Around the Sport

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Around The Sport to rozmowy z ludźmi żyjącymi pasją i zamiłowaniem do aktywności fizycznej. Trenerzy, terapeuci, dietetycy, aktywni sportowcy - amatorzy i profesjonaliści. Inspirujące spotkania i mnóstwo wiedzy.
Data dodania: 2019-12-31 12:28:53
Data aktualizacji: 2021-01-16 12:35:02
Audycji w katalogu: 30
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 11 dni temu
more. than training ep. 29 - Karol Kruczek "Staram się czerpać z najlepszych źródeł."
Technologia zadomowiła się już w niemal każdym aspekcie naszego życia. Podobnie jest w treningu oraz fizjoterapii. Trener przygotowania motorycznego oraz współzałożyciel krakowskiego studia Next Generation Performance w 29 odcinku podcastu opowiada o swoich doświadczeniach związanych z wykorzystaniem rozwiązań mających na celu podniesienie poziomu sportowego swoich podopiecznych. Zapraszam do odsłuchu !
pobierz 94.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
more. than training ep. 28 - Mateusz Kosmaczerwski "Wybierajmy treści, które mają nam pomóc, a nie wszystko co nas zalewa."
Łączenie w swojej pracy dwóch funkcji może być bardzo przydatną umiejętnością. Może też prowadzić do poznania klienta od innej strony i naturalnie pozwala zwiększyć grono swoich odbiorców. Trener - dietetyk, psycholog - dietetyk, trener - fizjoterapeuta to tylko niektóre z nurtów , które mocno się przenikają. Trafiając w tym roku na osobę Mateusza Kosmaczewskiego po raz pierwszy spotkałem się z połączeniem funkcji trenera przygotowania motorycznego wraz z content marketingiem. Nie ważne czym się zajmujesz, dietetyką, treningiem, fizjoterapią, psychologią, a może jeszcze czymś innym ? Tak czy siak, warto (zwłaszcza w dzisiejszych czasach) interesować się marketingiem swoich treści oraz planować swoje działania w dłuższej perspektywie czasu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej to zapraszam do tego odcinka !
pobierz 116.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
more. than training ep. 27 - Tomasz Hruświcki "Sporty wytrzymałościowe bardzo mocno kształtują charakter"
W najnowszym odcinku podcastu rozmawiałem z Tomaszem Hruświckim, który w pracy łączy funkcje fizjoterapeuty oraz trenera. Od dzieciństwa związany z kolarstwem jako pasjonat i zawodnik, obecnie głównie pomaga innym adeptom sportów wytrzymałościowych przekraczać swoje granice oraz dbać o ich aparat ruchu. Wraz z Tomkiem rozmawialiśmy o wydolności i parametrach, które warto badać, a które można odpuścić. O technologii w kolarstwie, zegarkach sportowych, które pomagają mierzyć i monitorować i aktywność fizyczną. Zapraszam do odsłuchu
pobierz 93.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
more. than training ep. 26 - Marek Kuś "W neurotreningu poznajemy jak działają systemy w ciele i nie przeciwstawiamy się im"
Neurotrening - czym jest oraz jak go ugryźć. W najnowszym odcinku podcastu miałem przyjemność rozmawiać z Markiem Kusiem. Człowiekiem, bez którego ten podcast by nie powstał - założycielem Move Therapy, trenerem, szkoleniowcem i dobrym człowiekiem. Poruszamy aspekty związane z neurotreningiem - systemy sensoryczne, rozgrzewką zawierającą komponenty neuro, oraz jak przemycać te wszystkie na pozór dziwnie brzmiące rzeczy do swoich poczynań treningowych. Dodatkowo wymieniliśmy poglądy na temat postawy oraz kompensacji w ciele człowieka. Zapraszam do odsłuchu !
pobierz 111.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
more. than training ep. 25 - Maciej Bielski "Nasze ciało ma jedną baterię na wszystko."
Gość, który na treningu "zjadł zęby" - 15 lat w branży, przeszłość zawodnicza i masa sportowców oraz amatorów, trenerów i entuzjastów wysiłku fizycznego, która może czerpać garściami wiedzę od ... Macieja Bielskiego. Trener przygotowania motorycznego oraz szkoleniowiec w tym odcinku podcastu more. than training opowiada o dwóch ważnych aspektach treningu. Pierwszym z nich jest fizjologia wysiłku fizycznego - dziedzina, którą każdy adept treningu siłowego oraz kondycyjnego powinien starać się zgłębiać. Najważniejsze prawa oraz mechanizmy zachodzące w ciele człowieka, ograniczenia jakich doświadcza każdy z nas oraz stosunek pracy do wypoczynku to tylko część zagadnień o których rozmawialiśmy. Drugi temat to ekonomia treningu. Ile razy w tygodniu trenować, jak to robić, by nie tracić niepotrzebnie czasu i dlaczego często ciężko wstrzelić się nam w optimum. Zapraszam do odsłuchu !
pobierz 127.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
more. than training ep. 24 - Mateusz Brela "Budowanie pewności siebie powinno rozpocząć się od edukacji"
W życiu i sporcie bywa podobnie. Pewność siebie jest pożądaną cechą ale też umiejętnością. O tym jak postrzegać pewność siebie, jak ją budować w teorii i praktyce rozmawiałem z Mateuszem Brelą. Ex piłkarzem, który zawodowo zajmuje się treningiem mentalnym oraz pomocą młodym zawodnikom w tym temacie. Mateusz grał nie tylko w polskiej lidze, lecz również w Finlandii, Szwecji oraz USA - gdzie ukończył studia Seton Hall University w stanie New Jersey z zakresu Zarządzania i Marketingu w Sporcie ze wstępem do psychologii sportu. Obecnie kończy studia na warszawskiej SWPS i "rozgrzewa" się do rozpoczęcia studiów doktoranckich. Zapraszam do odsłuchu.
pobierz 150.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
more. than training ep. 23 - Jakub Mauricz "Jest wiele stanów, które przy pomocy dietoterapii można wyleczyć."
Klasa sama w sobie oraz wiedza, która przenosi słuchacza na inny poziom ! W odcinku 23 podcastu miałem przyjemność gościć Jakuba Mauricza - dietetyka, szkoleniowca, założyciela Mauricz Training Center oraz poradni BeWell. Gdy po raz pierwszy się spotkaliśmy byłem pod niesamowitym wrażeniem wiedzy oraz sposobu jaki Jakub ją przekazuje. W poniższym odcinku rozmawialiśmy o podstawach - jak się badać, czym są probiotyki, jak komponować posiłki, w jakim kierunku zmierza dietetyka. Były też nowości takie jak neurodietetyka oraz statystyki poziomu zdrowia Polaków, które biją na alarm oraz wiele innych. Pod koniec rozmowy niespodzianka od Jakuba dla wszystkich słuchaczy! Miłego dnia!
pobierz 140.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
more. than training ep. 22 - Zofia Szawernowska "Wchodząc na trening wyobrażam sobie, że to są zawody."
Trening mentalny w obecnych czasach odbierany jest w różny sposób. Brak podstaw teoretycznych oraz zaplecza znajomości psychologii, a w szczególności psychologii sportu może być czynnikiem, który uniemożliwi nam wyciągnięcie pełni esencji z ogromu możliwości pracy pod kątem rozwoju mentalnego. W poniższym odcinku goszczę psycholog sportu oraz aktywną zawodniczkę brazylijskiego ju-jitsu - Zofię Szawernowską. Sukcesy na międzynarodowych arenach do spółki ze znajmością psychologii sportu to wybuchowe połączenie. Zofia przybliżyła mi tematykę: treningu mentalnego oraz jego składowych, jak wygląda współpraca zawodników i amatorów z psychologiem sportu, czym jest wizualizacja, jak wprowadzić ją do swoich poczynań, kiedy jej używać i dlaczego, emocji i koncentracji podczas wizualizacji, jak "rozpraszacze" wpływają na trening mentalny, szkoleń oraz książek dotyczących psychologii sportu. Zapraszam do odsłuchu.
pobierz 95.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
more. than training ep. 21 - Alicja Pyszka-Bazan "Jeżeli chcesz być pro, trenuj jak pro."
Odcinek 21 to opowieść o triathlonie. Główna bohaterka, czyli Alicja Pyszka-Bazan zajmuje się nim od około roku. Nie przeszkodziło jej to sięgnąć wielokrotnie po najwyższe laury w obecnym sezonie startowym. Wiadomo, że nic nie bierze się samo z siebie. Droga jaką przebyła Ala jest ciekawa: zaczynając od pływania przez sporty sylwetkowe dokładając po kolei każdy z elementów - bieganie, pływanie oraz kolarstwo. Doświadczenia z poprzednich dyscyplin, zarówno sportowe jak i wszystkie aspekty poboczne towarzyszące byciu zawodnikiem pomogły Alicji dojść do najwyższych stopni podium na polskich imprezach tri. Co będzie w kolejnym roku ? Jedno jest pewne, Alicja stawia poprzeczkę wysoko - chce być najlepszą triathlonistką na świecie ! W naszej rozmowie poruszyliśmy tematy: - Sportowej drogi Alicji. - Metamorfozie w triathlonistkę. - Przykładowy dzień z życia Ali. - Matka, żona, zawodniczka - jak to wszytko pogodzić. - Dostosowanie życia pod trening. - Żywienie w sportach wytrzymałościowych. - Żywienie na trasie - u Ali tylko naturalne produkty. - Protokoły regeneracyjne, które stosuje Alicja. Zapraszam do odsłuchu
pobierz 64.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
more. than training ep. 20 - Bartosz Kuc o bólu i metodach pracy nad mobilnością.
Jednym z podstawowych elementów układanki treningowej jest posiadanie wymaganych zakresów ruchomości w stawach. By móc wykonywać wybrane ćwiczenia, by nie przeciążać zbytnio narażonych na kompensację tkanek, by cieszyć się życiem bez bólu i dyskomfortu. W tym odcinku miałem przyjemność gościć Bartosza Kuca - specjalistę w pracy po kontuzjach, przy przywracaniu zakresów ruchomości oraz z klientami/pacjentami bólowymi. Rozmawialiśmy między innymi o: - metodach jakimi pracuje Bartosz. - postępowaniu z pacjentami bólowymi. - jaki % czasu zajmuje praca nad mobilnością. - systematycznej pracy nad zakresami ruchomości. - kompensacjach, które zachodzą w ciele. - celowanej pracy pod kątem mobilizacji aparatu ruchu. Zapraszam do odsłuchu !
pobierz 78.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
more. than training ep.19 - Maciej Korczyk i jego spojrzenie na CrossFit - ocena zawodnika/ plan długofalowy/ monitoring.
Świat Crossfit'u to przestrzeń w której trenowanie jednej cechy motorycznej nie wystarczy. Blend złożony z gimnastyki, klasycznych ćwiczeń siłowych, ćwiczeń olimpijskich oraz nieustanna praca kondycyjna wyłania co roku najbadziej sprawnych ludzi na świecie. W Polsce ten typ treningu zagościł na stałe w wielu boxach - tak nazywają się miejsca, gdzie ćwiczy się CF. W tym odcinku miałem przyjemność gościć Macieja Korczyka - trenera oraz aspirującego zawodnika. Rozprawiamy się z mitami, które krążą wokół dyscypliny, omawiamy profilowanie klienta/ zawodnika oraz co wchodzi w skład oceny wstępnej, którą wykonuje Maciek. Jak metodologia Westside Barbell pomaga mu progresować z podopiecznymi. Maciej opowiada także o wykorzystaniu akcelerometru w treningu, podstawach monitorowania zmęczenia i progresie przy kształtowaniu tak wielu cech. Oprócz powyższych omawiamy też rolę partnerów treningowych, aktywności pozasportowej i treningach outdoor.
pobierz 72.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
more. than training ep. 18 - Sandra Osipiuk i praca z oddechem.
POODDYCHAJ ! USPOKUJ ODDECH ! WEŹ GŁĘBOKI ODDECH I WYLUZUJ ! Które z powyższych usłyszałeś/łaś przynajmniej kilka razy w życiu. Oddech i praca nad nim to integralna część pracy z ciałem. W naszym kraju posiadamy specjalistów, którzy zajmują się tym tematem. Nie wszyscy jednak mówią o tym otwarcie do szerszego grona i publikują masę materiałów tak jak Sandra Osipiuk. Fizjoterapeutka oraz trenerka oddechu odpowiada w najnowszym materiale o tym jak oddychać - ustami, czy nosem i od czego to zależy. Słuchacze dowiedzą się jak w prosty sposób zbadać swój oddech. Jakimi metodami można pracować nad jego poprawą, jakie są najczęstsze zaburzenia oraz wiele, wiele innych…
pobierz 50.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
more. than training ep. 17 - Sebastian Gęsior o planowaniu oraz monitorowaniu treningów oraz G.A.S.
Sebastian Gęsior to osoba, której w pewnych kręgach przestawiać nie trzeba. Doświadczenie, analityczne podejście i sporo przerzuconego żelastwa. Ponadto prostota w przekazywaniu wiedzy oraz komunikacja na bardzo wysokim poziomie. Wraz z Sebastianem rozmawialiśmy o organizacji treningu oraz planowania go w szerszej perspektywie. O tym czym jest G.A.S i jak go odnieść do swoich poczynań na sali. Czym jest concurrent training oraz jak monitorować zmęczenie w najprostszym wymiarze.
pobierz 102.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
more. than training ep. 16 - Michał Tomaszewski o rosyjskiej szkole podnoszenia ciężarów i Klokovie.
W kolejnym odcinku miałem przyjemność gościć Michała Tomaszewskiego, trenera i szkoleniowca, specjalisty w weightliftingu. Michał przez pryzmat swojego doświadczenia opowiada w przejrzysty sposób od czego zacząć pracę ze sztangą, na co zwracać uwagę w przygotowaniu do treningów i jaką rolę pełni ogólne przygotowanie w sporcie. Nasza rozmowa schodzi też na bardzo interesujący temat - obozu treningowego w Rosji u samego Klokova ! Michał ze szczegółami wyjawia wiele ciekawostek oraz dzieli się doświadczeniem nabytym od najlepszych w tej grze !
pobierz 90.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
more. than training ep. 15 - Paulina Ihnatowicz o wielowymiarowości dietetyki, badaniach i pracy online.
W kolejnej rozmowie miałem przyjemność gościć Paulinę Ihnatowicz - jedną z czołowych dietetyczek w naszym kraju. Tematy jakie poruszaliśmy to między innymi dietetyka w dzisiejszych czasach, badania krwi oraz diagnostyka, książka Pauliny - Masz to we krwi oraz praca dietetyka online.
pobierz 60.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Around The Sport EP. 14 - Justyna Krzysik o gimnastyce, ogólnym przygotowaniu ruchowym i żelaznym pośladzie.
Justyna Krzysik to kolejny z moich gości. Sportowiec, trener, nauczyciel oraz bardzo pozytywna osoba. Między innymi takimi określeniami można ją opisać. Od ponad 20 lat związana z akrobatyką oraz gimnastyką. Niezmiernie doświadczona trenerka przygotowania motorycznego oraz trenerka personalna dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat przygotowania ruchowego, roli gimnastyki oraz generalnego rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży. Nasza rozmowa schodzi także na tematykę ... pośladków. Dlaczego ich trening jest ważny z punktu widzenia zdrowia i nie tylko !
pobierz 110.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Around The Sport EP. 13 - Zuzanna Sobczak o treningu jako procesie, specjalizacji oraz bilansie zysków i strat.
W kolejnym, trzynastym już odcinku podcastu Aroud The Sport moim gościem była Zuzanna Sobczak. Zuza jest trenerką oraz terapeutką z wieloletnim doświadczeniem, uczestniczyła w ogromnej liczbie kursów i z powodzeniem dzieli się swoimi spostrzeżeniami na łamach branżowych magazynów i w internecie. Rozmawialiśmy między innymi o bilansie zysków i strat w treningu, cenie jaką płacą zawodnicy w kontekście utrzymywania się na najwyższym poziomie sportowym, procesie jakim jest ukierunkowanie treningowe, demitologizacji treningu kobiett, zaletach wielowymiarowości treningowej w odniesieniu do specjalizacji lub kształtowaniu wybranych cech, korzyściach płynących z treningu, polecanych przez Zuzę książkach oraz szkoleniach na różnym poziomie.
pobierz 78.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Around The Sport EP. 12 - Kasia Wrzosek i Adrian Zachaczewski o dwuboju, ćwiczeniach akcesoryjnych i systematycznym progresie.
Kolejny odcinek podcastu Around The Sport to rozmowa z trenerską parą - Kasią Wrzosek i Adrianem Zachaczewskim. Tematyka to głównie dwubój, ćwiczenia akcesoryjne, poprawa split jerka. Moi rozmówcy opowiadają też o cięższych dniach treningowych oraz pozytywnym nastawieniu w życiu i treningu.t
pobierz 66.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Around The Sport EP. 11 - Patryk Stypuła i odkrywanie stóp na nowo.
Odcinek 11 podcastu Around The Sport obfituje w praktyczne podejście do tematu stóp. Temat przez wiele osób omijany lub zapominany. Patryk wychodząc od funkcji naszych stóp kolejno porusza tematy istoty treningu, obuwia, ćwiczeń oraz rozbudzania świadomości naszego ciała. Oczywiście nie braknie też poleceń literatury, osób oraz szkoleń w tym temacie i nie tylko !!
pobierz 54.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Around The Sport EP. 10 - Piotr Kawula o treningu core, strongman oraz protokole R7.
W jubilileuszowym, dziesiątym odcinku podcastu Around The Sport Piotr Kawula rozkłada na czynniki pierwsze trening core i zwraca uwagę na najważniejsze jego aspekty. Mój rozmówca w przystępny sposób tłumaczy na czym opiera się trening typu strongman i dlaczego warto wplatać takie elementy do swoich planów treningowych. Piotr wyjaśnia czym jest protokół R7 i jakie ma zastosowanie, opowiada także o szkoleniach i podróżach związanych z rozwojem trenerskim. Learn, Train, Travel - te trzy słowa opisują najlepiej filozofię życia Piotra. Zapraszam do odsłuchu
pobierz 83.2 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek