Unikalne funkcje

Unikalne funkcje katalogu Podstacja.com

Ta strona powstała, aby zgromadzić w jednym miejscu listę wszystkich unikalnych funkcji, jakimi dysponuje katalog. Lista będzie rozszerzana w miarę pojawiania się nowych funkcji. Tak więc, z czym mamy do czynienia?

 • Podstacja.com to jedyny tak dopracowamy pod względem technicznym katalog oraz agregator, kierowany do polskiego odbiorcy. Są tutaj wyłącznie audycje polskojęzyczne oraz niekomercyjne. Nie katalogujemy videokastów, e-booków oraz podkastów rozgłośni radiowych. Katalog możesz przeglądać za pomocą kategorii lub alfabetycznie. Znajdziesz tutaj również wygodną wyszukiwarkę wszystkich audycji oraz ich archiwum od 2012 roku.
 • Aby poprawić widoczność publikowanych audycji, katalog stale podlega niewielkiej moderacji, która ma na celu lepsze dotarcie do słuchaczy - nikt z obsługi nie wnika w modyfiakcję treści audycji itp.
 • Z poziomu katalogu możesz bezpośrednio przesłuchać dowolną audycję, klikając przycisk słuchaj. W trakcie słuchania audycji możesz w tym samym czasie wygodnie przeglądać pozostałe strony katalogu.
 • Nowo dodane podkasty do katalogu pojawiają się na stronie głównej. Możesz również zasubskrybować dedykowany RSS, w którym znajduje się lista ostatnio dodanych podkastów:
  https://feeds.feedburner.com/podstacja_nowosci
 • Katalog poza udostępnianiem oryginalnych adresów RSS zgromadzonych podkastów, udostępnia również własne kanały RSS zawierające kopię zarchiwizowanych audycji. Przykładowy kanał audycji wygląda tak:
  https://podstacja.com/xml/kanal/225/megafone/
  Dodatkowo, masz możliwość wpłynąć na ilość audycji pokazywanych w kanale poprzez dodanie opcjonalnego parametru limit, który może przybrać maksymalną wartość 250 pozycji:
  https://podstacja.com/xml/kanal/225/megafone/?limit=250
 • Katalog podzielony jest na kategorie tematyczne oraz alfabetyczne. Jeżeli jesteś zainteresowany wyłącznie audycjami z wybranej kategorii, możesz zasubskrybować wyłącznie tę kategorię. Przykładowo, jeśli jesteś zainteresowany audycjami, których nazwa rozpoczyna się na literę a, użyj poniższego adresu:
  https://podstacja.com/xml/litera/a/
  Przykład kanału RSS z audycjami z kategorii film:
  https://podstacja.com/xml/kategoria/3/film/
  Powyższe kanały obsługują również parametr limit opisany powyżej.
 • Strona główna katalogu wyświetla zawsze listę wszystkich najnowszych audycji, którą możesz także zasubskrybować korzystając z adresu:
  https://podstacja.com/xml/
  Pamiętaj o parametrze limit, który także ma tutaj zastosowanie. Odsyłacze do wymienionych wyżej adresów znajdziesz również bezpośrednio w treści strony.
 • Katalog posiada dedykowany widok dla urządzeń mobilnych, który uaktywnia się automatycznie po odwiedzeniu strony z telefonu lub tabletu. W każdej chwili masz jednak możliwość przełączyć się na standardowy widok katalogu, który posiada więcej funkcji.
 • Aktywność użytkowników na stronie jest w minimalnym stopniu rejestrowana, co pozwala na sporządzenie listy 3 najpopularniejszych audycji w ubiegłym tygodniu. Audycje wyświetlane są na stronie głównej.
 • Podstacja.com generuje dodatkowy katalog w formacie OPML zawierający kopię adresów RSS. Plik w takim formacie może być zaimportowany do dowolnego czytnika kanałów RSS. Adres zawsze aktualnego pliku OPML znajdziesz tu:
  https://podstacja.com/opml/
 • W każdej chwili możesz sprawdzić statystyki katalogu pod adresem:
  https://podstacja.com/statystyki/
  Dodatkowo znajdziesz tutaj również informacje o błędach, jakie napotkano przy próbie odczytania subskrybowanych kanałów RSS.
 • Wysyłamy własny biuletyn informacyjny, który możesz zasubskrybować zupełnie za darmo, i z którego dowiesz się co nowego pojawiło się na przełomie bieżącego tygodnia w serwisie. Biuletyn wysyłany jest w każdy piątek około godz. 21:00.

Jeżeli masz pomysł na wprowadzenie kolejnych przydatnych funkcji, zgłoś je za pomocą formularza kontaktowego.

miodek