Co Ona Gada

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Cześć! Mam na imię Joanna i nagrywam na spontanie. Bez agendy, cięć, dubli i poprawek oraz bez zapędów moralizatorsko-edukatorskich (chyba). Za to z wieloma błędami, na które dla dobra eksperymentu postanowiłam sobie pozwalać. Jestem... i tu powinno nastąpić wyliczenie tego, kim jestem z zawodu i jak określa mnie moja pasja. Wiem, ale nie powiem. Bo nie muszę, a najbardziej na świecie lubię nie musieć.
Data dodania: 2020-01-12 18:14:38
Data aktualizacji: 2020-01-26 12:55:05
Audycji w katalogu: 29
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany wczoraj
Co ona gada #31 - Gdy wszystko się zdarzy co stać się nie może
Opowiadam Wam o rzeczach, które się nie zdarzają, ale jednak się dzieją, bo to wszystko jest dziwne. 
pobierz 46.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 dni temu
Co ona gada #30 - Odwaga przybija pionę z przerażeniem
"Sometimes the fear won't go away so you'll have to do it scared". Odwaga jest bardzo często mylona z niebaniem się czegoś. Ludzi przyzwoitych i asertywnych nazywamy "odważnymi". Może jednak nie warto tym tytułem tak szastać, póki ktoś nie uratuje małego kotka z pożaru?
pobierz 72.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 dni temu
Co ona gada #29 - Przestań wkurzać ludzi zdjęciami z wakacji
Kolejny odcinek omawiający stosunek kreacji do rzeczywistości. O tłumaczeniu się z chwil szczęścia i o tym, że sprzątanie i ukrywanie to dwie różne rzeczy. 
pobierz 52.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 dni temu
Co ona gada #28 - Dawaj wymierną wartość albo milcz
Taka myśl pojawiła mi się ostatnio w głowie. Słucham ostatnio bardzo dużo mądrych audycji. Jednocześnie świadomie unikam harmonogramów, planów, scenariuszy i profesjonalnego montażu, bo nagrywanie tego podcastu to dla mnie jedna z niewielu chwil "w internetach", kiedy mogę zrobić coś, co nie wiąże się z żadnymi wielkimi oczekiwaniami. A zatem jest to taka pogadanka o wartościach. Bo jedną rykoszetem odkryłam :) 
pobierz 48.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 dni temu
Co ona gada #27 - Cierpliwość i punktualność
Cierpliwość i punktualność to dwie wartości, które bardzo cenię, ale jednej chciałabym mieć zdecydowanie więcej, a drugiej z dziesięć razy mniej. Kto jest ze mną?
pobierz 52.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
Co ona gada #26 - Wywaliłam kozę i jest mi z tym komfortem aż niekomfortowo
Opowiadam Wam dzisiaj o tym, że bywa mi niekomfortowo z poczuciem komfortu i to w każdym wymiarze, nawet służbowym. Wszystko jednak układa się zbyt pomyślnie, żebym mogła nazwać siebie pechowcem. Gdzieś tam po kilkunastu minutach wypływam już na szerokie morze metafor i absurdów, porównując swoje zasoby do zasobów Bardzo Wielkich Ludzi, ale nie martwcie się, tylko w aspekcie mania nie do końca dobrze poukładanego pod sufitem :)
pobierz 50.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 23 dni temu
Co ona gada #25 - Postanowienia noworoczne - jak i dlaczego nie
Tytuł trochę przewrotny, a dlaczego, tego już posłuchacie sami. Trochę się chyba wymądrzam, ale staram się nie za wiele. To było moje trzecie podejście do nagrywania, więc serio, niechże Wam się ten odcinek spodoba, no... ;) 
pobierz 70.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 26 dni temu
Co ona gada #24 - Co robisz w sylwestra? Plecy i barki
Ja tak naprawdę wybrałam czworogłowe ;) Na 2020 rok życzę Wam, abyście mieli w sobie zasoby potrzebne do podejmowania dobrych decyzji. Dla mnie taką jest... zakopanie się pod kocykiem na ten ostatni wieczór roku. Wszystkiego dobrego! PS W mojej ocenie to najnudniejszy odcinek spośród moich podcastów, więc jeśli zaczynacie od tego, to weźcie mi dajcie jeszcze jedną szansę! Only god can judge me! ;)))
pobierz 40.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
Co ona gada #23 - Możemy spać w pańskiej szopie?
Gadam dzisiaj o tym, co mnie łączy z rekordzistą świata w godzinnej jeździe na czas, Graemem Obree, o tym co się zmieniło w moim postrzeganiu rzeczywistości, o sportowych zaskoczeniach i innych takich-takich. To pierwszy odcinek, w którym mam swoje intro! Autorem jest Kamil Andrusz, gość który zrobił dla mnie więcej niż sam się pewnie spodziewa. 
pobierz 104.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Co ona gada #22 - Pływanie i wiele więcej. Rozmowa z Mateuszem Arndtem
Dziś miałam przyjemność pogadać z Mateuszem Arndtem - wyczynowym pływakiem z imponującymi życiówkami 1:49:37 na 200m i 3:55:13 na 400m stylem dowolnym. Mateusz obecnie trenuje i studiuje w USA na Uniwersytecie w Iowa. Wcześniej spędził rok w Szczecinie, a od 8. roku życia reprezentuje klub KS Delfin Gdynia. Właśnie w tym ostatnim, a właściwie pierwszym, miałam okazję przez ponad rok z toru obok obserwować pracę Mateusza. Nieczęsto spotyka się zawodników, którzy mają takie podejście do tego co robią. Jestem pewna, że medaliści olimpijscy mogliby się sporo od niego nauczyć. Dziś rozmawiamy o pływaniu w Polsce i USA, o podejściu do sportu, łączeniu treningów z nauką i o tym, że pełne zaangażowanie nie musi oznaczać walki na śmierć i życie.
pobierz 59.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Co ona gada #21 - Święta inne niż wszystkie
Nawet gdy nie jest się specjalnie świątecznym człowiekiem, trudno tę okazję tak całkiem zignorować. Dobrze pamiętam, że u mnie w tym czasie bywało różnie, a i dziś jest... inaczej niż zawsze. Dzisiejszy odcinek jest uzupełnieniem wpisu, który opublikowałam na blogu oraz na Facebooku. Życzę Wam wszystkim dobrych, radosnych świąt! PS Pierwszy raz nagrałam podcast wcześniej niż bezpośrednio przed publikacją, pierwszy raz też go montowałam, ale - tradycyjnie - nie ruszałam nic w nagraniu. Muzyka dzięki uprzejmości Studia Accantus na licencji Creative Commons CC BY 3.0 PL.
pobierz 84.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Co ona gada #20 - Pytania o pierwszy triathlon cz.2
Wygląda na to, że co dziesiąty odcinek nagrywam z gościem, a raczej gościnią Pauliną [link] :) Znowu rozmawiamy o startach w pierwszych zawodach triathlonowych. Spływamy też na różne okołotriathlonowe dygresje. 
pobierz 29.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Co ona gada #19 - Mam tak samo jak ty, miasto moje a w nim...
Wczoraj spędziłam intensywny dzień w Warszawie, upychając 5 spotkań w różnych częściach miasta oraz trening w międzyczasie. I na żadnym z w/w się nie spieszyłam! Ale jeśli myślicie, że ten odcinek poruszy jakąś konkretną kwestię, na przykład tę, i pięknie ją omówi od A do Z, to hahaha, nie tym razem. Trochę opowiadam, trochę polecam, nawet trochę SIĘ. Taki tam gadany felieton.
pobierz 84.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Co ona gada #18 - Szlachetne zdrowie i inne ciosy zewsząd
Bardzo mi miło, że dopytujecie o kolejny odcinek, ale ostrzegam Was, że to nie będzie najbardziej pozytywny i najdynamiczniejszy podcast ever. Mówiąc najbardziej oględnie, opowiem Wam dzisiaj o tym, jak życie uczy mnie cierpliwości, pokory i wiary we własne decyzje. Skutecznie. No cóż, nazwisko zobowiązuje, c'nie.
pobierz 75.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Co ona gada #17 - Człowiek-przypał (od) zawsze na posterunku
Chyba z urodzenia jestem Człowiekiem Przypałem. W każdym razie o tym właśnie świadczą moje niezliczone historie, z których jedna jest bardziej żenująca od drugiej. Dzisiaj postanowiłam podzielić się z Wami kilkoma takimi. Mam nadzieję, że chociaż niektóre będą dla Was pouczające :) 
pobierz 42.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Co ona gada #16 - Nie chcę być seksistką! Co zrobić z niepopularnymi poglądami?
Dzisiaj dzielę się z Wami swoją refleksją o tym, że niektóre z moich poglądów są niepopularne i potencjalnie nawet szkodliwe. Ale to nie zmienia faktu, że są w mojej głowie! Co z nimi zrobić? Nie dzielić się nimi i pozwolić im na zawsze pozostać w mojej bani? Czy mówić o nich publicznie, otwierając się na dyskusję, ale potencjalnie komuś szkodząc? Bardzo jestem ciekawa Waszych opinii na ten temat.
pobierz 35.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Co ona gada #15 - Od pływania "klaunem" do 11:18/800m dow - moja pływacka historia
Pływanie, pływanie! To spory rozdział w moim życiu, wiążący się z dużą liczbą ciekawych historii, decyzji, zmian, determinacji i wychodzenia poza strefę komfortu. Opowiadam Wam o swojej pływackiej przygodzie od samego początku - od tego, gdy wyskakiwałam z tatą z roweru wodnego i przepływałam jezioro wpław, przez wszystkie kluby pływackie aż do teraz, przy czym "teraz" nie jest wcale takie oczywiste!
pobierz 121.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Co ona gada #14 Weltschmerz - nie udawaj, że go nie znasz!
Dziś Wam powiem o tym, że jak każdy człowiek miewam swoje weltschmerze i jak sobie z nimi radzę i że nie ma to nic wspólnego z mindfullnessem (fuj), medytacją (ugh), trikami produktywnościowymi (ojejejej) ani tym mistycznym - chyba zemdleję - ODPUSZCZANIEM SOBIE. Ależ się naprzeklinałam w jednym opisie odcinka!
pobierz 62.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Co ona gada #13 - "Biblioteka fakapów" i odpowiedzi na pytania
Czy Wy sobie wyobrażacie, że zostałam nazwana "biblioteką triathlonowych fakapów"?! No coś podobnego! Próbowałam się sprzeciwić tej tezie i no... eeee... posłuchajcie sami. A potem, dla odzyskania honoru, poodpowiadałam na kilka Waszych pytań, które zadawaliście mi na InstaStory.  Oczywiście chodziło mi o rallycross, a powiedziałam - i to dwukrotnie - motocross, lol :) Mózgu, gdzie jesteś?
pobierz 62.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Co ona gada #12 - Rok zmian w życiathlonie
Dzisiaj to już jest chyba totalny strumień świadomości (jak gdyby wcześniej było inaczej). Opowiadam Wam o swojej robocie, odpowiadając przy okazji na pytanie jednego ze słuchaczy o proces zakładania firmy. O swoich najtrudniejszych relacjach: z psem i z triathlonem. I o zaskoczeniu, jakie spotkało mnie w związku z nagrywaniem tego podcastu. 
pobierz 68.1 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek