Projekt Wilczy bilet

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podróżnicze opowieści o emocjach, przeżyciach i doświadczeniach w drodze. Rozmowy psychologa z podróżnikami i sportowcami.
Data dodania: 2019-09-09 17:52:49
Data aktualizacji: 2019-11-13 17:10:04
Audycji w katalogu: 14
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 3 dni temu
Mój motocykl nazywa się Dorota - rozmowa z Mają Sontag
Rozmowa w ramach nowej serii Projektu Wilczy Bilet, w którym przedstawiam nietuzinkowych podróżników. Przemierzając Algierską Saharę trafiła na plan filmowy. Swój pierwszy (pożyczony) motocykl nazwała Mustangiem i przejechała na nim Mongolię. W rozmowie z Mają Sontag pytam o co w tym wszystkim chodzi, jeżeli nie o serpentyny? Czemu podróżując nie powinniśmy wychodzić ze swojej strefy komfortu? I dlaczego dobrze jest mieć do czego wracać?
pobierz 88.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
Autostop - Jak zatrzymać auto?
Sztuka łapania aut i zdobywania przyjaciół podróżując bez kosztów. Jak się nie bać kierowców? Czy brać gaz pieprzowy? Dlaczego autostop może zmienić postrzegania świata na bardziej przyjazny i życzliwy, niż przedstawiają to media i twoi znajomi, którzy naoglądali się za dużo horrorów.
pobierz 17.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Czego uczy podróżowanie? - rozmowa z Anią Pałamar
Dwie dziewczyny, podrożniczki i podkasterki w szczerej rozmowie. O tym jak życie w drodze może zaskoczyć i nauczyć nas nie tylko sprawnego pakowania rozmawiam z Anią Pałamar, autorką podcastu Dzielnie w Podróży! Ania zwiedziła juz kawałek świata, a nasze sposoby na to są zarazem podobne jak i całkiem różne. Drugą część, znajdziecie na kanale Ani, sprawdźcie @dzielniewpodrozy
pobierz 37.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Międzynarodowy Dzień Podcastów - czytaj Autostopem przez Galaktykę
Cześć, ja nazywam się Marta Dziekońska, a to jest Podcast Projekt Wilczy Bilet z odcinkiem specjalnym z okazji Międzynarodowego Dnia Podcastów. A ten dzień przypada na 28 września. W związku z tym wraz z innymi twórcami postanowiliśmy nagrać dla was fragmenty książek, do których czytania chcielibyśmy was namówić. Nie byłabym sobą gdybym nie wybrała jakiejś odjechanej pozycji, która łączy się z tematem podróżowania. Książka ta porusza wyobraźnie i prowokuje do spojrzenia z dystansu na otaczający nas świat i zasady nim rządzące. Jest satyryczną krytyką naszej rzeczywistości, siejąc jednocześnie ziarno nadziei na przyszłość. Poza tym, przygody jakie przeżywają bohaterowie są zupełnie szalone. No bo w końcu cała akcja rozgrywa się zaraz po tym, jak nasza planeta Ziemia przestaje istnieć, a tytuł tej pozycji to „Autostopem przez Galaktykę” Douglasa Adamsa. Jest to książka, przy której na nic zdaje się logiczne myślenie, ale jednocześnie stanowi abstrakcję niepozbawioną sensu. Każda strona to kolejne zaskoczenie, a ta pozycja to dopiero pierwsza część serii o Adamie pracującym w radiu, Fordzie kosmicie oraz innych istotach poza ziemskich. Mam nadzieję, że spróbujecie i zasmakujecie w tej ekscentrycznej satyrze negującej absolutnie wszystko, z fabułą zupełnie nienadającą się do opowiedzenia. To fantastyka ze społecznym zacięciem filozoficzna przygodówka, która pełna jest absurdu i parodii. Jest to książka napisana wyjątkowo swobodnie, niesamowita, podważająca wszystko to co w życiu bierzemy za oczywiste i pewne. Gorąco zachęcam was do lektury tej wspaniałej opowieści! A my słyszymy się za tydzień w regularnym rytmie. Dajcie znać jak wam się podobało zostawiając recenzję tego podcastu na Itunes! I szukajcie innych nagrań w ramach akcji Międzynarodowego Dnia Podcastów. Audiobooka po angielsku tej książki, z którego pochodzi melodia na początku podcastu znajdziecie po linkiem: [link] Podkład został nagrywamy we współpracy z mc² studio
pobierz 15.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Czemu wolontariat się opłaca? - rozmowa z Weroniką Zimną
Luźna rozmowa o wolontariacie, szukaniu alternatyw, własnej ścieżki i wykorzystywaniu wszystkich możliwości z Weroniką Zimną. O tym jak Weronika rzuciła szkołę i zbudowała karierę, a ja o tym jak skończyłam szkołę i rzuciłam karierę. O wyzwaniach, odsłanianiu mapy i czy zmienianie kierunku po roku studiowania to stracony czas? Moja rozmówczyni za jej działalność społeczną została wyróżniona miejscem w gronie 25 under 25 magazynu Forbes. To jedna z osób, które bardzo inspirują mnie w swoim podejściu do życia. Weroniki szukajcie na instagramie pod @zimnotutaj
pobierz 34.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Lotniska i samoloty - jak nie być Ikarem?
O tym jak prawie nie doleciałam do domu na wigilię. O podstawach latania, czyli między innymi jak (nie)zostać oznaczonym jako zagrożenie terrorystyczne? Gdzie jest najlepsze lotnisko na świecie i jak pojechać na darmową wycieczkę po Istanbule? Wasze pomysły na temat klaskania możecie wysyłać TU: [link]
pobierz 20.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Przygody i opowieści Couchsurfingowe
W tej części opowiadam historie jakie przydarzyły się mi podczas podróżowania z użyciem platformy jaką jest Couchsurfing. Będą też historie innych podróżników i inne wynikające z tego sytuacje - czasem zabawne, czasem niekoniecznie.
pobierz 52.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Couchsurfing, czyli o co w tym wszystkim chodzi i na co to komu potrzebne?
Couchsurfing to platforma, ale również aplikacja na telefon, która polega na darmowym korzystaniu z gościnności innych ludzi i nocowaniu w ich prywatnych mieszkaniach. Cała inicjatywa polega na ułatwianiu podróżnikom znajdowania zakwaterowania, jak również tym którzy nie mogą aktualnie podróżować kontaktu z ludźmi z innych kultur. Dzisiaj opowiem też o sposobie na stworzenie swojego profilu, niepisanych zasadach panujących w społeczności i bezpieczeństwie.
pobierz 52.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Spontaniczne podróżowanie i jak nie planować wyjazdu?
O tym jak dotarłam do momentu planowania podróży, jak nie planować i czemu może wyniknąć z tego więcej zabawy. Czemu zadania to tylko mury z cegieł ? W czym podróżowanie ogranicza?
pobierz 29.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Pierwsza (nie)poważna podróż - wspomnienia z Islandii
Islandia kraj lodu i ognia, wulkany, lodowce, wodospady i owce. 10 dni spania w samochodzie w otoczeniu zdziczałych koni, żywienia się tuńczykiem z puszki i mycia wodą z gorących źródeł, czyli wspomnienia z mojej pierwszej poważnej budżetowej podróży.
pobierz 51.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Skąd brać pieniądze na podróżowanie? Transparentnie o moich podróżniczych finansach i sposoby na finansowanie podróży.
Czy żeby podróżować trzeba być bogatym? Czy da się zarabiać podczas podróżowania? Czy trzeba pracować zdalnie żeby mieć przychód podczas podróży? Jak oszczędzać i żyć normalnie podczas oglądania świata? Na te i inne pytania odpowiadam szczerze i podpowiadam w jaki sposób można finansować swoje marzenia.
pobierz 46.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Jak to, sama się nie boisz? Wszystko co chcesz wiedzieć o odwadze w drodze.
Jak to sama się nie boisz? Opowieść o tym jak zyskałam odwagę żeby nie mieć domu ani planu i na co składa się dojrzewanie do poczucia komfortu w takiej sytuacji.
pobierz 42.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Jak przez sztuki walki trafić na Arktykę? Rozmowa z Bartkiem Jurczykiem - Hornet Expeditions
Rozmowa z Bartkiem Jurczykiem z Hornet Expeditions. O przeszłości pełnej miłości do sportu. Spaniu samemu w lesie. Wyprawie na Arktykę. Jednej parze skarpetek przez 2 tygodnie. Spełnianiu swoich marzeń.
pobierz 86.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Audycja Afera
Krótka audycja z autorką podcastu i porojektu Wilczy Bilet. By przedstawić, krótko kto wam będzie dostarczał treści. Odpowiedż na pytanie czemu podróżuje, gdzie, jak to się zaczęło i dlaczego sama :)
pobierz 49.2 MB odcinki RSS iTunes www
miodek