Konik Kreatywny

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Nazywam się Katarzyna Moczulska i tworzę podcast Konik Kreatywny.Jeśli interesują Cię ciekawi ludzie, zaprojektowane produkty, niezwykłe miejsca i smaki to miejsce jest dla Ciebie. W przestrzeni Konika Kreatywnego poznasz polskich artystów, projektantów, designerów i wizjonerów.Acha i muszę Cię ostrzec
Data dodania: 2019-11-08 20:50:08
Data aktualizacji: 2020-04-06 11:25:04
Audycji w katalogu: 22
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 4 dni temu
Odcinek 21 / Świat dziecka w malarstwie Joanny Czajkowskiej.
Zapraszam Cię na 21 odcinek podcastu Konik Kreatywny, w którym mam przyjemność rozmawiać z malarką Joanną Czajkowską. Artystka w swoich obrazach, pozwala podejrzeć pełen fantazji i koloru, świat dziecięcych marzeń. Pytanie, czy odważysz się nie tylko zajrzeć ale i wskoczyć do niego całym sobą? 
pobierz 58.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 dni temu
Odcinek 20 / Z pasji do sztuki. Rozmowa z Doradcą Sztuki Oksaną Bagriy o budowaniu marki artysty na współczesnym rynku sztuki w Polsce.
Moim dzisiejszym gościem jest Oksana Bagriy. Doświadczony Doradca Sztuki, a przy tym artystka i konserwatorka dzieł sztuki. Kwalifikacje zdobywała na stanowisku marszanda w domu aukcyjnym Rempex, gdzie była odpowiedzialna za sprzedaż oraz współpracę z komisją ekspercką przy weryfikacji dzieł sztuki. W dzisiejszym odcinku opowie m.in. o budowaniu marki artysty na współczesnym rynku sztuki, w Polsce. Zapraszam Cię na 20 - sty odcinek podcastu Konik Kreatywny.
pobierz 24.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
Odcinek 19 / OF(F) COLOUR
Między ich pracami, iskrzy. Bachanalia kolorów Jasińskiego i pełne zadumy, zgaszone barwy i bogactwo szarości Mużyło. W wywiadzie opowiadają dlaczego zdecydowali się na współną wystawę, jak się poznali i co ich inspiruje. Zapraszam Cię na 19-sty odcinek podcastu Konik Kreatywny.
pobierz 15.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Odcinek 18 / Magdalena Głodek i jej malarski sukces w social mediach.
Jej obrazy cieszą się ogromną popularnością wśród jej fanów na instagramie i to właśnie tam sprzedaje swoje prace z dużym powodzeniem. Oczy to dusze jej obrazów. Te otwarte i te zamknięte… mówią wiele… ale o tym opowie już sama malarka. Moim i waszym gościem jest Magdalena Głodek, która niedawno z sukcesem zadebiutowała na aukcji w domu aukcyjnym i galerii sztuki Art in House. Zapraszam Cię na 18-sty odcinek podcastu Konik Kreatywny. Patataj!
pobierz 17.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odcinek 17 / Odnaleźć siebie. Twórcza droga Małgorzaty Rusieckiej.
Złoty Podział to jej "konik". Zapraszam cię na rozmowę z malarką Małgorzatą Rusiecką o nieodłącznych elementach jej malarstwa, atrybutach i ich symbolice. O tym kiedy maluje swoje "czerwone" obrazy. O kolejnym numerze magazynu "High Fly", którego jest autorką i o codziennym dniu młodej mamy, która zrezygnowała z etatu i z powodzeniem tworzy sztukę. Zasłuchaj się!
pobierz 33.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odcinek 16 / W ogrodach Joanny Sierko Filipowskiej
Zasłuchaj się w opowieści o malarskich ogrodach Joanny Sierko Filipowskiej. O gender, kocie Fredziu, Rózi, historii obrazu Amy Winehouse, gołych tyłkach punck-rockowców, lepięzniku, wierzbówce i wielu innych historiach. Ten wywiad jakby powiedział jeden z bohaterów serialu Netflixa, będzie L E G E N .......wait for it....... D A R Y!
pobierz 42.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odcinek 15 / Pięć opowieści Szeherezady i multinstrumentalistka Anna Krysztofiak
Anna Krysztofiak to artystka łódzkiej filharmoni, multinstrumentalistka. Na Koniku Kreatywnym opowiada pięc historii o pięciu instrumentach. Z Polski przenosimy się do Chin potem na Tajwan, do Holandii i Maroko. Nie będzie łatwo oderwać się od tego odcinka. Rozsiądź się wygodnie i zasłuchaj się w opowieści!
pobierz 27.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odcinek 14 / Sztuka pełna dotyku. O ceramicznej rzeźbie Joanny Roszkowskiej.
Sztuka pełna dotyku, to jej Konik
pobierz 20.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odcinek 13 / Lubię Tworzyć. Rozmowa z Piotrem Pasiewiczem o dialogu między artystą i tym co go otacza.
Mój dzisiejszy gość od ponad 10 lat tworzy charakterystyczne prace w polskim nurcie street artowym ale póki co, to jego Linoryty+, malarstwo i rysunki cieszą się popularnością na aukcjach sztuki. Piotr Pasiewicz opowiada o dialogu z otaczającym go światem; sztuka to dialog.
pobierz 23.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odcinek 13 / Korki z Instagrama dla Artystów. Część pierwsza. O zwiększeniu zasięgów i świadomym postowaniu.
Korki z Instagrama dla Artystów. Część 1 czyli elementy postu; to zbiór cennych uwag dla artystów i twórców prowadzących konta na instagramie. Polecam tym, którzy chcą sprzedawać swoje prace tym kanałem.
pobierz 13.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odcinek 12 / Malarka Alicja Grążawska i jej zwycięstwo nad kwiatowym natręctwem.
Mój gość twierdzi, że umiejętnie współpracuje z przypadkiem… ale czy tak naprawdę przypadek ma cokolwiek do powiedzenia? Zanurzmy się w wielobarwnych abstrakcjach, w świecie technik wodnych: tusz, akryl, które przeplatane rysunkiem a czasem formami przestrzennymi - dopełnią Twoje wnętrze. Zasłuchaj się. Patataj!
pobierz 29.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odcinek 11 / O tworzeniu polskiej kolekcji sztuki aktualnej i współczesnej; Wiącek Collection.
"Stwórzmy rodzinną kolekcje dzieł sztuki" - proponuje Łukasz Wiącek, właściciel kolekcji Wiącek Collection. W tym wywiadzie rozmawiamy o tym jakie zmiany zachodzą na polskim rynku sztuki i w jaki sposób zacząć tworzyć własną kolekcję. Zapraszam do zasłuchania się. Patataj!
pobierz 48.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Odcinek 10 / Rozmowa z Weroniką Skierką o kolorze w ilustracji, o morzu, dorastaniu i twórczym dojrzewaniu.
Ilustratorskie szaleństwo to sposób Weroniki Skierki na jej oryginalne ilustracje. Rozmawiamy o morzu, ilustracji, dorastaniu i twórczym dojrzewaniu. Zapraszam do zasłuchania :)
pobierz 31.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Odcinek 09 / Rozmowa z Ewą Mierzejewską i Leną Szwed-Strużyńską, organizatorkami Targów Sztuki Dostępnej
Dwie niezwykłe kobiety organizują Święto Sztuki w Polsce czyli o tym jak narodził się pomysł na Targi Sztuki Dostępnej - jedyne w Polsce profesjonalne targi sztuki z limitem ceny (do 5 tys. zł). Zapraszam do zasłuchania :)
pobierz 28.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Odcinek 08 / Rozmowa z projektantką biżuterii artystycznej Dorotą Tomaszewską
O gustach się nie dyskutuje. Razem z projektantką biżuterii Dorotą Tomaszewską rozmawiamy m.in. o tym czy Polki są świadome istnienia biżuterii artystycznej i czy lubią ją nosić.  Zapraszam Cię na kolejny odcinek podcastu Konik Kreatywny. Patataj!
pobierz 20.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Odcinek 07 / Rozmowa z malarką Sandrą Witkowską o tworzeniu Sztuki patykiem.
O stawaniu się artystą. O tworzeniu Sztuki patyczkami i o poznawaniu malarstwa poprzez dotyk. Zapraszam Cię na kolejny odcinek podcastu Konik Kreatywny. Patataj!
pobierz 46.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Odcinek 06 / O tym jak projektuje się buty wegańskie A LITTLE GLAMOUR i co ma do tego kopytko.
O tym jak projektuje się buty wegańskie i co ma do tego kopytko opowie Eliza Flis, projektant i właścicielka marki A Little Glamour. Zapraszam Cię na kolejny odcinek podcastu Konik Kreatywny. Patataj!
pobierz 16.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Odcinek 05 / Wawerka czyli patent na lampę.
Paula Wawer ma patent na lampę :) a dokładnie na strukturę i multiplikowany element, z którego je "plecie". Wawerki bardzo chwalą sobie Skandynawowie, Włosi, Francuzi. Duże zainteresowanie wykazują także Niemcy oraz Rosja. Porozmawiamy o tym jak to jest wymyśleć COŚ unikatowego. Patataj :)
pobierz 10.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Odcinek 04 / 16 oddechów to "Minuta". Rozmowy o czasie z artystką Sylwią Mużyło.
Chcesz zrozumiec artystę? Nie jest to łatwe. Weź głeboki wdech... i wydech...wdech...i wydech...i tak 16 razy. W tym odcinku dowiesz się jak rok można zamknąć w MINUCIE. Zapraszam do rozmowy z artystką, malarką Sylwią Mużyło. Patataj :)
pobierz 19.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Odcinek 03 / O wietrze i papierowych kompozycjach Anny Kruhelskiej z Foldiful
W tym odcinku dowiesz się z ilu elementów powstają papierowe kompozycje @Foldiful. Czy wiesz, że każdy z 300 elementów użytych w kompozycji jest inny? Zapraszam do rozmowy z artystka Anna Kruhelską. Patataj :)
pobierz 21.7 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek