Znajomi ze słyszenia

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast (z gośćmi!) o Lechii Gdańsk i Arce Gdynia. Tymek Kobiela i Paweł Kątnik zapraszają gościa z jednego z klubów, a w drugiej części dyskutują na temat drugiego klubu.
Data dodania: 2019-09-21 11:01:12
Data aktualizacji: 2021-03-06 12:45:04
Audycji w katalogu: 46
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany wczoraj
Znajomych Wynurzenia #10 Arka rozbiła Puszczę, Memić zaimponował
Znajomych Wynurzenia po awansie Arki do półfinału Pucharu Polski! Rozmawiamy z Maciejem Rosołkiem i Marcusem da Silvą. Mówimy też o tym, dlaczego jednym z bohaterów spotkania był Haris Memić, jakie bramki smakują Markowi Saganowskiemu najlepiej i dlaczego w ogóle wspominamy o tym przy okazji meczu Puszczy z Arką, czy gdynianie wylosowali najtrudniejszego rywala z możliwych i czemu uważamy, że wynik może zakłamywać przebieg spotkania. Zapraszamy! (Fot. 400mm.pl/Bartek Ziółkowski)
pobierz 18.5 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 6 dni temu
Znajomi Ze Słyszenia #36 Dariusz Marzec
Ten wywiad to pozycja obowiązkowa dla każdego kibica Arki. Z Dariuszem Marcem rozmawiamy o żółto-niebieskich, spojrzeniu na priorytety, pytamy o komunikację z piłkarzami i między piłkarzami. Zawsze aktualne pytanie: styl czy wyniki? Ale rozmawiamy też o mierzeniu się z presją, kardynalnych błędach trenerów i najważniejszych cechach, jakie musi mieć szkoleniowiec. "Zawsze jestem szczery z zawodnikami" - mówi Dariusz Marzec. Tego trzeba posłuchać! (Fot. 400mm.pl/Tomasz Zasiński)
pobierz 25.5 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 6 dni temu
Znajomych Wynurzenia #9 Stal grała, Lechia wygrała
Trzecie z rzędu zwycięstwo, trzecie bez straty gola, a łącznie czwarty kolejny mecz bez porażki. Lechia - pod względem rezultatów - ruszyła z kopyta. Ale po dwóch dobrych meczach z Górnikiem i Rakowem, w spotkaniu ze Stalą wyglądała fatalnie. Zwyciężyła, bo miała mnóstwo szczęścia. Analizujemy to spotkanie. (Fot. 400mm.pl/Grzegorz Radtke)
pobierz 22.6 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 7 dni temu
Znajomych Wynurzenia #8 Zapomnieć o meczu Arki z GKS-em Jastrzębie
Arka pokonała GKS Jastrzębie 1:0. Właściwie tyle o tym meczu by wystarczyło, bo oglądało się to fatalnie. Próbujemy jednak przeanalizować, wytypować najgorszych i najlepszych. Zapraszamy na Wynurzenia po wyrobie meczopodobnym. (Fot. 400mm.pl/Tomasz Zasiński)
pobierz 18.0 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 13 dni temu
Znajomych Wynurzenia #7 Ceesay i Saief potańczyli z Górnikami
W najnowszym odcinku Wynurzeń mówimy o meczu Lechii z Górnikiem Zabrze. Spieramy się, kto był lepszy - Ceesay czy Saief? Dlaczego ogromne wrażenie robi Biegański i czemu o obronie powiemy niewiele? Zapraszamy! (Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski)
pobierz 24.7 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 14 dni temu
Znajomi Ze Słyszenia #35 Karol Fila
O Karolu Fili przed rozmową zdarzało nam się słyszeć, że ma sodówkę. Nasze wnioski? To bzdura. Sam o sobie mówi, że jest normalnym, skromnym chłopakiem i tu się z nim zgadzamy. Rozmawiamy o domu rodzinnym, o pochodzeniu z wioski, o słabej formie w tym sezonie, o marzeniach o grze w Arsenalu (ewentualnie też w Atalancie). O rozwoju, prawej obronie i profesjonalizmie. Zapraszamy! (Fot. Wojciech Figurski/400mm.pl)
pobierz 25.0 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 17 dni temu
Znajomych Wynurzenia #6 Marcjanik strzela jak Balotelli
Michał Marcjanik zrobił Mario Balotellego. Piękny gol, cieszynka też w stylu Włocha. W dodatku był to gol ważny, bo dający awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Podobała nam się decyzyjność gdynian, konkrety, których nie brakowało, ruchliwość większości zawodników, a zawiódł nas np. Arkadiusz Kasperkiewicz. Podsumowujemy spotkanie Arki z Górnikiem Łęczna w 1/8 finału Pucharu Polski. Fot. 400mm.pl/Tomasz Zasiński
pobierz 36.9 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 20 dni temu
Znajomych Wynurzenia #5 Czy Lechia z Rakowem wygrała na farcie?
Ile w tym było szczęścia, ile przypadku, ile determinacji, zadziorności, planu? Lechia wygrała z Rakowem Częstochowa i przełamała złą passę. Analizujemy to spotkanie. Fot. 400mm.pl/Grzegorz Radtke
pobierz 33.3 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 20 dni temu
Znajomi Ze Słyszenia #34 Daniel Kajzer
Kariera Daniela Kajzera jest więcej niż nieoczywista. Zanim na poważnie zaistniał w Polsce, został czołowym bramkarzem w Bułgarii. Przeniósł się do rodzimej ekstraklasy, ale znów nie odegrał większej roli i swoją pozycję buduje w Arce. Rozmawiamy o pobycie w Bułgarii, o szatni w Arce, o Mamrocie i Marcu, o tym, dlaczego wkurza się podczas gry w FIFĘ, czemu zawsze musi wygrywać i jak jego życie zmieniło się po narodzinach córki. Zapraszamy! (Fot. 400mm.pl/Mirosław Szozda)
pobierz 27.0 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 24 dni temu
Znajomych Wynurzenia #4 Puszcza obnażyła Lechię
Lechia odpadła z Pucharu Polski po porażce 1:3 z Puszczą Niepołomice. Komentujemy to spotkanie, zastanawiamy się, czy Piotr Stokowiec powinien być dalej trenerem biało-zielonych.
pobierz 30.2 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 27 dni temu
Znajomi Ze Słyszenia #33 Mateusz Bąk
Mateusz Bąk był – takie mamy wrażenie – po prostu szczery. Mówił o finansach, o planie na zrewolucjonizowanie sytuacji związanej z emeryturami piłkarzy w Polsce. O fatalnym czasie w Bułgarii, o tym, jaki piłkarz w Polsce może się dorobić i dlaczego nie ma 3 milionów na koncie. O Jerzym Brzęczku, o trenerze Lechii, który „zawsze był najlepszy”. O trudnym dzieciństwie, o wyjazdach do USA. Wątków jest mnóstwo. Szczerze polecamy! (Fot. Wojciech Figurski/400mm.pl)
pobierz 35.5 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 28 dni temu
Znajomych Wynurzenia #3 Dlaczego Lechia oddała punkty?
Flavio powinien usiąść na ławce, czekamy na powrót Zwolińskiego. Podobała nam się decyzyjność Makowskiego, ale czemu najlepszy w ofensywie Lechii był środkowy obrońca? Kto popełnił błąd przy bramce i dlaczego taka Lechia jest denerwująca? No i kadra – czy jest wystarczająco silna, by walczyć o deklarowane cele? Znajomych Wynurzenia po meczu z Wartą Poznań, który był mocno frustrujący.
pobierz 36.4 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany ponad miesiąc temu
Znajomych Wynurzenia #2 Mistrzostwo Głupich Kartek
Kto nas denerwował, kto wniósł coś interesującego, co w tym meczu było ciekawe, a kto nie wniósł kompletnie nic? Znajomych Wyburzenia po meczu Lechii z Jagiellonią w 15. kolejce. Zapraszamy!
pobierz 25.7 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany ponad miesiąc temu
Znajomi Ze Słyszenia #32 Rafał Wolsztyński
Z Rafałem Wolsztyńskim rozmawiamy o niemal wszystkim. Od dorastania w Knurowie, miejscowości, którą rozsławił Jerzy Dudek, po gusta muzyczne - Rychu Peja i Disco polo, jak to połączyć? Są tematy związane z Arką: szatnia, Smółka, gra w rezerwach, ewentualny transfer Łukasza do Gdyni. Są też wątki związane z bratem, jeżdżeniem na tyłku po kafelkach w szatni i porównania z Adamem Marciniakiem i Wojtkiem Pawłowski. Zapraszamy! (Fot. Karol Słomka/400mm.pl)
pobierz 27.6 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany ponad miesiąc temu
Znajomych Wynurzenia #1 Gdzie skończy Lechia?
Dlaczego boimy się, że ten sezon będzie nijaki? Czemu irytuje nas Kenny Saief? Czego oczekujemy w tej rundzie od Tomasza Makowskiego i który piłkarz ma sporo do udowodnienia? Znajomi Ze Słyszenia w drugiej formie - subiektywnie, o aktualnych wydarzeniach, luźne przemyślenia, nasze wynurzenia.
pobierz 22.1 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany ponad miesiąc temu
Znajomi Ze Słyszenia #31 Dušan Kuciak
W Rumunii był pewien, że zginie w katastrofie samolotu. Pikowali, myślał o rodzinie, którą zostawi, ostatecznie pilot uratował sytuację. W Anglii było mu niemal idealnie. Problem był jeden - nie grał. Musiał więc odejść, ambicja nie pozwalała na siedzenie na ławce. W Gdańsku poczuł się doceniony. Ostatnio podpisał nowy kontrakt, ale choć do emerytury już niedaleko, to chciałby, żeby nie była to jego ostatnia umowa. W planach ma jeszcze co najmniej kilka lat gry. Dusan Kuciak jest gościem, którego warto poznać. Pozory mylą - jest otwartym, często uśmiechającym się i bardzo ciepłym człowiekiem. Sami sprawdźcie! (Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski)
pobierz 34.1 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 2 miesiące temu
Znajomi Ze Słyszenia #30 Arkadiusz Kasperkiewicz
Starszy jest, a ojciec był piłkarzem, mama - lekkoatletką. Arkadiusz Kasperkiewicz był skazany na karierę sportowca. W domu raczej rzadko zdarzało się rozmawiać o czymś innym niż sport. Mecze Barcelony dla niego i brata Piotra do tej pory są rytuałem. Rozmawiamy o rodzinie, dzieciństwie, dorastaniu, Łodzi, przywiązaniu do Widzewa, literki "W" pokazanej kibicom ŁKS-u po strzeleniu gola dla Rakowa, mówimy też o Arce, Gdyni, transferze do żółto-niebieskich i perspektywach awansu. (Fot. 400mm.pl/Tomasz Zasiński)
pobierz 27.1 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 2 miesiące temu
Znajomi Ze Słyszenia #29 Piotr Stokowiec
Piotr Stokowiec obszernie z nami porozmawiał. O transferach, stawianiu na młodzież, selekcji i odrzucaniu zawodników, sytuacji Egy'ego, wywiadach Peszki czy Sobiecha, trudnych decyzjach, twardych zasadach, swoich motywacjach i marynarkach. Zapraszamy, bo trenera Lechii po prostu warto poznać. (Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski)
pobierz 31.4 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 3 miesiące temu
Znajomi Ze Słyszenia #28 Damian Zbozień
"Poszedłem z psem do weterynarza, pan zagląda w książeczkę, widzi Gdynię i pyta: - Co pan tu robi? - No przeprowadziłem się. - Z Gdyni do Płocka? Chyba Pan zwariował!" Damian Zbozień jak zwykle z uśmiechem opowiada o rzeczywistości i sypie anegdotami. Rozmawiamy o sezonie, w którym Arka spadła, o tym, dlaczego nie został, skoro i on i trener chcieli, by dalej grał dla żółto-niebieskich, o presji, ambicjach, przewidywaniach. Jest czego posłuchać! (Fot. Agencja KFP/Mateusz Ochocki)
pobierz 20.2 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 3 miesiące temu
Znajomi Ze Słyszenia #27 Tomasz Kafarski
Tomasz Kafarski - to nazwisko zna każdy kibic Lechii. Do tej pory spora część fanów uważa, że to pod jego wodzą biało-zieloni grali najładniejszą piłkę w swojej historii. Z byłym szkoleniowcem Lechii rozmawiamy o tym, jak prowadził drużynę tuż po śmierci swojej mamy, o najtrudniejszych momentach w Gdańsku, o transparentach i kibicach, którzy pisali do niego maile, domagając się jego dymisji. Mówimy też o Razacku Traore, który marzył o grze w Legii, o kompromitacji z Limanovią i o słynnych derbach, zremisowanych w dramatycznych okolicznościach. Jak powiedział Paweł Kątnik - gadamy o starych karabinach. Zapraszamy! (Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski)
pobierz 27.0 MB odcinki RSS iTunes
Starsze
»
miodek