Inna Kultura

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast o kinie, serialach i o ogólnie pojętej popkulturze. Prowadzą Jan Urbanowicz i Julia Palmowska.
Data dodania: 2019-10-18 23:33:51
Data aktualizacji: 2021-03-09 01:15:06
Audycji w katalogu: 127
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany wczoraj
#124 – Obiecująca. Młoda. Kobieta.
Choć już dawno po Sylwestrze, to mamy dla Was dwie petardy. Aktualnie jeśli chcecie wybrać się do kina, to do wyboru są jedynie kina studyjne. Znajdziecie w nich jednak bardzo wartościowe filmy i w tym odcinku rozmawiamy o dwóch z nich. Jedne z najlepszych pozycji ostatnich miesięcy! W plikach z odcinkami Innej Kultury (oraz poniżej) znajdziesz […] Artykuł #124 – Obiecująca. Młoda. Kobieta. pochodzi z serwisu Inna Kultura .
pobierz 83.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 dni temu
#123 – Palm Springs
Tom Hanks o wszystko zadba. Tak naprawdę omawiamy 3 (słownie: TRZY) filmy, ale ten w tytule polecamy w szczególności. Dwie nowości na Netflix i jedna pozycja idealna na powrót do kina. W plikach z odcinkami Innej Kultury (oraz poniżej) znajdziesz również rozdziały, a nich często linki do omawianych pozycji. Dzięki temu możesz w swojej aplikacji […] Artykuł #123 – Palm Springs pochodzi z serwisu Inna Kultura .
pobierz 76.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 dni temu
#122 – Pewnej nocy w Miami
Lot nr IK122 z Miami do podcastu, wylądował. Trzy produkcje, o których mogliście jeszcze nie słyszeć, ale powinniście je zobaczyć. Jeden serial i dwa filmy. JEśli zastanawialiście się, co obejrzeć w najbliższe wieczory, to przychodzimy z odpowiedzią. W plikach z odcinkami Innej Kultury (oraz poniżej) znajdziesz również rozdziały, a nich często linki do omawianych pozycji. […] Artykuł #122 – Pewnej nocy w Miami pochodzi z serwisu Inna Kultura .
pobierz 84.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
#121 – Malcolm & Marie
The Boys (and The Girl) Are Back in Town Premierowy odcinek 6. sezonu! Skupiamy się w nim na filmach o dziennikarstwie, najnowszym występie aktorskim Justina Timberlake’a oraz Malcolm & Marie. W plikach z odcinkami Innej Kultury (oraz poniżej) znajdziesz również rozdziały, a nich często linki do omawianych pozycji. Dzięki temu możesz w swojej aplikacji do […] Artykuł #121 – Malcolm & Marie pochodzi z serwisu Inna Kultura .
pobierz 89.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
#120 – Sundance Film Festival 2021
Najlepsze filmy tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego w Sundance Michał miał to szczęście, że otrzymał akredytacje na Sundance Film Festival 2021. Całe wydarzenie odbyło się w formie online. Michał obejrzał wiele filmów, ale w odcinku opowie o jego zdaniem najciekawszych. W plikach z odcinkami Innej Kultury (oraz poniżej) znajdziesz również rozdziały, a nich często linki do […] Artykuł #120 – Sundance Film Festival 2021 pochodzi z serwisu Inna Kultura .
pobierz 68.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#119 – TOP 2020
Odcinek autobus, czyli spóźniony. Zaraz skończy się pierwszy miesiąc 2021, a my jeszcze nie domknęliśmy dokładnie 2020 roku. Niniejszym to czynimy i przedstawiamy naszą listę ulubionych filmów, z minionych 12 miesięcy. W plikach z odcinkami Innej Kultury (oraz poniżej) znajdziesz również rozdziały, a nich często linki do omawianych pozycji. Dzięki temu możesz w swojej aplikacji do […] Artykuł #119 – TOP 2020 pochodzi z serwisu Inna Kultura .
pobierz 99.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#118 – Cząstki kobiety
Odcinek z traumą. Vanessa Kirby w swojej najlepszej dotychczasowej roli? Czy będą nominacje i nagrody? Cząstki kobiety to film, na który bardzo czekaliśmy i niedawno odbyła się jego premiera na Netflixie. Recenzujemy i dzielimy się naszymi spostrzeżeniami na jego temat. Wcześniej jednak pojawiają się dwie inne pozycje. W plikach z odcinkami Innej Kultury (oraz poniżej) znajdziesz […] Artykuł #118 – Cząstki kobiety pochodzi z serwisu Inna Kultura .
pobierz 75.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#117 – Wszyscy moi przyjaciele nie żyją
Samo życie. Pierwszy odcinek w 2021 roku, to dwa filmy, które pojawiły się jeszcze w 2020. Jednym z nich jest kolejna Polska próba wejścia w kino gatunkowe. W plikach z odcinkami Innej Kultury (oraz poniżej) znajdziesz również rozdziały, a nich często linki do omawianych pozycji. Dzięki temu możesz w swojej aplikacji do słuchania podcastów, przeskakiwać […] Artykuł #117 – Wszyscy moi przyjaciele nie żyją pochodzi z serwisu Inna Kultura .
pobierz 85.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#116 – Possessor i Bal
Dwa ciała w jedno połączone. Julia i Michał recenzują bardzo ciekawy film Possessor oraz równie nieciekawy Bal. Tworzenie każdego odcinka podcastu jest dla nas frajdą i realizacją pasji. Przy nagraniach przydaje się kawa. Jeżeli podoba Ci się to, co robimy, zawsze możesz nas wesprzeć kawą.
pobierz 75.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#115 – Od nowa, Euphoria (odcinek specjalny)
Odcinek, w którym nie ma pomysłu na opis. Odsłona nr 115 to film Elegia dla bidoków od Netflixa oraz seriale Od nowa i specjalny odcinek Euphoria od HBO. Tworzenie każdego odcinka podcastu jest dla nas frajdą i realizacją pasji. Przy nagraniach przydaje się kawa. Jeżeli podoba Ci się to, co robimy, zawsze możesz nas wesprzeć kawą. […] Artykuł #115 – Od nowa, Euphoria (odcinek specjalny) pochodzi z serwisu Inna Kultura .
pobierz 71.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#114 – Mank
Odcinek o Złotym Hollywood. Przedpremierowo omawiamy jedną z najgłośniejszych premier tego roku, czyli film Mank Davida Finchera. Czy spełnił nasze oczekiwania? Co najważniejsze, czy spełnił oczekiwania naszego gościa? Tworzenie każdego odcinka podcastu jest dla nas frajdą i realizacją pasji. Przy nagraniach przydaje się kawa. Jeżeli podoba Ci się to, co robimy, zawsze możesz nas wesprzeć kawą. […] Artykuł #114 – Mank pochodzi z serwisu Inna Kultura .
pobierz 91.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#113 – Erotica 2022, We Are Who We Are, The Crown 4
Odcinek z sinusoidą. Po zakończonym festiwalu powracamy z nowościami ze streamingu. Polecamy dwa seriale i opowiadamy o polskiej antologii o kobietach, stworzonej przez Netflixa. Tworzenie każdego odcinka podcastu jest dla nas frajdą i realizacją pasji. Przy nagraniach przydaje się kawa. Jeżeli podoba Ci się to, co robimy, zawsze możesz nas wesprzeć kawą.
pobierz 109.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#112 – Nowe Horyzonty i American Film Festival 2020 cz. III
Odcinek, w którym Julia widziała duuuuużo filmów. Nadszedł czas na ostatni odcinek naszej relacji z tegorocznej edycji festiwalu Nowe Horyzonty i American Film Festival. Podczas tych kilkunastu dni obejrzeliśmy bardzo dużo filmów, a wiele z nich okazało się prawdziwymi perłami. Tworzenie każdego odcinka podcastu jest dla nas frajdą i realizacją pasji. Przy nagraniach przydaje się […] Artykuł #112 – Nowe Horyzonty i American Film Festival 2020 cz. III pochodzi z serwisu Inna Kultura .
pobierz 128.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#111 – Nowe Horyzonty i American Film Festival 2020 cz. II
Odcinek z trupami – albo i nie. Za nami kolejne dni festiwalu Nowe Horyzonty i American Film Festival i kolejne obejrzane filmy. Choć do końca zostało już mało czasu, to wciąż są szanse na wykupienie dostępów na niektóre seanse. Na co warto zwrócić uwagę, a na co nie? O tym mowa kolejnym festiwalowym odcinku. Tworzenie każdego […] Artykuł #111 – Nowe Horyzonty i American Film Festival 2020 cz. II pochodzi z serwisu Inna Kultura .
pobierz 109.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#110 – Nowe Horyzonty i American Film Festival 2020
Odcinek festiwalowy. Pierwszy odcinek z trwającego właśnie hybrydowego festiwalu, Nowe Horyzonty i American Film Festival. W tym roku jesteśmy na edycji online i oglądamy filmy w naszych domach, ale dzięki temu, każdy może je obejrzeć również u siebie. Przedstawiamy pierwszą porcję naszych poleceń, a dodatkowo mamy gościa, więc tych poleceń jest jeszcze więcej. Bilety na wszystkie […] Artykuł #110 – Nowe Horyzonty i American Film Festival 2020 pochodzi z serwisu Inna Kultura .
pobierz 93.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#109 – Gambit królowej, Na lodzie i Mroczne wody
Odcinek Szach-Mat Netflix pokazał, że wciąż potrafi robić dobre seriale. Gambit królowej to pozycja, którą można polecić absolutnie każdemu. Inaczej sprawa wygląda z Na lodzie Sofi Coppoli, dostępnym na Apple TV+. Natomiast Mroczne wody z Markiem Ruffalo mogą się podobać, choć niektórym do gustu ten film nie przypadł. Tworzenie każdego odcinka podcastu jest dla nas […] Artykuł #109 – Gambit królowej, Na lodzie i Mroczne wody pochodzi z serwisu Inna Kultura .
pobierz 95.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#108 – #wybórNIEzakaz
Odcinek o prawie do wyboru. Źle się dzieje w państwie polskim. Nie mogliśmy obojętnie przejść obok tego, co trwa właśnie na ulicach polskich miast i zdecydowaliśmy się opowiedzieć o dwóch filmach, które poruszają temat aborcji. Jeden temat, dwa różnie spojrzenia. Tworzenie każdego odcinka podcastu jest dla nas frajdą i realizacją pasji. Przy nagraniach przydaje się […] Artykuł #108 – #wybórNIEzakaz pochodzi z serwisu Inna Kultura .
pobierz 103.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#107 – Powrót do przyszłości
Great Scott! Odcinek z powrotem – do przeszłości. Z okazji 35-lecia „Powrotu do przyszłości“ omawiamy całą trylogię tego kultowego tytułu. Opowiadamy dlaczego te filmy są dla nas ważne, jakie mamy związane z nimi wspomnienia i dlaczego uważamy je za jedne z najlepszych dzieł popkultury. Tworzenie każdego odcinka podcastu jest dla nas frajdą i realizacją pasji. Przy […] Artykuł #107 – Powrót do przyszłości pochodzi z serwisu Inna Kultura .
pobierz 90.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#106 – Proces Siódemki z Chicago
Odcinek z sali sądowej. Aaron Sorkin to bez wątpienia jeden z najlepszych współczesnych scenarzystów Hollywood. W 2017 roku postanowił zmierzyć się również z rolą reżysera, co wyszło mi ze średniom skutkiem. Nie poddał się jednak i właśnie pojawił się na Netflix jego drugi film pt. „Proces Siódemki z Chicago“, w gwiazdorskiej obsadzie. Sorkin oczywiście odpowiada […] Artykuł #106 – Proces Siódemki z Chicago pochodzi z serwisu Inna Kultura .
pobierz 72.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#105 – Enola Holmes, Diabeł wcielony
Odcinek rozpoczynający piąty sezon. Wracamy po przerwie i rozpoczynamy piąty już sezon podcastu. Powracamy przede wszystkim do dwóch tytułów, które miały swoje premiery podczas naszej nieobecności. Obie pozycje znajdziesz na Netflixie, a my powiemy czy warto według nas poświęcić im swój czas. Tworzenie każdego odcinka podcastu jest dla nas frajdą i realizacją pasji. Przy nagraniach przydaje […] Artykuł #105 – Enola Holmes, Diabeł wcielony pochodzi z serwisu Inna Kultura .
pobierz 112.1 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek