Najnowsze podkasty

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
opublikowany 13 godz. temu
Metoda 90-60-90
Chcę Ci dziś zaproponować technikę, która może skutecznie poprawić Twoje odczucia w najbardziej wymagających chwilach swojego życia. Pozwól sobie na jej wykorzystanie po to, aby nie dopuścić do siebie przemęczenia czy negatywnych emocji. Zamiast dusić w sobie problemy, pozwól sobie na ich oswojenie, ale i znalezienie rozwiązania. Jeśli skupisz się na sobie przez pewien czas, z łatwością poradzisz sobie z każdą barierą.
pobierz 26.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 godz. temu
S03E40 [134]: Cyberpunk 2077: Trauma Team
Przez lata gra fabularna stworzona przez Mike'a Pondsmitha miała oddane, ale bardzo niszowe grono fanów, aż do momentu, kiedy sięgnęli po nią twórcy ze studia CD Projekt Red i postanowili przemienić ją w grę wideo. Ekspansja świata Cyberpunk na tym jednak nie poprzestanie - w planach jest anime "Cyberpunk: Edgerunners", a do sprzedaży trafił już komiks "Cyberpunk 2077: Trauma Team" sygnowany przez wydawnictwo Dark Horse. W sto trzydziestym czwartym odcinku Nightslime opowiadamy pokrótce o historii marki Cyberpunk, ale także o cyberpunku jako gatunku zainicjowanym przez Williama Gibsona; o jego amerykańskich i japońskich odłamach; o znanym z "Szóstego rewolweru" albo "Hrabstwa Harrow" Cullenie Bunnie, który odpowiada za scenariusz komiksu, a także o samej grze "Cyberpunk 2077", która ukaże się 19 listopada. Patronami dzisiejszego odcinka są: Jan Wiśniewski, Paweł Jaksik, Jakub Kraszewski i Krzysztof Sieja.
pobierz 18.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 godz. temu
52 - Łukasza 6:45
Jak czytać co ludzie mają głęboko w sercu?
pobierz 2.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 godz. temu
more. than training ep. 20 - Bartosz Kuc o bólu i metodach pracy nad mobilnością.
Jednym z podstawowych elementów układanki treningowej jest posiadanie wymaganych zakresów ruchomości w stawach. By móc wykonywać wybrane ćwiczenia, by nie przeciążać zbytnio narażonych na kompensację tkanek, by cieszyć się życiem bez bólu i dyskomfortu. W tym odcinku miałem przyjemność gościć Bartosza Kuca - specjalistę w pracy po kontuzjach, przy przywracaniu zakresów ruchomości oraz z klientami/pacjentami bólowymi. Rozmawialiśmy między innymi o: - metodach jakimi pracuje Bartosz. - postępowaniu z pacjentami bólowymi. - jaki % czasu zajmuje praca nad mobilnością. - systematycznej pracy nad zakresami ruchomości. - kompensacjach, które zachodzą w ciele. - celowanej pracy pod kątem mobilizacji aparatu ruchu. Zapraszam do odsłuchu !
pobierz 78.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 godz. temu
POIT 083: Jak zatrudnić najlepszych specjalistów IT
Witam w osiemdziesiątym trzecim odcinku podcastu „Porozmawiajmy o IT”. Tematem dzisiejszej rozmowy jest rekrutacja bez rekrutacji czyli jak zatrudnić najlepszych specjalistów IT . Dziś moimi gośćmi są bracia Jurek – Dominik i Piotr. Dominik Jurek – Posiada prawie 15 lat doświadczenia zawodowego (Polska, Niemcy, Anglia, Chiny). Uczestnik programu MBA w Pekinie. Pasjonat sourcingu i znawca książek dot. zarządzania. Założyciel firmy Next Technology Professionals realizującej projekty rekrutacyjne w obszarze IT oraz nowych technologii. Piotr Jurek – Współwłaściciel firmy Next Technology Professionals. Posiada prawie 10-letnie doświadczenie zawodowe w branży IT. Samodzielnie jako PM oraz jako manager zespołów prowadził duże projekty IT w Polsce oraz ponad 30 krajach za granicą, m.in. dla Vodafone, Airtel, Etisalat oraz Orange. Prywatnie uwielbia gotowanie. W tym odcinku o tym jak zatrudnić najlepszych specjalistów IT rozmawiamy w następujących kontekstach: czy na rynku są duże braki jeśli chodzi o wykwalifikowaną kadrę? czy nadal mamy rynek pracownika? czy wynagrodzenie jest kluczowym czynnikiem decydującym o zmianie pracy? czy oferta pracy bez widełek jest skazana na niepowodzenie? na co zwrócić uwagę przy konstruowaniu oferty pracy jeśli chodzi o technologie? czy kandydaci zwracają uwagę na zespół w którym przyjdzie im kiedyś pracować? jak powinien wyglądać proces rekrutacji żeby mieć szansę na wyłowienie i zweryfikowanie prawdziwych talentów? gdzie szukać najlepszych kandydatów? czy rekrutacja i podejście do rekrutacji zmienia się jeśli mamy do czynienia z juniorem i seniorem? czy proces rekrutacji jest podobny zarówno dla stanowisk technicznych jak i managerskich? czy prezentowanie kandydata wielu firmom to dobra praktyka? czy pandemia koronawirusa wpłynęła na rynek rekrutacji w IT? czym musi się charakteryzować dobra firma poruszająca się w obszarze rekrutacji IT? Subskrypcja podcastu: zasubskrybuj w Apple Podcasts , Google Podcasts , Spreaker , Sticher , Spotify , przez RSS , lub Twoją ulubioną aplikację do podcastów na smartphonie (wyszukaj frazę „Porozmawiajmy o IT”) poproszę Cię też o polubienie fanpage na Facebooku Linki: Profil na LinkedIn – [link] Profil na LinkedIn – [link] Next Technology Professionals – [link] Wsparcie: Wesprzyj podcast na platformie Patronite - [link] Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze, pisz do mnie śmiało na [email] [link]
pobierz 33.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 godz. temu
Apteczka Pisma. Co w niej trzyma Agnieszka Glińska?
Czyta Katarzyna Obidzińska. Wykup prenumeratę, aby przeczytać ten i inne teksty oraz zyskać dostęp do wszystkich wydań AUDIO miesięcznika. magazynpismo.pl/prenumerata/ Materiał nagrano w Studiu Osorno.
pobierz 4.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 godz. temu
Outriders Brief #132.3
Outriders Brief to cotygodniowy przegląd ważnych informacji ze świata. Nie znajdziesz w tym newsletterze wiadomości z pierwszych stron gazet, newsów, plotek, a informacje, które nie są popularne, klikalne, ale są ważne. Czasami są trudne, wymagają głębszej analizy, ale są potrzebne, aby zdobyć wiedzę o świecie. W każdy piątek o godz. 8 wysyłamy podsumowanie minionego tygodnia, a w nim informacje społeczne, polityczne, gospodarcze, naukowe z całego świata.
pobierz 10.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 godz. temu
18. Co zamiast kar i nagród?
INFOCOMMENTS Parenting, #bajkoterapia, #bliskość, #cierpliwość, #dziecko, #emocje, #empatia, #kary, #komunikacja, #nagrody, #niegrzeczne, #nvc, #porozumienie, #relacja, #rodzic, #rodzice, #rodzicielstwo, #terapia, #wsparcie, #wychowanie, #zachowanie ☎️Umów się na konsultację wstępna: [link]
pobierz 5.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 godz. temu
12. Jak się przeprowadzić? Poradnik krok po kroku
Dziś będę mówić o przeprowadzce. I tej po Polsce, i tej za granicę. O tym jak zaplanować przeprowadzkę, co zrobić przed wyjazdem, na co warto zwracać uwagę przy wynajmie mieszkania i o tym co się stanie, jak wyprowadzimy się ze swojego miasta, wsi czy z kraju. Przeprowadzka nie boli, ale nie jest to najprostsza rzecz na świecie. Przeprowadzałam się już kilkanaście razy, a dokładniej: 5 razy za granicę i z dziesięć razy w obrębie tego samego kraju, a teraz jestem w trakcie kolejnej. I tym razem, mówiąc szczerze nie jest źle. Wszystko udało się załatwić w kilka dni, ale z doświadczenia wiem, że żeby przeprowadzka nie spowodowała większego cierpienia i nerwów niż to wszystko jest warte, lepiej sobie uprzednio wszystko uporządkować… I o tym jest ten odcinek.
pobierz 36.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 godz. temu
#046 – Project Manager w Scrumie
Przedstawiamy Ci różne układy pełnienia roli Project Managera w zespole Scrumowym. Sprawdź, w którym z nich jesteś. Temat jest rozwinięciem pytania, które zadał nam nasz Słuchacz na facebookowym live. W […] The post #046 - Project Manager w Scrumie first appeared on Podcast "Porządny Agile" .
pobierz 38.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 godz. temu
Fantasy Premier League Podcast s02e05
Rozmowa po kolejce 2 --- Send in a voice message: [link]
pobierz 131.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 16 godz. temu
Klient premium i przestrzeń dla pracownika
Lista tematów: Jak to zrobić, aby klient premium przyprowadził kolegów: 0’41” Słabości usług premium: 7’56” Kapitalizacja banku: 10’28” Elastyczność banku: 13’34” Koszt usługi premium: 17’54” Kultura organizacyjna: 21’32” Przestrzeń dla pracowników: 32’09” Manager lepszy niż właściciel: 35’41” Przekonywanie decydentów w dużej firmie: 39’44” 15 minut dla dzieci: 43’26” Bezpieczeństwo ruchu rowerowego: 48’22”
pobierz 40.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 17 godz. temu
PWD#91 - Chcesz się rozwijać? Inwestuj!
Co odróżnia osobę prowadzącą firmę od właściciela biznesu? Jeśli chcesz się rozwijać i dołączyć do grona najlepszych, musisz inwestować w siebie. Jak to zrobić, kiedy nie masz na to środków? Posłuchaj!
pobierz 46.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 17 godz. temu
Anna Śliwińska - Zły ogrodnik
#TataMariusz, czyli Mariusz Rzepka. Czytam dla dzieci, ale jeśli lubisz wiersze, bajki czy opowiadania - zostań ze mną, dla rodziców też się coś znajdzie. ;) A co? Np. wesołe wierszyki (często z przesłaniem),  poważniejsze opowiadania i bajki edukacyjne, fragmenty książek, lektury  i wiersze pisane przez najmłodszych. W każdym z nas siedzi dziecko. Odkryj je na nowo słuchając moich nagrań! ;) Zapraszam! [link];
pobierz 3.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 17 godz. temu
DDR #33 - Dieta wegańska - co o niej sądzę po roku stosowania
Na przełomie października i listopada 2019 roku rozpocząłem eksperyment na własnym organizmie podejmując dietę wegańską. Chciałem poczuć na własnej skórze czy dieta wegańska w sporcie wytrzymałościowym może się sprawdzić. A przy okazji był to test wpływu tej diety na trening siłowy w okresie zimowym. Czy dieta wegańska przyniosła korzyści? Czy wyniki w sporcie się poprawiły? Jakie jest moje samopoczucie? Czy dieta bezmięsna ułatwiła mi przetrwać trudne czasy koronawirusa? Tego dowiesz się właśnie z tego odcinka. Zachęcam zajrzeć do notatek, gdyż kilka rzeczy zostało niedopowiedzianych. A ponieważ nie chcę robić dogrywek, spisuję je w notatkach. Tam znajdziesz także linki do innych podcastów w których dietetycy opowiadają o weganizmie - dlatego jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej diecie, zachęcam posłuchać specjalistów. Notatki do odcinka znajdziesz na moim blogu. Podobają Ci się odcinki podkastu Długi Dystans Rowerem? Jeśli tak - powiedz choć jednej osobie ze swojego otoczenia że warto posłuchać (wybrany przez Ciebie) odcinek. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz ocenę i recenzję na Apple Podcasts - dzięki temu będę mógł dotrzeć do nowych odbiorców. Znajdziesz mnie na Facebooku , Instagramie oraz Stravie - zapraszam do obserwowania. Możesz także wysłać do mnie maila na adres: kontakt (at) dlugidystansrowerem . pl
pobierz 38.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 17 godz. temu
ODCINEK 38 - BOHATEREM JESTEŚ TY
Zapraszamy do wysłuchania nowego odcinka Readers Initative podcastu o literaturze wszech treści i - jak się okazuje w niniejszej audycji - również wszech form! Gościem 38 odcinka jest Mirosław Kraszewski , twórca podcastu "Pasje Motorem Życia" , działacz społeczny, grafik i fotograf oraz organizator licznych zlotów, spotkań i konwentów miłośników gier planszowych i karcianych ( "Gramy w Londynie" , "O!Gry" ). W naszej audycji opowie o nietypowym, acz zyskującym ponownie wielką popularność gatunku książek będących grami, lub też gier będących książkami, zwanych potocznie paragrafówkami. Mirosław rekomenduje starsze i nowsze gry paragrafowe, wśród których znalazły się między innymi kultowa seria "Wojownik Szos" Joe Devera oraz wznawiana na rynku polskim przez Fox Games " Fighting Fantasy" Steve'a Jacksona i Iana Livingstone'a ( "Czarnoksiężnik z Ognistej Góry" , "Dom pełen zła" ), skupiona wokół rzezi wołyńskiej "Oni" Beniamina Muszyńskiego i historyczno-edukacyjna "Janek - historia małego powstańca" Beniamina Muszyńskiego i Macieja Słomczyńskiego . Zapraszamy do odcinka i życzymy miłego odsłuchu! * * * Podcast Mirosława "Pasje Motorem Życia" - [link] Strona rekomendowana przez naszego Gościa, na której znajdziecie recenzje, wiadomości i księgarnię związane z grami paragrafowymi: [link] * * * Grupa podcasterów i publicystów współtworzących Readers Initiative, oraz naszych Przyjaciół i Gości zaprasza: "Historie Biblijne" - podcast o "drugoplanowych" postaciach historycznych z Biblii -  [link] "Książki Mówione" - audycja nie tylko o audiobookach -  [link] "Dyskusje o książkach" - audycja kontynuująca cykl "Książki mówione" -  [link] Książkowy Przegląd Premier Sebastiana:  [link] Portal Wszystko Gra:  [link] Strona Grastroskopia.pl -  [link]  (gry, recenzje, felietony i publicystyka) i podcasty TOMOGRAF i FILMOGRAF Strona www BookBusters.audio:  [link] Strona www:  [link] # Readers Initiative w serwisie Spotify -  [link] Fanpage :  [link] Grupa na FB:  [link] Twitter: @rafal_readers Email: [email][link] YouTube:  [link] RSS :  [link]
pobierz 65.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 godz. temu
#DDK | 23.09.2020 | WINKLEVOS - DEFI TO NIE ICO? MICROSTRATEGY - JEDNAK NIE HODL NA 100 LAT? PAPIER TOALETOWY 2.0?
Wszystkie dobre podcasty o kryptowalutach [link] —————————————————— #DDK | 23.09.2020 | WINKLEVOS - DEFI TO NIE ICO? MICROSTRATEGY - JEDNAK NIE HODL NA 100 LAT? PAPIER TOALETOWY 2.0?
pobierz 37.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 godz. temu
Dlaczego Jerzy marudzi jak stary dziad?
Najpierw były wakacje, a potem życie nas pochłonęło - spowodowało to brak regularnych publikacji. Wracam do was już teraz, natomiast na razie będzie to podcast solo. Tematy z odcinka GIJ#024: Dlaczego czasami warto być „marudą”– jakie korzyści może nam to przynieść? W jakich sytuacjach marudzenie ma sens, a kiedy lepiej się od niego powstrzymać? Dlaczego po marudzeniu powinno nastąpić działanie w kierunku zmiany? Na jakie tematy ostatnio zdarzyło wam się marudzić? Zróbmy festiwal marudzenia w komentarzach! --- Send in a voice message: [link]
pobierz 17.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 godz. temu
Mojżesz na wojnie ślepców - Andrzej Siciński
Kazanie ze Słowa Bożego wygłoszone przez pastora Andrzeja Sicińskiego w zborze Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Podkowie Leśnej 19 września 2020 r. Tytuł kazania: „Mojżesz na wojnie ślepców” (2 Kor 3,13-16). Copyright © 2020 [link]. Creative Commons Attribution (BY-NC-ND 4.0 PL, [link]
pobierz 126.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 22 godz. temu
Diabelski Podcast #2 (s2) - Blamaż na otwarcie!
Zapraszamy do odsłuchania oraz komentowanie kolejnego odcinka dotyczącego naszej ukochanej drużyny. Podcast nr 2 nowego sezonu, w któym omawiamy blamaż z Palace, odnosimy się do słów Evry oraz dyskutujemy o panującej w zarządzei degrengoladzie.  1. Wstęp, 2. Podsumowanie spotkania z Crystal Palace,  3. Słowa Evry - co się dzieje z naszym klubem, 4. Przed spotkaniem z Luton STRONA [link] GRUPA [link] TWITTER [link] Support the show ([link])
pobierz 27.0 MB odcinki RSS iTunes www
«
Nowsze
Starsze
»
miodek