Pan od Stresu

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Pan od stresu to miejsce gdzie chciałbym razem z Wami poszukać najskuteczniejszych metod radzenia sobie ze stresem, zarówno tych klasycznych jak i obecnie "na topie", zarówno tych oczywistych i trywialnych (ale przez większość bagatelizowanych) jak i tych bardziej specjalistycznych. Czym jest stres? Jak sobie z nim radzić? Gdzie szukać pomocy? Jakie może mieć konsekwencje przedłużająca się frustracja? Poszukajmy odpowiedzi.
Data dodania: 2020-01-26 13:38:28
Data aktualizacji: 2020-07-12 17:40:03
Audycji w katalogu: 22
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 9 dni temu
Odcinek 22 - Jak radzić sobie z bezradnością
Bezradność jest uczuciem, które spotyka nas wszystkich. Co z nim zrobić? Jak sobie radzić, żeby nie zwariować? Czym jest wyuczona bezradność? Posłuchajcie.
pobierz 24.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 23 dni temu
Odcinek 21 - warto wziąć odpowiedzialność za swoje życie
Czy warto wziąć odpowiedzialność za swoje życie? Czemu tak bardzo boimy się brać odpowiedzialność? I co możemy poczuć kiedy jednak ją przyjmiemy? Zapraszam :)
pobierz 30.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Odcinek 20 - Jak odpuścić i nie zamartwiać się czymś, na co nie mamy wpływu?
W jaki sposób możemy odpuszczać i mniej przejmować się wszystkim co się dzieje wokół nas? Dlaczego najczęściej zamartwiamy się rzeczami, na które nie mamy wpływu? Czy najgorszy scenariusz zawsze jest faktycznie taki zły? Poszukajmy odpowiedzi.
pobierz 31.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odcinek 19 - 6 mitów na temat stresu
Czy stres jest zły albo dobry? Czy są uniwersalne metody radzenia sobie z nim? W czym leży podłoże stresu? Na te i wiele innych pytań postaram się odpowiedzieć w najnowszym odcinku poświęconym 6 najczęstszym mitom na temat stresu. Zapraszam.
pobierz 35.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odcinek 18 - Psychofizjologia stresu, czyli jak i dlaczego reaguje nasz organizm?
Chyba czas na mały reset i powrót do korzeni… wróćmy do definicji stresu oraz lepszego zrozumienia na czym polega reakcja stresowa naszego organizmu. Czym jest stresor? Jakiego rodzaju sytuacje nas stresują? I dlaczego zebry lepiej sobie radzą ze stresem? Zapraszam.
pobierz 25.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odcinek 17 - Nawet nie wiesz jak często kłamiesz
Czym jest kłamstwo? Jak często zdarza nam się kłamać? W jakich okolicznościach? i co do tego wszystkiego mają 3 (a może 4?) mądre małpki? Zapraszam :)
pobierz 29.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odcinek 16 - Zmiany, zmiany, zmiany...
Życie weryfikuje wszystkie plany... Natłok obowiązków zmusza mnie do rozrzedzenia naszych audycji raz na dwa tygodnie. Chciałbym więcej czasu poświęcić na lepsze przygotowania merytoryczne tematów do odcinków oraz na opracowanie materiału na stronę internetową oraz fanpage. Od tego tygodnia, co drugi tydzień pojawi się odcinek Pana od Stresu, a co drugi odcinek Relaksacyjny. W obecnej sytuacji społecznej myślę, że relaksacje mogą się bardziej przydać :) Zapraszam na stronę i fanpage: [link] [link] [link]
pobierz 5.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odcinek 15 - Stres około świąteczny. Jak go przetrwać?
Tym razem bardzo krótko o tym jak możemy przetrwać ten czas świąteczny minimalizując stres i napięcie, związane z izolacją oraz ograniczeniami. Zapraszam.
pobierz 13.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odcinek 14 - Jak zadbać o prawidłowy sen?
Sen jest podstawową potrzebą fizjologiczną. Co powinniśmy robić aby zadbać o jak najlepszy i najbardziej regenerujący sen? Zapraszam. Link do omawianego filmu: [link] [link]
pobierz 29.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odcinek 13 - Lęk pierwotny... czy psychologia ma cudowną tabletkę?
W dobie narastającego lęku i niepokoju społecznego, jesteśmy zalewani poradnikami antystresowymi i metodami radzenia sobie z nim. Mam wrażenie, że narasta oczekiwanie, żeby psychologia dała cudowną tabletkę na lęk. Tylko czy psychologia ma takie możliwości? Zapraszam. [link] fb: [link]
pobierz 24.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odcinek 12 - A jednak musimy siedzieć w bunkrach... jak w nich nie zwariować?
Sytuacja światowa bardzo dynamicznie się rozwija. Ta jako nowa i nie do końca zrozumiała, bardzo potęguje nasz niepokój i obawy, ponieważ nie umiemy się w niej odnaleźć. Jak radzić sobie w czasie kwarantanny i częściowej izolacji? Zapraszam. Transkrypcje tego odcinka (jak i wszystkich pozostałych) znajdziesz na mojej stronie: [link] Zapraszam także na fb: [link]
pobierz 31.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odcinek 11 - Jak działa panika społeczna w kontekście koronawirusa i jak na nas wpływa?
Koronawirus stał się realnym, globalnym zagrożeniem. Czy jednak nasze reakcje na niego są adekwatne? Mechanizmy paniki tłumu oraz paniki moralnej sprawiają, że ponosimy jako społeczeństwo dużo wyższe koszty całej tej sytuacji niż powinniśmy. Przez ogólną panikę utrudniamy sobie i władzą zapanowanie nad pandemią. Zapraszam do wysłuchania. Link do filmu na YouTube: [link] Muszę zaznaczyć, że film ten troszkę się zdezaktualizował w związku z błyskawicznym rozprzestrzenianiem się wirusa, myślę jednak, że warto zobaczyć skalę porównawczą z innymi pandemiami, które przeżyliśmy. Transkrypcja dostępna na mojej stronie: : [link]
pobierz 29.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odcinek 10 - Jak działa na nas presja sukcesu i dlaczego musimy nosić maski?
Odcinek o presji społecznej i o tym dlaczego obecnie tak trudno żyć w zgodzie ze sobą samym. Zewsząd atakujące nas medialne komunikaty, że możemy wszystko i wszystko jest na wyciągnięcie ręki, wywołują silne parcie na sukces i rozwój. Przez co staje się to bardziej przymusem niż spełnianiem marzeń/pragnień. Dlatego też musimy zakładać "maski sukcesu", aby jakoś odnaleźć się w społeczeństwie. Jak radzić sobie ze stresem i frustracją, które wywołuje presja społeczna?
pobierz 28.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Odcinek 09 - Co sprawia, że nasze pragnienia potrafią nas ranić?
Czasami zdarza się tak, że czego wydaje się nam, że pragniemy i za czym gonimy przez dłuższy czas wcale nie daje nam szczęścia... A czasem wręcz nas rani. Dlaczego tak się dzieje? Poszukajmy odpowiedzi.
pobierz 27.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Odcinek 08 - Co nas odpręża?
Zapowiadając nowy odcinek relaksacyjny (już w najbliższą niedzielę) porozmawiajmy o tym jak się odprężamy :) Przedstawiam wam wizualizację jako bardzo uniwersalną technikę relaksacyjną, pomocną w wyciszeniu się na koniec ciężkiego dnia. Co ciekawe jest to technika, którą wszyscy posługujemy się na co dzień :) posłuchajcie...
pobierz 18.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Odcinek 07 - Czemu tak trudno utrzymać związek?
Kontynuujemy temat związków, Dlaczego trudno nam utrzymać związek? I czemu tak szybko się poddajemy i przestajemy walczyć o siebie wzajemnie? Zapraszam do wspólnej refleksji :)
pobierz 19.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Odcinek 06 - Dlaczego boimy się wchodzić w związki?
Co sprawia, że tak trudno nam się zaangażować w związek? Czemu ciągle szukamy, a coraz rzadziej znajdujemy odpowiednią dla nas drugą osobę? Poszukajmy razem odpowiedzi :) p.s. Przepraszam was za stukot w drugiej połowie odcinka, niestety było już za późno na ponowne nagranie :(
pobierz 23.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Odcinek 05 - Dlaczego relacje społeczne nas stresują?
Dlaczego relacje nas stresują? Co się dzieje, że czasem ciężko nam rozmawiać w spokoju nawet z najbliższymi? Co zrobić, żeby nie dać wejść sobie na głowę? Poszukajmy dzisiaj odpowiedzi na te i kilka innych pytań.
pobierz 26.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Odcinek 04 - Dlaczego Blue Monday jest szkodliwy?
Porozmawiamy dzisiaj o tym czym jest Blue Monday oraz dlaczego nie powinno się tego typu dni nagłaśniać, a także jak radzić sobie z frustracją związaną z postanowieniami noworocznymi :)
pobierz 20.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Odcinek 03 - Jak wyćwiczyć prawidłowy oddech?
Jaki związek ma oddech z naszymi emocjami? W jaki sposób wyćwiczyć prawidłowy, spokojny, relaksujący oddech? Na te pytania staram się dzisiaj odpowiedzieć prezentując wam konkretne ćwiczenia oddechowe, które mogą być bardzo pomocne w nauce :)
pobierz 11.5 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek