Pan od Stresu

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Pan od stresu to miejsce gdzie chciałbym razem z Wami poszukać najskuteczniejszych metod radzenia sobie ze stresem, zarówno tych klasycznych jak i obecnie "na topie", zarówno tych oczywistych i trywialnych (ale przez większość bagatelizowanych) jak i tych bardziej specjalistycznych. Czym jest stres? Jak sobie z nim radzić? Gdzie szukać pomocy? Jakie może mieć konsekwencje przedłużająca się frustracja? Poszukajmy odpowiedzi.
Data dodania: 2020-01-26 13:38:28
Data aktualizacji: 2021-03-08 18:50:03
Audycji w katalogu: 38
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 10 dni temu
#38 - Rola wsparcia społecznego
Dzisiaj o ogólnopolskim dniu walki z depresją oraz o roli profilaktyki i edukacji w walce z problemami psychicznymi/emocjonalnymi. Posłuchajcie.
pobierz 20.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
#37 Jeden wielki chaos...
Chaos, frustracja, bezradność i jeden wielki bałagan. Jak radzić sobie w obecnych czasach? Ja tego niestety nie wiem... ale wiem jak bardzo sobie nie radzimy i to jest przerażające...
pobierz 13.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#36 - Czym jest dojrzałość?
Zastanówmy się czym tak właściwie jest dojrzałość. Czy można być "trochę" dojrzałym? Jakie cechy charakteryzują osobę dojrzałą? Posłuchajcie.
pobierz 19.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#35 3 kolejne mity na temat stresu
W nowym roku kontynuujemy temat mitów odnośnie psychoterapii. Dlaczego psychoterapia nie jest lekiem na całe zło? I co będzie po terapii? Zapraszam.
pobierz 20.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#34 kolejne święta przed nami
Nadszedł czas kolejnych świąt. Sytuacja w naszym kraju niewiele się niestety przez te miesiące zmieniła. To będzie krótki świąteczny odcinek, w którym dziele się moimi drobnymi spostrzeżeniami oraz życzę wam wszystkie co najlepsze :)
pobierz 6.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#33 - 3 mity na temat psychoterapii
Kontynuujemy wątek psychoterapii. Jakie mity krążą w okół tego tematu? Co nam utrudnia podjęcie decyzji o pójściu na terapię? Posłuchajcie.
pobierz 20.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#32 - Czy zawracać sobie głowę? - czyli czego oczekiwać od psychoterapii
Przyjrzyjmy się procesowi psychoterapii. Czego oczekiwać od psychoterapii? A kiedy można się rozczarować? Posłuchajcie.
pobierz 27.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#31 - Ulało mi się...
Nerwy w końcu puszczają każdemu... Odcinek, który jest moim osobistym wylaniem żalu na czasy, w których żyjemy.
pobierz 36.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#30 - Czy zawracać mu głowę? - czyli z czym do psychologa
Jak wygląda pierwsza wizyta u psychologa? Czego można się spodziewać? Z jakimi problemami warto się zgłosić po pomoc? Postara się dzisiaj odpowiedzieć na te wszystkie pytania i mam nadzieję, przekonać niezdecydowanych do umówienia się na wizytę. Posłuchajcie.
pobierz 33.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Odcinek 29 - Strata niejedno ma imię
Śmierć najbliższej osoby nie jest jedynym rodzajem straty jakiego możemy doświadczyć. Utrata i żałoba może również dotyczyć rozpadu związku, zerwania kontaktu z przyjacielem, a także ciężkiej choroby bliskiej osoby, które go nam "zabiera" powoli. Posłuchajcie.
pobierz 27.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Odcinek 28 - Jak przeżywamy utratę i załobę po najbliższej nam osobie?
Strata bliskiej osoby jest czymś co każdego z nas kiedyś spotkało, albo kiedyś spotka. Jest to jednak też jedna z najsilniejszych traum jakich możemy doświadczyć. Żałoba jest bardzo złożonym i dynamicznym procesem, który każdy z nas przeżywa na swój sposób. Jak możemy sobie z nią radzić? Posłuchajcie.
pobierz 19.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Odcinek 27 - Czy celebrujesz swoje sukcesy
Czy często świętujemy swoje sukcesy? Dlaczego łatwiej nam zauważać swoje potknięcia i krytykować się? Na czym warto, a na czym nie warto budować swojej samooceny? Posłuchajcie.
pobierz 25.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Odcinek 26 - Świadomość i jej rola w radzeniu sobie ze stresem
Samoświadomość jest kluczowym elementem zmiany. Dzięki niej zyskujemy kontrolę nad własnym życiem. Przyjrzyjmy się dokładniej roli świadomości oraz temu jak można nad nią pracować. Zapraszam,
pobierz 23.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Odcinek 25 - Czas wychodzenia z kryzysu
Kryzys jest szansą, jak głosi znane powiedzenie... Tylko czy zawsze udaje nam się wyjść z niego obronną ręką? Ile może potrwać powrót do zdrowia? Czy można wrócić do tego co było? Posłuchajcie.
pobierz 23.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Odcinek 24 - Czym jest załamanie nerwowe?
Załamanie nerwowe jest bardzo popularny pojęciem, jednak mocno niejednoznacznym. Co rozumiemy pod tym hasłem? W jakich sytuacjach możemy mówić o załamaniu nerwowym? Jak im zapobiegać, albo jak z nich wyjść? Posłuchajcie.
pobierz 31.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Odcinek 23 - Moje własne poczucie bezradności
W nawiązaniu do poprzedniego odcinku i tematu bezradności, chciałem podzielić się z wami moimi własnymi, prywatnymi doświadczeniami :) Dlatego też zapraszam na spontaniczny i osobisty odcinek, w którym postaram się opowiedzieć w jaki sposób udaje mi się radzić z moją własną bezradnością. Zapraszam :)
pobierz 21.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Odcinek 22 - Jak radzić sobie z bezradnością
Bezradność jest uczuciem, które spotyka nas wszystkich. Co z nim zrobić? Jak sobie radzić, żeby nie zwariować? Czym jest wyuczona bezradność? Posłuchajcie.
pobierz 24.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Odcinek 21 - warto wziąć odpowiedzialność za swoje życie
Czy warto wziąć odpowiedzialność za swoje życie? Czemu tak bardzo boimy się brać odpowiedzialność? I co możemy poczuć kiedy jednak ją przyjmiemy? Zapraszam :)
pobierz 30.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Odcinek 20 - Jak odpuścić i nie zamartwiać się czymś, na co nie mamy wpływu?
W jaki sposób możemy odpuszczać i mniej przejmować się wszystkim co się dzieje wokół nas? Dlaczego najczęściej zamartwiamy się rzeczami, na które nie mamy wpływu? Czy najgorszy scenariusz zawsze jest faktycznie taki zły? Poszukajmy odpowiedzi.
pobierz 31.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Odcinek 19 - 6 mitów na temat stresu
Czy stres jest zły albo dobry? Czy są uniwersalne metody radzenia sobie z nim? W czym leży podłoże stresu? Na te i wiele innych pytań postaram się odpowiedzieć w najnowszym odcinku poświęconym 6 najczęstszym mitom na temat stresu. Zapraszam.
pobierz 35.0 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek