Scarcast

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Data dodania: 2012-04-06 23:35:50
Data aktualizacji: 2013-08-22 10:03:16
Audycji w katalogu: 5
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 10 lat temu
05. Multimedia na stronach www (10 lutego 2011)
Tworząc strony internetowe bardzo powszechne jest wstawianie w nie różnych multimediów. Zdjęcia, ozdobniki graficzne, filmiki flash, muzyka w tle i tak dalej. Kolejny odcinek rozmów przez Teamtalka poświęcamy właśnie prostym sposobom wstawiania mediów na stronę internetową.
pobierz 28.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 lat temu
04. Zdarzenia i formularze na stronach www (31 Stycznia 2011)
Surfując po internecie z pewnością nie raz mieliście doczynienia z formularzami. Najprostrzym typem formularzy jest chociażby wyszukiwarka Google. Formularze dostarczają stronie internetowej możliwość interakcji z użytkownikiem poprzez definiowane tam kontrolki. Z tymi kontrolkami najczęściej związane są zdarzenia, czyli określone reakcje witryny na jakiś określony warunek. Czwarty odcinek naszych rozmów o stronach www poświęcamy właśnie tej tematyce.
pobierz 58.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 lat temu
03. Edytory wspomagające tworzenie dokumentów HTML (22 maja 2010)
Ostatni z trzech pierwszych odcinków. W tym epizodzie Laboratorium Programowania opisujemy dwa edytory tekstowe wspomagające tworzenie dokumentów HTML . Omawiane edytory to Noth dostępny na stronie internetowej [link] oraz PSP ad dostępny na stronie [link]. Tą pierwszą stronę szczególnie polecamy wszystkim pragnącym poświęcić swoje umiejętności stronom internetowym. Słuchaczy tego odcinka przepraszam za słyszalne kłopoty mojego szamotania się z podkładem muzycznym. Jak będzie można się przekonać muszę wyćwiczyć swoje umiejętności realizatorskie nawet jeśli było to radio internetowe… A może właśnie dlatego?… :-)
pobierz 61.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 lat temu
02. Dokładniejsze omówienie znaczników języka HTML (15 maja 2010)
Drugi odcinek z pierwszych wyemitowanych na antenie nieistniejącej już Tyflostacji. W tym odcinku Ja i Tomek Kowalik przyglądamy się bardziej językowi HTML . Omawiamy większość znaczników używanych w tworzeniu dokumentów HTML . Zalecamy dokładne przesłuchanie tego odcinka, ponieważ jest tam zawarte naprawdę dużo informacji.
pobierz 54.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 lat temu
01. Początki i szkielet dokumentu HTML (08 maja 2010)
Oto pierwszy z trzech odcinków wyemitowanych na antenie Tyflostacji. Nie obyło się niestety bez problemów technicznych zwłaszcza, że to ja udawałem radiowca a Tomek Kowalik podłączył się przez program konferencyjny Teamtalk.
pobierz 40.1 MB odcinki RSS iTunes www
miodek