Ekomersowa kawa

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Posiadasz lub prowadzisz sklep internetowy? Ekomersowa Kawa (EK) to podcast, który stworzyłem dla wszystkich tych, którzy szukają inspirujących treści, informacji jak rozwiązać konkretne problemy prowadząc i rozwijając sklepy internetowe oraz wskazówek z zakresu e-commerce. Ja nazywam się Grzegorz Frątczak i prowadzę firmę, która zajmuje się właśnie tworzeniem i rozwijaniem sklepów internetowych. W tym podcaście rozmawiam z właścicielami e-sklepów oraz z e-commerce managerami o tym, jak prowadzą swoją działalność w internecie, o ich doświadczeniach i przemyśleniach. Pokazuję i odkrywam to, jak budują swój biznes i realizują cele zawodowe i prywatne. Będzie dużo faktów, przemyśleń, a także przykładów opartych na ich doświadczeniach.
Data dodania: 2019-08-22 12:41:27
Data aktualizacji: 2021-01-22 18:30:07
Audycji w katalogu: 33
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 10 dni temu
28. Jak zostać liderem w branży na przykładzie obuwia sportowego - Łukasz Gajewski - Szopex
Cześć! Dziś gościem jest Łukasz Grajewski. Dyrektor E-commerce z firmy Szopex-Dutkiewicz. Mówi Ci coś ta nazwa? Mnie też nazwa nic nie mówiła. Bo nazwa jest z lat 90-tych, ale firma ma 8 specjalistycznych e-commerce'ów i kilka sklepów stacjonarnych. Firma, która specjalizuje się w butach sportowych i jest liderem w swojej branży. Sama firma uzyskuje obrót na poziomie 300 mln złotych rocznie. Robi wrażenie? No to słuchaj dalej. Dziś, razem z Łukaszem porozmawiamy, jak być liderem na tak konkurencyjnym rynku, jakim są buty sportowe. A do tego – jak wytrwać, pomimo rozpychania się większych multibrandowych sklepów? Opowiemy o tym także, co i jak zdecydowało o ich sukcesie na przestrzeni ostatnich 10-lat. O tym co ich wyróżniai o tym, jak zdobywali ruch do swoich e-commerce'ów kiedyś i teraz? Myślę, że wnioski z tej dyskusji będą bardzo ważne i istotne dla tego, jak chcesz zbudować swój e-commerce. Zapraszam do słuchania. W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o: - segmentacji oferty - jak to zrobić - co wybrać: sklep internetowy multibrandowy, czy specjalistyczny - partnerstwa strategiczna jako przewaga konkurencyjna w ecommerce - bariery wejścia na rynek ecommerce - omnichanel – jako szansa rozwoju dla ecommerce - doradztwo w sklepie internetowym – jak to robić - obsługa klienta - ważne aspekty - eksperckość w ecommerce – jakie działania podjąć - czy brand sklepu internetowego jest ważny przy pozycjonowaniu - plusy i minusy prowadzenia kilku sklepów internetowych - polityka cenowa w ecommerce - na co zwrócić uwagę Materiały do tego odcinka dostępne na stronie: [link] A jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi odcinkami i informacjami ze świata e-commerce? Zasubskrybuj newsletter na [link] - a nasza pozytywna ecommerce'owa społeczność będzie rosła.
pobierz 66.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
27. Skalowanie ecommerce z kilkunastu mln do 40 mln w ciągu roku - Jakub Roskosz | mosquito.pl
Nie mogłem się powstrzymać, by nie zaprosić Jakuba Roskosz z Mosquito, ponownie do podcastu. Mosquito, to nasz klient na wsparciu technicznym dla PrestaShop. Sklep, który zwiększył czterokrotnie obroty w ciągu roku. Z kilkunastu milionów do 40 milionów w ciągu roku. I dziś z Jakubem rozmawiamy o tym, z jakimi wyzwaniami się mierzą przy tak szybkim wzroście. Na początku jest dyskusja o tym, jak wybierać podwykonawców i jakoś tak wyszło, że Jakub chwali nas tak, że aż się zarumieniłem. Wybaczcie tę reklamę. Nie umiałem mu przerwać… Jednak warto tego posłuchać, bo uogólniając to co mówi Jakub konkretnie o nas – zyskujemy informacje o tym w czym w ogóle może pomóc współpraca z Software Housem tak prężnie rozwijającej się firmie i czego warto oczekiwać, wymagać od takiej współpracy. Mówimy także o tym, jak pomogliśmy im poprawiać konwersję w sklepie i dlaczego to takie ważne. W dalszej części mówimy o tym jak wybierać podwykonawców? Jak bardzo ważny jest lejek sprzedażowy, który przez wiele sklepów jest pomijany. To zapraszam do słuchania! Z tego odcinka dowiesz się m. in: - czy i kiedy korzystać z pomocy doradców, konsultacji e-commerce - dlaczego warto korzystać z usług Software house - jakie korzyści daje poprawa konwersji i dlaczego to jest ważne - jak sprawdzić podwykonawcę - lejek sprzedażowy dlaczego jest ważny A jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi odcinkami i informacjami ze świata e-commerce? Zasubskrybuj newsletter na [link] - a nasza pozytywna ecommerce'owa społeczność będzie rosła.
pobierz 59.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
26. Strategia ecommerce - jak przestać dryfować i zacząć realizować cel? - Paweł Paszkowski | frisco.pl
W tym odcinku gościem Rozmów na Zapleczu jest Paweł Paszkowski, który w ciągu ostatnich 10 lat był Dyrektorem E-commerce w 6 różnych sklepach internetowych. A obecnie jest dyrektorem B2B we Frisco.pl. Głównym tematem tego odcinka jest strategia w ecommerce. Rozmowa o jej znaczeniu dla sklepu internetowego, o jej podstawach. Mocno z Pawłem dyskutujemy nad sensownością robienia strategii i jak w ogóle warto ją tworzyć. Na co zwrócić uwagę? Obecnie obserwuję, że duża część sklepów internetowych nie ma na siebie pomysłu, nie ma strategii i dryfują. I ten odcinek jest właśnie dla tych, co dryfują w e-commerce i chcą to zmienić. Z dzisiejszego odcinka dowiesz się m. in.: - czym jest strategia w e-commerce - czy warto postawić sklep internetowy - jak zdefiniować propozycję wartości - wyróżnik sklepu internetowego - jak go znaleźć - znaczenie analizy konkurencji w budowaniu strategii - trzy najważniejsze elementy strategii sklepu internetowego - jaki obrać cel strategii - polityka cenowa, oferta i komunikacja w strategii - dlaczego strategie nie działają - jak wdrażać strategię - czy zatrudnić kogoś do zrobienia strategii Materiały do ​​tego odcinka dostępne na stronie: [link] Chcesz być na bieżąco z najnowszymi odcinkami? Zasubskrybuj podcast Rozmowy na Zapleczu na ww.convertis.pl/newsletter - a nasza pozytywna ecommerce'owa społeczność będzie rosła.
pobierz 61.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
25. Agencje w ecommerce – wybór i nadzór - Jan Sobieski | aniakruk.pl
Nie ma sklepu, który nie korzystałby z agencji zewnętrznej, a wybór agencji i to, jak z nią współpracować, to jeden z kluczowych czynników determinujących, czy sklep odniesie sukces, czy nie. W tym odcinku będziemy mówić o tym, na co zwracać uwagę wybierając agencję, na co zwracać uwagę przy kontroli agencji i odpowiemy na ważne pytanie, jedna agencja, czy kilka specjalistycznych? Dziś porozmawiamy o tym z Janem Sobieskim ze sklepu AniaKruk.pl. Tak, tak, mówimy o tych Krukach i ich marce, która ma 200 lat tradycji sprzedawania biżuterii. To jest już trzecie wystąpienie Jana w naszym podcaście, bo jakże nie korzystać z jego bogatego doświadczenia. Jan od ponad 11 lat działa, jako e-commerce manager, a od 2 lat pracuje właśnie w Ania Kruk. Poprzednie odcinki było o tym, jak rozwijać równomiernie sklep internetowy oraz jak współpracować Software Housem. Zainteresowałem Cię? To zapraszam do słuchania. Z tego odcinka dowiesz się: - na co zwrócić uwagę przy wyborze zewnętrznej agencji - jak zweryfikować agencję zewnętrzną przed podpisaniem umowy - zarządzanie budżetem przez agencje zewnętrzną - na co zwrócić uwagę - raporty przy współpracy z agencjami - czego wymagać - współpraca między agencjami zewnętrznymi – czy to możliwe - jak efektywnie współpracować z agencją zewnętrzną w ecommerce - jak szukać agencji zewnętrznych - czy warto zmieniać agencję Materiały do ​​tego odcinka dostępne na stronie: [link] Chcesz być na bieżąco z najnowszymi odcinkami? Zasubskrybuj podcast Rozmowy na Zapleczu - a nasza pozytywna ecommerce'owa społeczność będzie rosła.
pobierz 37.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
24. Skuteczny influencer marketing – jak to robi Mosquito – Jakub Roskosz
Jak dojść do 40 milionów obrotu rocznie? Może tak jak sklep Mosquito? Głównie przez influencer marketing. Jako że, ten sklep to nasz klient, to dziś gościem jest Jakub Roskosz, który jest Dyrektorem Zarządzającym właśnie w Mosquito.pl. A do tego, Jakub jest właścicielem portalu DużeRabaty.pl, który wspiera głównie duże marki w pracy z influencerami. Jak dla mnie idealna osoba do tego tematu. Jakub do influencer marketingu dodaje  performance, czyli skuteczność. I właśnie dziś będzie o tym: jak skutecznie robić influencer marketing. Z dzisiejszego odcinka dowiesz się: - czy stworzenie marki osobistej jest łatwe - czy influencer marketing działa - influencer marketing – na co zwrócić uwagę, żeby był skuteczny - jak zweryfikować skuteczność influencer-ów - jak zaplanować skuteczną kampanię influencer marketingową - czy współpraca z mikro influencerami się opłaca - influencer marketing - czy  warto zatrudnić agencję - jak zweryfikować skuteczność agencji - jak rozliczać agencję z działań influencer marketingowych  - jaki cel kampanii influencer marketingowej wybrać - czy warto inwestować w influencer marketing przy obrocie 100-300 tysięcy miesięcznie - od jakiego budżetu zacząć działania z influencerami - influencer marketing – jak się przekłada na sprzedaż Materiały do tego odcinka znajdziesz na stronie: [link] Chcesz być na bieżąco z najnowszymi odcinkami? Zasubskrybuj podcast Rozmowy na Zapleczu – a nasza pozytywna ecommerce’owa społeczność będzie rosła.
pobierz 67.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
23. Jak dzięki crowdfunding zdobyłem MILION na rozwój sklepu internetowego - Adam Kubarski | Akardo.pl
Tym razem odcinek o kasie, czyli jak zebrać milion złotych na rozwój sklepu internetowego. Brzmi ciekawie? Bo i przypadek jest naprawdę ciekawy! Adam Kubarski prowadzi sklep Akardo.pl. Sklep, który sprzedaje buty produkowane przez polskich szewców z okolic Wadowic. W maju tego roku zebrał milion złotych na rozwój swojego sklepu. Jak to osiągnął? Postawił na crowdfunding inwestycyjny. Za pomocą platformy crowdfundingowej zebrał 554 osoby, które zaufały jego wizji na biznes. Głównie to byli jego klienci, którzy zainwestowali w jego sklep. Tym bardziej jest to zdumiewający wynik, biorąc pod uwagę to, że w 2019 roku akardo.pl miał 2,5 miliona obrotu, czyli jest to niezbyt duży e-commerce, ale za to ze swoją wierną społecznością. Dziś właśnie o tym, jak Adam to zrobił, ile to wymagało pracy i od czego zaczął, a także o tym jak wygląda odpowiedzialny biznes, bo bez wątpienia Adam przyjmując pieniądze od inwestorów prywatnych wziął na siebie odpowiedzialność, aby ta inwestycja w przyszłości im się zwróciła. Ciekawi? Z tego odcinka dowiesz się m. in.: - crowdfounding inwestycyjny – dla kogo to jest dobry pomysł - na co przeznaczyć pozyskany kapitał - co jest potrzebne do tego, aby pozyskać pieniądze z crowdfundingu - jak przygotować się do zbierania kapitału w modelu crowdfundingu - jaką wybrać platformę crowdfundingową - ile czasu trzeba poświęcić na crowdfunding inwestycyjny - czy akcja crowdfundingowa wpływa na sprzedaż - crowdfunding, czy fundusz inwestycyjny – co wybrać - jak przekształcić działalność gospodarczą w spółkę akcyjną Materiały do tego odcinka znajdziesz na stronie: [link] Chcesz być na bieżąco z najnowszymi odcinkami? Zasubskrybuj podcast Rozmowy na Zapleczu – a nasza pozytywna ecommerce’owa społeczność będzie rosła.
pobierz 42.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
22. Jak skutecznie współpracować z Software Housem - Jan Sobeski - aniakruk.pl
Każdy właściciel sklepu zastanawia się nad tym, na jakiej platformie postawić sklep. Jeśli wybierze rozwiązanie szyte na miarę, typu PrestaShop, to wtedy pojawiają się kolejne trudne pytania: kto mi to zrobi, jak z nimi współpracować, jak nadzorować wybraną firmę, jak planować i rozliczać zadania? A jak już to mamy za sobą, to kolejna rzecz, które funkcjonalności realizować, a których nie i co integrować? I odwieczny dylemat: najpierw sprzedaż, czy najpierw funkcjonalność? Właśnie o tym dziś porozmawiamy z Janem Sobieskim ze sklepu aniakruk.pl. Tak, tak, mówimy o tych Krukach i o ich marce, która ma już 200 lat tradycji sprzedawania biżuterii. To jest już drugie wystąpienie Jana w naszym podcaście, bo jakże nie korzystać z jego bogatego doświadczenia? Jan jest doświadczonym e-commerce managerem z 11-letnim doświadczeniem, a od dwóch lat pracuje właśnie w aniakruk.pl. W tym odcinku rozmawiamy m. in. o tym: - czy warto zmieniać platformę e-commerce - z czym się wiąże zmiana platformy - wybór Software House - czym się kierować - jak sprawdzić Software House na etapie wyboru agencji - co jest ważne przy współpracy z Software Housem - jak kontrolować Software House Materiały do tego odcinka znajdziesz na stronie: [link] Chcesz być na bieżąco z najnowszymi odcinkami? Zasubskrybuj podcast Rozmowy na Zapleczu – a nasza pozytywna ecommerce’owa społeczność będzie rosła.
pobierz 41.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
21. Zmiana serwera w sklepie internetowym - co może pójść nie tak - case studies - Paweł Wołoszyn - elvix.pl, fts.pl oraz zespół Convertis
Przeniesienie sklepu z serwera na serwer. Niby prosta rzecz, a jednak w rzeczywistości może okazać się nie lada wyzwaniem. Dziś w 21 odcinku – wyjątkowy temat, wyjątkowi goście i wyjątkowy odcinek. Po pierwsze dlatego, że właściwie pierwszy raz rozmawiamy głównie o technologii. Po drugie dlatego, że oprócz głównego gościa Pawła Wołoszyna – właściciela sklepu internetowego elvix.pl i ftc.pl sprzedającego markowe buty i ubrania takich marek jak Vans, Lee, Wrangler, w rozmowie udział wzięli project manager - Mirek oraz Szymon – programista z Convertis. Wspólnie opowiadają historię migracji. Po raz pierwszy i mam nadzieję, że nie ostatni, przedstawiamy przy okazji kulisy pracy Convertis. :-) W tym odcinku rozmawiamy m. in. o tym.: - co może pójść nie tak przy zmianie serwera, - kiedy warto zmienić serwer, - jakie problemy mogą się pojawić przy źle działającym serwerze, - czy da się przewidzieć wszystkie wyzwania przy operacji zmiany serwera, - na jaki serwer przenieść swój sklep, - co jest ważne i na co zwrócić uwagę przygotowując się do zmiany serwera, - jak współpracować z partnerem technologicznym, Materiały do tego odcinka znajdziesz na stronie: [link] Chcesz być na bieżąco z najnowszymi odcinkami? Zasubskrybuj podcast Rozmowy na Zapleczu – a nasza pozytywna ecommerce’owa społeczność będzie rosła.
pobierz 44.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
20. Jak rozwijać sklep internetowy - Jan Sobieski z aniakruk.pl
Jak rozwijać równomiernie sklep internetowy? To jest pytanie i wyzwanie, przed którym stoi każdy ecommerce. Wiele elementów, które tworzą jeden biznes i wpływających na finalny wynik - czyli sprzedaż, konwersję, rozpoznawalność i wizerunek marki. Jak połączyć, je aby ze sobą współgrały - o tym właśnie rozmawiam dziś z Janem Sobieskim ze sklepu aniakruk.pl. Tak, tak, mówimy właśnie o tych Krukach i ich marce, która ma już 200 lat tradycji sprzedawania biżuterii. Jan jest doświadczonym e-commerce managerem z 11-letnim doświadczeniem i  od dwóch lat pracuje w Ania Kruk i  odpowiada tam za cały e-commerce. Dziś razem z Janem opowiemy Wam czego nie zaniedbywać, jak równomiernie rozwijać sklep. W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o: - dziale e-commerce i dziale marketingu – czym się zajmują - planowaniu działań w ecommerce - skalowaniu sklepu internetowego i obniżaniu kosztów w sklepie internetowym - omnichannel w strategii sklepu internetowego - czy SEO działa? - nowe kanały sprzedaży dla sklepów internetowych - automatyzacja marketingu – czy warto w nią inwestować? Materiały oraz transkrypcję do tego odcinka znajdziesz na stronie: [link] Chcesz być na bieżąco z najnowszymi odcinkami? Zasubskrybuj podcast Rozmowy na Zapleczu – a nasza pozytywna ecommerce’owa społeczność będzie rosła.
pobierz 79.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
19. Jak sprzedać sklep internetowy - Beata Sobczyk | mamagama.pl
W 19 odcinku podcastu rozmawiam ponownie z Beatą Sobczyk, która stworzyła i przez 10 lat prowadziła sklep internetowy mamagama.pl. Sklep internetowy, który posiada popularny kanał na YouTube: „Gadki Matki.” Tym razem rozmawiamy o tym, jak Beata sprzedała swój sklep, o całej drodze, którą przebyła, jakie emocje jej towarzyszyły i jak zakończyła się cała historia sprzedaży sklepu. Z dzisiejszego odcinka dowiesz się m. in.: - gdzie szukać potencjalnych kupców sklepu internetowego - strategia sprzedaży, czyli komu sprzedać swój ecommerce - czego oczekują potencjalni kupcy - jak wycenić swój sklep - czy sprzedawać sklep łącznie z kanałem YouTube Materiały oraz transkrypcję do tego odcinka znajdziesz na stronie: [link] Chcesz być na bieżąco z najnowszymi odcinkami? Zasubskrybuj podcast Rozmowy na Zapleczu – a nasza pozytywna ecommerce’owa społeczność będzie rosła.
pobierz 36.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
18. Jak zdobyłam dla swojego sklepu 11000 subskrybentów na YouTube – Beata Sobczyk | mamagama.pl
W 18 odcinku moim gościem jest Beata Sobczak, która była właścicielką sklepu mamagama.pl z zabawkami i akcesoriami dla dzieci. Beata stworzyła jeden z popularniejszych kanałów na YouTube w tej branży. Kanał Gatki Matki ma ponad 200 filmów i zyskał pond 11000 subskrybentów oraz ponad 4 mln odtworzeń. Rozmawiamy o tym, jak taki kanał stworzyć, ile wymaga pracy i wysiłku przygotowanie odpowiednich materiałów i czy taka promocja przekłada się na sprzedaż w sklepie. Zapraszam do słuchania. Z tego odcinka dowiesz się: • jak stworzyć kanał na YouTube dla sklepu internetowego • czego potrzebujesz do stworzenia kanału na YouTube • jakie są koszty prowadzenia kanału na YouTube • ile czasu zajmuje stworzenie filmów na kanał YouTube • czy i jak promować materiały na YouTube • przychody z reklam na Youtube – czy to się opłaca Materiały do tego odcinka znajdziesz na stronie: [link] Chcesz być na bieżąco z najnowszymi odcinkami? Zasubskrybuj podcast Rozmowy na Zapleczu.
pobierz 53.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
17. PrestaShop nie jest dla wszystkich - Marcin Maciocha | babolat-tenis.pl
W 17 odcinku rozmawiamy o tym dlaczego nie warto iść w PrestaShop, a właściwie kto nie powinien rozwijać sklepu na tej platformie? Mój gość to Marcin Maciocha, który jest ecommerce managerem w rodzinnej firmie babolat-tenis.pl - oficjalnym dystrybutorze marki Babolat i Tretorn na Polskę. Marcin opowie, jak tworzył sklep na PrestaShop, samodzielnie nie będąc programistą. Podzieli się swoimi doświadczeniami i wnioskami o tym ile pracy i czasu wymagało samodzielne postawienie sklepu na platformie PrestaShop. Z drugiej strony opowie, dlaczego pomimo to uważa, że PrestaShop to był dobry wybór dla niego i jego firmy i co by zmienił w swoim działaniu, patrząc z perspektywy czasu. Generalnie odcinek ma być przestrogą dla początkujących e-commersiaków, którzy uważają, że PrestaShop, to jest idealne, darmowe rozwiązanie dla nich. W dzisiejszym odcinku szukamy odpowiedzi na pytania: - czy PrestaShop jest darmowy - czy instalowanie modułów jest proste - czy w PrestaShop pojawiają się błędy - po czym poznać dobry szablon na PrestaShop - ile czasu zajmuje skonfigurowanie PrestaShop na szablonie - na co warto postawić stawiając sklep na PrestaShop - freelancer, agencja e-commerce, czy samodzielne stawianie sklepu - jaki serwer dla PrestaShop wybrać - zalety stawiania sklepu na platformie PrestaShop Transkrypcja oraz przydatne linki oraz materiały do tego odcinka znajdziesz na stronie: [link]
pobierz 84.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Ekomersowa Kawa - to już Koniec!
Podobno każdy koniec jest początkiem czegoś nowego. Ekomersowa Kawa to duży i bardzo ważny dla nas projekt, któremu poświęciliśmy mnóstwo uwagi, pracy i serca. Ostatnie miesiące były dla nas czasem, w którym skupiliśmy się na zrozumieniu tego, czego naprawdę oczekiwaliśmy, gdy po raz pierwszy przekazaliśmy w Wasze ręce nasz podcast. Nie mogliśmy też nie zareagować na zmieniający się świat i dynamiczną sytuację na rynku ecommerce. Dlatego dzisiaj musimy ogłosić koniec Ekomersowej Kawy. A skoro każdy koniec jest początkiem, to chcemy podzielić się czymś, co gra nam w duszy już od kilku tygodni i czego premiery nie mogliśmy się doczekać! Od dzisiaj Ekomersowa Kawa to... Rozmowy na Zapleczu! Skąd pomysł na zmianę nazwy? Dlaczego Rozmowy na Zapleczu? Zapraszamy do odsłuchania nowego odcinka! Transkrypcja oraz przydatne linki oraz materiały do tego odcinka znajdziesz na stronie: [link]
pobierz 9.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
EK 16: Blaski i cienie rozwijania sklepu na Magento na przykładzie rgbautomatyka.pl | Wojciech Zarzeka
Dziś w Ekomersowej Kawie Wojciech Zarzeka i druga część naszej rozmowy.  Wojtek jest od sześciu lat e-commerce managerem w RGBAutomatyka.pl. W firmie, która sprzedaje na ponad sto rynków zagranicznych, ma ponad 90 pracowników i jest z Wrocławia. Dziś rozmawiamy o wyzwaniach przy platformie Magento 1.9 dla dużych systemów, o przydatnych narzędziach i szukaniu wykonawcy do wejścia na Magento 2.0. Z dzisiejszego odcinka dowiesz się: - jakie są wyzwania przy platformie Magento 1.9 dla dużych ecommerce'ów, - jak Magento integruje się z Allegro i czy warto korzystać z Baselinkera, - jak wybrać i czym się kierować przy wyborze software house do wdrożenia Magento 2.0, - Adyen - wielofunkcyjna platforma płatności w ecommerce. Transkrypcja oraz przydatne linki oraz materiały do tego odcinka znajdziesz na stronie: [link]
pobierz 33.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
EK 15: Jak budować sprzedaż B2B na przykładzie ecommerce w Hiszpanii - Kacper Zakrzewski
W 15 odcinku Ekomersowej Kawy rozmawiam z Kacprem Zakrzewskim o ecommerce w Hiszpanii. Kacper sprzedaje akcesoria samochodowe, a w tamtym roku osiągnął milion dwieście euro rocznie. Niezły wynik! Z dzisiejszego odcinka dowiesz się m. in.: - jak budować skuteczną sprzedaż B2B - jak działa rynek ecommerce w Hiszpanii - jak wygląda sprzedaż w marketplace'ach na rynku hiszpańskim - jakie są plusy i minusy sprzedaży w marketplace'ach - co zrobić, aby sprzedawać na rynku hiszpańskim - jakie są największe problemy i wyzwania w prowadzeniu ecommerce w Hiszpanii - jakich błędów nie popełniać decydując się na prowadzenie własnego ecommerce Transkrypcja oraz przydatne linki oraz materiały do tego odcinka znajdziesz na stronie: [link]
pobierz 38.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
ENZ 02: Jak wygląda rynek ecommerce w Hiszpanii w czasach pandemii koronawirusa - Kacper Zakrzewski
Tym razem postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda branża ecommerce w Hiszpanii w czasie pandemii koronawirusa. O sytuacji na hiszpańskim rynku opowiedział nam Kacper Zakrzewski, który na co dzień prowadzi sklep z akcesoriami samochodowymi. W rozmowie z Kacprem zapytaliśmy między innymi o to, jak zmienia się hiszpański rynek ecommerce w czasach pandemii,czy sprzedaż w sklepach online rośnie, czy maleje oraz, czy w sklepach brakuje towarów, a jeśli tak, to jakich. Ten krótki odcinek jest częścią inicjatywy Ecommerce Nie zaraża - Ecommerce działa, która ma na celu zainspirowanie i wsparcie polskich sklepów internetowych w szukaniu rozwiązań i szans na rozwój w dobie kryzysu. Więcej na ten temat znajdziesz na grupie: [link] Więcej ekomersowych inspiracji znajdziesz na: [link]
pobierz 8.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
EK 14: Ścieżka zakupowa w sklepie internetowym - na co zwrócić uwagę? - Karol Zych | Calzedonia.com
W 14 odcinku Ekomersowej Kawy rozmawiam z Karolem Zych z firmy Calzedonia, firmy, która operuje na 53 rynkach, ma ponad 4,5 tysiąca sklepów stacjonarnych. Karol jest tam e-commerce managerem, który odpowiada za rynek Polski. Dziś z Karolem porozmawiamy o ścieżce klienta. Według mnie temat bardzo ważny i przez wiele polskich ecommerców pomijany. Calzedonia dla każdego produktu, co sezon poświęca przynajmniej kilkanaście godzin, na to, żeby zastanowić się i określić, jaką potrzebę dany produkt realizuje w danym okresie, w danym roku. To jest ważny etap budowania ścieżki klienta, więc jeśli nie masz dużej wiedzy na ten temat, to w tym odcinku znajdziesz podsumowanie poszczególnych etapów, a jeśli już masz wiedzę, to zapewne otrzymasz kilka pomysłów, na to, co jeszcze możesz zrobić, nad czym popracować, żeby osiągnąć lepsze wyniki. Z dzisiejszego odcinka dowiesz się m. in.: - jakie są poszczególne etapy ścieżki klienta w ecommerce, - jak określić grupę docelową - i dlaczego to jest ważne w procesie kształtowania ścieżki klienta, - świadomość marki i jej rola w ścieżce klienta, - jaką rolę pełnią wyszukiwarki na etapie  zainteresowania klienta, - jakie elementy wpływają na zachowania klienta na etapie rozważania oferty sklepu internetowego, - jakie elementy mogą wpłynąć na finalizację zakupu w sklepie internetowym, - dlaczego maile transakcyjne są ważne, - retencja – przydatne narzędzia – co zrobić by klient do nas wrócił, - jak budować grupę adwokatów marki, - jak mierzyć proces zakupowy, Transkrypcja oraz przydatne linki oraz materiały do tego odcinka znajdziesz na stronie: [link]
pobierz 72.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
ENZ 01 - Jak w czasach pandemii Koronawirus radzi sobie włoski ecommerce – Karol Zych z Calzedonia
Krótki raport – o tym jak w czasach kryzysu związanego z Koronawirusem radzi sobie ecommerce Calzedonia rozmowa z Karolem Zychem, który jest tam ecommerce managerem. Jakie wyzwania, jakie problemy, ale też szanse mogą pojawić się w związku z kryzysem wywołanym pandemią, o tym między innymi rozmawiamy w tym odcinku. Ten krótki odcinek jest częścią inicjatywy Ecommerce Nie zaraża - Ecommerce działa, która ma na celu zainspirowanie i wsparcie polskich sklepów internetowych do w szukaniu rozwiązań i szans na rozwój w dobie kryzysu. Więcej na ten temat znajdziesz na grupie: [link] Więcej ekomersowych inspiracji znajdziesz na: [link]
pobierz 17.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
ENZ 00: Ecommerce Nie Zaraża – Ecommerce działa – specjalna seria podcastu na czas pandemii
Ecommerce Nie Zaraża - Ecommerce działa – wstęp do specjalnej serii podcastu stworzonej z myślą o sklepach internetowych, które w czasie pandemii muszą zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Więcej informacji na temat inicjatywy znajdziesz w grupie na Facebook-u: [link]
pobierz 7.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
EK 13: Jak sprzedawać na eBay i Alibaba – czyli e-commerce i współpraca z Marketplace’ami – Wojciech Zarzeka | rgbautomatyka.pl
W 13 odcinku Ekomersowej Kawy moim gościem jest Wojciech Zarzeka – e-commerce manager z rgbautomatyka.pl. Rgbautomatyka.pl jest jednym z najprężniej działających w Europie dystrybutorów refabrykowanych części do maszyn i robotów przemysłowych. Swoje produkty i usługi dostarczają do ponad stu krajów, zespół liczy ponad 90 pracowników, a ich siedziba mieści się w Wrocławiu. Wojciech jest tam od sześciu lat e-commerce managerem, który odpowiada za część techniczną, ale też za samą sprzedaż. Z dzisiejszego odcinka dowiesz się m. in.: - w jaki sposób w tak specyficznej branży rozszerzyć swoją działalność o sprzedaż na rynkach zagranicznych, - w jaki sposób sprzedawać przez Marketplace’y typu Ebay, Alibaba itp., - jak wygląda współpraca z Ebey’em, A także kilka ciekawostek dotyczących tego: - jak wygląda specyfika rynku azjatyckiego i południowoamerykańskiego Transkrypcja oraz przydatne linki oraz materiały do tego odcinka znajdziesz na stronie: [link]
pobierz 53.2 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek