Around the Sport

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Around The Sport to rozmowy z ludźmi żyjącymi pasją i zamiłowaniem do aktywności fizycznej. Trenerzy, terapeuci, dietetycy, aktywni sportowcy - amatorzy i profesjonaliści. Inspirujące spotkania i mnóstwo wiedzy.
Data dodania: 2019-12-31 12:28:53
Data aktualizacji: 2020-04-06 14:35:11
Audycji w katalogu: 7
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 4 dni temu
Around The Sport EP. 6 - Beata Przała i kobiece sprawy w treningu i fizjoterapii.
Kolejny odcinek to spotkanie z Beatą Przałą - fizjoterapeutką specjalizującą się w tematyce uroginekologicznej oraz treningu kobiet. Tematyką naszej rozmowy były między innymi: intymne pytania podczas wywiadu, najczęstsze problemy uroginekologiczne u kobiet: nietrzymanie moczu, problemy bólowe w ciąży, rozejście mięśnia prostego brzucha, złe nawyki dnia codziennego, wskazania do treningu w ciąży i moda na tego typu aktywność, powrót do aktywności po ciąży i wiele, wiele innych...
pobierz 43.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
Around The Sport EP. 5 - Paweł Łydek o sile i wzorcach
W kolejnym odcinku ATS moim gościem był Paweł Łydek - trener z wieloletnim doświadczeniem oraz szkoleniowiec. Tematy o których rozmawialiśmy to między innymi: - Ruch czy siła jako punkt wyjściowy - Przełożenie siły do kontekstu sportowego - Jak powinniśmy patrzeć na wzorce ruchowe - Narzędzia, metody i periodyzacja treningowa - od czego zacząć przy kształtowaniu siły - Kilka pieczeni na jednym ogniu - czyli jak oszczędzić czas i mieć wymierne korzyści - Siła u młodych sportowców (fakty, mity, kiedy zacząć ?) - Dlaczego powinniśmy dbać o wszechstronny rozwój u młodych sportowców - Istotność wzorców lokomocyjnych dla młodych sportowców - Okresy sensytywne, a trening - Rynek przygotowania motorycznego w Polsce - Technologia w treningu i diagnostyce - Programowanie treningowe online - kiedy warto ? - Polecenia, książek, szkoleń, podcastów oraz osób Zapraszam do odsłuchu oraz udostępniania !
pobierz 51.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Around The Sport EP. 5 - Paweł Łydek o ruchu i sile
W piątym odcinku mojego podcastu miałem ogromną przyjemność gościć Pawła Łydka. Trenera z wieloletnim doświadczeniem oraz szkoleniowca, współtwórcę projektu Inżynieria Fitnessu Tematyka tego EP to między innymi: -Ruch czy siła jako punkt wyjściowy ? -Przełożenie siły do kontekstu sportowego. -Jak powinniśmy patrzeć na wzorce ruchowe. -Narzędzia, metody i periodyzacja treningowa - od czego zacząć przy kształtowaniu siły -Kilka pieczeni na jednym ogniu - czyli jak oszczędzić czas i mieć wymierne korzyści -Siła u młodych sportowców (fakty, mity, kiedy zacząć ?) -Dlaczego powinniśmy dbać o wszechstronny rozwój u młodych sportowców. -Istotność wzorców lokomocyjnych dla młodych sportowców -Okresy sensytywne, a trening -Rynek przygotowania motorycznego w Polsce -Technologia w treningu i diagnostyce -Programowanie treningowe online - kiedy warto ? -Polecenia, książek, szkoleń, podcastów oraz osób.
pobierz 51.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Around The Sport EP.4 - Jakub Obara o hipertrofii i nie tylko
Gościem kolejnego ep. podcastu ATS - pierwszego w 2020 roku był Jakub Obara. Trener i zawodnik sportów sylwetkowych opowiada o hipertrofii i jej znaczeniu w sporcie. W rozmowie poruszone zostają wątki treningu, podstawowej suplementacji, popularne błędy trenujących oraz kwestie kiedy powinniśmy udać do trenera personalnego po pomoc.
pobierz 64.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Around The Sport EP.3 - Piotr Trepka i trening na ergometrze wioślarskim.
Treningi z użyciem ergometrów wioślarskich mogą nieść za sobą szereg zalet. Samo wiosłowanie jest jednak ruchem złożonym i zaawansowanym technicznie. O technice w indoor rowing, planowaniu treningów i projekcie Row and Ski opowie mój kolejny gość - Piotr Trepka
pobierz 66.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Around The Sport EP.2 - Angelika Stefańska i trening kettlebell
Trening kettlebell ma coraz więcej zwolenników. Czym są odważniki kulowe, jak ich używać, od czego zacząć - opowie Angelika Stefańska.
pobierz 27.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Around The Sport EP.1 - Marek Kuś i wzorce ruchowe
pobierz 44.4 MB odcinki RSS iTunes www
miodek