Samouczek

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Historie, wywiady, rozmowy ze słuchaczami, dobre pomysły i sprawdzone rady. Rozmowy o tym jak się uczyć w świecie, gdzie nie można liczyć na publiczny system edukacji. O tym rozmawiamy w podcaście Samouczek. Odcinki z udziałem słuchaczy są nagrywane w poniedziałki o 20:00 na stronie uniwersytet.net. Dołącz do rozmowy!
Data dodania: 2019-12-01 03:13:37
Data aktualizacji: 2019-12-11 19:45:04
Audycji w katalogu: 4
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 2 dni temu
« Martin Lechowicz »
Wielki sukces polskiej szkoły
Związek Nauczycielstwa Polskiego poinformował o wynikach testu uczniów PISA 2018. Tytuł brzmiał: wielki sukces polskich gimnazjalistów. No to przeczytajmy ten raport i sprawdźmy: na czym polega ten wielki sukces i jak bardzo powinniśmy się cieszyć?
pobierz 60.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 dni temu
« Martin Lechowicz »
Mój najlepszy nauczyciel
Słuchacze opowiadają o swoich najlepszych nauczycielach. Nominowani między innymi: ojciec, pani od geografii i jeden Amerykanin. Poza tym ciekawe wątki: o prawdziwym analfabecie, o szkole muzycznej, uczeniu praktycznym i interdyscyplinarnym podejściu w uczeniu. Posłuchaj i wyciągnij wnioski!
pobierz 67.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 dni temu
« Martin Lechowicz »
Czy szkoła wystarczy?
Pierwszy odcinek podcastu nadawany na żywo, ze słuchaczami. Dzwonił nauczyciel, uczeń, pracownik - wszyscy widzą problem z systemem szkolnym. Ale czy szkoła przymusowa powinna zostać? Może jest po prostu mniejszym złem? Posłuchaj co mówią inni. A jeżeli masz inne zdanie, przyjdź za tydzień na audycję na żywo: w poniedziałek o 20:00 na [link].
pobierz 67.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
« Martin Lechowicz »
Czego ludzie potrzebują najbardziej
Zaczynamy - najważniejszy polskojęzyczny podcast o edukacji. W tym odcinku opowiadam historie z różnych części świata o tym, jak wielką różnice robi edukacja. A w ogóle to co to w ogóle jest ta edukacja? Po co to komu? I co to ma wspólnego ze szkołą?
pobierz 82.9 MB odcinki RSS iTunes www
miodek