Ten Podcast Filmowy

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast filmowy tworzony przez aktora i montażystę. Konrad Korkosiński oraz Piotr Maszorek co tydzień rozmawiają o premierach filmowych i telewizyjnych, wydarzeniach, nagrodach etc.
Data dodania: 2020-01-13 11:14:43
Data aktualizacji: 2020-09-19 13:20:25
Audycji w katalogu: 40
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 4 dni temu
Król Lew i Król Lew
W tym odcinku porozmawiamy o jednej z najważniejszych i najlepszych bajek ze studia Disney - „Król Lew”. Następnie spróbujemy zestawić oryginał z jego filmowym remake’kiem z roku 2019. Dodatkowo kilka słów opisu filmu "Król Lew", od Piotra -  - "Naaa sawenna mama bi bicibu" Jeśli chcecie się z nami skontaktować, piszcie na: [email] Znajdziecie nas również na naszej stronie [link] oraz na Instagramie [link] i Facebooku.
pobierz 116.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 dni temu
Topka Filmowa - Walt Disney - gościnnie: Piotr Bondyra
W dzisiejszym odcinku otworzymy skarbiec filmów Walta Disneya i wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, które zadajemy sobie od dzieciństwa - „Które bajki Disneya są najlepsze?”. W tym odcinku nie będziemy zastanawiali się nad tym sami, znaleźć odpowiedź na to trudne pytanie pomoże nam Piotr Bondyra. Tym odcinkiem zaczynamy miesiąc Disney’owski (00:01) - Wstęp, przedstawienie Gościa i zasad gry,  (06:30) - Przegląd filmografii ze studia Disney, (46:00) - Drugi etap kwalifikacji, (59:00) - Top 5. Instagram Piotra Bondyry [link] Jeśli chcecie się z nami skontaktować, piszcie na: [email] Znajdziecie nas również na naszej stronie [link] oraz na Instagramie [link] i Facebooku.
pobierz 142.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
Tenet - rozmowa bez spojlerów
W tym odcinku porozmawiamy o najnowszym filmie Christophera Nolana - „Tenet”. Czy „Tenet” jest filmem który uratuje kina przed zagładą? Jeśli chcecie się z nami skontaktować, piszcie na: [email] Znajdziecie nas również na naszej stronie [link] oraz na Instagramie [link] i Facebooku.
pobierz 98.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
Sierpniowe podsumowanie - Newsy
W tym odcinku podsumujemy dla was to, co wydarzyło się w świecie kinematografii w mijającym miesiącu. (00:01) - Tenet w kinach, w końcu !, (08:30) - Mulan na Disney +, (13:20) - Pakt Universal-AMC, (20:20) - Parę słów o DC | Fandom, (27:30) - Zwiastun filmu - The Batman, Jeśli chcecie się z nami skontaktować, piszcie na: [email] Znajdziecie nas również na naszej stronie [link] oraz na Instagramie [link] i Facebooku.
pobierz 87.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Octopus Film Festiwal
W tym odcinku specjalnym Piotr podzieli się swoimi wrażeniami z "najbardziej nieokrzesanego festiwalu filmowego w Polsce", czyli z Octopus Film Festiwal. Porozmawia także z dyrektorami tego festiwalu, czyli Krystianem Kujdą i Grzegorzem Fortuną. (00:54) Gdzie jest Konrad?,  (03:45) Czym Octopus różni się od innych festiwali filmowych w Polsce? (06:05) Gdzie odbywa się Octopus? (09:16) Filmy festiwalu, (19:01) Wywiad z Krystianem Kujdą i Grzegorzem Fortuną. Jeśli chcecie się z nami skontaktować, piszcie na: [email] Znajdziecie nas również na naszej stronie [link] oraz na Instagramie  [link]; i Facebooku.
pobierz 78.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Topka Filmowa - Robin Williams
11 sierpnia 2020 r. minęła szósta rocznica śmierci wybitnego aktora - Robina Williamsa. Tym odcinkiem chcielibyśmy podziękować mu za to, że był nieodłączną częścią naszego dzieciństwa. Wspólnie przejrzymy Jego filmografię i spróbujemy wybrać nasze ulubione filmy, tworząc wspólną „Topkę Filmową” Jeśli chcecie się z nami skontaktować, piszcie na: [email] Znajdziecie nas również na naszej stronie [link] oraz na Instagramie [link] i Facebooku.
pobierz 124.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Pojedynki filmowe - Drive vs. Baby Driver - Gościnnie: Jakub Lisiak
.Nadszedł czas na kolejny pojedynek filmowy - Do sierpniowej potyczki staną: Drive vs. Baby Driver Zwycięzca może być tylko jeden, a werdykt ten pomoże nam ustalić nasz przyjaciel, założyciel kanału na YT: „Jakub Lisiak”, na codzień zajmujący się montażem filmowym - Jakub Lisiak. (10:46) - KATEGORIA 1 : Najlepszy początek ?, (20:10) - KATEGORIA 2 : Baby czy Driver - który bohater jest bardziej romantyczny?, (26:10) - KATEGORIA 3 : Skorpion i wykałaczka czy bluza i słuchawki?, (30:40) - KATEGORIA 4 : Galeria złoczyńców - gdzie lepsza?, (35:15) - KATEGORIA 5 : Któremu bohaterowi pozwoliłbyś zawieźć rodzącą żonę do szpitala?,   (38:45) - KATEGORIA 6 : Męskie kino przemocy - którego filmu nie wybrałbyś na pierwszą randkę?, (43:15) - KATEGORIA 7 : Needle drop - gdzie jest lepsza muzyka?, (48:30) - KATEGORIA 8 : Ostre cięcie - który film jest lepiej zmontowany?, (53:40) - KATEGORIA 9 : Najlepszy koniec?, (57:05) - KATEGORIA 10 : Pytanie bonusowe Gościa odcinka, (1:01:00) - Werdykt. Zajrzyjcie na kanał YouTube Kuby ! [link] Jeśli chcecie się z nami skontaktować, piszcie na: [email] Znajdziecie nas również na naszej stronie [link] oraz na Instagramie [link] i Facebooku.
pobierz 145.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Lipcowe podsumowanie, czyli przesuwanie Teneta!
Tak dla odmiany porozmawiajmy o przesuwanych premierach kinowych... Paradoksalnie ten monotonny już temat zapoczątkował dyskusję o zmianach, które mogą nas czekać w najbliższych miesiącach. Czy kina czeka rewolucja? Które filmy odwracają się od kiniarzy, a które pozostały ich jedyną nadzieją? Co możemy zobaczyć w kinach, a co chcielibyśmy zobaczyć? Miłego słuchania. (01:40) Przesunięte premiery, (05:31) Nieprzesunięte premiery, (08:24) "West Side Story" kontra "Diuna", (12:00) Zmiana status quo , (18:51) Rozwiązujemy dylemat Warner Bros, (21:46) Nadchodzi burza, (31:37) Rozwiązujemy dylemat platform streamingowych, (37:09) Co chcielibyśmy zobaczyć w kinach? Jeśli chcecie się z nami skontaktować, piszcie na: [email] Znajdziecie nas również na naszej stronie tenpodcastfilmowy.movie.blog/ oraz na Instagramie [link] i Facebooku.
pobierz 100.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Prestiż - Czy słuchacie uważnie ?
Obietnica. Zwrot. Prestiż. W tym odcinku porozmawiamy o filmie który w zeszłym tygodniu zajął pierwsze miejsce w naszej topce - "Prestiż" w reż. Christophera Nolana. Dodatkowo Piotr w tym odcinku postanowił poigrać z linią czasową podczas montażu odcinka i odrobinę zmienić bieg wydarzeń. Czy słuchacie uważnie ? Jeśli chcecie się z nami skontaktować, piszcie na: [email] Znajdziecie nas również na naszej stronie [link] oraz na Instagramie [link] i Facebooku.
pobierz 119.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Topka filmowa - filmy Christophera Nolana
Kontynuujemy nasz miesiąc poświęcony twórczości Christophera Nolana. Z tego powodu nasza comiesięczna Topka musi ulec modernizacji. W tym odcinku łączymy siły, aby wspólnie ułożyć listę pięciu najlepszych filmów najbardziej dochodowego reżysera, który obecnie tworzy w Hollywood. A jeśli byłoby Wam mało atrakcji, to możecie sprawdzić jak Konrad debiutuje w roli montażysty audio. (02:12) - Zasady wspólnego układania Topki, 
 (05:50) - "Following" ("Śledząc"), 
 (10:06) - "Memento", 
 (15:15) - "Insomnia" ("Bezsenność"),  (19:42) - "Batman Początek",  (23:12) - "Prestiż",  (26:56) - "Mroczny Rycerz",  (28:09) - "Incepcja", (33:55) - "Mroczny Rycerz Powstaje",  (41:09) - "Interstellar",  (47:30) - "Dunkierka",  (51:33) - 5 z 8 - selekcjonujemy najlepszą piątkę,  (58:14) - Układamy najlepszą piątkę,  (01:04:16) - Nasze Top 5 filmów Nolana.  Jeśli chcecie się z nami skontaktować, piszcie na: [email] Znajdziecie nas również na naszej stronie tenpodcastfilmowy.movie.blog/ oraz na Instagramie  [link]; i Facebooku.
pobierz 152.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Pojedynki filmowe - Gorączka vs. Mroczny Rycerz - Gościnnie: Damian Kulec
Nadszedł czas na kolejny pojedynek filmowy - w tym odcinku czas na walkę gigantów, Do potyczki staną: Gorączka (Heat) vs. Mroczny Rycerz (The Dark Knight) Zwycięzca może być tylko jeden, a werdykt ten pomoże nam ustalić osoba która powraca do naszego podcastu w wielkim stylu - Damian Kulec. Jednocześnie mamy przyjemność poinformować że ten odcinek rozpoczyna „Miesiąc Christophera Nolana” na naszym Podcaście. (8:50) - KATEGORIA 1 : Najlepszy początek ?, (16:05) - KATEGORIA 2 : W którym filmie jest lepsza sekwencja napadu na bank ?, (21:30) - KATEGORIA 3 : Najlepszy zespół aktorski?, (39:45) - KATEGORIA 4 : W którym filmie jest lepsza muzyka?, (45:20) - KATEGORIA 5 : W którym filmie jest lepsza scena przesłuchania ?,   (54:00) - KATEGORIA 6 : Który film lepiej wykorzystuje wielowątkową narrację?, (58:45) - KATEGORIA 7 : Z którym antagonistą bardziej się utożsamiasz?, (1:06:20) - KATEGORIA 8 : LA vs. Gotham - które miasto bezprawia jest bardziej realistyczne?, (1:12:16) - KATEGORIA 9 : Najlepszy koniec?, (1:17:40) - KATEGORIA 10 : Pytanie bonusowe Gościa Odc (1:22:20) - Werdykt Jeśli chcecie się z nami skontaktować, piszcie na: [email] Znajdziecie nas również na naszej stronie [link] oraz na Instagramie [link] i Facebooku.
pobierz 196.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Czerwcowe podsumowanie - Newsy
W tym odcinku porozmawiamy  o tym co wydarzyło się w świecie kinematografii w mijającym miesiącu. (01:10) - Przesunięte premiery - Znowu, (06:50) - Romans Fortnite’a z Nolanem, (13:03) - Straty finansowe kin na całym świecie, (21:00) - Kiedy Oscary ? (25:50) - Powrót Powrót Batmana? Jeśli chcecie się z nami skontaktować, piszcie na: [email] Znajdziecie nas również na naszej stronie [link] oraz na Instagramie [link] i Facebooku.
pobierz 79.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Topka filmowa - Netflix
W tym odcinku „topka” ulegnie małej modernizacji, zamiast kolejnego roku który odcisnął swoje piętno w świecie kinematografii postawiliśmy na platformę NETFLIX. Oryginalne produkcje z tego studia z roku na rok piętrzą się na naszych „kupkach wstydu” - w tym odcinku postanowiliśmy specjalnie dla was uporządkować naszą wiedzę w tym temacie. (01:43) - Dlaczego NETFLIX ?, (07:00) - „High Flying Bird” („Wysokie Loty”), (13:50) - „Tramps”, (19:00) - „The Ballad of Buster Scruggs” („Ballada o Busterze Scruggsie” ), (22:40) - „Mudbound”, (28:33) - „Private Life” (Życie Prywatne), (36:21) - „Icarus” („Ikar”), (42:23) - „13TH” ( „13 Poprawka”), (45:55) - „Okja” (56:20) - Poza konkurencją - „Marriage Story” („Historia Małżeńska”) Jeśli chcecie się z nami skontaktować, piszcie na: [email] Znajdziecie nas również na naszej stronie [link] oraz na Instagramie [link] i Facebooku.
pobierz 129.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
„Powrót do przyszłości” - 35 lat później.
Minęło 35 lat od premiery pierwszej części „Powrotu do Przyszłości” W tym odcinku porozmawiamy o produkcji która zmieniła postrzeganie rzeczywistości oraz o przeszłości/przyszłości. Jeśli chcecie się z nami skontaktować, piszcie na: [email] Znajdziecie nas również na naszej stronie [link] oraz na Instagramie [link] i Facebooku.
pobierz 137.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Kina znów otwarte. Co powinniśmy wiedzieć ?
W tym odcinku porozmawiamy o odmrażaniu sal kinowych w naszym kraju. Jak będzie wyglądała wizyta w kinie? Podpowiemy wam co będzie można obejrzeć na dużym ekranie w najbliższym czasie i w najbliższych miesiącach. Jeśli chcecie się z nami skontaktować, piszcie na: [email] Znajdziecie nas również na naszej stronie tenpodcastfilmowy.movie.blog/ oraz na Instagramie [link] i Facebooku.
pobierz 72.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Pojedynki Filmowe - Gościnnie: Karol Gajos - Popcornerd
W kolejnym odcinku „ Pojedynków Filmowych z Gościem Specjalnym” do walki staną : Młody Frankenstein vs. Straszny Film Zwycięzca może być tylko jeden, a werdykt ten pomoże nam ustalić Karol Gajos- Popcornerd (01:00) - Gość Specjalny - Karol Gajos - Popcornerd, (07:55) - KATEGORIA 1 - Który film ma lepszy początek ?, (16:00) - KATEGORIA 2 - Anna Faris vs. Gene Wilder, (21:45) - KATEGORIA 3 - W którym filmie jest więcej bohaterów - idiotów?, (25:00) - KATEGORIA 4 - Który antagonista jest bardziej przerażający ? (29:30) - KATEGORIA 5 - Najlepszy tekst albo gag?, (37:44) - KATEGORIA 6 - Najgorszy tekst albo gag?, (41:55) - KATEGORIA 7 - Co lepiej się sprawdza jako samodzielny film ?, (47:10) - KATEGORIA 8 - Który film lepiej wykorzystuje konwencje pastiszu?, (50:05) - KATEGORIA 9 - Który film bardziej zachęca do obejrzenia oryginału ?, (53:40) - KATEGORIA 10 - Lepszy koniec?, (57:00) - KATEGORIA 11 - Bonusowe pytanie gościa odcinka, (1:03:00) - Podsumowanie, Kto jest zwycięzcą ? Koniecznie zajrzyjcie na kanał YouTube Karola : Karol Gajos - Popcornerd [link] Jeśli chcecie się z nami skontaktować, piszcie na: [email] Znajdziecie nas również na naszej stronie [link] oraz na Instagramie i Facebooku.
pobierz 155.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Majowe podsumowanie - Newsy
W tym odcinku porozmawiamy o tym co wydarzyło się w kinematografii w mijającym miesiącu i o tym co czeka w tym roku festiwale filmowe. (00:20) - Festiwale filmowe odwołane ?, (04:40) - „We Are One A Global Film Festiwal”, (06:30) - Pojedynek między Universal Studios i kinami ACE, (18:00) - „Tenet”, (21:00) - Zack Snyder i reżyserska wersja Ligi Sprawiedliwości,  (29:11) - „Hamilton” na Disney +, Jeśli chcecie się z nami skontaktować, piszcie na: [email] Znajdziecie nas również na naszej stronie tenpodcastfilmowy.movie.blog oraz na Instagramie i Facebooku.
pobierz 84.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Topka filmowa roku 1995
W tym odcinku cofniemy się do roku 1995 i porozmawiamy o najlepszych według nas produkcjach filmowych które debiutowały tego roku na ekranach kinowych. (02:54) - Do kogo powędrowały Oscary?, (05:25) - Proces tworzenia „TOPKI”, (09:50) - Braveheart - Waleczne Serce, (15:20) - Babe. Świnka z Klasą, (21:02) - Apollo 13, (24:50) - Before Sunrise - (Przed Wschodem Słońca), (28:44) - Dead Man Walking - (Przed Egzekucją), (32:55) - Se7en - (Siedem), (41:10) - Heat - (Gorączka), (53:20) - Toy Story. Jeśli chcecie się z nami skontaktować, piszcie na: [email] Znajdziecie nas również na naszej stronie tenpodcastfilmowy.movie.blog oraz na Instagramie i Facebooku.
pobierz 136.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Hollywood i The Eddy - Rozmowa bez Spojlerów
W tym odcinku porozmawiamy o serialowych nowościach Netflixa  - serialu Hollywood oraz The Eddy.  Jeśli chcecie się z nami skontaktować, piszcie na: [email] Znajdziecie nas również na naszej stronie tenpodcastfilmowy.movie.blog oraz na Instagramie i Facebooku.
pobierz 97.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Pojedynki Filmowe - Gościnnie: Damian Kulec
W pierwszym odcinku zaczynającym nową serie na naszym podcaście „ Pojedynki Filmowe z Gościem Specjalnym” do walki staną dwa filmy które na pierwszy rzut oka zestawić ze sobą ciężko. Gwiezdne Wojny: Część IV - Nowa Nadzieja vs. Piraci Z Karaibów - Klątwa Czarnej Perły Zwycięzca może być tylko jeden, a werdykt ten pomoże nam ustalić Damian Kulec. (02:30) - Zasady Gry, 
(10:30) - KATEGORIA 1 : Który z filmów ma lepsze wprowadzenie ?, 
(16:54) - KATEGORIA 2 : Którą księżniczkę chciałbyś uratować - Leia czy Elizabeth ?, 
 (22:20) - KATEGORIA 3 : Kto jest większą „mamałygą” - Will czy Luke? ,  (28:30) - KATEGORIA 4 : Z kim napiłbyś się piwa - Jack czy Han ?, 
 (30:50) - KATEGORIA 5 : Kto zwyciężyłby w pojedynku - Barbossa czy Vader ?, 
 (33:00) - KATEGORIA 6 : Czarna Perła czy Sokół Millenium ?, 
 (34:10) - KATEGORIA 7 : Tawerna na Tortudze czy Kantyna w Mos Eisley ?, 
(36:40) - KATEGORIA 8 : Poczucie Humoru, Gdzie lepsze ?, 
 (40:10) - KATEGORIA 9 : Miecz Świetlny czy Kompas Jacka Sparrowa ?, (42:20) - KATEGORIA 10 : W którym filmie znajduje się najlepsza sekwencja walki ?, 
 (47:50) - KATEGORIA 11 : Jak umierać to gdzie?, 
 (49:30) - KATEGORIA 12 : Które efekty specjalne lepiej się zestarzały ?
(51:48) - KATEGORIA 13 : Kto ma lepszy wątek romantyczny ?, 
 (53:10) - KATEGORIA 14 : Muzyka, w którym filmie lepiej działa?, 
 (56:45) - KATEGORIA 15 : Najlepsze teksty ?, 
 (58:30) - KATEGORIA 16 : Który obraz jest bardziej tautologiczny?, 
 (1:01:40) - KATEGORIA 17 : Lepsze zakończenie ? Jeśli chcecie się z nami skontaktować, piszcie na: [email] Znajdziecie nas również na naszej stronie tenpodcastfilmowy.movie.blog oraz na Instagramie i Facebooku.
pobierz 153.4 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek