Inna Kultura

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast o kinie, serialach i o ogólnie pojętej popkulturze. Prowadzą Jan Urbanowicz i Julia Palmowska.
Data dodania: 2019-10-18 23:33:51
Data aktualizacji: 2020-11-29 11:45:05
Audycji w katalogu: 115
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 6 dni temu
#112 – Nowe Horyzonty i American Film Festival 2020 cz. III
Odcinek, w którym Julia widziała duuuuużo filmów. Nadszedł czas na ostatni odcinek naszej relacji z tegorocznej edycji festiwalu Nowe Horyzonty i American Film Festival. Podczas tych kilkunastu dni obejrzeliśmy bardzo dużo filmów, a wiele z nich okazało się prawdziwymi perłami. Tworzenie każdego odcinka podcastu jest dla nas frajdą i realizacją pasji. Przy nagraniach przydaje się […] Artykuł #112 – Nowe Horyzonty i American Film Festival 2020 cz. III pochodzi z serwisu Inna Kultura .
pobierz 128.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 dni temu
#111 – Nowe Horyzonty i American Film Festival 2020 cz. II
Odcinek z trupami – albo i nie. Za nami kolejne dni festiwalu Nowe Horyzonty i American Film Festival i kolejne obejrzane filmy. Choć do końca zostało już mało czasu, to wciąż są szanse na wykupienie dostępów na niektóre seanse. Na co warto zwrócić uwagę, a na co nie? O tym mowa kolejnym festiwalowym odcinku. Tworzenie każdego […] Artykuł #111 – Nowe Horyzonty i American Film Festival 2020 cz. II pochodzi z serwisu Inna Kultura .
pobierz 109.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
#110 – Nowe Horyzonty i American Film Festival 2020
Odcinek festiwalowy. Pierwszy odcinek z trwającego właśnie hybrydowego festiwalu, Nowe Horyzonty i American Film Festival. W tym roku jesteśmy na edycji online i oglądamy filmy w naszych domach, ale dzięki temu, każdy może je obejrzeć również u siebie. Przedstawiamy pierwszą porcję naszych poleceń, a dodatkowo mamy gościa, więc tych poleceń jest jeszcze więcej. Bilety na wszystkie […] Artykuł #110 – Nowe Horyzonty i American Film Festival 2020 pochodzi z serwisu Inna Kultura .
pobierz 93.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 23 dni temu
#109 – Gambit królowej, Na lodzie i Mroczne wody
Odcinek Szach-Mat Netflix pokazał, że wciąż potrafi robić dobre seriale. Gambit królowej to pozycja, którą można polecić absolutnie każdemu. Inaczej sprawa wygląda z Na lodzie Sofi Coppoli, dostępnym na Apple TV+. Natomiast Mroczne wody z Markiem Ruffalo mogą się podobać, choć niektórym do gustu ten film nie przypadł. Tworzenie każdego odcinka podcastu jest dla nas […] Artykuł #109 – Gambit królowej, Na lodzie i Mroczne wody pochodzi z serwisu Inna Kultura .
pobierz 95.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
#108 – #wybórNIEzakaz
Odcinek o prawie do wyboru. Źle się dzieje w państwie polskim. Nie mogliśmy obojętnie przejść obok tego, co trwa właśnie na ulicach polskich miast i zdecydowaliśmy się opowiedzieć o dwóch filmach, które poruszają temat aborcji. Jeden temat, dwa różnie spojrzenia. Tworzenie każdego odcinka podcastu jest dla nas frajdą i realizacją pasji. Przy nagraniach przydaje się […] Artykuł #108 – #wybórNIEzakaz pochodzi z serwisu Inna Kultura .
pobierz 103.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#107 – Powrót do przyszłości
Great Scott! Odcinek z powrotem – do przeszłości. Z okazji 35-lecia „Powrotu do przyszłości“ omawiamy całą trylogię tego kultowego tytułu. Opowiadamy dlaczego te filmy są dla nas ważne, jakie mamy związane z nimi wspomnienia i dlaczego uważamy je za jedne z najlepszych dzieł popkultury. Tworzenie każdego odcinka podcastu jest dla nas frajdą i realizacją pasji. Przy […] Artykuł #107 – Powrót do przyszłości pochodzi z serwisu Inna Kultura .
pobierz 90.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#106 – Proces Siódemki z Chicago
Odcinek z sali sądowej. Aaron Sorkin to bez wątpienia jeden z najlepszych współczesnych scenarzystów Hollywood. W 2017 roku postanowił zmierzyć się również z rolą reżysera, co wyszło mi ze średniom skutkiem. Nie poddał się jednak i właśnie pojawił się na Netflix jego drugi film pt. „Proces Siódemki z Chicago“, w gwiazdorskiej obsadzie. Sorkin oczywiście odpowiada […] Artykuł #106 – Proces Siódemki z Chicago pochodzi z serwisu Inna Kultura .
pobierz 72.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#105 – Enola Holmes, Diabeł wcielony
Odcinek rozpoczynający piąty sezon. Wracamy po przerwie i rozpoczynamy piąty już sezon podcastu. Powracamy przede wszystkim do dwóch tytułów, które miały swoje premiery podczas naszej nieobecności. Obie pozycje znajdziesz na Netflixie, a my powiemy czy warto według nas poświęcić im swój czas. Tworzenie każdego odcinka podcastu jest dla nas frajdą i realizacją pasji. Przy nagraniach przydaje […] Artykuł #105 – Enola Holmes, Diabeł wcielony pochodzi z serwisu Inna Kultura .
pobierz 112.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#104 – Odwiedzamy Pana Rogersa
Odcinek z sąsiadem. W ostatnim odcinku 4. sezonu omawiamy dwa filmy, których postacią jest pan Fred Rogers. Dodatkowo opowiadamy o naszych odczuciach dotyczących pierwszego zwiastuna filmu Diuna, a także co sądzimy o nadchodzących zmianach w Akademii. Tworzenie każdego odcinka podcastu jest dla nas frajdą i realizacją pasji. Przy nagraniach przydaje się kawa. Jeżeli podoba Ci […] Artykuł #104 – Odwiedzamy Pana Rogersa pochodzi z serwisu Inna Kultura .
pobierz 107.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#103 – Może pora z tym skończyć
Odcinek w którym Julia tłumaczy film. Netflix rozpoczyna swoją drogę po Oscary i udostępnia najnowszy film Charliego Kaufmana Może pora z tym skończyć. Po nagraniu odcinka jeszcze bardziej utwierdziliśmy się w przekonaniu, że warto po niego sięgnąć. W pierwszej części omawiamy film bez spoilerów, później już nie byliśmy w stanie ich uniknąć. Tworzenie każdego odcinka […] Artykuł #103 – Może pora z tym skończyć pochodzi z serwisu Inna Kultura .
pobierz 101.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#102 – TENET
Odcinek palindrom. Nie mogło być inaczej. W tym tygodniu omawiamy najnowszy film Christophera Nolana, czyli TENET. Tworzenie każdego odcinka podcastu jest dla nas frajdą i realizacją pasji. Przy nagraniach przydaje się kawa. Jeżeli podoba Ci się to, co robimy, zawsze możesz nas wesprzeć kawą.
pobierz 71.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#101 – Upgrade, Niewidzialny człowiek
Odcinek z technologią w tle. Ruszamy z drugą setką i wraz z Michałem rozmawiamy o dwóch filmach Leigh Whannella – Upgrade i tegorocznym Niewidzialnym człowieku z Elizabeth Moss. Tworzenie każdego odcinka podcastu jest dla nas frajdą i realizacją pasji. Przy nagraniach przydaje się kawa. Jeżeli podoba Ci się to, co robimy, zawsze możesz nas wesprzeć kawą.
pobierz 86.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#100 – Miłość, równość i szacunek
Odcinek numer sto. W setnym odcinku poruszamy temat filmów, w których bohaterami są osoby LGBTQ+. To bardzo ważny temat, ważnej społeczności, z którą w pełni się solidaryzujemy. Każde z nas wybrało po 3 filmy, które wyjątkowo cenimy i które według nas pomogą spojrzeć niektórym ludziom na wiele spraw w inny, lepszy sposób. Tworzenie każdego odcinka podcastu […] Artykuł #100 – Miłość, równość i szacunek pochodzi z serwisu Inna Kultura .
pobierz 116.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#099 – 25. godzina
Odcinek o jednym z lepszych filmów Spike’a Lee. Na odcinek przed setką omawiamy niemal osiemnastoletni film w reżyserii Spike’a Lee, 25. godzina. Pomimo upływu lat, w dalszym ciągu potrafi on zrobić wielkie wrażenie i na pewno zachęca do dyskusji na jego temat. Tworzenie każdego odcinka podcastu jest dla nas frajdą i realizacją pasji. Przy nagraniach […] Artykuł #099 – 25. godzina pochodzi z serwisu Inna Kultura .
pobierz 101.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#098 – Waves
Odcinek o niesamowicie emocjonalnym filmie „Waves“ W tym tygodniu niestety nie ma z nami Julii, jednak zaprosiliśmy gościa, którym jest Kajetan Wyrzykowski. Bardzo chciał porozmawiać o filmie „Waves“, na co z przyjemnością się zgodziliśmy. W podcaście była już o nim kiedyś mowa, w odcinku o zeszłorocznemu American Film Festival, jednak tym razem poświęcamy mu znacznie […] Artykuł #098 – Waves pochodzi z serwisu Inna Kultura .
pobierz 110.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#097 – Oldboy
Omawiamy dwie wersje jednego filmu. Wracamy po przerwie i skupiamy się na dwóch wersjach jednej historii. Jedna to film produkcji koreańskiej, a druga to jego amerykański remake, stworzony 10 lat później. Który z nich jest lepszy? Czy odpowiedź na to pytanie jest oczywista, czy może jednak musieliśmy się nad tym dłużej zastanowić? Tworzenie każdego odcinka […]
pobierz 94.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#096 – Alien: Rewatch
Odcinek o Obcym. Co tu dużo mówić, spotkaliśmy się wraz z naszym gościem, by omówić serię o najniebezpieczniejszym stworze, jaki żył w galaktyce. Konkretna i rzeczowa rozmowa – aż żałowaliśmy, że skończył nam się czas na nagranie. Tworzenie każdego odcinka podcastu jest dla nas frajdą i realizacją pasji. Przy nagraniach przydaje się kawa. Jeżeli podoba […]
pobierz 213.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#095 – W głębi lasu, Córka boga, Pięciu braci, Jak zostałem gangsterem
Odcinek z nowościami Netflixa. W ostatnim czasie pojawiło się kilka nowości na platformie Netflixa. Postanowiliśmy omówić kilka z nich, ale czy wszystkie są warte polecenia? Tworzenie każdego odcinka podcastu jest dla nas frajdą i realizacją pasji. Przy nagraniach przydaje się kawa. Jeżeli podoba Ci się to, co robimy, zawsze możesz nas wesprzeć kawą.
pobierz 119.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#094 – Fast & Furious: Rewatch
Czas na czystą zabawę i jazdę bez trzymanki. Ile frajdy dał nam ten #rewatch, to nie jesteśmy w stanie dokładnie określić. Bardzo lubimy serię Szybcy i wściekli i cieszymy się, że mogliśmy sobie o niej porozmawiać. Zapraszamy Was do odsłuchu odcinka, w którym rodzina jest najważniejsza. W plikach z odcinkami Innej Kultury (oraz poniżej) znajdziecie również rozdziały, […]
pobierz 111.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#093 – Shrek: Rewatch
Dawno, dawno temu… żył sobie pewien ogr. Mowa oczywiście o najbardziej lubianym ogrze w historii kina, czyli o Shreku. Postanowiliśmy odświeżyć sobie całą serię tej animacji, z okazji tegorocznego Dnia Dziecka. Każde z nas oglądało przygody Shreka, Osła i Fiony w różnych momentach swojego życia i wszyscy mamy inne wspomnienia związane z tymi filmami – […]
pobierz 111.2 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek