Konik Kreatywny

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Nazywam się Katarzyna Moczulska i tworzę podcast Konik Kreatywny.Jeśli interesują Cię ciekawi ludzie, zaprojektowane produkty, niezwykłe miejsca i smaki to miejsce jest dla Ciebie. W przestrzeni Konika Kreatywnego poznasz polskich artystów, projektantów, designerów i wizjonerów.Acha i muszę Cię ostrzec
Data dodania: 2019-11-08 20:50:08
Data aktualizacji: 2020-01-21 06:30:03
Audycji w katalogu: 14
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 5 dni temu
Odcinek 13 / Lubię Tworzyć. Rozmowa z Piotrem Pasiewiczem o dialogu między artystą i tym co go otacza.
Mój dzisiejszy gość od ponad 10 lat tworzy charakterystyczne prace w polskim nurcie street artowym ale póki co, to jego Linoryty+, malarstwo i rysunki cieszą się popularnością na aukcjach sztuki. Piotr Pasiewicz opowiada o dialogu z otaczającym go światem; sztuka to dialog.
pobierz 23.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 dni temu
Odcinek 13 / Korki z Instagrama dla Artystów. Część pierwsza. O zwiększeniu zasięgów i świadomym postowaniu.
Korki z Instagrama dla Artystów. Część 1 czyli elementy postu; to zbiór cennych uwag dla artystów i twórców prowadzących konta na instagramie. Polecam tym, którzy chcą sprzedawać swoje prace tym kanałem.
pobierz 13.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Odcinek 12 / Malarka Alicja Grążawska i jej zwycięstwo nad kwiatowym natręctwem.
Mój gość twierdzi, że umiejętnie współpracuje z przypadkiem… ale czy tak naprawdę przypadek ma cokolwiek do powiedzenia? Zanurzmy się w wielobarwnych abstrakcjach, w świecie technik wodnych: tusz, akryl, które przeplatane rysunkiem a czasem formami przestrzennymi - dopełnią Twoje wnętrze. Zasłuchaj się. Patataj!
pobierz 29.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odcinek 11 / O tworzeniu polskiej kolekcji sztuki aktualnej i współczesnej; Wiącek Collection.
"Stwórzmy rodzinną kolekcje dzieł sztuki" - proponuje Łukasz Wiącek, właściciel kolekcji Wiącek Collection. W tym wywiadzie rozmawiamy o tym jakie zmiany zachodzą na polskim rynku sztuki i w jaki sposób zacząć tworzyć własną kolekcję. Zapraszam do zasłuchania się. Patataj!
pobierz 48.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odcinek 10 / Rozmowa z Weroniką Skierką o kolorze w ilustracji, o morzu, dorastaniu i twórczym dojrzewaniu.
Ilustratorskie szaleństwo to sposób Weroniki Skierki na jej oryginalne ilustracje. Rozmawiamy o morzu, ilustracji, dorastaniu i twórczym dojrzewaniu. Zapraszam do zasłuchania :)
pobierz 31.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odcinek 09 / Rozmowa z Ewą Mierzejewską i Leną Szwed-Strużyńską, organizatorkami Targów Sztuki Dostępnej
Dwie niezwykłe kobiety organizują Święto Sztuki w Polsce czyli o tym jak narodził się pomysł na Targi Sztuki Dostępnej - jedyne w Polsce profesjonalne targi sztuki z limitem ceny (do 5 tys. zł). Zapraszam do zasłuchania :)
pobierz 28.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odcinek 08 / Rozmowa z projektantką biżuterii artystycznej Dorotą Tomaszewską
O gustach się nie dyskutuje. Razem z projektantką biżuterii Dorotą Tomaszewską rozmawiamy m.in. o tym czy Polki są świadome istnienia biżuterii artystycznej i czy lubią ją nosić.  Zapraszam Cię na kolejny odcinek podcastu Konik Kreatywny. Patataj!
pobierz 20.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odcinek 07 / Rozmowa z malarką Sandrą Witkowską o tworzeniu Sztuki patykiem.
O stawaniu się artystą. O tworzeniu Sztuki patyczkami i o poznawaniu malarstwa poprzez dotyk. Zapraszam Cię na kolejny odcinek podcastu Konik Kreatywny. Patataj!
pobierz 46.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odcinek 06 / O tym jak projektuje się buty wegańskie A LITTLE GLAMOUR i co ma do tego kopytko.
O tym jak projektuje się buty wegańskie i co ma do tego kopytko opowie Eliza Flis, projektant i właścicielka marki A Little Glamour. Zapraszam Cię na kolejny odcinek podcastu Konik Kreatywny. Patataj!
pobierz 16.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odcinek 05 / Wawerka czyli patent na lampę.
Paula Wawer ma patent na lampę :) a dokładnie na strukturę i multiplikowany element, z którego je "plecie". Wawerki bardzo chwalą sobie Skandynawowie, Włosi, Francuzi. Duże zainteresowanie wykazują także Niemcy oraz Rosja. Porozmawiamy o tym jak to jest wymyśleć COŚ unikatowego. Patataj :)
pobierz 10.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odcinek 04 / 16 oddechów to "Minuta". Rozmowy o czasie z artystką Sylwią Mużyło.
Chcesz zrozumiec artystę? Nie jest to łatwe. Weź głeboki wdech... i wydech...wdech...i wydech...i tak 16 razy. W tym odcinku dowiesz się jak rok można zamknąć w MINUCIE. Zapraszam do rozmowy z artystką, malarką Sylwią Mużyło. Patataj :)
pobierz 19.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odcinek 03 / O wietrze i papierowych kompozycjach Anny Kruhelskiej z Foldiful
W tym odcinku dowiesz się z ilu elementów powstają papierowe kompozycje @Foldiful. Czy wiesz, że każdy z 300 elementów użytych w kompozycji jest inny? Zapraszam do rozmowy z artystka Anna Kruhelską. Patataj :)
pobierz 21.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odcinek 02 / O ceramice Malikceramik czyli co było pierwsze: kubek czy filiżanka?
W tym odcinku dowiesz się co tajemnicze szuranie ma wspólnego z elegancką ceramiką @Malikceramik. Odpowiemy również na pytanie czy porcelana i ceramika to jedno i to samo? Razem z moim gościem porozmawiamy o tym czy warto odwiedzić Targi rzeczy Ładnych. Zapraszam i Patataj :)
pobierz 63.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Odcinek 01 / Dlaczego Konik Kreatywny lubi twórczych ludzi i drąży temat z ciekawością dziecka?
W tym odcinku podcastu Konik Kreatywny opowiem Ci o tym skąd pomysł na przestrzeń Konika Kreatywnego. A jeśli jesteś Artystą, Malarzem, Designerem, Twórcą, Człowiekiem z pasją. Dowiesz się jak możesz dołączyć do Konika Kreatywnego i nawiązać ze mną współpracę. Jak możesz pokazać u mnie siebie i swoją twórczość, szerszej publiczności. Zacznijmy od początku czyli niespełna 20 - minutowy monolog. Patataj! W odcinku wykorzystałam fragment utworu Scott'a Buckley. Licencja.
pobierz 25.7 MB odcinki RSS iTunes www
miodek