Wszystko co nas kręci

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast dwóch gości ze Szczecina, których kręcą biznes, kultura, wiedza, oraz ludzie i ich historie. Czasami mówimy poważnie, czasami bardziej na luzie. Subskrybuj nas i zostań z nami!
Data dodania: 2019-09-09 17:49:45
Data aktualizacji: 2021-01-17 02:00:06
Audycji w katalogu: 20
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 2 miesiące temu
#019: Bezpieczeństwo (w) sieci, czyli czemu warto stawiać na procedury.
pobierz 185.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#018: Jak wyprodukować dobre transmisje i kursy on-line?
Już niedługo, już za chwileczkę, udostępnimy najlepszy opis i notatki z podcastu jakie kiedykolwiek czytałeś... no chyba że nie ;)
pobierz 151.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#017: Z pasji do sztuki kulinarnej.
pobierz 112.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#016: Franczyza - sposób na globalną markę.
pobierz 155.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#015: Coaching - czy jest się czego bać?
Wracamy! Po dłuższej przerwie spowodowanej wieloma przeciwnościami losu znów usiedliśmy przy mikrofonach. Nawet nie wiecie ile nam to sprawiło radości! Mimo wakacji wcale nie planujemy rekreacyjnych tematów, tylko ruszamy ostro z kopyta. Pierwszym gościem po przerwie jest Kamila Pępiak Kowalska - kobieta petarda. Kama na co dzień jest konsultantką, trenerem i uwaga, uwaga: coach-em (spodziewamy się wizyty ekipy z profilu Zdelegalizować coaching i rozwój osobisty). A tak już poważnie mówiąc - Kamila jest jednym z najbardziej rozchwytywanych coach-ów w Polsce. Przeprowadziła niezliczoną ilość sesji, jej klientami są managerowie największych firm, biznesmeni z pierwszych stron gazet, oraz celebryci - uprzedzamy, nazwiska w odcinku nie padają, zatem nie szukajcie sensacji. Zachęcamy do wysłuchania naszej podcastu ponieważ: - rozprawiamy się z kilkoma mitami na temat coachingu, - rozmawiamy jak wyrabiać w sobie nawyki, - zastanawiamy się co robić, aby nam się chciało, - poruszamy sporo ciekawych wątków biznesowych. Dzięki tej rozmowie jesteśmy zmotywowani i będziemy publikować nowe odcinki zgodnie z ustaleniami co dwa tygodnie - Kama, to działa! Uwaga, spoiler! Mario, zainspirowany dyskutowanymi treściami, wszedł w proces „rozkmin”, sprawdźcie, jaki był efekt ;).
pobierz 158.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
#014: Jak myśli Pokolenie Z.
Zostań w domu i posłuchaj podcastu! A dzisiaj prezentujemy Wam naprawdę fajny odcinek, który powinni posłuchać wszyscy: młodsi i starsi, pracodawcy i pracownicy, rodzice, przedsiębiorcy oraz włodarze miast. Tematem najnowszego odcinka jest „Pokolenie Z”, za którym przyjdzie nam (starszym) nadążać. Podczas tej rozmowy staraliśmy się rozłożyć je na czynniki pierwsze i dowiedzieć się jak najwięcej o naszych następcach. Z dzisiejszego odcinka dowiesz się: - czym jest pokolenie Z - jaka jest ich filozofia na życie - jak budować relacje w firmie - jak budować relacje na lini rodzic - zetka - jakie zagrożenie czyhają w sieci - jak rekrutować Z-etki - jak sprzedawać Z-etkom i wiele innych. W podróż po świecie Z zabiera nas Dawid Hamera, twórca akcji „Nadążyć za pokoleniem Z”, w ramach której prowadzi szkolenia i warsztaty dla przedsiębiorców, mówca konferencyjny, człowiek wielu zadań i przyszły student [chyba ;) ] I na koniec możesz dodać. Wierzymy, że za 2 tygodnie znów się usłyszymy. Trzymajcie kciuki. Zdrówka dla Was kochani.
pobierz 117.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
#013: Jak budować silną markę i dlaczego zaczynamy od kawy.
pobierz 73.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
#012: Być jak Paweł Tkaczyk.
Soon...
pobierz 106.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
#011: Zmyślne miasto, jako koncepcja jakości życia.
Soom...
pobierz 113.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
#010: Czym jest skuteczna strategia marketingowa?
Soon ... ;)
pobierz 101.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#009: Wszystko co chcielibyście wiedzieć od seksuologa, a baliście się zapytać.
Oj dzisiaj będzie gorrrąco! Jednak nie ze względu na aurę za oknem, ale przez nowy odcinek podcastu, który właśnie Wam udostępniamy. Naszym gościem jest Daria Terlikowska - psycholog i seksuolog, z którą, jak się niestety okazuje, poruszamy dla wielu nadal tematy tabu. W najnowszym odcinku rozmawiamy międzyinnymi o: – jak wygląda praca psychologa i seksuologa – w czym może Ci pomóc taka osoba jak Daria – kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa i seksuologa – kobieta, mężczyzna czy para? Kto najczęściej odwiedza gabinet Darii – czy i dlaczego edukacja seksualna w szkołach jest potrzebna – jak praca lub biznes wpływają na nasze relacje – czy żyjemy w świecie singli – dlaczego mamy taki problem aby zaakceptować odmienność seksualną u innych osób – problemach nastolatków i jeszcze więcej. Tak naprawdę to moglibyśmy nagrać 5 godzinny odcinek i nadal nie wyczerpalibyśmy listy pytań, którą mieliśmy. Mamy jednak nadzieję, że nasza rozmowa dostarczy Wam wielu ciekawych informacji. Miłego słuchania!
pobierz 118.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#006: Jak stworzyć (dobrą) nazwę w 60 minut?
pobierz 155.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#007: Brand24 kontra Facebook - o co tak naprawdę chodzi?
O CZYM MÓWIMY? Wyobraźcie sobie sytuację kiedy prowadzicie rozpędzony niczym TGV biznes i nagle, pewnego ranka, dostajecie na maila informację, że Wasze konta na portalach społecznościowych zostały (tymczasowo) zablokowane. Z dnia na dzień zostajecie odcięci od kilku ważnych dla Was kanałów komunikacji z klientami. Do tego dochodzi artykuł podważający Waszą działalność, a w sieci roi się od domysłów dlaczego doszło do tej blokady. Akcje Waszej firmy tracą na wartości, a klienci zaczynają poważnie zastanawiać się czy kontunuuować z Wami współpracę. Z taką sytuacją spotkał się nasz gość Michał Sadowski, CEO Brand24. Po publikacji w amerykańskiej wersji Business Insider artykułu, w którym autor podważył legalność zbierania danych przez jego firmę, Facebook i Instagram zablokowały nie tylko konta firmowe, ale także prywatne. W jednej chwili został odcięty, niczym ryba od tlenu, od swoich klientów, fanów oraz znajomych. Jak zareagował? Jaki wpływ miało to na jego firmę? Jak sobie z tym radzi? Jak wygląda procedura odwołania w Facebooku? To niektóre z pytań, które padły podczas tej rozmowy. Ważnej rozmowy dla każdego przedsiębiorcy, który wykorzystuje social media w swoim biznesie. W odcinku znajdziecie nie tylko porady jak zarządzać firmą w kryzysie. To odcinek naszpikowany cechami, które powinien posiadać każdy lider. Nie będziemy owijać w bawełnę - to najlepszy odcinek w naszej krótkiej historii. Jesteśmy ciekawi też reakcji portali na naszą publikację - być może to nasz ostatni wpis :) Dlatego właśnie Mariusz powtarza jak mantrę gdzie możecie nas dodatkowo znaleźć :) Życzymy miłego słuchania i zachęcamy do udostępniania i polecania wszystkim, którzy opierają swój biznes na wykorzystaniu social mediów.
pobierz 113.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#006: Franki kontra banki, czyli co wyrok TSUE oznacza dla Ciebie, kredytobiorco.
O czym mówimy? O tym, że wracamy do Was po krótkiej przerwie i od razu wchodzimy z mocnym tematem! W dzisiejszym odcinku temat dotyczący niemalże 2 mln Polaków, a rozpalający jeszcze większe grono, czyli tzw. kredyty frankowe. 3 października Trybunał Sprawiedliwości UE wyda postanowienie w sprawie jednej z umów kredytowych. Nieoficjalnie mówi się, że opinia TSUE może być pozytywna dla wnioskodawców, co ułatwi sądom w Polsce postanowienia w takich sprawach (których już teraz jest złożonych kilka tysięcy).  Co to oznacza dla posiadacza kredytu? Czy wyrok ten sprawi, że na rynek bankowy się wywróci? A może wręcz przeciwnie? Tego i jeszcze więcej dowiecie się z najnowszego odcinka #WCNK, w którym gościmy Sylwestra Kasprzewskiego, radcę prawnego specjalizującego się między innymi w pomocy frankowiczom. Z odcinka dowiecie się między innymi: - czego tak naprawdę dotyczy postanowienie TSUE - co może to zmienić dla kredytobiorców - jak mogą zareagować banki - o co możesz walczyć z bankiem posiadając kredyt w CHF - czy to postanowienie jest także ważne dla posiadaczy kredytów w EUR/USD lub JPY? - jakie inne niedozwolone opłaty stosowały banki, które również możesz odzyskać - czy możesz walczyć o zwrot pieniędzy jeśli spłaciłeś swój kredyt - czy to postanowienie dotyczy także kredytów samochodowych w CHF i wiele, wiele więcej. Zachęcamy do tej bardzo ciekawej rozmowy. Uwaga! Już 3 października 2019 r., Sylwester organizuje darmowy webinar, w którym zinterpretuje wyrok TSUE. Będziecie mogli zadać mu również pytania, które nie padły w naszej rozmowie - gorąco zachęcamy: Link do wydarzenia. [link] Więcej informacji o działalności Sylwestra Kasprzewskiego znajdziecie na [link]
pobierz 94.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#005: Jak budować markę dzięki video?
O CZYM MÓWIMY? Piąty odcinek naszego podcastu poświęciliśmy tematowi video marketingu. Naszym gościem jest Igor Podgórski, na którego „polowaliśmy” od dobrych kilku miesięcy. Igor gościł już w wielu podcastach, między innymi u Mariusza Łodygi oraz Wojtka Herry dlatego cieszymy się, że przyjął nasze zaproszenie. Igor, jak sam o sobie mówi, jest filmowcem i marketingowcem. Specjalizuje się w tworzeniu treści video dla firm do wykorzystania w internecie. Realizuje nagrania praktycznie na całym świecie. Dodatkowo prowadzi blog, kanał na YT oraz nagrywa własny podcast. Z ciekawostek nagrał świetny dokument o kinie Pionier. W tym odcinku rozmawiamy między innymi o: - Jak rozpocząć przygodę z video - jak ważne jest video w budowaniu wizerunku, - jak przedsiębiorcy powinni wykorzystać video marketing w komunikacji, - jak zacząć nagrywać filmy, jakie treści powinniśmy prezentować, - czy rzeczywiście potrzebujemy profesjonalnego sprzętu i studia do nagrywania, - o tym jak zmieniają się social media, - o złotej zasadzie Pawła Tkaczyka, którą Igor namiętnie wykorzystuje, - opowiadamy o tym jak ciekawie Live Video wykorzystuje Marek Jankowski, - opowiadamy także o tym jak pracuje ze swoim materiałem wideo Michał Sadowski. To i wiele więcej do usłyszenia w najnowszym odcinku #WCNK !
pobierz 140.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#004: Whisky moja... pasjo!
Dzisiejsza środa to taki mały piątek ponieważ dla wielu z Was to początek długiego weekendu. A skoro dużo wolnego czasu przed Wami to zdecydowanie musicie posłuchać nowego odcinka #WCNK#! Dzisiaj odcinek to prawdziwy koktajl tematów: lifestyle, pasja, biznes oraz duuużo whisky :)​ Tym razem przed naszym mikrofonem usiadł Mariusz Kowalczyk, który na co dzień zarządza firmą  Weecommerce, a w wolnych chwilach (chociaż uważam, że za niedługi czas te proporcje się odwrócą) prowadzi bloga: Jak pić Whisky. Rozmowę z Mariuszem podzieliliśmy na 3 części: whisky (jakżeby inaczej :), blogowanie, startupy w Szczecinie Odpowiemy na kilka ciekawych pytań: 1. Whisky Jak rozpocząć przygodę z whisky? Czy słynna whisky z colą to profanacja (jak wiele osób uważa)? Irlandia, Szkocja, a może Japonia? Z jakiego kraju pochodzą najlepsze gatunki whisky? Czym różni się: whisky od borbona? Jak wygląda rynek whisky w Polsce?– czy Polacy piją (za) dużo? 2. Blogowanie Blogowanie: bardziej hobby czy biznes? Jak można zarabiać na blogu? Jak wygląda praca bloggera ? Jakie rady Mariusz ma dla osób chcących zacząć blogować? 3. Startupy w Szczecinie Czy w Szczecinie mamy „klimat” dla startupów ? Jak wygląda rzeczywistość startupera? Czy programy akceleracyjne rzeczywiście pomagają w rozwoju? To i wiele więcej do usłyszenia w najnowszym odcinku WCNK! Na zdrowie!
pobierz 95.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#003: Dziennikarz w czasach social mediów.
Jak co wtorek zapraszamy Was do odsłuchania nowego odcinka podcastu „Wszystko co nas kręci”. Tym razem przed mikrofonem zasiadła dziennikarka Agata Maksymiuk związana z grupą Polska Press (wydająca takie tytuły jak Głos Szczeciński, MM Trendy, Strefa Biznesu, Nasze Miasto etc.). Z Agatą poruszamy wiele ciekawych wątków, w tym między innymi: - jak to jest z tym czytelnictwem w Polsce, - czy ludzie czytają jeszcze gazety, - jak wygląda praca dziennikarza w dzisiejszych czasach, - czy papierową prasę czeka nieuchronna śmierć, - czy dziennikarze muszą być mocno odporni na hejt, - co najlepiej sprzedaje się w mediach. Poza tym rozmawiamy o kuluroznastwie, fake newsach i wielu innych ciekawych rzeczach. Życzymy przyjemnego słuchania! M&M
pobierz 142.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#002: Od biletera do króla biletów.
Gościem drugiego odcinka podcastu "Wszystko Co Nas Kręci” jest Konrad Pietracha - twórca portalu bilety.fm - najpopularniejszego serwisu sprzedaży biletów w zachodniej Polsce. W tym odcinku: Porozmawiamy czy Szczecin to dobre miejsce na duże wydarzenia dowiemy się czy na nowym stadionie Pogoni zagra Metallica. Przedstawimy przepis na udane wydarzenie. Opowiemy o 11-letniej pracy nad portalem, która pozwoliła Konradowi osiągnąć pozycję nr 1 w naszym regionie. Porozmawiamy o tym, czym różni się marketing wydarzeń. Opowiemy o jednym z najdłużej organizowanych wydarzeń muzycznych w Szczecinie. Wyjaśniamy też, dlaczego nie udało nam się kupić materaca od Pawła Tkaczyka :)
pobierz 115.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#001: Najsłodsza dziewczyna w Szczecinie.
Odcinek #001, czyli słodki biznes na zdrowych słodyczach. Czy to w ogóle możliwe? Gościem odcinka jest Celestyna Krajczyńska - założycielka bloga Cuda Celestyny. Z Celką rozmawiamy między innymi o tym jak to wszystko się zaczęło, o pozyskiwaniu inwestorów i jej autorskim przepisie na sukces. Jeśli planujesz prowadzić swojego bloga lub tworzyć biznes w sieci - koniecznie posłuchaj tego odcinka.
pobierz 87.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#000: Dlaczego warto nas słuchać?
Podczas jednej z rozmów Paweł Tkaczyk powiedział nam: “Chcecie się rozwijać? Zróbcie podcast!” Odcinek 0. to krótka historia o tym jak dwóch facetów poszło za radą człowieka, który o historiach wie wszystko.​
pobierz 38.0 MB odcinki RSS iTunes www
miodek