Around the Sport

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Around The Sport to rozmowy z ludźmi żyjącymi pasją i zamiłowaniem do aktywności fizycznej. Trenerzy, terapeuci, dietetycy, aktywni sportowcy - amatorzy i profesjonaliści. Inspirujące spotkania i mnóstwo wiedzy.
Data dodania: 2019-12-31 12:28:53
Data aktualizacji: 2020-09-27 17:05:09
Audycji w katalogu: 21
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 4 dni temu
more. than training ep. 20 - Bartosz Kuc o bólu i metodach pracy nad mobilnością.
Jednym z podstawowych elementów układanki treningowej jest posiadanie wymaganych zakresów ruchomości w stawach. By móc wykonywać wybrane ćwiczenia, by nie przeciążać zbytnio narażonych na kompensację tkanek, by cieszyć się życiem bez bólu i dyskomfortu. W tym odcinku miałem przyjemność gościć Bartosza Kuca - specjalistę w pracy po kontuzjach, przy przywracaniu zakresów ruchomości oraz z klientami/pacjentami bólowymi. Rozmawialiśmy między innymi o: - metodach jakimi pracuje Bartosz. - postępowaniu z pacjentami bólowymi. - jaki % czasu zajmuje praca nad mobilnością. - systematycznej pracy nad zakresami ruchomości. - kompensacjach, które zachodzą w ciele. - celowanej pracy pod kątem mobilizacji aparatu ruchu. Zapraszam do odsłuchu !
pobierz 78.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 16 dni temu
more. than training ep.19 - Maciej Korczyk i jego spojrzenie na CrossFit - ocena zawodnika/ plan długofalowy/ monitoring.
Świat Crossfit'u to przestrzeń w której trenowanie jednej cechy motorycznej nie wystarczy. Blend złożony z gimnastyki, klasycznych ćwiczeń siłowych, ćwiczeń olimpijskich oraz nieustanna praca kondycyjna wyłania co roku najbadziej sprawnych ludzi na świecie. W Polsce ten typ treningu zagościł na stałe w wielu boxach - tak nazywają się miejsca, gdzie ćwiczy się CF. W tym odcinku miałem przyjemność gościć Macieja Korczyka - trenera oraz aspirującego zawodnika. Rozprawiamy się z mitami, które krążą wokół dyscypliny, omawiamy profilowanie klienta/ zawodnika oraz co wchodzi w skład oceny wstępnej, którą wykonuje Maciek. Jak metodologia Westside Barbell pomaga mu progresować z podopiecznymi. Maciej opowiada także o wykorzystaniu akcelerometru w treningu, podstawach monitorowania zmęczenia i progresie przy kształtowaniu tak wielu cech. Oprócz powyższych omawiamy też rolę partnerów treningowych, aktywności pozasportowej i treningach outdoor.
pobierz 72.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 26 dni temu
more. than training ep. 18 - Sandra Osipiuk i praca z oddechem.
POODDYCHAJ ! USPOKUJ ODDECH ! WEŹ GŁĘBOKI ODDECH I WYLUZUJ ! Które z powyższych usłyszałeś/łaś przynajmniej kilka razy w życiu. Oddech i praca nad nim to integralna część pracy z ciałem. W naszym kraju posiadamy specjalistów, którzy zajmują się tym tematem. Nie wszyscy jednak mówią o tym otwarcie do szerszego grona i publikują masę materiałów tak jak Sandra Osipiuk. Fizjoterapeutka oraz trenerka oddechu odpowiada w najnowszym materiale o tym jak oddychać - ustami, czy nosem i od czego to zależy. Słuchacze dowiedzą się jak w prosty sposób zbadać swój oddech. Jakimi metodami można pracować nad jego poprawą, jakie są najczęstsze zaburzenia oraz wiele, wiele innych…
pobierz 50.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
more. than training ep. 17 - Sebastian Gęsior o planowaniu oraz monitorowaniu treningów oraz G.A.S.
Sebastian Gęsior to osoba, której w pewnych kręgach przestawiać nie trzeba. Doświadczenie, analityczne podejście i sporo przerzuconego żelastwa. Ponadto prostota w przekazywaniu wiedzy oraz komunikacja na bardzo wysokim poziomie. Wraz z Sebastianem rozmawialiśmy o organizacji treningu oraz planowania go w szerszej perspektywie. O tym czym jest G.A.S i jak go odnieść do swoich poczynań na sali. Czym jest concurrent training oraz jak monitorować zmęczenie w najprostszym wymiarze.
pobierz 102.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
more. than training ep. 16 - Michał Tomaszewski o rosyjskiej szkole podnoszenia ciężarów i Klokovie.
W kolejnym odcinku miałem przyjemność gościć Michała Tomaszewskiego, trenera i szkoleniowca, specjalisty w weightliftingu. Michał przez pryzmat swojego doświadczenia opowiada w przejrzysty sposób od czego zacząć pracę ze sztangą, na co zwracać uwagę w przygotowaniu do treningów i jaką rolę pełni ogólne przygotowanie w sporcie. Nasza rozmowa schodzi też na bardzo interesujący temat - obozu treningowego w Rosji u samego Klokova ! Michał ze szczegółami wyjawia wiele ciekawostek oraz dzieli się doświadczeniem nabytym od najlepszych w tej grze !
pobierz 90.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
more. than training ep. 15 - Paulina Ihnatowicz o wielowymiarowości dietetyki, badaniach i pracy online.
W kolejnej rozmowie miałem przyjemność gościć Paulinę Ihnatowicz - jedną z czołowych dietetyczek w naszym kraju. Tematy jakie poruszaliśmy to między innymi dietetyka w dzisiejszych czasach, badania krwi oraz diagnostyka, książka Pauliny - Masz to we krwi oraz praca dietetyka online.
pobierz 60.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Around The Sport EP. 14 - Justyna Krzysik o gimnastyce, ogólnym przygotowaniu ruchowym i żelaznym pośladzie.
Justyna Krzysik to kolejny z moich gości. Sportowiec, trener, nauczyciel oraz bardzo pozytywna osoba. Między innymi takimi określeniami można ją opisać. Od ponad 20 lat związana z akrobatyką oraz gimnastyką. Niezmiernie doświadczona trenerka przygotowania motorycznego oraz trenerka personalna dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat przygotowania ruchowego, roli gimnastyki oraz generalnego rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży. Nasza rozmowa schodzi także na tematykę ... pośladków. Dlaczego ich trening jest ważny z punktu widzenia zdrowia i nie tylko !
pobierz 110.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Around The Sport EP. 13 - Zuzanna Sobczak o treningu jako procesie, specjalizacji oraz bilansie zysków i strat.
W kolejnym, trzynastym już odcinku podcastu Aroud The Sport moim gościem była Zuzanna Sobczak. Zuza jest trenerką oraz terapeutką z wieloletnim doświadczeniem, uczestniczyła w ogromnej liczbie kursów i z powodzeniem dzieli się swoimi spostrzeżeniami na łamach branżowych magazynów i w internecie. Rozmawialiśmy między innymi o bilansie zysków i strat w treningu, cenie jaką płacą zawodnicy w kontekście utrzymywania się na najwyższym poziomie sportowym, procesie jakim jest ukierunkowanie treningowe, demitologizacji treningu kobiett, zaletach wielowymiarowości treningowej w odniesieniu do specjalizacji lub kształtowaniu wybranych cech, korzyściach płynących z treningu, polecanych przez Zuzę książkach oraz szkoleniach na różnym poziomie.
pobierz 78.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Around The Sport EP. 12 - Kasia Wrzosek i Adrian Zachaczewski o dwuboju, ćwiczeniach akcesoryjnych i systematycznym progresie.
Kolejny odcinek podcastu Around The Sport to rozmowa z trenerską parą - Kasią Wrzosek i Adrianem Zachaczewskim. Tematyka to głównie dwubój, ćwiczenia akcesoryjne, poprawa split jerka. Moi rozmówcy opowiadają też o cięższych dniach treningowych oraz pozytywnym nastawieniu w życiu i treningu.t
pobierz 66.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Around The Sport EP. 11 - Patryk Stypuła i odkrywanie stóp na nowo.
Odcinek 11 podcastu Around The Sport obfituje w praktyczne podejście do tematu stóp. Temat przez wiele osób omijany lub zapominany. Patryk wychodząc od funkcji naszych stóp kolejno porusza tematy istoty treningu, obuwia, ćwiczeń oraz rozbudzania świadomości naszego ciała. Oczywiście nie braknie też poleceń literatury, osób oraz szkoleń w tym temacie i nie tylko !!
pobierz 54.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Around The Sport EP. 10 - Piotr Kawula o treningu core, strongman oraz protokole R7.
W jubilileuszowym, dziesiątym odcinku podcastu Around The Sport Piotr Kawula rozkłada na czynniki pierwsze trening core i zwraca uwagę na najważniejsze jego aspekty. Mój rozmówca w przystępny sposób tłumaczy na czym opiera się trening typu strongman i dlaczego warto wplatać takie elementy do swoich planów treningowych. Piotr wyjaśnia czym jest protokół R7 i jakie ma zastosowanie, opowiada także o szkoleniach i podróżach związanych z rozwojem trenerskim. Learn, Train, Travel - te trzy słowa opisują najlepiej filozofię życia Piotra. Zapraszam do odsłuchu
pobierz 83.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Around The Sport EP. 9 - Michał Undra o biohackingu, dopingu mózgu i najbardziej męskim hormonie.
Gościem kolejnego odcinka podcastu ATS był Michał Undra. Dietetyk, szkoleniowiec oraz specjalista z zakresu optymalizacji życia na różnych płaszczyznach. Michał to skarbnica wiedzy. Ze słuchaczami dzieli się informacjami na temat biohackingu, dopingu mózgu, suplementacji, medytacji oraz tematami dotyczącymi gospodarki hormonalnej, a w szczególności dotyczącymi najbardziej męskiego hormonu czyli testosteronu.
pobierz 82.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Around The Sport EP. 8 - Bartek Komarek o przyspieszeniu, mocy i poprawie ogólnej atletyczności.
Kolejnym gościem ATS był Bartosz Komarek. Jest to wysokiej klasy specjalista w kształtowaniu przyspieszania oraz mocy. Tematami rozmowy były między innymi: przyspieszenie i prędkość w sporcie, na co zwrócić uwagę by lepiej przyspieszać . Wskazówki dla trenujących oraz trenerów, pomocne drille i ćwiczenia w kształtowaniu szybkości na różnych poziomach zaawansowania. Charakterystyka RFD, ćwiczenia olimpijskie, poprawa ogólnej atletyczności, praca z drużyną koszykówki i trening w okresie kwarantanny. Bartek polecił też książki i szkolenia oraz osoby warte śledzenia w social mediach.
pobierz 75.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Around The Sport EP. 7 - Marek Podgórski o stażu trenerskim w USA, baseball'u i sportach "overhead".
W kolejnym odcinku miałem przyjemność rozmawiać z Markiem Podgórskim. Poruszyliśmy między innymi temat jak dostać się na staż trenerski w USA. Omówiliśmy charakterystykę baseball’u pod kątem przygotowania fizycznego. Najczęściej występujące urazy w baseball’u oraz sportach „overhead”. Prewencję urazów z punku trenerskiego w sportach asymetrycznych. Schematy jednostek treningowych w Cressey Sports Performance. „Kinetic change” i pracę z piłkami lekarskimi. Case study zawodników z którymi pracował/ rozmawiał Marek.
pobierz 46.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Around The Sport EP. 6 - Beata Przała i kobiece sprawy w treningu i fizjoterapii.
Kolejny odcinek to spotkanie z Beatą Przałą - fizjoterapeutką specjalizującą się w tematyce uroginekologicznej oraz treningu kobiet. Tematyką naszej rozmowy były między innymi: intymne pytania podczas wywiadu, najczęstsze problemy uroginekologiczne u kobiet: nietrzymanie moczu, problemy bólowe w ciąży, rozejście mięśnia prostego brzucha, złe nawyki dnia codziennego, wskazania do treningu w ciąży i moda na tego typu aktywność, powrót do aktywności po ciąży i wiele, wiele innych...
pobierz 43.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Around The Sport EP. 5 - Paweł Łydek o sile i wzorcach
W kolejnym odcinku ATS moim gościem był Paweł Łydek - trener z wieloletnim doświadczeniem oraz szkoleniowiec. Tematy o których rozmawialiśmy to między innymi: - Ruch czy siła jako punkt wyjściowy - Przełożenie siły do kontekstu sportowego - Jak powinniśmy patrzeć na wzorce ruchowe - Narzędzia, metody i periodyzacja treningowa - od czego zacząć przy kształtowaniu siły - Kilka pieczeni na jednym ogniu - czyli jak oszczędzić czas i mieć wymierne korzyści - Siła u młodych sportowców (fakty, mity, kiedy zacząć ?) - Dlaczego powinniśmy dbać o wszechstronny rozwój u młodych sportowców - Istotność wzorców lokomocyjnych dla młodych sportowców - Okresy sensytywne, a trening - Rynek przygotowania motorycznego w Polsce - Technologia w treningu i diagnostyce - Programowanie treningowe online - kiedy warto ? - Polecenia, książek, szkoleń, podcastów oraz osób Zapraszam do odsłuchu oraz udostępniania !
pobierz 51.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Around The Sport EP. 5 - Paweł Łydek o ruchu i sile
W piątym odcinku mojego podcastu miałem ogromną przyjemność gościć Pawła Łydka. Trenera z wieloletnim doświadczeniem oraz szkoleniowca, współtwórcę projektu Inżynieria Fitnessu Tematyka tego EP to między innymi: -Ruch czy siła jako punkt wyjściowy ? -Przełożenie siły do kontekstu sportowego. -Jak powinniśmy patrzeć na wzorce ruchowe. -Narzędzia, metody i periodyzacja treningowa - od czego zacząć przy kształtowaniu siły -Kilka pieczeni na jednym ogniu - czyli jak oszczędzić czas i mieć wymierne korzyści -Siła u młodych sportowców (fakty, mity, kiedy zacząć ?) -Dlaczego powinniśmy dbać o wszechstronny rozwój u młodych sportowców. -Istotność wzorców lokomocyjnych dla młodych sportowców -Okresy sensytywne, a trening -Rynek przygotowania motorycznego w Polsce -Technologia w treningu i diagnostyce -Programowanie treningowe online - kiedy warto ? -Polecenia, książek, szkoleń, podcastów oraz osób.
pobierz 51.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Around The Sport EP.4 - Jakub Obara o hipertrofii i nie tylko
Gościem kolejnego ep. podcastu ATS - pierwszego w 2020 roku był Jakub Obara. Trener i zawodnik sportów sylwetkowych opowiada o hipertrofii i jej znaczeniu w sporcie. W rozmowie poruszone zostają wątki treningu, podstawowej suplementacji, popularne błędy trenujących oraz kwestie kiedy powinniśmy udać do trenera personalnego po pomoc.
pobierz 64.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Around The Sport EP.3 - Piotr Trepka i trening na ergometrze wioślarskim.
Treningi z użyciem ergometrów wioślarskich mogą nieść za sobą szereg zalet. Samo wiosłowanie jest jednak ruchem złożonym i zaawansowanym technicznie. O technice w indoor rowing, planowaniu treningów i projekcie Row and Ski opowie mój kolejny gość - Piotr Trepka
pobierz 66.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Around The Sport EP.2 - Angelika Stefańska i trening kettlebell
Trening kettlebell ma coraz więcej zwolenników. Czym są odważniki kulowe, jak ich używać, od czego zacząć - opowie Angelika Stefańska.
pobierz 27.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek