Konik Kreatywny

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Nazywam się Katarzyna Moczulska i tworzę podcast Konik Kreatywny.Jeśli interesują Cię ciekawi ludzie, zaprojektowane produkty, niezwykłe miejsca i smaki to miejsce jest dla Ciebie. W przestrzeni Konika Kreatywnego poznasz polskich artystów, projektantów, designerów i wizjonerów.Acha i muszę Cię ostrzec
Data dodania: 2019-11-08 20:50:08
Data aktualizacji: 2021-01-20 20:25:05
Audycji w katalogu: 36
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany ponad miesiąc temu
Odcinek 35 / Stowarzyszenie Przyjaciół MNW i idea adopcji dzieł sztuki z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie
Moją gościni jest Pani Karolina Toczek - Wieczorek, Dyrektor Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Narodowego w Warszawie. O czym rozmawiamy? O synergii między środowiskiem biznesu i sztuki; o pomyśle na nowoczesną formułę w jakiej działa Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Narodowego w Warszawie i o Aukcji Adopcji dzieł sztuki z kolekcji Muzeum Narodowego. Zasłuchaj się w 35 odcinku!
pobierz 23.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odcinek 34 / Paintress Collection czyli Wizualna Encyklopedia Malarstwa Kobiet by Roza Puzynowska
Zapraszam Was na wywiad z malarką, która tworzy sztukę zaangażowaną społecznie. Jej prace z pewnością dodadzą charakteru każdemu wnętrzu … ale nie o dekoracyjność w nich chodzi a o przekaz. Z moją gościni, Różą Puzynowską rozmawiam o jej malarskim cyklu "Paintress Collection" czyli Wizualnej Encyklopedii Malarstwa Kobiet. Koniecznie zobacz na [link] niezwykłą formę podobrazia - pudełka, jaką zaprojektowała Róża. Prace z tego cyklu odbieram jako malarstwo wolno - stojące, które w przestrzeni może funkcjonować jak obiekt, rzeźba. Zaintrygowałam Cię? Zasłuchaj się w 34 odcinku podcastu Konik Kreatywny.
pobierz 33.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odcinek 33 / Sztuka w Twoim Domu. Rozmowa z artystką Michaliną Choroszczak Tilgner.
Idea Sztuki Dostępnej dla szerokiego grona odbiorców jest bliska mojej gościni, młodej absolwentce wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych - Michalinie Choroszczak Tilgner. Jej interpretacja pejzaży karkonowskich cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W naszej rozmowie, malarka z góralską charyzmą opowiada o mięsistości w swoim malarstwie. Zapraszam Cię na 33 odcinek podcastu Konik Kreatywny.
pobierz 20.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odcinek 32 / Rozmowa o Sztuce z Piotrem Czajkowskim.
Zapraszam Cię do zasłuchania w 32 odcinku podcastu Konik Kreatywny. Moim gościem jest łódzki artysta Piotr Czajkowski. Piotr Czajkowski, od 1999 r jest wykładowcą na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Autor cyklu METRO, na który składają się niezwykłe obrazy i rysunki. Jego prace są pełne detali, które ja osobiście odnajduję często dopiero drugim, a nawet trzecim i kolejnym spojrzeniem. Zasłuchaj się!
pobierz 28.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odcinek 31 / Z_radością malowane. Rozmowa z Wiktorią Florek.
W dzisiejszym odcinku goszczę młodą polska malarkę, która na codzień mieszka w słonecznej Barcelonie. Ta dziewczyna to wulkan energii. Maluje kiedy jest szczęśliwa a jej prace kupują współcześni wielbiciele sztuki z całego świata. Jej 3 najnowsze obrazy możecie podziwiać już od 26 września w Przestrzeni Pełnej Czasu stworzonej przez PSC. Poznajcie Wiktorię Florek.
pobierz 30.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Odcinek 30 / Kawa z artystą współczesnym. Akademicy. Artyficial Life i symulatory w twórczości Przemka Suligi.
Moim dzisiejszym gościem jest Przemek Suliga; Artysta, którego twórczość oparta jest na podstawach UWAGA! … języka geometrii i na koncepcji Artificial Life. Brzmi skomplikowanie i jestem bardzo ciekawa o co w tym wszystkim chodzi. Zwłaszcza, że… mocno upraszczając jest tam całkiem sporo królików i lisów. Dodam jeszcze, że prace mojego dzisiejszego gościa znajdują się w zbiorach muzealnych i kolekcjonerskich. Zapraszam Cię do zasłuchania w 30 odcinku podcastu Konik Kreatywny.
pobierz 37.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Odcinek 29 / Kawa z artystą współczesnym. Akademicy. Julia Curyło, Kosmogonie i Dmuchańce.
Zapraszam Cię na kolejny odcinek z cyklu: "Kawa z Artystą Współczesnym. Akademicy". Moim dzisiejszym gościem jest malarka, artystka - Julia Curyło. Malarka brała udział w ponad 60- ciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Europie i USA. W rankingu Kompas Młodej Sztuki będącym podsumowaniem za rok 2019 znajduje się w czołówce, na 16 pozycji. Zasłuchaj się w inspirującej rozmowie o budowaniu artystycznej marki, dmuchańcach, sakrum, profanum i wielkim zderzaczu hadronów.
pobierz 37.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Odcinek 28 / Kawa z artystą współczesnym. I Fidu You i Oskar Zięta.
Zapraszam Cię na kolejny odcinek z cyklu: "Kawa z Artystą Współczesnym. Akademicy". Moim dzisiejszym gościem jest twórca technologi FIDU, Architekt! Designer! Artysta! Oskar Zięta.
pobierz 18.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Odcinek 27 / Kawa z Artysta Współczesnym. Akademicy. Rozmowa o biżuterii wielofunkcyjnej z Magdaleną Szadkowską
Zapraszam Cię na kolejny odcinek z cyklu: "Kawa z Artystą Współczesnym. Akademicy". Tym razem porozmawiamy o biżuterii. Współczesnej biżuterii wielofunkcyjnej z funkcją wywoływania emocji. Moim dzisiejszym gościem jest Magdalena Szadkowska, projektantka biżuterii i ubioru. Artystka. Analityk trendów. Doktorantka i wykładowca w katedrze biżuterii Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Do zasłuchania.
pobierz 13.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Odcinek 26 / Cykl: Kawa z Artystą Współczesnym. Akademicy.
Tym odcinkiem rozpoczynam wakacyjny cykl wywiadów: "Kawa z Artystą Współczesnym. Akademicy", zrealizowany w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci. W dzisiejszym odcinku porozmawiamy o współczesnej rzeźbie. Moimi dzisiejszymi gośćmi są rzeźbiarz Jarosław Borek wykładowca Instytutu rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Magdalena Szadkowska projektantka biżuterii i ubioru. Analityk trendów, doktorantka i wykładowca w katedrze biżuterii Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Do zasłuchania.
pobierz 23.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Odcinek 25 / Anatomia Rajskiego Ptaka. Malarstwo Moniki Wójtowicz.
Rozmowa o malarstwie Moniki Wójtowicz to podróż w świat kolorów, życiowych lekcji, krajobraz pełen ptaków. Moim dzisiejszym gościem jest twórczyni - KARMINOIZMU, nowego kierunku w sztuce polskiej i światowej. Zapraszam Was na intrygującą rozmowę z artystką Moniką Wójtowicz. Dziękuję hotelowi Andel's w Łodzi za udostępnienie przestrzeni wypełnionej współczesną sztuką, w której zrealizowałam to nagranie.
pobierz 25.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Odcinek 24 Kochanej Mamie - Artyści
Odcinek dedykowany Mamom artystów. Bycie artystą nie jest łatwe. Z moimi gośćmi wspominamy jak na wybór ich życiowej ścieżki zareagowały ich Mamy. Czy wspierały, motywowały a może były mocno sceptyczne? Kochane Mamy! Dziękujemy, że jesteście a z okazji waszego święta Konik Kreatywny składa Wam najserdeczniejsze życzenia. Przesyłam moc całówsów i ogrom uśmiechu na codzień. Zapraszam Was do zasłuchania w kolejnych odcinkach podcastu Konik Kreatywny już wkrótce. Partnerem dzisiejszego odcinka jest biuro rachunkowe przyjazne twórcom - Wasz Księgowy.
pobierz 25.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Odcinek 23 / Opowieści Henryka Płóciennika
Henryk Płóciennik to jeden z najwybitniejszych polskich grafików, malarzy, rysowników i literników. Jego prace posiadają wszystkie Muzea Narodowe w Polsce. Wystawia na wszystkich kontynentach. Laureat ponad 40 nagród w kraju i za granicą. A dziś? …w dzisiejszym odcinku zabieram Cię do pracowni Pana Henryka, który wyciągając z teczek kolejne prace, opowiada ich historię. Zasłuchaj się!
pobierz 23.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Odcinek 22 / Porozmawiajmy o XVI Aukcji Charytatywnej "Ziarno Sztuki - Ogród Nadziei" i darze serca.
To jest odcinek specjalny! Konik Kreatywny jest patronem medialnym XVI-tej aukcji charytatywnej „Ziarno Sztuki - ogród Nadziei”, która pierwszy raz w swojej historii odbędzie się bez udziału publiczności. Powód wszyscy znamy. Pandemia. Aukcja należy do jednych z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych przedsięwzięć charytatywnych w Polsce. Swoje prace przekazało na nią ponad 80 znanych i cenionych artystów. Z moimi gośćmi porozmawiam m.in. o tym jak zorganizować aukcję sztuki i jak wytrwać 16 lat w jej cyklinym prowadzeniu. Wystawę przedaukcyjną można oglądać od 10 kwietnia w galerii 3D, w trzech dedykowanych tej wystawie salach. Sama aukcja sztuki, odbędzie się już 23 kwietnia o godzinie 19:30 i będzie można ją obejrzeć na fanpage Fundacja Ogród Nadziei @ogrod.nadziei. Moimi dzisiejszymi gośćmi są Pani Anna Monika Popowicz, założycielka i prezes Fundacji Ogród Nadziei, psychoonkolog, coach zdrowia, trener, nauczycielka jogi i medytacji. oraz Pani Oksana Bagriy, doradca sztuki a przy tym artystka i konserwatorka dzieł sztuki. Jeszcze tylko wspomnę, że Głównym partnerem wydarzenia jest Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.
pobierz 21.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Odcinek 21 / Świat dziecka w malarstwie Joanny Czajkowskiej.
Zapraszam Cię na 21 odcinek podcastu Konik Kreatywny, w którym mam przyjemność rozmawiać z malarką Joanną Czajkowską. Artystka w swoich obrazach, pozwala podejrzeć pełen fantazji i koloru, świat dziecięcych marzeń. Pytanie, czy odważysz się nie tylko zajrzeć ale i wskoczyć do niego całym sobą? 
pobierz 58.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Odcinek 20 / Z pasji do sztuki. Rozmowa z Doradcą Sztuki Oksaną Bagriy o budowaniu marki artysty na współczesnym rynku sztuki w Polsce.
Moim dzisiejszym gościem jest Oksana Bagriy. Doświadczony Doradca Sztuki, a przy tym artystka i konserwatorka dzieł sztuki. Kwalifikacje zdobywała na stanowisku marszanda w domu aukcyjnym Rempex, gdzie była odpowiedzialna za sprzedaż oraz współpracę z komisją ekspercką przy weryfikacji dzieł sztuki. W dzisiejszym odcinku opowie m.in. o budowaniu marki artysty na współczesnym rynku sztuki, w Polsce. Zapraszam Cię na 20 - sty odcinek podcastu Konik Kreatywny.
pobierz 24.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Odcinek 19 / OF(F) COLOUR
Między ich pracami, iskrzy. Bachanalia kolorów Jasińskiego i pełne zadumy, zgaszone barwy i bogactwo szarości Mużyło. W wywiadzie opowiadają dlaczego zdecydowali się na współną wystawę, jak się poznali i co ich inspiruje. Zapraszam Cię na 19-sty odcinek podcastu Konik Kreatywny.
pobierz 15.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Odcinek 18 / Magdalena Głodek i jej malarski sukces w social mediach.
Jej obrazy cieszą się ogromną popularnością wśród jej fanów na instagramie i to właśnie tam sprzedaje swoje prace z dużym powodzeniem. Oczy to dusze jej obrazów. Te otwarte i te zamknięte… mówią wiele… ale o tym opowie już sama malarka. Moim i waszym gościem jest Magdalena Głodek, która niedawno z sukcesem zadebiutowała na aukcji w domu aukcyjnym i galerii sztuki Art in House. Zapraszam Cię na 18-sty odcinek podcastu Konik Kreatywny. Patataj!
pobierz 17.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Odcinek 17 / Odnaleźć siebie. Twórcza droga Małgorzaty Rusieckiej.
Złoty Podział to jej "konik". Zapraszam cię na rozmowę z malarką Małgorzatą Rusiecką o nieodłącznych elementach jej malarstwa, atrybutach i ich symbolice. O tym kiedy maluje swoje "czerwone" obrazy. O kolejnym numerze magazynu "High Fly", którego jest autorką i o codziennym dniu młodej mamy, która zrezygnowała z etatu i z powodzeniem tworzy sztukę. Zasłuchaj się!
pobierz 33.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Odcinek 16 / W ogrodach Joanny Sierko Filipowskiej
Zasłuchaj się w opowieści o malarskich ogrodach Joanny Sierko Filipowskiej. O gender, kocie Fredziu, Rózi, historii obrazu Amy Winehouse, gołych tyłkach punck-rockowców, lepięzniku, wierzbówce i wielu innych historiach. Ten wywiad jakby powiedział jeden z bohaterów serialu Netflixa, będzie L E G E N .......wait for it....... D A R Y!
pobierz 42.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek