TROP, czyli Trening Rozwoju Organizacji Przyszłości, którą przybliży w Strefie Zarządzania psycholog Jacek Jakubowski. W świecie totalnej współzależności jakość współpracy staje się głównym czynnikiem sukcesu. Prezesi, działy HR, menedżerowie coraz częściej zaczynają rozumieć, że prawdziwe współdziałanie opiera się na procesach zakorzenionych w dojrzałej empatii. Interesujesz się zarządzaniem? Zapraszamy na naszą stronę: [link] - znajdziesz tam jeszcze więcej merytorycznych materiałów w formatach audio, wideo i tekstowych.
pobierz 66.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Uniwersytet SWPS »
Wypalenie zawodowe - jak sobie z nim radzić? - Mateusz Banaszkiewicz i dr Adam Kowalik
Rujnuje pracownikowi życie, a firmę naraża na straty. Wypalenie zawodowe to zjawisko groźne nie tylko dla pracowników, lecz także dla szefów. Czym jest, jak je rozpoznać? Jak mu zapobiegać i jak je skutecznie leczyć? Zapraszamy do wysłuchania nagrania z kolejnego webinaru Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS. Gościem dr. Adama Kowalika był Mateusz Banaszkiewicz, psycholog zdrowia z Uniwersytetu SWPS. Interesujesz się zarządzaniem? Zapraszamy na naszą stronę: [link] - znajdziesz tam jeszcze więcej merytorycznych materiałów w formatach audio, wideo i tekstowych.
pobierz 55.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Uniwersytet SWPS »
O związkach seksu z biznesem - Bruno Żółtowski
Interesujesz się zarządzaniem? Zapraszamy na naszą stronę: [link] - znajdziesz tam jeszcze więcej merytorycznych materiałów w formatach audio, wideo i tekstowych. Z wyliczeń wynika, że spędzamy w pracy przynajmniej jedną trzecią dorosłego życia. Ten najczęściej ośmiogodzinny czas to jednak nie tylko realizowanie zadań, celów i strategii, lecz także budowanie atmosfery i relacji międzyludzkich. Niekiedy rodzące się więzi wykraczają poza granice koleżeńskich sympatii. Tematem przewodnim najbliższej Strefy Psyche w Katowicach będą właśnie szeroko rozumiane relacje w pracy – i te biznesowe, przyjacielskie i te intymne. Podczas wykładu psycholog biznesu Bruno Żółtowski poruszy dość trudną problematykę seksu i biznesu, nawiązując przy tym do popularnej ostatnio akcji #metoo.
pobierz 69.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Uniwersytet SWPS »
Rozmowa z CEO: Janusz Górski (Schenker)
Interesujesz się zarządzaniem? Zapraszamy na naszą stronę: [link] - znajdziesz tam jeszcze więcej merytorycznych materiałów w formatach audio, wideo i tekstowych. Zarządzać, ale jak? Na te pytanie szukamy odpowiedzi w naszym najnowszym cyklu podcastów, do którego zaprosiliśmy przedsiębiorców kształtujących świat polskiego biznesu, ekspertów i ekonomistów. Janusz Górski - ukończył studia na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej. W Szkole Głównej Handlowej odbył podyplomowe studia z zakresu handlu zagranicznego oraz zarządzania logistycznego. Dyplom MBA otrzymał po odbyciu studiów organizowanych przez Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Illinois. Pracował w spółce Pekaes oraz prywatnej firmie Rondine Ruffoni. W roku 1993 został prezesem spółki Spedpol. W grudniu 2004 roku, po dokonanej na przełomie lat 2004 i 2005 fuzji spółek Spedpol i Schenker Sp. z o.o., stanął na czele zarządu nowej firmy wchodzącej w skład międzynarodowego koncernu DB Schenker. Od roku 2015 do 2019 był też prezesem DB Schenker North&East Europe, która obejmuje zakresem działania Polskę, Litwę, Łotwę, Estonię, Ukrainę i Białoruś.
pobierz 28.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Uniwersytet SWPS »
Dlaczego współpraca biznesu z 3. sektorem się opłaca? - Paweł Łukasiak
Na początku naszej drogi są wartości, którymi chcemy się kierować. A, jak wiemy, bywają one rozmaite. Jeśli nasza działalność ma być oparta tylko na tzw. wartościach profesjonalnych – że produkujemy szybko, tanio, dużo – mamy do czynienia z chciwością. Dlaczego lepiej postawić na wartości społeczne, jak wartość życia, integracja, ekologia, równość, demokracja, rozwój indywidualny, humanizm, rozwój talentów?
pobierz 20.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Uniwersytet SWPS »
Networking - jak i po co przełamywać bariery - Katarzyna Wierzbowska i dr Adam Kowalik
Networkingowe ABC wydaje się bardzo proste i oczywiste. I może właśnie dlatego jest podstępne. Gdyby sprawa była prosta, networking nie byłby tak popularnym tematem szkoleń. Niektóre osoby umiejętność nawiązywania znajomości wydają się mieć we krwi. Ale czy to znaczy, że jeśli jesteśmy mniej otwarci, to z ciekawych spotkań musimy wychodzić bez ciekawych znajomości? Podczas spotkania przyjrzeliśmy y się największym barierom, jakie należy pokonać, by zbudować własną sieć networkingową. Zapraszamy na kolejny webinar Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS. Tym razem gościem dr. Adama Kowalika była Katarzyna Wierzbowska – współzałożycielka i prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet.
pobierz 50.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Uniwersytet SWPS »
Biznes to nie tylko zysk - Piotr Voelkel
Interesujesz się zarządzaniem? Zapraszamy na naszą stronę: [link] - znajdziesz tam jeszcze więcej merytorycznych materiałów w formatach audio, wideo i tekstowych. Nauki o człowieku mogą pomóc biznesowi wyjść z obszaru „kopiuje” do obszaru „kreuje”. To wymaga zmiany mentalności zarządów i pracowników tak, by uwierzyli, że mogą tworzyć rzeczy, które zmienią świat. Nowoczesna organizacja, w tym biznesowa, powinna być zaangażowana społecznie i działać, odwołując się do wartości, które wykraczają poza horyzont jej własnych korzyści. Przyszłość należy do wiarygodnych marek, które bazują na zaufaniu, budzą pozytywne emocje i zapraszają klienta do współpracy. Jak to działa? Na czym polega nowatorskie podejście do prowadzenia biznesu opartego na wartościach?
pobierz 22.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Uniwersytet SWPS »
Rozmowa z CEO: Tomasz Malicki (Gino Rossi)
"Władza jest odpowiedzialnością, jeżeli ktoś nie to rozumie, to jest gotowy być szefem. Jeśli nie rozumie, że władza to jest głównie odpowiedzialność a nie przyjemność, to powinien się nad tym zastanowić." O wdrażaniu zmian, zarządzaniu emocjami, szacunku i fair play w środowisku pracy z dr. Adamem Kowalikiem rozmawia Tomasz Malicki. Interesujesz się zarządzaniem? Zapraszamy na naszą stronę: [link] - znajdziesz tam jeszcze więcej merytorycznych materiałów w formatach audio, wideo i tekstowych. Zarządzać, ale jak? Na te pytanie szukamy odpowiedzi w naszym najnowszym cyklu podcastów, do którego zaprosiliśmy przedsiębiorców kształtujących świat polskiego biznesu, ekspertów i ekonomistów.
pobierz 32.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Uniwersytet SWPS »
Mózgi w pracy, czyli jak zapewnić zespołowi skuteczność? - dr Marta Shaw
Interesujesz się zarządzaniem? Zapraszamy na naszą stronę: [link] znajdziesz tam jeszcze więcej merytorycznych materiałów w formatach audio, wideo i tekstowych. Istnieje wiele odpowiedzi na pytanie, jak sprawić, by grupa ludzi zadziałała wspólnie skutcznie i z dobrym wynikiem. Tworzymy kolejne modele zarządzania, systemy motywacyjne, metodyki pracy projektowej, narzędzia pracy i stanowiska. Warto jednak przyjrzeć się problemowi z innej perspektywy, pytając o to, jak funkcjonuje ludzki mózg. Co lubi, a czego nie lubi? Co go blokuje, a co stymuluje? Kiedy jest nastawiony na współpracę, a kiedy nie umie sobie z nią poradzić? Tematem przewodnim rozważań będzie historia tego, jak tysiąc wolontariuszy, działając demokratycznie, partycypacyjnie i według turkusowego modelu zarządzania, co roku w ramach Slot Art Festivalu buduje miasteczko – wzorzec alternatywnego świata.
pobierz 28.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Uniwersytet SWPS »
Rozmowa z CEO: Paweł Łukasiak (Akademia Filantropii)
Zarządzać, ale jak? Na te pytanie szukamy odpowiedzi w naszym najnowszym cyklu podcastów, do którego zaprosiliśmy przedsiębiorców kształtujących świat polskiego biznesu, ekspertów i ekonomistów. Paweł Łukasiak - prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, członek Rady Mentorów Fundacji Dobra Sieć. Od ponad 20 lat jest aktywnie związany z trzecim sektorem. Stypendysta Fundacji Ashoka i Fundacji C.S. Motta. Ekspert w dziedzinie fundraisingu, społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) i społecznego zaangażowania biznesu (CCI), twórca projektów CSR i CCI dla największych firm w Polsce. Autor i współautor wielu publikacji. Ważnym obszarem jego działalności jest promowanie współpracy w środowiskach biznesu i organizacji pozarządowych. Prowadzi mentoring w zakresie Venture Philanthropy w ramach Funduszu Podwójne Wyzwanie. W 2011 r. nagrodzony Medalem Solidarności Społecznej m.in. za propagowanie idei odpowiedzialności społecznej biznesu. W 2011 r. odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Członek Rady Społecznej Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Interesujesz się zarządzaniem? Zapraszamy na naszą stronę: [link] - znajdziesz tam jeszcze więcej merytorycznych materiałów w formatach audio, wideo i tekstowych.
pobierz 29.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Uniwersytet SWPS »
Rozmowa z CEO: Piotr Voelkel (VOX, Uniwersytet SWPS)
Zarządzać, ale jak? Na te pytanie szukamy odpowiedzi w naszym najnowszym cyklu podcastów, do którego zaprosiliśmy przedsiębiorców kształtujących świat polskiego biznesu, ekspertów i ekonomistów. Dlaczego celem prowadzenia firmy nie powinien być zysk? Jak wspólne cele i pasje budują zespół i wzmacniają jego motywację? Jak sprostać marzeniom swoich klientów i wspierać ich rozwój? Na podstawie własnych doświadczeń w aż 40-letniej działalności biznesowej mówi o tym współwłaściciel Grupy Kapitałowej Vox, współtwórca Uniwersytetu SWPS, mentor na kierunku Zarządzanie i przywództwo Uniwersytetu SWPS, Piotr Voelkel.
pobierz 24.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Uniwersytet SWPS »
Rola wartości w wirtualnych społecznościach - dr Magdalena Roszczyńska-Kurasińska
Wartości są w zarządzaniu dziś coraz ważniejszym zagadnieniem. Jak pokazują badania, młodzi, którzy wchodzą dziś na rynek pracy, w wyborze pracodawcy kierują się nie tyle zyskiem czy prestiżem firmy, co jej wartościami, z którymi mogliby się utożsamić. Pracujemy również w systemie networkingowym, tworzymy społeczności za pośrednictwem internetu. Jakimi wartościami kierują się ludzie tworzący wirtualne społeczności? Czy wyznawane przez danych użytkowników wartości są zależne od różnic międzykulturowych? Dlaczego występowanie obok siebie sprzecznych wartości (zjawisko tzw. dualizmu wartości) jest dla społeczności dobre? Na te i inne pytania odpowiada dr Magdalena Roszczyńska-Kurasińska.
pobierz 15.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
« Uniwersytet SWPS »
Jak zmotywować do pracy siebie i innych - webinar - dr Ewa Jarczewska-Gerc i dr Adam Kowalik
Zapraszamy na pierwszy webinar Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS. Nasz prowadzący, dr Adam Kowalik gościć będzie w nim dr Ewę Jarczewską-Gerc. Tematem spotkania będzie motywacja w pracy - temat ważny zarówno dla tych, którzy chcą motywować siebie, jak i dla liderów zespołów, chcących zwiększać zaangażowanie pracowników. Dr Ewa Jarczewska-Gerc - psycholog społeczny, trener biznesu. Zajmuje się psychologią motywacji, efektywnością i wytrwałością w działaniu oraz symulacjami mentalnymi. Dr Adam Kowalik - kierownik kierunku Zarządzanie i Przywództwo, doradca, trener, menedżer, analityk. Specjalizuje się w strategii konkurowania firm, wywiadzie konkurencyjnym i rynkowym, symulacjach strategicznych (strategy wargame), zarządzaniu wiedzą.
pobierz 60.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
« Uniwersytet SWPS »
Marka osobista w internecie - fakty i mity - webinar - Filip Mecner i dr Adam Kowalik
Zapraszamy na drugi webinar Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS. Nasz prowadzący dr Adam Kowalik tym razem gościć będzie Filipa Mecnera – menadżera specjalizującego się w kreowaniu wizerunku gwiazd, który pracował m.in. z Anną Muchą, Katarzyną Zielińską czy Małgorzatą Rozenek. Podczas spotkania porozmawiamy o faktach i mitach związanych z budowaniem marki osobistej w internecie. Jaka jest różnica między marką a wizerunkiem? Czy narzędzi i mechanizmów kształtowania marki ze świata show-biznesu można używać w świecie biznesu? Czy każdy może i powinien być gwiazdą social mediów? Lajki, udostępnienia, zasięgi, reklamy, posty sponsorowane – social media wydają nam się bardzo prostym narzędziem autokreacji. Powszechna wiedza na ich temat to jednak za mało, by mądrze zarządzać swoją marką osobistą. Często okazuje się, że działaniami online sobie skutecznie… nie pomagamy, tylko szkodzimy. Wokół tematyki tworzenia marki osobistej powstało też wyjątkowo wiele mitów, rozmaici doradcy i trenerzy oferują różne cudowne metody jej budowania. Aby dobrze to robić, należy słuchać jednak rad prawdziwych profesjonalistów.
pobierz 56.0 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek