Pan od Stresu

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Pan od stresu to miejsce gdzie chciałbym razem z Wami poszukać najskuteczniejszych metod radzenia sobie ze stresem, zarówno tych klasycznych jak i obecnie "na topie", zarówno tych oczywistych i trywialnych (ale przez większość bagatelizowanych) jak i tych bardziej specjalistycznych. Czym jest stres? Jak sobie z nim radzić? Gdzie szukać pomocy? Jakie może mieć konsekwencje przedłużająca się frustracja? Poszukajmy odpowiedzi.
Data dodania: 2020-01-26 13:38:28
Data aktualizacji: 2020-11-29 18:55:04
Audycji w katalogu: 32
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 9 dni temu
#32 - Czy zawracać sobie głowę? - czyli czego oczekiwać od psychoterapii
Przyjrzyjmy się procesowi psychoterapii. Czego oczekiwać od psychoterapii? A kiedy można się rozczarować? Posłuchajcie.
pobierz 27.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 23 dni temu
#31 - Ulało mi się...
Nerwy w końcu puszczają każdemu... Odcinek, który jest moim osobistym wylaniem żalu na czasy, w których żyjemy.
pobierz 36.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#30 - Czy zawracać mu głowę? - czyli z czym do psychologa
Jak wygląda pierwsza wizyta u psychologa? Czego można się spodziewać? Z jakimi problemami warto się zgłosić po pomoc? Postara się dzisiaj odpowiedzieć na te wszystkie pytania i mam nadzieję, przekonać niezdecydowanych do umówienia się na wizytę. Posłuchajcie.
pobierz 33.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odcinek 29 - Strata niejedno ma imię
Śmierć najbliższej osoby nie jest jedynym rodzajem straty jakiego możemy doświadczyć. Utrata i żałoba może również dotyczyć rozpadu związku, zerwania kontaktu z przyjacielem, a także ciężkiej choroby bliskiej osoby, które go nam "zabiera" powoli. Posłuchajcie.
pobierz 27.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odcinek 28 - Jak przeżywamy utratę i załobę po najbliższej nam osobie?
Strata bliskiej osoby jest czymś co każdego z nas kiedyś spotkało, albo kiedyś spotka. Jest to jednak też jedna z najsilniejszych traum jakich możemy doświadczyć. Żałoba jest bardzo złożonym i dynamicznym procesem, który każdy z nas przeżywa na swój sposób. Jak możemy sobie z nią radzić? Posłuchajcie.
pobierz 19.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odcinek 27 - Czy celebrujesz swoje sukcesy
Czy często świętujemy swoje sukcesy? Dlaczego łatwiej nam zauważać swoje potknięcia i krytykować się? Na czym warto, a na czym nie warto budować swojej samooceny? Posłuchajcie.
pobierz 25.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odcinek 26 - Świadomość i jej rola w radzeniu sobie ze stresem
Samoświadomość jest kluczowym elementem zmiany. Dzięki niej zyskujemy kontrolę nad własnym życiem. Przyjrzyjmy się dokładniej roli świadomości oraz temu jak można nad nią pracować. Zapraszam,
pobierz 23.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odcinek 25 - Czas wychodzenia z kryzysu
Kryzys jest szansą, jak głosi znane powiedzenie... Tylko czy zawsze udaje nam się wyjść z niego obronną ręką? Ile może potrwać powrót do zdrowia? Czy można wrócić do tego co było? Posłuchajcie.
pobierz 23.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odcinek 24 - Czym jest załamanie nerwowe?
Załamanie nerwowe jest bardzo popularny pojęciem, jednak mocno niejednoznacznym. Co rozumiemy pod tym hasłem? W jakich sytuacjach możemy mówić o załamaniu nerwowym? Jak im zapobiegać, albo jak z nich wyjść? Posłuchajcie.
pobierz 31.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Odcinek 23 - Moje własne poczucie bezradności
W nawiązaniu do poprzedniego odcinku i tematu bezradności, chciałem podzielić się z wami moimi własnymi, prywatnymi doświadczeniami :) Dlatego też zapraszam na spontaniczny i osobisty odcinek, w którym postaram się opowiedzieć w jaki sposób udaje mi się radzić z moją własną bezradnością. Zapraszam :)
pobierz 21.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Odcinek 22 - Jak radzić sobie z bezradnością
Bezradność jest uczuciem, które spotyka nas wszystkich. Co z nim zrobić? Jak sobie radzić, żeby nie zwariować? Czym jest wyuczona bezradność? Posłuchajcie.
pobierz 24.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Odcinek 21 - warto wziąć odpowiedzialność za swoje życie
Czy warto wziąć odpowiedzialność za swoje życie? Czemu tak bardzo boimy się brać odpowiedzialność? I co możemy poczuć kiedy jednak ją przyjmiemy? Zapraszam :)
pobierz 30.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Odcinek 20 - Jak odpuścić i nie zamartwiać się czymś, na co nie mamy wpływu?
W jaki sposób możemy odpuszczać i mniej przejmować się wszystkim co się dzieje wokół nas? Dlaczego najczęściej zamartwiamy się rzeczami, na które nie mamy wpływu? Czy najgorszy scenariusz zawsze jest faktycznie taki zły? Poszukajmy odpowiedzi.
pobierz 31.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Odcinek 19 - 6 mitów na temat stresu
Czy stres jest zły albo dobry? Czy są uniwersalne metody radzenia sobie z nim? W czym leży podłoże stresu? Na te i wiele innych pytań postaram się odpowiedzieć w najnowszym odcinku poświęconym 6 najczęstszym mitom na temat stresu. Zapraszam.
pobierz 35.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Odcinek 18 - Psychofizjologia stresu, czyli jak i dlaczego reaguje nasz organizm?
Chyba czas na mały reset i powrót do korzeni… wróćmy do definicji stresu oraz lepszego zrozumienia na czym polega reakcja stresowa naszego organizmu. Czym jest stresor? Jakiego rodzaju sytuacje nas stresują? I dlaczego zebry lepiej sobie radzą ze stresem? Zapraszam.
pobierz 25.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Odcinek 17 - Nawet nie wiesz jak często kłamiesz
Czym jest kłamstwo? Jak często zdarza nam się kłamać? W jakich okolicznościach? i co do tego wszystkiego mają 3 (a może 4?) mądre małpki? Zapraszam :)
pobierz 29.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Odcinek 16 - Zmiany, zmiany, zmiany...
Życie weryfikuje wszystkie plany... Natłok obowiązków zmusza mnie do rozrzedzenia naszych audycji raz na dwa tygodnie. Chciałbym więcej czasu poświęcić na lepsze przygotowania merytoryczne tematów do odcinków oraz na opracowanie materiału na stronę internetową oraz fanpage. Od tego tygodnia, co drugi tydzień pojawi się odcinek Pana od Stresu, a co drugi odcinek Relaksacyjny. W obecnej sytuacji społecznej myślę, że relaksacje mogą się bardziej przydać :) Zapraszam na stronę i fanpage: [link] [link] [link]
pobierz 5.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Odcinek 15 - Stres około świąteczny. Jak go przetrwać?
Tym razem bardzo krótko o tym jak możemy przetrwać ten czas świąteczny minimalizując stres i napięcie, związane z izolacją oraz ograniczeniami. Zapraszam.
pobierz 13.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Odcinek 14 - Jak zadbać o prawidłowy sen?
Sen jest podstawową potrzebą fizjologiczną. Co powinniśmy robić aby zadbać o jak najlepszy i najbardziej regenerujący sen? Zapraszam. Link do omawianego filmu: [link] [link]
pobierz 29.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Odcinek 13 - Lęk pierwotny... czy psychologia ma cudowną tabletkę?
W dobie narastającego lęku i niepokoju społecznego, jesteśmy zalewani poradnikami antystresowymi i metodami radzenia sobie z nim. Mam wrażenie, że narasta oczekiwanie, żeby psychologia dała cudowną tabletkę na lęk. Tylko czy psychologia ma takie możliwości? Zapraszam. [link] fb: [link]
pobierz 24.3 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek