O zmierzchu

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Seks, sens i reszta życia. Audycje sensualne i inspirujące - do poszukiwania równowagi, dbałości o relacje i emocje. Krytyczne - zwłaszcza, gdy w grę wchodzi ideologia, kultura i deficyty w myśleniu.
Data dodania: 2019-08-17 20:59:18
Data aktualizacji: 2021-02-27 05:10:11
Audycji w katalogu: 92
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 7 dni temu
S03E08 Czym miłość nie jest? - O Zmierzchu
Audycja dla fanów gatunku. Jest galopadą kucy poprzez chmury pyłu, na zmianę z chmurami brokatu. Kuce są mocno stargane życiem, często idą w spanko, ale o miłości wiedzą całkiem sporo. Mówią o tym, czym miłość nie jest; gdzie jej nie szukać i oglądają wiele jej ciemnych stron. Opowieść trafia nawet na karnego jeżyka, na którym siedzą królik, suseł i niedźwiedź, chociaż nie wiadomo po co, i na co. Mimo wysiłków panuje tu kompletny brak przyzwoitości w zmienianiu wątków. Na szczęście galop kończy się konkluzją, że miłość może być jednym z niewielu remediów działających na egzystencjalny ból. Chociaż kuce mają zupełnie specyficzną definicje miłości.
pobierz 122.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 dni temu
S03E07 Jak umieć w rozchodzenia/rozwody? - O Zmierzchu
Drugi odcinek poświęcony rozchodzeniu się, utrzymany w duchu refleksyjnym, czyli – jak naumieć się w rozwody/rozejścia? Zakładając, że nie ma czegoś takiego jak idealne rozejście i sprawdzając, gdzie można się potknąć, zmierzam do jasnych konkluzji oraz pokazania jednej jakości, która pomaga na każdym etapie tego trudnego procesu. W tle Pulp Fiction i nieruchoma twarz Bruce’a Willisa. A także:
pobierz 65.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
S03E06 Dwie paskudy na "z" - zazdrość i zawiść - O Zmierzchu
Zazdrość i zawiść, niczym dwie paskudne siostry Kopciuszka są odporne na zdrowy rozsądek i psują, czego dotkną. Nawet odróżnienie zazdrości, od "złego oka" zawiści nie przychodzi nam łatwo, a co dopiero zmierzenie się z tym co przynoszą. W odcinku dzielimy zazdrość na części, żeby nie traktować jej jako jednorodnego stanu. Ćwiczymy mądre pytania i niebanalny ruch, jakim jest zamiana zazdrości na motywację. A potem dokładnie przyglądamy się groźniejszej z dwóch sióstr - zawiści.
pobierz 90.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 28 dni temu
S03E05 Zabawa to jest serio sprawa - O Zmierzchu
Zabawa to jest naprawdę poważna sprawa i dotyczy nie tylko dziatwy. Jeśli marzysz czasem, by w twoim życiu wydarzyło się coś epickiego, to posłuchaj tego odcinka. Epickości nie dostarczy, ale pozwoli zrozumieć to pragnienie. Mówię o znaczeniu i funkcjach zabawy. O tym, na jakie potrzeby odpowiada i jaka powinna być, żeby była prawdziwą zabawą. Co ją odróżnia od rozrywki i dlaczego pieniądze psują wszystko. A na koniec - o zabawie w seksie i o prywatnym ruchu oporu, budowanym na wolności, świadomości i bezeceństwach.
pobierz 40.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
S03E04 Brzydkie słowo na "a" - astrologia - O Zmierzchu
Astrologia budzi tyle kontrowersji i pogardy, a jednocześnie generuje tyle zachwytów, ślepej wiary i potężnych dochodów, że musiałam zacząć się nad nią zastanawiać. Do rozmowy zaprosiłam astrolożkę, która jednocześnie jest psycholożką - Marię Moonset Matuszewską. W tle Jung, Kepler, Gauquelin i Eysenck. Rozmawiamy o tym, czy astrologię można badać metodami naukowymi, kto to robił i z jakimi efektami? Co to znaczy - udowodnić, że astrologia się myli, a co, że ma rację? Mówimy o tym z jakiego powodu ta, niegdyś królewska dziedzina, zeszła na psy i do czego nadają się wróżby z gwiazd. Jest o tym, czego astrologia na pewno nie może, ale też o tym jakie stwarza możliwości. Nuta głowy krąży wokół demistyfikacji, nuta serca wytrawna, finisz poetycki.
pobierz 152.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
S03E03 Jak się robi rozchodzenie? Pierwsze słowa o rozwodach - O Zmierzchu
Temat rozchodzenia się i rozwodów zyskał ostatnio na aktualności, ze względu na doświadczenia kwarantanny. Jednak zawsze kończenie dłuższej relacji lub małżeństwa, co do którego mieliśmy oczekiwania, że będzie „tym” związkiem jest bardzo trudne. Mamy nawet rodzimy styl rozchodzenia się, który nazywa się „rozwód po polsku”, czyli do ostatniej kropli krwi przeciwnika. Chcąc zmienić te nawyki trzeba zacząć inaczej myśleć i mówić o rozchodzeniu się/ rozwodach. Ten odcinek, jest pierwszą częścią cyklu poświęconego właśnie temu.
pobierz 111.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
S03E02 Gdzie z tym ego? - O Zmierzchu
W wielu miejscach można usłyszeć, że pozbycie się ego jest koniecznością, żeby zacząć żyć lepiej i szczęśliwiej. W tym odcinku oglądam - czego byśmy się pozbyli, gdyby rzeczywiście udało nam się ego wyeliminować i jakie by były tego skutki. Sprawdzam też  jak nim operować, żeby nie stać się kotem zagubionym na pustyni, ale też nie zostawiać po sobie spalonej ziemi, za każdym razem, jak świat nas ubodzie w słabiznę. Plus:
pobierz 104.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
S03E01 Co w Niedźwieckiej piszczy? Q&A - O Zmierzchu
Rozruchowy odcinek na początek stycznia, który nie jest poświęcony niczemu poważnemu. Tym razem to słuchacze męczą Niedźwiecką, zadając jej pytania. Jeśli chcesz sprawdzić jakie jest jej ulubione słowo, albo czy śpi na freestyle'u czy na mumijkę, to możesz posłuchać.
pobierz 38.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
S02E50 Wdzięczność Wieloraka - O Zmierzchu
Natura wdzięczności jest wieloraka. Można by było powiedzieć – kwantowa,  gdyby się człowiek nie bał, że go zakrzyczą. Wdzięczność może być  emocją, stanem i dyspozycją, a każdy z jej objawów robi dobrze na  mental, tak bardzo, że badania się w odcinku nie mieszczą. Ale bywa też  manipulacją, afektowanym nadęciem i inflacją ego. Odcinek także próbuje  odpowiedzieć na pytanie czy można ją czuć w 2020?
pobierz 31.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
S02E49 Plan, który da się lubić - O Zmierzchu
Opowieść o odzyskiwaniu przyjemności poprzez budowanie innego podejścia do czasu. Przecież chcieliśmy jako dorośli, robić wszystko po swojemu-dorosłemu. A skończyliśmy urobieni po łokcie, nie przestając myśleć o zadaniach i zobowiązaniach. I nie mamy czasu żyć i się regenerować. Jednocześnie na wezwanie „planuj codzienność” dostajemy drgawek z wściekłości i odmawiamy współpracy. Czyli - jak podstawowo ogarnąć żyćko, przez rozsądne podejście i do zadań i do czasu.
pobierz 49.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
S02E48 Odwaga nowej przyszłości - O Zmierzchu
Odwaga, to wiedza o tym, czego się nie bać – twierdził Platon. Popkultura sugeruje, że to spektakularne czyny ratujące świat od zagłady. Polska wykładnia odwagi to z kolei, bohaterska śmierć za szczytne idee, najlepiej z sarmackim rozmachem. Jak się w tym ogarnąć mierząc się z „nową przyszłością”? Czy na pewno odwaga jest opozycją wobec lęku? I co na ten temat myśli psychologia pozytywna?
pobierz 34.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
S02E47 Powrót Pożądania cz.2 - O Zmierzchu
Ciąg dalszy rozważań o „ powrocie pożądania ”. Skoro wiemy, że najczęściej to żaden powrót, raczej rekonstrukcja to - którędy do szczęścia zmierzać winnyśmy? Kreślę mapę 4 obszarów: ciała, zmysłów, umysłu i duchowości, z których minimum trzy trzeba odwiedzić samej_mu, sprawdzam, gdzie seksualność spotyka się z duchowością i żeby wszystko wprawić w ruch, dodaję model podwójnej kontroli. Dużo, ale wraz z częścią pierwszą wystarczy na srogą myślówę. Plus kilka pomocnych pytań, żeby się w tym gąszczu nie zgubić.
pobierz 33.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
S02E46 Powrót pożądania cz. 1 - O Zmierzchu
Tygrysie pożądań przybywaj! Czy coś takiego. Chciałoby się wypowiedzieć zaklęcie i mieć temat z głowy. Zawsze chcieć i zawsze móc oraz mieć z kim. Tymczasem z tym powrotem pożądania są same kłopoty. Po pierwsze – może samo marzenie jest dość mgliste. Po drugie – pigułki są, ale tylko na erekcję. Po trzecie – ludzka seksualność to nie tylko mechanika i nim dojdziemy na szczyt, trzeba się będzie nieźle narobić.
pobierz 24.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
S02E45 Rzuć telefon, chodź do łóżka! - O Zmierzchu
Odcinek miał być o robieniu seksów zamiast siedzenia w telefonie, a wyszło jak zwykle. Brniemy przez pandemiczny, przymusowy onlajn. Przez społeczne przemiany, które powodują, że nie możesz oderwać wzroku od ekranu. I próbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie – jak nie zwariować? Jak nie wpaść w przeładowanie informacyjne? I wychodzi nam instrukcja korzystania z sieci nie tylko dla boomersów. Dobrze, że gość bystry, to jakoś ten brak seksu się obroni – Kamil Śliwowski – Otwarte Zasoby.
pobierz 47.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
S02E44 18 klocków - O Zmierzchu
Nie dawajcie się wypychać ze strefy komfortu, to jedna z cenniejszych rzeczy, jakie macie. Jednak, żeby się rozwijać, żeby się dogadywać z ludźmi, trzeba dostrzegać, gdzie i kiedy nie jesteśmy w strefie komfortu, a w przymusie powtarzania dysfunkcyjnych zachowań. Takich w których myślimy, że właśnie robimy bardzo mądrze, a gramy własny film z pochrzanionym scenariuszem.
pobierz 40.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
S02E43 Przeklinaj i myśl. Jednocześnie. - O Zmierzchu
Uwielbiam przeklinać, a jednocześnie lubię myśleć. Umiem być otwarta i komunikatywna oraz wściekła i żądna krwi. To nie jest zjawisko rzadkie wśród kobiet, bo jesteśmy właścicielkami szerokiego spektrum przeżyć psychicznych. Część z nich właśnie wszyscy oglądamy, zażywając świeżego powietrza. Odcinek ma pomóc zbudować mentalną ramę do tego, co się dzieje, a jednocześnie otworzyć przestrzeń na to, co może wystąpić za chwilę. Ma też nazwać kilka rzeczy po imieniu, często po brzydkim imieniu.
pobierz 29.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
S02E42 Strajk w śpiworku - O Zmierzchu
O tym, że nastroje mogą tej zimy sięgnąć bruku, niczym ideały demokracji i praw człowieka, to już wiemy. Nie zawsze wiemy, co to zrobi nam. Odcinek opowiada o strajku wewnętrznym, którego nikt nie lubi, a który przydarza się wszystkim. W tle są inne strajki i inne sprzeciwy oraz pewna nieuchronność reakcji emocjonalnych z którą warto by się liczyć.
pobierz 42.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
S02E41 Depresja i życie - O Zmierzchu
A co by było, gdyby potraktować stan depresyjny jako część życia? Jako  najlepszy bezpiecznik informujący nas o przegrzaniu systemu. Stany  depresyjne i depresja przybierają różne formy, mogą być zaopiekowane w  różny sposób, ale zawsze odsyłają nas do najgłębszych, niezaspokojonych  potrzeb. Tych, które z wdziękiem lekceważymy na rzecz pędu do osiągania i  poszukiwania szczęścia. Rozmowa z Joanną Frejus, psycholożką, pracującą  min. z matkami w depresji, o zupełnie innym podejściu do siebie u progu  zimy – tej dosłownej i tej metaforycznej.  Ten odcinek rozpoczyna mini-akcję #czułazima, czyli poszukiwanie nowego podejścia do kryzysów.   
pobierz 49.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
S02E40 Święty Graal, święta woda - O Zmierzchu
Żeńskie tryskanie dziś znamy głównie z porno. Jednak ejakulacja kobiet i  orgazmy ze strefy G mają długą i bogatą historię. Nim zaczęły grać w filmach dla dorosłych w dość groteskowych rolach, były uważane za  niosące nieśmiertelność, święte, a nawet – konieczne do zapłodnienia.  Teraz nie wpadając w porno, ani w idealizację, kobiety mogą odnaleźć  swoje rozumienie procesu  i zdecydować, czy są nim zainteresowane.  
pobierz 36.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
S02E38 Tabelka na straty - O Zmierzchu
Rzeczy, których nie używamy, bo szkoda. Piękne ubranie, kupione pod wpływem chwili i trzymane na te lepsze okazje. Role, które boimy się porzucić, bo nowych jeszcze nie ma. A wszystko to, żeby nie poczuć właśnie jej – straty. O paskudnej konieczności puszczania, skutkach nieprzyjmowania strat do wiadomości oraz o tym, że „sky is the limit” to oszustwo.
pobierz 32.8 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek