Znajomi ze słyszenia

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast (z gośćmi!) o Lechii Gdańsk i Arce Gdynia. Tymek Kobiela i Paweł Kątnik zapraszają gościa z jednego z klubów, a w drugiej części dyskutują na temat drugiego klubu.
Data dodania: 2019-09-21 11:01:12
Data aktualizacji: 2020-12-04 06:55:04
Audycji w katalogu: 25
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 5 dni temu
Znajomi Ze Słyszenia #25 Krzysztof Bąk
Krzysztof Bąk wiele w piłce widział. Jako junior grał w Polonii, zarabiał 700 złotych, a buty dostawał od Dariusza Dźwigały, bo sam nie miał pieniędzy, żeby je sobie kupić. Widział też, jak Wladimer Dwaliszwili kupuje korki innym zawodnikom, bo im też brakowało pieniędzy. W Lechii pensję dostawał jeszcze przed terminem. To w Gdańsku dzielił szatnię z Łukaszem Surmą, który nie musiał się nawet odzywać. Miał taki szacunek, że wystarczyło spojrzenie i wszyscy podporządkowywali się temu, co myśli kapitan. Z Krzysztofem rozmawiamy o pieniądzach, przeszłości, przyszłości (marzenia o własnym barze!), koszulce Rivaldo, miłości do Gdańska, piłkarskiej długowieczności, zawodnikach, którym nie wyszło. To postać, która ma mnóstwo do powiedzenia. (Fot. Krzysztof Mystkowski/KFP)
pobierz 36.6 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 12 dni temu
Znajomi Ze Słyszenia #24 Ireneusz Mamrot
- Jeżeli ktoś kiedyś postawi mi ultimatum zdobycia określonej liczby punktów w kilku meczach, to w tym momencie zakończymy pracę - mówi Ireneusz Mamrot. Trener Arki ceni zaufanie i podkreśla, że jest niezwykle ważne. Z Ireneuszem Mamrotem porozmawialiśmy o tym, czy piłkarze mają presję, co sądzi o dziennikarzach i dlaczego uważa, że noty wystawiane przez nich zaraz po meczach są bez sensu? Jak postrzega aktualną sytuację Jerzego Brzęczka? Trener zdradził też, że w I lidze on i sztab zarabiają zdecydowanie mniej niż w ekstraklasie. Zapewnił, że praca w Gdyni ma być projektem długofalowym i choć chciałby awansować już w tym sezonie, to nie wyklucza możliwości, że tak się nie stanie. Zapytaliśmy też o Mateusza Młyńskiego i Juliusza Letniowskiego, jak wyglądają kulisy pracy trenera, czy śpi przed i po meczach, czy zdarza mu się zmienić plan na spotkanie w ostatniej chwili? Czy Arka jest ofiarą swojej własnej efektownej gry z początku sezonu? Znalazł się też czas na wątki prywatne - jaką lubi kawę i jakie pije piwo. Zawsze to piszemy, ale teraz naprawdę - WARTO, NIE MOŻNA TEJ ROZMOWY PRZEOCZYĆ. (Fot. Grzegorz Radtke/400mm.pl)
pobierz 29.3 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 19 dni temu
Znajomi Ze Słyszenia #23 Jarosław Kubicki
Dlaczego kuzynowi na święta wysyła papier toaletowy, a w domu ma basen pełen piłek? Czy chciałby, żeby jego córka została piłkarką i jak zmieniła mu się perspektywa, kiedy został ojcem? Czy lubi rozmawiać o piłce i czy jego zdaniem dziennikarze się na niej znają? Dlaczego Egy nie odnajduje się w Lechii, czy rzeczywiście jest słaby fizycznie i jak radzi sobie z piłką? Czy mówienie o reprezentacji Polski w jego kontekście to abstrakcja? Czego w piłce żałuje i czego nadal jest mu szkoda? Z Jarosławem Kubickim rozmawia się bardzo przyjemnie, kilka razy nas zaskoczył, warto go bliżej poznać. (Fot. 400mm.pl/Grzegorz Radtke)
pobierz 26.1 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 26 dni temu
Znajomi Ze Słyszenia #22 Marcin Warcholak
"Po urlopie przyszedłem na pierwszy trening, wszyscy się spotkaliśmy. Trener Smółka wołał do swojego gabinetu zawodników, którym chciał podziękować. Było ich sporo, 15 lub 16, a ja wśród nich. Rozmowa trwała dosłownie pół minuty, dwa zdania, podziękowano mi i szukałem sobie nowego klubu." - tak Marcin Warcholak wspomina rozstanie z Arką. Jak wyglądało świętowanie po zdobyciu Pucharu Polski? Jak czuje się piłkarz, który w trzy lata od gry na Stadionie Narodowym zjeżdża do III ligi? Poruszyliśmy sporo wątków, warto posłuchać "polskiego Roberto Carlosa". (Fot. Mateusz Ochocki/KFP)
pobierz 23.3 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany ponad miesiąc temu
Znajomi Ze Słyszenia #21 Maciej Kalkowski
Maciej Kalkowski poszedł na swoje. Latem rozstał się z Lechią, a niedawno został trenerem Elany Toruń. Jakie są kulisy pożegnania z biało-zielonymi i dlaczego przez opieszałość klubu stracił szansę na pracę w ekstraklasie? Czy obraża się na Lechię? Komu w relacjach z klubem zabrakło determinacji? Zapytaliśmy o te wątki. Był też czas na rozmowę o jego transferach do Lechii i Arki, o których nawet teraz mówi z dużym trudem, i których - tak się wydaje - dziś żałuje. Zapytaliśmy o wywiady byłych piłkarzy Lechii, np. Sławomira Peszki - co o nich myśli i dlaczego między innymi Peszko musiał odejść? Było też o kumplowaniu się z piłkarzami i lojalności wobec szefa, wspomnieliśmy trenera Henryka Piekarczyka, pytaliśmy o Quima Machado, Piotra Nowaka czy Adama Owena. Wątków jest mnóstwo, posłuchajcie! (Fot. 400mm.pl/Grzegorz Radtke)
pobierz 25.7 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany ponad miesiąc temu
Znajomi Ze Słyszenia #20 Jacek Zieliński
- Życie dało mi kilka razy po twarzy - mówi Jacek Zieliński, odnosząc się do zwolnień z Lecha, Cracovii czy Arki. Rozmawiamy z nim o realiach, w jakich pracował w Gdyni, o trenersko-komentatorskich relacjach z synem, o tym, jak radzi sobie człowiek na wielomiesięcznym bezrobociu. Czy byłby gotowy pracować w niższych ligach? Czy sytuacja finansowa trenera pozwala na odrzucenie ofert pracy? Co jest w pracy ważniejsze niż pieniądze? Czy piłkarz, który ma ponadprzeciętnie szerokie horyzonty, będzie miał problemy w szatni? Jak czuł się, oglądając Lecha w Lidze Europy, z którego został zwolniony dzień wcześniej? Co czuje teraz, patrząc na "Kolejorza"? Dlaczego nie dziwi go dołek formy Arki? Kogo typuje do awansu do ekstraklasy? Poruszyliśmy mnóstwo wątków, warto posłuchać, bo trener mówi otwarcie i mądrze! (Fot. 400mm.pl/Tomasz Zasiński)
pobierz 20.7 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 2 miesiące temu
Znajomi Ze Słyszenia #19 Rafał Pietrzak
Czy Rafał Pietrzak był w reprezentacji fusem? Jak czuł się grając w dziadka i dlaczego nie podpala się po tym zgrupowaniu? Jakie miał możliwości, kiedy wyjeżdżał z Polski i czemu nie wybrał Arabii Saudyjskiej? Czy w Polsce piłkarze zarabiają lepiej niż w Belgii? Kto robił na nim największe wrażenie zagranicą? Dlaczego tęskni do szatni Wisły Kraków? Kto był największym śmieszkiem, jakiego poznał? Jak wspomina całą akcję z Vanną Ly? Z Rafałem Pietrzakiem porozmawialiśmy długo, radośnie, ale też momentami poważnie. Warto posłuchać i poznać lewego obrońcę Lechii. (Fot. 400mm.pl/Grzegorz Radtke)
pobierz 21.7 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 2 miesiące temu
Znajomi Ze Słyszenia #18 Krzysztof Sobieraj
Krzysztof Sobieraj był kolejnym gościem Znajomych ze słyszenia. Opowiedział o kulisach rozstania z Arką. Dlaczego uważa, że tylko on zachował klasę, a Jarosławowi Kołakowskiemu jej zabrakło? Czemu rozmowy w sprawie pracy w Arce były tylko stratą czasu? W jakim klubie I ligi mógł pracować w tym sezonie? Jak to jest prowadzić zespół, w którym piłkarze mają też innych pracodawców, bo za klubowe pensje nie są w stanie się utrzymać? Posłuchajcie! (Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski)
pobierz 20.1 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 2 miesiące temu
Znajomi Ze Słyszenia #17 Bartosz Kopacz
Bartosz Kopacz, obrońca Lechii był kolejnym gościem Znajomych ze słyszenia. Opowiedział o najlepszych piłkarzach, z jakimi grał, zdradził, kto na treningach Lechii sprawia mu najwięcej kłopotów, porównał Saiefa ze Starzyńskim. Opowiedział też o tym, czy nie bał się, że w Lechia będzie miała względem niego zaległości finansowe i dlaczego - choć ma dobry, sportowy samochód, nie przekracza prędkości. Fot. Grzegorz Radtke/400mm.pl
pobierz 20.1 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 2 miesiące temu
Znajomi ze słyszenia #16 Krzysztof Brede
Gościem 16. odcinka Znajomych ze słyszenia był Krzysztof Brede. - co zrobić, by Podbeskidzie zaczęło wygrywać, - czy możliwy jest powrót do Podbeskidzia Mateusza Sopoćki, - czy polskie drużyny potrafią grać w zaskakujący sposób? - jakie są silne i słabe strony Lechii? Zapraszamy! fot. Aleksander Knitter/KFP
pobierz 15.1 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 9 miesięcy temu
Znajomi Ze Słyszenia #15 Rafał Kobryń
Po swoim debiucie powiedział, że grał głównie dla mamy. To dzięki niej gra w piłkę, zawdzięcza jej bardzo wiele. Ma nadzieję niedługo podpisać nowy kontrakt i wynagrodzić mamie to, ile poświęciła dla jego rozwoju, kiedy sama wychowywała go i brata. Rafał Kobryń to prawdziwy wychowanek Lechii. W klubie jest od szóstego roku życia, ale miał trudne momenty. Dopiero ostatnio stał się ważną postacią drużyny. Posłuchajcie jego historii.
pobierz odcinki RSS iTunes
opublikowany 9 miesięcy temu
Znajomi Ze Słyszenia #14 Michał Kopczyński
Czternasty odcinek podcastu z piłkarzami Arki i Lechii. Tym razem rozmawiamy z Michałem Kopczyńskim, który jest świeżo po debiucie w żółto-niebieskich barwach. O żonie, która gra w rugby, o tym, jak odnajduje się w szatni piłkarz zupełnie niestereotypowy, o pobycie w Nowej Zelandii, o Czerczesowie, Bale'u, Ronaldo, Nikoliciu, Prijoviciu, o Suwałkach, zachodach słońca i innych sprawach. Zapraszamy!
pobierz odcinki RSS iTunes
opublikowany 12 miesięcy temu
Znajomi Ze Słyszenia #13 Tymek Kobiela, Paweł Kątnik
Gdzie największe dziury i problemy ma Lechia, a jakie są jej najmocniejsze strony? Kto z biało-zielonych rozczarował, a kto pozytywnie zaskoczył? I analogicznie - co wzmocnić musi Arka, a czym może się pochwalić? Po kim spodziewaliśmy się więcej, a kto z nawiązką spełnił oczekiwania? Podsumowujemy nieco ponad połowę sezonu w wykonaniu trójmiejskich klubów. Zapro!
pobierz odcinki RSS iTunes
opublikowany 12 miesięcy temu
Znajomi Ze Słyszenia #12 Wojciech Pertkiewicz
Czy gdyby nie przepis o młodzieżowcu, którykolwiek młodzieżowiec grałby w Arce? Jakie były najdroższe transfery do i z klubu? Co i dlaczego zepsuł Zbigniew Smółka? Czy jeszcze kiedyś poprowadzi klub ekstraklasy albo wróci do Arki? Zapraszamy na długą rozmowę z byłym prezesem Arki, Wojciechem Pertkiewiczem.
pobierz odcinki RSS iTunes
opublikowany 12 miesięcy temu
Znajomi Ze Słyszenia #11 Jakub Arak, Krzysztof Brede
Jakub Arak, czyli kompletny futbolowy "freak" był gościem kolejnego odcinka podcastu. Z pamięci recytuje wyniki mistrzostw Europy 2016, statystyki Lewandowskiego, do którego kiedyś go porównywano i deklaruje - od piłki nie odpoczywa nigdy. W drugiej części naszym gościem był były piłkarz Lechii, potem trener grup młodzieżowych i asystent głównego - Krzysztof Brede. Jak wyglądała sytuacja w Chojniczance? Jak w Podbeskidziu radzi sobie Mateusz Sopoćko, a jak Karol Danielak? Jak wspomina czasy grania w piłkę i imprezowania w drużynie Lechii? Odpowiedział na te, ale też wiele innych pytań.
pobierz odcinki RSS iTunes
opublikowany ponad rok temu
Znajomi Ze Słyszenia #10 Patryk Lipski, Roman Kołtoń
Dwie gwiazdy z okazji dziesiątego odcinka odwiedziły Znajomych. Najpierw duży talent, który ostatnio ma spore problemy, czyli Patryk Lipski z Lechii Gdańsk. Potem medialna bestia, człowiek głoszący prawdę, czyli Roman Kołtoń. W obu przypadkach była to OGROMNA przyjemność.
pobierz odcinki RSS iTunes
opublikowany ponad rok temu
Znajomi Ze Słyszenia #9 Marcus Da Silva
Marcus da Silva w dziewiątym odcinku Znajomych ze słyszenia mówi bez ogródek: Smółka? Nie znam gościa. To nie jest dobry człowiek. Okłamał mnie i zepsuł atmosferę w szatni. O Smółce, ale też o Brazylii, marzeniach, idolach i rodzinie opowiedział nam piłkarz Arki.
pobierz odcinki RSS iTunes
opublikowany ponad rok temu
Znajomi Ze Słyszenia #8 Artur Sobiech
Był bohaterem ogromnego jak na polskie warunki transferu, wyjeżdżał z łatką sporego talentu i długo utrzymywał się na porządnym poziomie w Niemczech. Jaka była stara szatnia Ruchu Chorzów? Jak wyglądały negocjacje z Józefem Wojciechowskim i czy to w ogóle były negocjacje? Czy rywalizujący napastnicy mogą się przyjaźnić? Jak szatnia Hannoveru 96 zareagowała po tragediach, które dotknęły klubu? Między innymi na te pytania odpowiedział Znajomym ze słyszenia Artur Sobiech.
pobierz odcinki RSS iTunes
opublikowany ponad rok temu
Znajomi Ze Słyszenia #7 Michał Nalepa (Arka Gdynia)
Michał Nalepa, czyli jedna z ikon obecnej Arki Gdynia opowiada o: - relacjach z kibicami, - reakcjach na hejt i wyzwiska, - piciu piwa, - relacjach z dużo starszym rodzeństwem, - pomyśle na wychowanie syna, - tym, jak on i jego dziewczyna reagują, gdy piszą do niego inne kobiety, - wielu, wielu innych sprawach. Zapraszamy, Tymek Kobiela i Paweł Kątnik.
pobierz odcinki RSS iTunes
opublikowany ponad rok temu
Znajomi Ze Słyszenia #6 Tomasz Osowski
Tomasz Osowski, to człowiek-pasja. Jedno pytanie o mecze - czy to dawne, czy najświeższe - i zapalają mu się oczy, dyskusja się rozgrzewa, a czas płynie błyskawicznie. Porozmawialiśmy o derbach - historiach, bohaterach nieoczywistych, relacjach kibicowskich, braku "jaj" u osób zarządzających i tak dalej, i tak dalej. Zapraszamy!
pobierz odcinki RSS iTunes
Starsze
»
miodek