Kuluary podróżnicze

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast bloga podróżniczego 80dni.pl. Podróże, rowery, biegówki i dobre jedzenie. Przygoda czeka za rogiem!
Data dodania: 2019-09-05 14:44:20
Data aktualizacji: 2021-02-27 04:55:03
Audycji w katalogu: 12
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 10 miesięcy temu
OpenStreetMap – otwarta mapa tworzona przez społeczność
W dzisiejszym podkaście porozmawiamy o OpenStreetMap. Jest to niezwykły projekt, mocno inspirowany Wikipedią, który ma na celu stworzenie otwartej, darmowej i dostępnej dla wszystkich mapy całego świata. Już teraz wiele firm korzysta z OSM jako skutecznej alternatywy dla Google Maps. Jako podróżnicy i osoby aktywne – na pewno nie raz mieliście możliwość korzystać z OSM, ale może nawet o tym nie wiecie!
pobierz 44.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Życie podróżnika w czasie pandemii
Życie podróżnika w czasie pandemii. W związku z sytuacją w kraju i na świecie, zmuszeni jesteśmy do pozostania w domu i wychodzenia tylko w najważniejszych sprawach. Dzielę się z Wami pozytywnym spojrzeniem na ten trudno dla wszystkich okres. Zamknięcie w domu nie tylko nas ogranicza, ale również uzmysławia pewne rzeczy i daje czas na to, na co często czasu nie mieliśmy. Korzystajmy z tego. Jeszcze kiedyś wyjdziemy na zewnątrz i będziemy cieszyć się życiem jak dawniej!
pobierz 18.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Biegówki i turystyka narciarska
Mimo że zima w tym roku chyba trochę się na raz obraziła, porozmawiamy o biegówkach i turystyce narciarskiej. Co potrzeba, aby zacząć swoją przygodę z nartami biegowymi? Ile to kosztuje i czy ciężko stawiać pierwsze kroki? Gdzie pojeździmy na nartach biegowych w Polsce? Dlaczego ostatnio w środowisku narciarskim tak głośnym echem odbija się kwestia pieszych na trasach biegowych? Jakie strony internetowe mogą być pomocne w planowaniu narciarskich wycieczek? O tym dowiecie się w dzisiejszym odcinku podcastu. Zapraszam!
pobierz 28.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Jarmarki Bożonarodzeniowe – pomysł na grudzień
Okres przedświąteczny dla wielu osób nie jest zbyt atrakcyjnym terminem na podróżowanie. Zimno, ciemno, nieprzyjemnie – tak często wyobrażamy sobie grudniowe wojaże. A jakby tak dodać do tego odrobinę magii, a jeśli nie magii to przynajmniej grzanego wina. Zapraszam Was do posłuchania odcinka, w którym porozmawiamy sobie o Jarmarkach Bożonarodzeniowych. Nie tylko w Polsce, ale i w Dreźnie, Wiedniu, a nawet w Barcelonie!
pobierz 17.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Podróżuj lepiej z Wędrownymi Motylami
Twórcy najpopularniejszego bloga podróżniczego w kraju – Ania i Marcin Nowakowi, po latach swojej działalności wydali swoją pierwszą książkę. Co w niej znajdziecie? Dla kogo została ona napisana, a kto raczej nie znajdzie w niej zbyt wielu nowych informacji? Wszystkiego tego dowiecie się w tym odcinku podcastu, w którym dzielę się moimi wrażeniami po przeczytaniu książki "Podróżuj lepiej".
pobierz 19.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Korea i Japonia – podsumowanie kosztów wyjazdu
Od powrotu z Korei Południowej i Japonii minęło już trochę czasu. Pora, więc na podsumowanie kosztów wyjazdu. Ile zapłaciłem za transport, noclegi, wyżywienie i atrakcję. Co udało się kupić w atrakcyjnej cenie, a za co przepłaciłem. Te i inne informacje znajdziecie w tym odcinku podcastu. Konkretne liczby! :)
pobierz 41.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Korea i Japonia – przygotowania i oczekiwania
Odliczam ostatnie chwile do upragnionego wyjazdu na daleki wschód. Korea Południowa i Japonia – czyli o mich przygotowaniach, oczekiwaniach i obawach. Trochę pamiętnikowo, aby po powrocie mógł skonfrontować moje wyobrażenia z rzeczywistością. Ps. Tak mówię o pieniądzach! Ps2. Koreańska wymowa nadal stanowi dla mnie problem. Chodzi oczywiście o Park Bukhansan, a nie Buksansan ;)
pobierz 27.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Festiwal podróżniczy od kuchni
W piątym odcinku podcastu odpowiadam na częste pytania dotyczące organizacji festiwalu podróżniczego. A wszystko to na przykładzie Łaziskiego Festiwalu Górskiego "Pod górę", który organizuję wraz z przyjaciółmi od roku 2011.
pobierz 16.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Bieg Ultra Granią Tatr – czyli 70 kilometrów po Tatrach
W dzisiejszym odcinku opowiem Wam o moich wrażeniach z 70 kilometrowego biegu ultra po Tatrach oraz ponarzekam trochę na to jak wygląda i w jakim kierunku zmierza "zimowa stolica Polski", czyli Zakopane.
pobierz 23.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Jak szukać noclegów? Poradnik praktyczny.
W dzisiejszym odcinku porozmawiamy sobie trochę o tym jak szukać noclegów i na co zwracać uwagę przed wciśnięciem sakramentalnego "rezerwuj".
pobierz 20.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Morawy Południowe – (nie)winny raj
W drugim odcinku podcastu odwiedzimy Morawy Południowe – winną krainę na granicy Republiki Czeskiej i Austrii.
pobierz 14.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Zamki, rowery i alpaki
W pierwszym odcinku podcastu wybierzemy się na rowerach na farmę alpak!
pobierz 22.2 MB odcinki RSS iTunes www
miodek