Co Ona Gada

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Cześć! Mam na imię Joanna i nagrywam na spontanie. Bez agendy, cięć, dubli i poprawek oraz bez zapędów moralizatorsko-edukatorskich (chyba). Za to z wieloma błędami, na które dla dobra eksperymentu postanowiłam sobie pozwalać. Jestem... i tu powinno nastąpić wyliczenie tego, kim jestem z zawodu i jak określa mnie moja pasja. Wiem, ale nie powiem. Bo nie muszę, a najbardziej na świecie lubię nie musieć.
Data dodania: 2020-01-12 18:14:38
Data aktualizacji: 2020-04-06 16:35:02
Audycji w katalogu: 37
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 9 godz. temu
Co ona gada #39 - Czemu ona nie gada?
Co ona, że tak nie gada?
pobierz 34.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
Co ona gada #38 - Twardy reset systemu
Dzisiaj pamiętniczek o tym, jakie twarde resety tu u mnie następują. Nic wesołego raczej.  Piosenka "Księżna" do posłuchania tutaj: [link]
pobierz 71.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Co ona gada #37 - ZNOWU Z TYM KAMILEM o triathlonach i duathlonach
Jako zadowoleni zawodnicy Endure Team wystawiamy laurkę Tomkowi Spaleniakowi :) Rozmawiamy o przejściu z roweru na bieg, o zakładkach duathlonowych i trenowaniu triathlonu jako jednej, spójnej dyscypliny. Co-hostem, gościem, montażystą i właścicielem studia tego odcinka jest - ponownie - Kamil Andrusz, z którego bezglutenowego weganizmu wciąż korzystam.
pobierz 40.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Co ona gada #36 - O Project Managemencie z Kamilem Andruszem
Mam okazję przepytać doświadczonego Project Managera o szczegóły związane z jego pracą. Rozmawiamy o kwestiach bardziej technicznych i o kompetencjach miękkich, które jak ustaliliśmy, są kluczowe w tej robocie. Może nie wiecie, ale też jestem Project Managerem. W każdym razie teoretycznie. 
pobierz 103.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Co ona gada #35 - Śródstopie or not to śródstopie - rozmowa z Kamilem Andruszem
Dzisiaj odcinek biegowy, a konkretnie: techniczny. Kamil jest zdeklarowanym zwolennikiem biegania na śródstopiu. Przepytuję go o to, jakie są zalety takiej techniki biegania, czy każdy może się na nią przestawić - i jak to zrobić - oraz czy bieganie z pięty zawsze jest złe? Poruszamy też parę innych kwestii związanych z poprawnym bieganiem, ale to już mi się mniej podoba, bo jestem antyprzykładem tegoż :) Zapraszam też do wysłuchania podcastu Kamila - "Będzie kryzys" - ze szczególnym uwzględnieniem najnowszego, 10. odcinka, w którym rozmawiamy o zarządzaniu kryzysami w triathlonie :)
pobierz 43.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Co ona gada #34 - Kto zgasił światło
Dzień dobry, dzień dobry, proszę Państwa. Dzisiaj wyłącznie pamiętniczek. O (nie)trenowaniu, (nie)zdrowiu, bonusowych dniach/tygodniach (?) wygranych dla starego psa, cierpliwości której mi brakuje, pokorze której się uczę i przedsięwzięciach, na które jakoś się w międzyczasie wywlokłam. 
pobierz 54.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Co ona gada #33 - Lalala, "Sharp edges have consequences...
...guess that I had to find out for myself / Sharp edges have consequences / now every scar is a story I can tell". Tak śpiewał Linkin Park i tak mogę zaśpiewać ja, ale nie dzisiaj. To chyba najbardziej funeralny odcinek ever, więc jeśli macie takiego pechusia, że przejmujecie nastroje innych, to nie polecam słuchać ani w zbyt dobrym, ani zbyt złym humorze. Mówię dzisiaj o głupim chorowaniu (na serio głupim), niedocenianiu swoich osiągnięć, umieraniu (też) i życiu (a co). Miłego dnia! ;)
pobierz 53.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Co ona gada #32 - Wyłażę z jaskini platońskiej
To jest dla mnie dość hardkorowy odcinek, mimo że nadal nie powiedziałam wszystkiego, co planowałam powiedzieć. To znaczy, że jeszcze nie do końca z tej jaskini wylazłam. Opowiadam Wam o tym, jak bardzo oczekiwania mogą rozminąć się z rzeczywistością, o tym że w głębi duszy jestem drama queen i o tym, że w sumie to nadal nie wiem czego chcę w życiu, ale już doskonale wiem, czego nie chcę. 
pobierz 57.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Co ona gada #31 - Gdy wszystko się zdarzy co stać się nie może
Opowiadam Wam o rzeczach, które się nie zdarzają, ale jednak się dzieją, bo to wszystko jest dziwne. 
pobierz 46.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Co ona gada #30 - Odwaga przybija pionę z przerażeniem
"Sometimes the fear won't go away so you'll have to do it scared". Odwaga jest bardzo często mylona z niebaniem się czegoś. Ludzi przyzwoitych i asertywnych nazywamy "odważnymi". Może jednak nie warto tym tytułem tak szastać, póki ktoś nie uratuje małego kotka z pożaru?
pobierz 72.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Co ona gada #29 - Przestań wkurzać ludzi zdjęciami z wakacji
Kolejny odcinek omawiający stosunek kreacji do rzeczywistości. O tłumaczeniu się z chwil szczęścia i o tym, że sprzątanie i ukrywanie to dwie różne rzeczy. 
pobierz 52.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Co ona gada #28 - Dawaj wymierną wartość albo milcz
Taka myśl pojawiła mi się ostatnio w głowie. Słucham ostatnio bardzo dużo mądrych audycji. Jednocześnie świadomie unikam harmonogramów, planów, scenariuszy i profesjonalnego montażu, bo nagrywanie tego podcastu to dla mnie jedna z niewielu chwil "w internetach", kiedy mogę zrobić coś, co nie wiąże się z żadnymi wielkimi oczekiwaniami. A zatem jest to taka pogadanka o wartościach. Bo jedną rykoszetem odkryłam :) 
pobierz 48.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Co ona gada #27 - Cierpliwość i punktualność
Cierpliwość i punktualność to dwie wartości, które bardzo cenię, ale jednej chciałabym mieć zdecydowanie więcej, a drugiej z dziesięć razy mniej. Kto jest ze mną?
pobierz 52.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Co ona gada #26 - Wywaliłam kozę i jest mi z tym komfortem aż niekomfortowo
Opowiadam Wam dzisiaj o tym, że bywa mi niekomfortowo z poczuciem komfortu i to w każdym wymiarze, nawet służbowym. Wszystko jednak układa się zbyt pomyślnie, żebym mogła nazwać siebie pechowcem. Gdzieś tam po kilkunastu minutach wypływam już na szerokie morze metafor i absurdów, porównując swoje zasoby do zasobów Bardzo Wielkich Ludzi, ale nie martwcie się, tylko w aspekcie mania nie do końca dobrze poukładanego pod sufitem :)
pobierz 50.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Co ona gada #25 - Postanowienia noworoczne - jak i dlaczego nie
Tytuł trochę przewrotny, a dlaczego, tego już posłuchacie sami. Trochę się chyba wymądrzam, ale staram się nie za wiele. To było moje trzecie podejście do nagrywania, więc serio, niechże Wam się ten odcinek spodoba, no... ;) 
pobierz 70.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Co ona gada #24 - Co robisz w sylwestra? Plecy i barki
Ja tak naprawdę wybrałam czworogłowe ;) Na 2020 rok życzę Wam, abyście mieli w sobie zasoby potrzebne do podejmowania dobrych decyzji. Dla mnie taką jest... zakopanie się pod kocykiem na ten ostatni wieczór roku. Wszystkiego dobrego! PS W mojej ocenie to najnudniejszy odcinek spośród moich podcastów, więc jeśli zaczynacie od tego, to weźcie mi dajcie jeszcze jedną szansę! Only god can judge me! ;)))
pobierz 40.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Co ona gada #23 - Możemy spać w pańskiej szopie?
Gadam dzisiaj o tym, co mnie łączy z rekordzistą świata w godzinnej jeździe na czas, Graemem Obree, o tym co się zmieniło w moim postrzeganiu rzeczywistości, o sportowych zaskoczeniach i innych takich-takich. To pierwszy odcinek, w którym mam swoje intro! Autorem jest Kamil Andrusz, gość który zrobił dla mnie więcej niż sam się pewnie spodziewa. 
pobierz 104.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Co ona gada #22 - Pływanie i wiele więcej. Rozmowa z Mateuszem Arndtem
Dziś miałam przyjemność pogadać z Mateuszem Arndtem - wyczynowym pływakiem z imponującymi życiówkami 1:49:37 na 200m i 3:55:13 na 400m stylem dowolnym. Mateusz obecnie trenuje i studiuje w USA na Uniwersytecie w Iowa. Wcześniej spędził rok w Szczecinie, a od 8. roku życia reprezentuje klub KS Delfin Gdynia. Właśnie w tym ostatnim, a właściwie pierwszym, miałam okazję przez ponad rok z toru obok obserwować pracę Mateusza. Nieczęsto spotyka się zawodników, którzy mają takie podejście do tego co robią. Jestem pewna, że medaliści olimpijscy mogliby się sporo od niego nauczyć. Dziś rozmawiamy o pływaniu w Polsce i USA, o podejściu do sportu, łączeniu treningów z nauką i o tym, że pełne zaangażowanie nie musi oznaczać walki na śmierć i życie.
pobierz 59.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Co ona gada #21 - Święta inne niż wszystkie
Nawet gdy nie jest się specjalnie świątecznym człowiekiem, trudno tę okazję tak całkiem zignorować. Dobrze pamiętam, że u mnie w tym czasie bywało różnie, a i dziś jest... inaczej niż zawsze. Dzisiejszy odcinek jest uzupełnieniem wpisu, który opublikowałam na blogu oraz na Facebooku. Życzę Wam wszystkim dobrych, radosnych świąt! PS Pierwszy raz nagrałam podcast wcześniej niż bezpośrednio przed publikacją, pierwszy raz też go montowałam, ale - tradycyjnie - nie ruszałam nic w nagraniu. Muzyka dzięki uprzejmości Studia Accantus na licencji Creative Commons CC BY 3.0 PL.
pobierz 84.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Co ona gada #20 - Pytania o pierwszy triathlon cz.2
Wygląda na to, że co dziesiąty odcinek nagrywam z gościem, a raczej gościnią Pauliną [link] :) Znowu rozmawiamy o startach w pierwszych zawodach triathlonowych. Spływamy też na różne okołotriathlonowe dygresje. 
pobierz 29.7 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek